mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:20:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ninika
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ninika  (Prebrano 29207 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #15 : četrtek, 17.05.2007 : 13:41:50 »

mrrrcina sem prepričana, da Smetka ni mela v mislih NIČ slabega. Bo pač še nekaj časa minilo, predno bo Ninka pripravljena za posvojitev. Lahko bo vmes prišlo (menda ne, pa vseeno) da kašnih komplikacij, ki bojo zdravljenje podaljšale.... V glavenem Ninka bo morala bit čisto OK predno se bo selila, in do takrat se lahko marsikaj zgodi. In ko bo pripravljena, bomo pa spet skakali v luft Wink
Logiran
Habibi
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #16 : četrtek, 17.05.2007 : 14:29:32 »

mrrrcina, v rokah Habibi je trenutno edino tole...
Ravno sem govorila s člani kočevskega društva in mislim, da smo na dobri poti, da ugotovimo kateremu romu je pripadala Ninika. Kako naj ukrepamo naprej?
... in nič drugega.

Smetki čisto zaupam, da so njena dejanja in ukrepi premišljeni in dobronamerni...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #17 : četrtek, 17.05.2007 : 14:48:07 »

Mene pa zanima (ne mislim nič slabega, samo res me zanima) kako to, da se zanimanje zanjo pojavi šele ko se napiše da bo (na tuje stroške) operirana, tudi sterilizirana in za v nov dom pripravljena čisto poštimana, dokler pa je bila samo kripeljček z negotovo prihodnostjo ki bo s sabo prinesel stroške, se zanjo ni javil nihče..

Kdaj se bo nekje pojavil nekdo ki bo takega psa zagledal, vsedel se mu bo v srce in šel bo ponj, ga zdravil, ne pa čakal da to naredi nekdo drug in mu šele potem odprl vrata.. sanjam, I guess Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 17.05.2007 : 16:23:51 »

Nč ne zastopim. Tle povemo da nam je kuža všeč, da bi mogoče ji lahko nudili dom in pol ugotovimo da je vse brisano, da se boste potem mogoče pogovarjali o posvojitvi in je vse v rokah Habibi.
Jz bom počasi dvignla roke od tega dela foruma, prej al slej bom našla kako Niniko tudi v kakem drugem zavetišču.

Se mi je že zgodilo, da:

1. ljudje pravijo, da jim je sicer kdo všeč, ampak da so prebrali, da je v bistvu že oddan (ker nekdo vztrajno piše, da bo mogoče posvojil psa ali muco)
2. menda mi ni treba razlagat, da so tudi prav zares in ne mogoče pisali ljudje že vse sorte reči, pa ni bilo nič iz napisanega...
3. mrrrcina, spremljam tudi druge dele tega foruma in sem že držala pesti za kakšnega Koprčana, ki bo odšel mogoče v vaš dom... potem sem jih pa nehala - boš posvojila (če/ko boš) kogar pač...
4. ne, ne mislim nič slabega - sploh nič ne mislim, za razliko od mnogih tule in povsod drugje, ki delajo raznorazne zaključke iz nevemčesavsega in Niniki privoščim nov dom nadvse in to čimprej, takšnega pravega

Kdaj se bo nekje pojavil nekdo ki bo takega psa zagledal, vsedel se mu bo v srce in šel bo ponj, ga zdravil, ne pa čakal da to naredi nekdo drug in mu šele potem odprl vrata.. sanjam, I guess Undecided

No dej Deso zbud se že.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #19 : četrtek, 17.05.2007 : 17:37:32 »

Pošten odgovor Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #20 : petek, 18.05.2007 : 14:06:46 »

Kapo dol - 157 Eurov!!! Kiss

lp, Katarina
Logiran
xavier
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #21 : petek, 18.05.2007 : 18:40:07 »

Super, sem kar malo presenečena...Moja izkušnja je namreč taka, da skoraj, da se komu ne zamerim, še enkrat ponavljam, SKORAJ vsem katerim v podobnih primerih težim naj nakažejo kakšen evrček, se kuža smili in je oh in sploh ubogi...ljudje zverine in...samo mošnjiček pa ostane varno zavezan...


Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #22 : ponedeljek, 21.05.2007 : 08:07:44 »

Citat
Se mi je že zgodilo, da:

1. ljudje pravijo, da jim je sicer kdo všeč, ampak da so prebrali, da je v bistvu že oddan (ker nekdo vztrajno piše, da bo mogoče posvojil psa ali muco)
2. menda mi ni treba razlagat, da so tudi prav zares in ne mogoče pisali ljudje že vse sorte reči, pa ni bilo nič iz napisanega...
3. mrrrcina, spremljam tudi druge dele tega foruma in sem že držala pesti za kakšnega Koprčana, ki bo odšel mogoče v vaš dom... potem sem jih pa nehala - boš posvojila (če/ko boš) kogar pač...
4. ne, ne mislim nič slabega - sploh nič ne mislim, za razliko od mnogih tule in povsod drugje, ki delajo raznorazne zaključke iz nevemčesavsega in Niniki privoščim nov dom nadvse in to čimprej, takšnega pravega

Hja..če bi poznali trenutne razmere pri nas doma bi vedeli zakaj ne moremo vzeti novega psa - velikega, npr. kot Riki. Če bi prebrali bolj podrobno kar sem pisala o Niniki bi taka mala kuža bila za nas čisto primerna. Ker imamo ograjen vrt smo najprej mislila na velika psa, ki običajno težje najdejo dom. Ker pa bodo moža vsak čas operirali, v glavi ima dva tumorja, in ker ne vemo ali bo v stanju se ukvarjat s psom smo razmislili in pomislili na kakega malega kužka ki bi mu tak vrt ustrezal in ki ga bom lahko tudi jaz "krotila". Recimo v Sv. Antonu sem sprehajala Tita, ki me je gladko podrl na tla in z našim Maxom sva se tudi namatrala na sprehodih. Težko je razložit psu, ki je bil par let v zavetišču da ne sme na povodcu vleči. Mali kužki gredo hitro v novi dom in razumela sem da mora Ninika najprej biti operirana in bo šele po okrevanju lahko šla v novi dom. Ampak vidim da pišem v prazno bla bla bla. Imam kdaj vtis da se ljudem na tem delu foruma zdi da so psi iz Horjulskega zavetišča namenjeni posebnim izbrancem, kaj pa vem komu, ne pa čisto navadnim smrtnikom kot smo mi tu dol na Obali.
Moram priznat da sem res začela razmišljati zakaj bi pa posvojila psa iz drugega zavetišča če jih je v Sv. Antonu dovolj pa še ljudje so prijazni.Ali pa bi ga kupila, kot smo beaglico. Zakaj bi rinila nekam kjer me ne marajo, če si lahko pomagam drugje?

Citat
Kdaj se bo nekje pojavil nekdo ki bo takega psa zagledal, vsedel se mu bo v srce in šel bo ponj, ga zdravil, ne pa čakal da to naredi nekdo drug in mu šele potem odprl vrata.. sanjam, I guess


V zadnjem letu dni sem nakazala na razne račune  za operacije psov že toliko denarja da bi plačala eno celo operacijo sama, tudi Niniki recimo, če bi jo našla zapuščeno in ranjeno. Imam službo in družino ki mi pač ne omogoča da bi hodila okoli iskat poškodovane pse, potrebne zdravljenja zato nakažem komur potrebuje. To še ne pomeni da bi takega psa, če bi ga našla , pustila na cedilu.

Mislim da na tem delu foruma hudo podcenjujete ljudi, ki sodelujejo na forumu in tudi pse o katerih pišete. kolikokrat sem pisala o kakem kužku da je lep samo za to ker se je začelo "no ja ni bogvekaj, mogoče pa bo vseeno kdo ga vzel" . Nisem pisala da je lep ker bi ga imela namen vzet ampak ker sem hotela komu odpret oči, da kljub no-ja-ni-bogve-kaj vseeno vidi lepoto v psu. Dosedaj smo izrazili željo po Morčiju, za katerega se je potem izkazalo da se ne oddaja, po Rikiju, s katerim smo se spoznali in za katerega nisem bila sigurna ali ga bom sama obvladala, v primeru da mož ne bo okreval kot je treba, in sedaj za Niniko, ki bi verjetno z veseljem poležavala v senci z našo beaglico na vrtu, se valjala s tamalo muco. Pač se je Smetka in še kdo iz njene klape odločil da nismo primerni za Niniko in nima smisla da rinem z glavo v zid. Živim po principu da pametnejši odneha. Škoda Ninika, v našem srcu si bila že naša. Srečno.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #23 : ponedeljek, 21.05.2007 : 08:30:41 »

hmmmm, tale odgovor pa je najbrž zgrešil poanto tega, na kar odgovarja.

sicer nisem smetkin odvetnik, ampak vem, da ni odgovarjala tebi ali komurkoli iz osebnega vidika. šlo je bolj za to, da ni v redu, če kdorkoli (!) piše take zadeve po forumu. nisi prva in nisi zadnja, ki piše take zadeve in ki je dobila tak odgovor.

''v vašem srcu'' je lahko vaš kdorkoli, ampak dokler se s smetko ne pogovoriš in dogovoriš in nisi podpisala pogodbe za nekega psa, pes še zdaleč ni tvoj. velja zate in za kogarkoli drugega. poleg tega je tako ''posvajanje''  na podlagi slike glih nekaj, kar... je omalovažujoče do psov kot posameznikov? zavetišče horjul z vsem svojim delovanjem skuša ljudem dopovedati, da so živali osebnosti, da ima vsak svoje potrebe, da ni vsak primeren za vsakega lastnika... kako veš, da je tale psica primerna za tvoje razmere? (če te res zanima, pokliči smetko, kot stotine drugih klicateljev vsak teden in se dogovori, ne pa tule ustvarjat lažne slike da je psica že skoraj tvoja).

vse ostale navedbe o tem in onem so balast.

ponavljam in poudarjam: nihče tu zadev ne jemlje osebno. razen morda tebe. si ena od mnogih, ki je dobila tak odgovor in to ne zato, ker si to ti, ampak zato, ker taki posti v temi katerekoli živali delajo škodo tej konkretni živali. forum pa je namenjen njim in ne ''pumpanju ega'' kogarkoli od nas. prepričana sem, da če boš iz te perspektive še enkrat prebrala vse napisano, boš dojela, da nima nihče nič proti tebi...   Wink  in da je tvoja obrambna reakcija odveč.    Smiley

p.s. tudi sama sem čisto navadna ''smrtnica z obale''.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 21.05.2007 : 08:33:53 »

joj mrrrcina, vse si vzela preveč osebno. Undecided

velikokrat je Polona že opozarjala naj se v teme ne piše, da razmišljaš o njegovi posvojitvi ali celo da ga želiš posvojiti in to iz enega samega razloga, ker ponavadi z takšnimi obljubami ni bilo nič, in pes je še naprej ostajal v zavetišču in obljubljenih posvojiteljev od nikoder, na drugi srtrani pa ga je bil res morda kdo pripravljen posvojiti, pa je pač mislil na podlagi pisanja, da je posvojitev že dogovorjena.

če se ti da, boš v arhivu sigurno našla takšne obljube in opozarjanje Polone.

če ti je pes všeč v tem primeru Ninica, se pokliče Polono in potem se dogovori za ogled psa in po ogledu se dogovarjaš za morebitno posvojitev, vse mimo foruma in ko ste dogovorjeni se napiše v temo psa, da je pes našel posvojitelje oz. oni njega.

vse prevečkrat smo že bili razočarani ob propadlih posvojitvah, ko smo se že veselili, seveda ob branju foruma, da je pes našel svoj dom. Pa Polona o tem pojma ni imela ali pa je izvedela, tako kot mi, iz teme v katero se je pisalo in seveda je šlo vse na škodo psa.

če si res želite Ninico  verjetno še ni prepozno, pokliči Polono (boš videla, da je zelo prijazna in rada razloži, kar te bo zanimalo) in se osebno dogovori z njo kako in kdaj lahko vidite Ninico in se na osnovi pogovora odločite za možno posvojitev. Smiley

LepDan
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #25 : ponedeljek, 21.05.2007 : 08:35:54 »

Citat
poleg tega je tako ''posvajanje''  na podlagi slike glih nekaj, kar... je omalovažujoče do psov kot posameznikov? zavetišče horjul z vsem svojim delovanjem skuša ljudem dopovedati, da so živali osebnosti, da ima vsak svoje potrebe, da ni vsak primeren za vsakega lastnika... kako veš, da je tale psica primerna za tvoje razmere?

Predvsem tole res drži. Psa je treba prej spoznati in izvedeti čimveč o njem, odločanje na podlagi izgleda velikokrat pripelje psa nazaj v zavetišče.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #26 : ponedeljek, 21.05.2007 : 08:40:44 »

Mrrrcina, jaz se tule v temi o Niniki oglašam tudi samo z enim (pardon) dvema razlogoma.
Prvi razlog se skriva v pisanju Sarabenji in Žiži, kot sta napisali, ne jemlji tega osebno, dogovori se s Polono.
In vsi verjamemo, da si človek na mestu.

Drugi razlog pa je ta, da tvojemu možu želim čimveč zdravja, čimhitrejše okrevanje, vsem vam pa optimizma in dobre volje. pa svoj živalski svet počohaj.
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 21.05.2007 : 08:55:18 »

Jaz pa se oglašam samo z razlogom, da povem, da je Ninika res neizmerno nežna kužika, ki zdrži v naročju kolikor časa ti srce poželi. Sva se crkljali celo večnost in ko sem bila prepričana, da jo mora že lulat tiščati in sem jo dala na tla je ona samo odbrzela k naslednji potencialni žrtvi za crkljanje Roll Eyes
Punčka zlata Kiss
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #28 : ponedeljek, 21.05.2007 : 09:00:24 »

Je bil to tudi moj namen, da se osebno oglasim potem ko bi nekaj dni prej poklicala da se dogovorim za obisk, skoraj vsak mesec sem v Lj, tudi prejšnji teden sem se peljala skozi samo ob nemogočih urah, ob 5-ih in 23-ih, se mi ni zdelo primerno predlagat obisk ob taki uri. Ker imam izkušnjo z majhno muco in flaško sem hotela tudi to predlagat da jih razbremenim za kakega dudarja.
Sem se pa danes res zamislila nad tem, imam zavetišče 2 km od doma,jih bi z balkona videla če ne bi bilo gozda okrog.Imajo muce, pse, zakaj bi se zanašala na sliko. Konec koncev Maxa nismo nikoli videli na sliki, samo v živo, pa smo ga posvojili in imeli radi. Valda bo isto se zgodilo, ob pravem cajtu bomo na pravem mestu mi in pes ki nam je usojen.Še z beaglico je bilo tako, so njeni kupci odpovedali in ker smo brali star časopis smo našli star oglas in jo dobili. Bomo našli psa ki nam je usojen v to ne dvomim.Vse ob svojem cajtu.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #29 : ponedeljek, 21.05.2007 : 09:11:04 »

Glede na tvoje pisanje, se za Niniko ne zanimaš več. No, pa se je zgodilo to, zaradi česar je bil tvoj prvi post sploh izbrisan. Najprej oh in sploh, mi bi jo meli, ona je naša v srcih, zdaj pa užaljeni izpadi in bo katerikoli drug pes ravno tako dober. Ne vem no, to mene ravno ne prepriča, da si si Niniko res želela posvojiti. Če bi jo želela, bi poklicala Smetko, se pogovorila z njo in se dogovorila za ogled.
Vem da preživljaš hude čase zaradi bolezni v družini, izgube Maxa... vendar to še ni razlog, da pozabiš na osnove bontona.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ninika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines