mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:09:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj je to? - vabe za lisice  (Prebrano 49215 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #90 : četrtek, 11.10.2012 : 14:34:37 »

Cepiva proti steklini, humana in zivalska, so "boljsa" kot so bila vcasih. To pomeni tudi manj stranskih ucinkov. Je bilo pa pri nas v letniku (za studente veterine je cepjenje obvezno) kar precej reakcij, dva sta imela prav anafilakticno reakcijo s hudimi oteklinami, precej nas je imelo vrocino (+ slabo nam je bilo), mislim da mesto cepljenja je pa bolelo vecino.
Na dolgi rok pa ... kdo ve.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #91 : četrtek, 11.10.2012 : 14:39:51 »

maja01, v kolikšnem času so se večini pojavili stranki učinki? Planiram namreč, da me za vikend ne bo doma, pa me zato zanima.
Pa še nekaj, če mogoče veš - zakaj je treba cepiti ravno 5x?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #92 : četrtek, 11.10.2012 : 14:44:15 »

Pri meni nekih izrazitih stranskih učinkov ni bilo, kakšen dan me je bolela rama na mestu, kjer so nas cepili, kaj drugega pa ne. 
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #93 : četrtek, 11.10.2012 : 14:53:10 »

Vsi smo imeli tezave se isti dan, po parih urah.

Protokol pri preventivnem cepljenju in pri "kurativnem" je razlicen. pri preventivi se mi zdi, da se cepi 3x (al pa 2x) in potem revakcinira cez leto dni, ko gre pa za moznost okuzbe in glede na to za kaksen virus gre (in kaksen je izzid), pa je verjetno vse skupaj se na dve potenci bolj "na ziher".
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #94 : četrtek, 11.10.2012 : 14:55:49 »

Aha, hvala obema za info.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #95 : četrtek, 18.10.2012 : 08:36:51 »

Pred leti je namreč  znanka farmacevtka rekla, da se ona za živo glavo ne bi dala cepit, pa tudi če bi jo na sprehodu ugriznil povsem neznan pes.
Če lastnik psa ne zagotovi zakonsko določene karantene psa ali izvid ob koncu karantene ni negativen, se človek mora cepiti. Pri tem ni važno, če je pes cepljen proti steklini ali ne. Če te pes resneje ugrizne, se pač moraš cepiti, razen če je izvid na koncu karantene negativen. Vsaj tako sem jaz zastopila zdravnico.
Ker sem firbec, sem zastavila še nekaj vprašanj in izvedela sledeče:
Cepivo je enako za primer okužbe in za primer preventive, razlika je le v številu ponovitev in razmikih med cepljenji. Preventivno se cepi 3x v enem mesecu (če se prav spomnim), kasneje pa v odvisnosti titra protiteles v telesu. V primeru okužbe se cepi 5x in sicer si prva tri cepljenja sledijo na tri dni, naslednje sledi čez teden dni po tretjem cepljenju in zadnje 14 dni po četrtem cepljenju. S cepljenjem te tako zavarujejo 'le' za eno leto.
Toliko zaenkrat, če morda še koga zanima... Upam, da sem povedano prav razumela in da nisem v zgornjih vrsticah podajala kakšnih napačnih informacij.

Glede reakcije na cepivo - jaz je zaenkrat nimam. Le roka je boleča (po pričakovanjih). Zoprno zame je trenutno samo to, da si prva tri cepljenja sledijo tako na gosto. Še preden se mi roka pomiri, že sledi naslednji vbod.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #96 : četrtek, 18.10.2012 : 08:45:01 »

Če lastnik psa ne zagotovi zakonsko določene karantene psa ali izvid ob koncu karantene ni negativen, se človek mora cepiti. Pri tem ni važno, če je pes cepljen proti steklini ali ne. Če te pes resneje ugrizne, se pač moraš cepiti, razen če je izvid na koncu karantene negativen. Vsaj tako sem jaz zastopila zdravnico.

Mislim, da to ne drži. Odraslega človeka nihče ne more prisiliti v cepljenje, če se s tem ne strinja. Tudi za vsako operacijo moraš podpisati soglasje. Reševalci te ne smejo odpeljat, če se npr. nažreš tablet, nekdo pokliče rešilca, ti pa si ob njihovem prihodu še toliko pri zavesti, da lahko odgovorjaš na vprašanja in se ne strinjaš s tem, da greš v bolnico (vem za čisto konkreten tak primer iz bivšega bloka).
Bom pa tudi jaz vprašala svojo zdravnico ob prvi priliki, kako je s tem cepljenjem, ker me je tole začelo res zanimati. Huh
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #97 : četrtek, 18.10.2012 : 08:46:50 »

Jao, pa saj lahko dajo drugič v drugo roko Huh
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #98 : četrtek, 18.10.2012 : 08:47:56 »

Moj post je bil replika na
Zoprno zame je trenutno samo to, da si prva tri cepljenja sledijo tako na gosto. Še preden se mi roka pomiri, že sledi naslednji vbod.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #99 : četrtek, 18.10.2012 : 09:12:08 »

Jao, pa saj lahko dajo drugič v drugo roko Huh
Saj njim je vseeno v katero roko. So me prav lepo vprašali, v katero naj zbodejo, pa vztrajam pri eni in isti. Tongue Pač rabim vsaj eno popolnoma zmogljivo roko. Wink

Mislim, da to ne drži. Odraslega človeka nihče ne more prisiliti v cepljenje, če se s tem ne strinja. Tudi za vsako operacijo moraš podpisati soglasje. Reševalci te ne smejo odpeljat, če se npr. nažreš tablet, nekdo pokliče rešilca, ti pa si ob njihovem prihodu še toliko pri zavesti, da lahko odgovorjaš na vprašanja in se ne strinjaš s tem, da greš v bolnico (vem za čisto konkreten tak primer iz bivšega bloka).
Bom pa tudi jaz vprašala svojo zdravnico ob prvi priliki, kako je s tem cepljenjem, ker me je tole začelo res zanimati. Huh
Ravno o tem tuhtam... Bom povprašala naslednji teden. Mogoče sem pa kaj narobe dojela...
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #100 : četrtek, 25.10.2012 : 08:31:31 »

Če ugrizne žival, ki je ni mogoče imeti pod veterinarskim nadzorom (in v primerih, podanih na spodnjih povezavah), je cepljenje obvezno. Če pacient cepljenje odkloni, je cepitelj dolžan podati prijavo na inšpekcijo, ki ukrepa naprej (plača se kazen,...). Zaradi posledic ob okužbi s steklino je cepljenje pač obvezno. Upam, da sem prav razumela, kar mi je bilo povedano.

Malo sem brskala po internetu in našla nekaj povezav, ki se nanašajo na zgornji zapis in bi morda koga utegnile zanimati:

http://www.ivz.si/Mp.aspx?ni=165&pi=5&_5_id=787&_5_PageIndex=0&_5_groupId=298&_5_newsCategory=&_5_action=ShowNewsFull&pl=165-5.0.

http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/zakonodaja/cepljenje/program_cepljenja_in_zascite_z_zdravili_2012.pdf  - str. 19

http://www.imi.si/pedagoska-dejavnost/sodelavci/alojz-ihan/pedagoska_fajli/Cepljenje%20-%20knjiga.pdf - str. 106

Iskala sem tudi zapise o ukrepanju inšpekcije, a nisem našla nič uporabnega, pa tudi ob ponovnem cepljenju nisem imela časa za postavljanje podrobnejših vprašanj glede tega.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #101 : sreda, 08.05.2013 : 11:07:04 »

Spomladanska akcija cepljenja lisic proti steklini
Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin bo 8. maja 2013 pričela s spomladansko akcijo cepljenja lisic proti steklini. Akcija bo trajala predvidoma do konca junija 2013.

Več ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #102 : sobota, 28.09.2013 : 10:29:37 »

Jesenska akcija cepljenja lisic proti steklini
Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin je 26. septembra 2013 pričela z jesensko akcijo cepljenja lisic proti steklini. Akcija bo trajala predvidoma do 15. novembra 2013.
Več na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1404
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #103 : ponedeljek, 05.05.2014 : 11:35:24 »

UVHVVR bo 8. maja 2014 pričela s spomladansko akcijo cepljenja lisic proti steklini. Akcija bo trajala predvidoma do konca junija 2014.
Ker so vabe namenjene divjim živalim, vodite lastniki psov svoje ljubljenčke na sprehode privezane.
več na klik ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #104 : torek, 14.10.2014 : 17:18:13 »

Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin je v soboto, 4. oktobra 2014, pričela z jesensko akcijo cepljenja lisic proti steklini. Akcija bo trajal predvidoma do 20. novembra 2014.
Več na klik ...
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines