mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 16:03:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: mikročipiranje mačk
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: mikročipiranje mačk  (Prebrano 17559 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #15 : torek, 02.12.2008 : 14:54:39 »

Ja v angliji je obvezno mikročipiranje mačk, tako da mora biti razvisno, vsaj na DEFRI sem to prebrala...tukaj mi ni jasno zakaj to ni možno.

http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #16 : torek, 02.12.2008 : 15:06:11 »

Itak,da je pri nas tudi možno,mi začnemo zelo kmalu v bližnji prihodnosti mikročipirati vse oddane muce.
Vnesejo se v pasji register z enakimi podatki,kot pri psu.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #17 : torek, 02.12.2008 : 17:41:48 »

No saj se mi je zdelo, da vnesejo v register...ne vidim razloga zakaj ne bi vnesli v register psov in mačk.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #18 : torek, 02.12.2008 : 17:44:58 »

Mislim, da je to po novem centralni register in ne več register psov, ker lahko noter vpišeš bilo katero žival, lahko je pes, mačka, dihur,...
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #19 : petek, 13.02.2009 : 00:30:37 »

Še ena info: kmalu bo za vse čipirane živali obvezen potni list. Tako da če čipirate, se po moje splača kar potni list kupit.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #20 : petek, 13.02.2009 : 08:27:38 »

Od 1.2. me čipiramo hkrati z opravljeno s/k vse naše začasnike.

Izda se potni list in vpiše v pasji register.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #21 : petek, 13.02.2009 : 12:48:42 »

Ja sej po novem tudi me vse mačke čipiramo pred oddajo.

Sem pa hotla rečt, da do zdej si lahko mačko čipiral in številko nalimal v knjižico cepljenj, zdaj bo pa potreben potni list. Ne vem pa točno kdaj. Lahko se pozanimam.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #22 : petek, 13.02.2009 : 12:54:55 »

Premišljujem o mikročipiranju naših mačk, pa se nimam namena odločiti za to. Zakaj ne? Ker so in bodo naše mačke vedno samo noter in ne predvidevam nobene možnosti pobega. Kaj pa drugi mislite?
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #23 : petek, 13.02.2009 : 13:20:41 »

Ti veš  Tongue
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #24 : petek, 13.02.2009 : 15:24:50 »

Premišljujem o mikročipiranju naših mačk, pa se nimam namena odločiti za to. Zakaj ne? Ker so in bodo naše mačke vedno samo noter in ne predvidevam nobene možnosti pobega. Kaj pa drugi mislite?

Visova je ubesedila tudi moje mnenje.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #25 : petek, 13.02.2009 : 15:26:36 »

Se zgodi tudi notranjim, da po nesreči uidejo. Verjetno ne v vajinih rokah, se pa zgodi.
Presodita sami, če je možnost za kaj takega.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #26 : petek, 13.02.2009 : 15:36:33 »

Moja dva debeluharja lahko uideta samo če se balkon pod njuno težo zruši. Byron niti ne more skočiti na okensko polico,ker je ne vidi in ne ve,da je tam.
Rocco je pa prelen.

Filip se zunanjega sveta na smrt boji, če vrata pustiš odprta, se bo šel skrit pod mizo in tudi če bi ga načrtno vrgla s hiše, dvomim da bi ga kdorkoli ujel,da bi mu čip odčital.
In sem jaz edini osebek v mojem okolišu,ki sploh ve kaj je živolovka.

Če se pa madam Zelda odloči,da bo izvajala kaskaderske akcije dol z balkona, bi pa priletela direkt v zagrajen atrij od spodnjega soseda.

Tudi če mi na hodnik pobegnejo, so vrata spodaj zaprta in ostali štirje sosedje v bloku itak točno vedo čigave so mačke in so (hvala bogu) vsi kar normalni ljudje kar se živali tiče.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #27 : petek, 13.02.2009 : 15:39:48 »

Jaz vidim smisel čipiranja bolj v tem, da se naredi register vseh mačk v Sloveniji in ne zgolj zaradi tega, da se identificira lastnika, če se mačka izgubi. Tako kot imajo po občinah neko oceno števila psov, seveda če bi se vse pse dejansko čipiralo, potem bi bila številka bolj realna. Tako pa št. mačk sploh ne moremo oceniti, ker niso nikjer zavedene, kot da ne obstajajo.

Predvidevam, da bi lahko potem tudi od občin zahtevali, da morajo zagotoviti določeno št. bivalnih kletk (če se lahko tako izrazim) v zavetišču za najdene mačke, tako kot imajo (naj bi imeli) pri psih. Potem se tudi ne bi mogli kar tako izogibati plačilu nastanitve. No, tako vidim jaz, naj kdo, ki je bolj v teh vodah, pove bolj natančno.

Lp
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #28 : petek, 13.02.2009 : 15:42:52 »

Register je ok, samo ne na moje stroške.
Mene stane čipiranje mojih 4 mačk cca 50€ (če se ne motim) Če bo obvezno, bom plačala, v nasprotnem primeru pa niti slučajno.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #29 : petek, 13.02.2009 : 15:45:24 »

Jaz bom pa še premislila, če vseeno ne bi... Se pa bojim, da če tudi gre kaj narobe, ne bo nihče čipa čekiral... Sploh ne smem pomisliti, kako bi bilo z našimi zunaj.... Če bi se vseeno izgubili, bi bilo zelo fino, da imajo tudi ovratnico s številko. To ljudje opazijo in maček postane lastnina in s tem bolj pomemben, se mi zdi.

Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: mikročipiranje mačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines