mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:42:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: LURE COURSING
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: LURE COURSING  (Prebrano 122686 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #330 : ponedeljek, 19.04.2010 : 14:01:32 »

Huhu, BRAVO!! bravo Afro
Ko gresta naslednjič, lepo prosim z rdečimi črkami na veliko, da ne spregledamo in pridemo navijat! Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #331 : ponedeljek, 19.04.2010 : 14:41:00 »

Vas je kar precej, ki imate lepe namene iti na coursing, pa tega do sedaj nekako niste realizirali. Toplo vam priporocam, da kljub vsem obveznostim ipd. vsaj 1x svojemu psu privoscite cisto uzivancijo in ga pripeljete na kaksen trening. Ali se bojite, da boste obrukani, ker peso ne bo letel, kot Xenca, pa je cisto irelevantno, saj tu ne gre za vas, ampak vasega psa. Nekaj postov nazaj sem pisala o svoji bruki, pa mi ni cisto nic nerodno, ker sva s Sio izvedli en simpaticen mimohod in je pesa pri tem se neizmerno uzivala in samo to steje, nic drugega.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #332 : ponedeljek, 19.04.2010 : 14:42:54 »

čestitke Xena Cheesy

Drejči, napiši kaj več če imaš minutko Smiley
kako je s starostjo in natreniranostjo psov?
 Smiley

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #333 : ponedeljek, 19.04.2010 : 14:47:39 »

Drejči, a bo letos še kakšna priložnost za pse, da bi tekli izven konkurence? Mi smo bili lani z našima dvema in sta ful uživala. Včeraj nam žal ni uspelo priti, bi pa z veseljem šli še kdaj.
Logiran
Tisa in Loa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #334 : ponedeljek, 19.04.2010 : 16:45:59 »

Xena, res kapo dol!!
Naša je bila pa tudi čisto zmešana, ja začela jodlati še preden sva se parkirali.  Cheesy Tako da komaj čakamo naslednji trening!!  Cheesy
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #335 : ponedeljek, 19.04.2010 : 20:24:30 »

Ko gresta naslednjič, lepo prosim z rdečimi črkami na veliko, da ne spregledamo in pridemo navijat! Wink

Bom! Priznam, da bi kar pasalo imeti kako "spremljevalno" ekipo na takem dogodku. Cool Afro

Mi tudi komaj čakamo na naslednji trening.

Katarina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #336 : ponedeljek, 19.04.2010 : 22:34:26 »

Teja,
no, zaprisezenega kavc psa, ki se nic ne giblje, ravno ne mores sneti s kavca in ga postaviti na progo, ker bo pregorel. Drugace pa je za ustrezno kondicijsko pripravljenost povsem dovolj normalno gibanje in aktivnost, ki ju mora dnevno imeti vsak povprecen pes. Torej, pred coursingom pes ne potrebuje nobenih posebnih dietnih jedilnikov in dveh tednov kondicijskih treningov na Rogli  Grin

Ce je pes zdrav in v primerni kondiciji, potem leta niso nobena ovira. Ce pa ima se vedno zeljo (alla Xena) a se leta vseeno kazejo, pa organizatorji poskrbijo, da je proga toliko krajsa, da jo pes zmore. Ni poanta v tem, da psa prekurimo na progi ampak, da uziva in na koncu dobi nagrado = cufo  Grin Grin. Poanta coursinga ni v hitrosti (kot pri dirkah) ampak v tem, da pes lovi. Pri lovu pa je marsikaj drugega bolj pomembno kot pa hitrost. Upravljalec masine hitrost cufe prilagaja hitrosti psa.

Scena na coursingu je zelo sproscena zato nic bat, vam bodo tam vse z veseljem razlozili in pokazali. Ce pa pes ne bo pokazal niti najmanjse zelje, da bi letal za cufo, boste vseeno imeli en prekrasen dan v naravi s svojim psom... in vsemi ostalimi  Smiley

Royalty,
ko bo trening bom to objavila tudi tukaj, zato si zgoraj oznaci obvescanje o novih postih in bos na mail dobila obvestilo, da se nekaj dogaja v tej temi. To pisem zato, da ti ne bo treba vsak dan preverjati, ce je ze kaj novega. Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #337 : ponedeljek, 19.04.2010 : 22:48:45 »

Royalty,
ko bo trening bom to objavila tudi tukaj, zato si zgoraj oznaci obvescanje o novih postih in bos na mail dobila obvestilo, da se nekaj dogaja v tej temi. To pisem zato, da ti ne bo treba vsak dan preverjati, ce je ze kaj novega. Wink

Hehe, a veš da sem se že vmes spomnila na to funkcijo in sem tudi že označila. Bomo zdej na tekočem Wink Cheesy.
Logiran
habitus
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #338 : torek, 20.04.2010 : 15:02:23 »

Živjo,

imam 3 vprašanja glede l. coursinga pa bi prosila poznavalce, da mi odgovorijo, prosim:

-na tej strani http://mahahounds.org/conditioning.htm sem prebrala, da priporočajo s povojem poviti peti prst k taci, da se ne zatakne v vrvico med tekom, tudi vi to prakticirate?

-predvidevam, da mora biti pes ogret, tik preden teče?

-je možno, da pes teče sam in ne v paru in je lure oddaljen dlje, kot ponavadi?

Hvala
Lp Nina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #339 : torek, 20.04.2010 : 19:53:12 »

1. Zaenkrat tega pri nas nisem opazila. Itak mora biti proga postavljena tako, da se pes ne more zaplesti v vrvico, hkrati pa mora upravljalec masine skrbno nadzirati tek psa in vse skupaj ustaviti, ce zacne pes tekati izven proge, ker takrat pride do moznosti, da bi se zapletel. Namrec, ko masina vlece cufo (hehe, kako mi je vsec ta izraz) s polno hitrostjo bi vrvica vsekakor poskodovala pasje tacke, kljub tem trakovom. Zato pa masino upravljajo izkuseni ljudje, ki zelo dobro vedo kaj delajo in do kaksnih poskodb lahko pride, ce bi se pes zapletel v vrvico medtem, ko masina tece.

2. Seveda mora biti ogret, vendar pa to ogrevanje pomeni, da ga ob prihodu sprehodimo in da opravi potrebo. Nikakor pa ni potrebno, da bi pes moral teci ali pa da bi mu delali streching ipd., ker bi mu samo jemali energijo, ki jo potrebuje za progo. Kot sem napisala ze prej, mora biti pes v normalni kondiciji, ki jo pridobi z rednimi sprehodi in povsem povprecno aktivnostjo. Tukaj vendarle ne govorimo o racingu, ampak simulaciji lova, kjer hitrost ni na prvem mestu.

3. Ne razumem kaj mislis s tem, da je lure oddaljen.
Ce govorimo o pasmi, ki lahko pridobi licenco, potem mora za pridobitev licence teci 1x v paru, 1x  sam. Na tekmi psi praviloma tecejo v paru, v kolikor pa gre za edinega predstavnika neke pasme na tekmi, potem seveda tece sam. Na treningu je zadeva bolj sproscena in ni prav nobene ovire, da pes ne bi smel teci sam. No, meni osebno se zdi bolj naravno, da psi tecejo v paru.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
habitus
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #340 : torek, 20.04.2010 : 20:51:24 »

Hvala za odgovore Drejči.

Glede teka enega samega psa in oddaljene cufe pa sem vprašala zato, ker imam "odsluženega" greya in piše na prej omenjeni strani, da bi bilo dobro, da izurjenega tekača, ki je prvič na coursingu, ne bi presenetil nenaden oster ovinek, ker obstaja večja možnost, da pade, sploh ob taki hitrosti, kot jo imajo.

Trenutno se informiram po raznih forumih in spletnih straneh o lure coursingu in odsluženih hrtih, ker želim vedeti čim več, da bova jaz in moj peso pripravljena. Na coursing, ki je bil v nedeljo, nisem šla, ravno zaradi strahu, da ni v dobri formi, ampak vidim, da je 2 sprehoda po uro ali še več na dan ter divjanje z ostalimi hrti, več kot dovolj.  Smiley

Tako da se že veselim naslednjega..

Nina

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #341 : ponedeljek, 18.04.2011 : 09:34:10 »

Sem gledala malo po hrovskih straneh in opazila, da je en trening v začetku aprila že za njimi.
A je še kakšen na vidiku - kdo ve morda? Tudi mi bi enkrat probali tole reč Tongue.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #342 : ponedeljek, 25.04.2011 : 20:36:46 »

FZ, kar direktno kontaktiraj klub in se dogovori, da te obvestijo, ko bo kaksen trening na vidiku.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #343 : sreda, 27.04.2011 : 13:05:57 »

potem pa še tu javite Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #344 : sreda, 27.04.2011 : 13:11:34 »

pozabila nekaj vprašat Tongue
kakšne so izkušnje z odpoklicem pri psih, ki se udeležujejo tega?
je kakšna sprememba odkar tečejo za cufo?
npr. da prej niso stekli za mačko, odkar tekmujejo za cufo, pa odpoklic odpove? Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: LURE COURSING
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines