mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:21:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: mikročipiranje mačk
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: mikročipiranje mačk  (Prebrano 17499 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #30 : petek, 13.02.2009 : 16:03:19 »

Vis sej čipiranje je zgolj vodenje statistike o številu mačk in psov...je pa res, da je čip potreben tudi če mačka voziš v druge države izvsen RS. To velja bolj tudi za pasemske mačke.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #31 : petek, 13.02.2009 : 17:04:29 »

Ja, zato moja ima čip.

Ovratnice so za moj pojem kar nevarne, ker se maček lahko kam zatakne in bohnedaj zaduši - smo doma malo preizkusili, in se ne gremo več  Wink
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #32 : petek, 13.02.2009 : 21:08:12 »

Meni je ravno danes veterinar rekel, da bi morale vse čipirane mačke imeti odrezan uhelj al kaj takega, da se že navzven vidi, da je čipirana. Ker če ne ljudje ne bodo pomislili na čip in ga ne bojo preverjali. Ja, itak da še nekaj časa ne bojo pomislili na to, ma nekaj časa je pač potrebno, da se navadijo. Počasi že bo. Če mi ne bomo opozarjali na to, ne bo nobeden.

Kar se mi zdi pa najpomembnejše pri čipiranju pa je to, da se pri čipirani mački lastnik ne more izmakniti odgovornosti. Recimo da bi se našlo eno bogo zanemarjeno mače in če bi bila čipirana, bi se takoj vedelo, kdo je kriv. Ne bi mogel lastnik rečt: "ta pa ni moja".
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #33 : petek, 13.02.2009 : 22:45:39 »

Meni je ravno danes veterinar rekel, da bi morale vse čipirane mačke imeti odrezan uhelj al kaj takega, da se že navzven vidi, da je čipirana. Ker če ne ljudje ne bodo pomislili na čip in ga ne bojo preverjali. Ja, itak da še nekaj časa ne bojo pomislili na to, ma nekaj časa je pač potrebno, da se navadijo. Počasi že bo. Če mi ne bomo opozarjali na to, ne bo nobeden.

Kaj pa ce bi kdo podtaknil idejo VURSu in vet. zbornici ali kdorkoli je ze zadolzen za take reci, da bi dali to informacijo na TV in v cajtnge. Neumne jumbo plakate in reklame lahko delajo in imajo denar zanje, en tak info jim pa menda ne bi bilo tezko v medije spravit? Ce si ze sami veti ne pridejo gor, da folk res ne more vedet za cipe, ce jim ne poves. Se za pasje cipe vecina Slovencev nima pojma.
Logiran

Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #34 : nedelja, 15.02.2009 : 00:28:14 »

Ja, bi bilo dobro  sram
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: mikročipiranje mačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines