mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:09:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 297162 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #30 : torek, 25.02.2003 : 14:16:25 »

Terry, sem samo preletela stran, ki si jo napisala in se mi zdi zelo v redu. Smiley
Kot rečeno, belgijci naj bi se razlikovali le po dlaki, torej odločitev je le estetske narave. Meni osebno so malinovci sicer kar všeč, ampak se mi še vseeno zelo lep M ne zdi pol tako lep kot povprečno lep G (za T-e sem že povedala, da je veliko odvisno od barve tako da...). To pa je seveda le stvar okusa. Ne dobit občutka, kot da reklamiram groenendaele in delam antipropagando za MN, ker temu ni tako. Sem srečala že kar nekaj agresivnih Mn-jev, pa kakšnega histeričnega (plašnega) GN, ampak to je napaka, belgijec naj ne bi bil tak. Za kakršnegakoli se odločiš se priporočam za kakšen skupen sprehod.
Sploh si pa v mojih očeh zrasla že s tem, da si odprla temo Belgijski ovčarji in ne Malinoisi in da naju z Jano nisi odpravila zato, ker nimava tvojega favorita. Grin  Kot pravim, odločitev je le tvoja, ti pa zagotavljam, da dela z dlako pri G- in T-jih ni, vsaj ne kaj ekstra. Poleti ga resda češem 2-3x na teden, drugače pa...saj pravim, prejšnji teden sem ga prvič letos, pa nima niti enega vozla in tudi dlak nimamo povsod.
Lepo se imej in se vidimo v sabat.  Wink Čav
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #31 : torek, 25.02.2003 : 18:07:59 »

Citat
Ne dobit občutka, kot da reklamiram groenendaele in delam antipropagando za MN, ker temu ni tako.

Joj, sploh nimam tega občutka, to je bila le splošna ugotovitev, se mi je zazdelo, da sta dolgodlaki različici bolj popularni, in priznam, da sta se mi pred leti, veliko bolj dopadli kot pa MN. In sta mi še vedno ful všeč, sam mi je pa MN nekako padel v oči. Ne vem točno zakaj. Še vedno pa lahko pride do sprememb Smiley. In sem prav vesela, da ste mi toliko napisale o svojih lepotcih in mi pomagale pri spoznavanju belgijcev. Pa drugi tudi, seveda. Smiley

Citat
Sploh si pa v mojih očeh zrasla že s tem, da si odprla temo Belgijski ovčarji in ne Malinoisi in da naju z Jano nisi odpravila zato, ker nimava tvojega favorita.

Mislim, da sem jaz še bolj vesela, ker me vidve nista odpravile, ker nimam vajinega favorita. Grin Grin Grin

Sem pa tudi jaz slišala, da naj bi bili MN bolj ostri psi, pri GN in TN pa naj bi se pojavljala plašnost. Se bo treba potrudit najti dobre vzreditelje. Mi je pa tista psarna (Ot Vitosha), katere link sem zgoraj napisala ful všeč. Bi kar imela njihovega psa. Sem pa gledala za legla, pa so napisali, da močno priporočajo rezervacije, sem tudi videla zakaj, prvo januarsko leglo je bilo že prodano, drugo, ko naj bi psa šele parili v januarju, pa tudi.

A potem sigurno prideš v soboto, a s Sabino (Alien) ? Domnevam, da brez Sambota? Sad. Se še vedno priporočam za sprehod, pa eno debato na štiri oči (osem, če štejemo še pasje Grin) o belgijcih. Za začetek s Terry, kasneje pa upam, da s kakšnim krasnim belgijcem. Ampak, ti zagotavljam, da je tudi Terry ful uredu kuža  Grin.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #32 : torek, 25.02.2003 : 19:02:24 »

Meni se zdi, da je stvar taka - 'navadnim civilistom' sta bolj mogoče bolj všeč G in T, ker sta zaradi dolge dlake bolj stajliš. Grin Tisti, ki pa hočejo resno delati in psa kupijo prav zaradi tega, pa (mogoče da samo v tej zadrti Slo?) v 99% kupijo malinoisa. Tako pač je.
Ta o favoritih je pa dobra. Grin Saj pravim, nora na pse, na vse pse. Gledati malinovca v akciji pa je tako ali tako skoraj duhovno doživetje. Cool  Grin
Za vzreditelja se ti res splača potrudit, ja. Če se ti prav zelo ne mudi stopi najprej v kontakt s parimi ljudmi, pa se še pri njih malo pozanimaj, ti bojo verjetno lahko veliko svetovali. In ko najdeš ta pravega - AKCIJA! Rezervacija, potem pa sanje, sanje, sanje, in prav kmalu ti bo težil še en mali dinamit!
Ja, v soboto sigurno pridem (razen če bo kakšna višja sila), če ne s prijateljico pa z NLP-jem. Grin (upam, da mi ne bo zamerila)
Sambo bo zaenkrat ostal doma, na naslednjo pa mogoče že pride, če ne kot tekmovalec pa vsaj navijat za prijatelje.

Za sprehod sem absolutno za, in to čimprej, da ga vidiš še v polni dlaki. Za Terry sem prepričana, da je zelo v redu punca, saj so mi njej podobne zverine od nekdaj všeč. Jao, jaz se že tresem, še 4 dni! Se beremo in vidimo. Lp, Urša in črnuh

P.S.:ko bo jania spet kaj prišla naokrog - a bo Jen tudi reševalec? še kaj v načrtu?
Logiran
Mitja
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 93


« Odgovor #33 : torek, 25.02.2003 : 20:53:32 »

Citat
Tisti, ki pa hočejo resno delati in psa kupijo prav zaradi tega, pa (mogoče da samo v tej zadrti Slo?) v 99% kupijo malinoisa. Tako pač je.


No se bom pa še jaz malo pridružil debati.
Zgornja trditev drži samo deloma. Drži za tiste, ki želijo delati v programu športnih službenih psov ali IPO ali po domače v klasičnem šolanju. In ne drži samo za Slovenijo ampak tudi za večino ostalega sveta. Malinois je zaradi svoje notranje trdnosti v primerjavi s tervuerenom in groenendalom za to pač primernejši in mnogo uspešnejši.
V nasprotju s klasičnim šolanjem pa se tekmovalci v agilityju (tisti, ki si seveda ne kupijo border collija) raje odločajo za tervuerna in groenendala. Čeprav gre v principu za eno in isto pasmo sta omenjena dva v agilityju mnogo uspešnejša od malinoisa (velja za ves svet ne samo Slovenijo). Imata tudi nekako drugačno gibanje. Malinois izdeluje parkur v dolgih skokih in širokih lokih, kar ima za posledico kljub hitremu gibanju določeno izgubo časa in večji rizik za diskvalifikacijo. Dolgodlaki varianti se zelo hitro in učinkovito obračata in nekako drobita korake. Ne vem, morda je to tudi posledica značajskih razlik med temi pasmami a statistika uspešnosti na največjih tekmah govori za tervuerena in groenendala.
Je pa tudi res, da je v Sloveniji (in bližji okolici) dosti lažje dobiti solidnega malinoisa kot ostala dva predstavnika. Zanimivo je tudi, da bi naj četrti belgijski ovčar (lakenois) bil pravzaprav najboljši delovni pes od vseh štirih. Jih je pa tako malo, da je to očitno nemogoče statistično dokazati. Pa tudi zaradi videza očitno niso najbolj atraktivni.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #34 : torek, 25.02.2003 : 21:58:31 »

Mogoče bi eno malenkost dodala še jaz. Na Finskem sem sodila dve specialni razstavi za belgijske ovčarje. Obakrat jih je bilo okrog 60, večina seveda G in T-ji. Presenetljivo veliko jih je bilo v delovnih razredih - tako G, T in M. Zanimivo pa je bilo, da so bili čisto vsi G in T-ji sledarji (Finci pač tudi to priznavajo za delovni izpit), M-ji pa so bili "klasiki".
M-ji so načelno bolj ostri kot G-ji in T-ji (vsaj, kolikor sem jih sama spoznala). Praviloma so tudi nekoliko daljši - vsaj tisto, kar sem lahko sama ocenila. Z velikim veseljem pa se pohvalim, da je leta 1999 na razstavi na Finskem, kjer sem sodila tudi belgijce, 1. skupino FCI v IZREDNO močni konkurenci zmagala psčka M, ki sem ji dala BOB. Drugače pa je imela opravljen izpit IPO 3.
In - terry.apbt - se vidimo v Prestranku in - če kaj Katro vidiš/slišiš, ji reči, naj nas pride v Prestranek pogledati!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #35 : sreda, 26.02.2003 : 17:23:00 »

Citat



No se bom pa še jaz malo pridružil debati.
Zgornja trditev drži samo deloma. Drži za tiste, ki želijo delati v programu športnih službenih psov ali IPO ali po domače v klasičnem šolanju. In ne drži samo za Slovenijo ampak tudi za večino ostalega sveta. Malinois je zaradi svoje notranje trdnosti v primerjavi s tervuerenom in groenendalom za to pač primernejši in mnogo uspešnejši.
V nasprotju s klasičnim šolanjem pa se tekmovalci v agilityju (tisti, ki si seveda ne kupijo border collija) raje odločajo za tervuerna in groenendala. Čeprav gre v principu za eno in isto pasmo sta omenjena dva v agilityju mnogo uspešnejša od malinoisa (velja za ves svet ne samo Slovenijo). Imata tudi nekako drugačno gibanje. Malinois izdeluje parkur v dolgih skokih in širokih lokih, kar ima za posledico kljub hitremu gibanju določeno izgubo časa in večji rizik za diskvalifikacijo. Dolgodlaki varianti se zelo hitro in učinkovito obračata in nekako drobita korake. Ne vem, morda je to tudi posledica značajskih razlik med temi pasmami a statistika uspešnosti na največjih tekmah govori za tervuerena in groenendala.
Je pa tudi res, da je v Sloveniji (in bližji okolici) dosti lažje dobiti solidnega malinoisa kot ostala dva predstavnika.


Mitja, se opravičujem. Mislila sem na klasično šolanje oz. poslušnost, samo nerodno sem se izrazila. Se popolnoma strinjam s tabo, tudi sama sem nekako dobila občutek, da je tako tudi drugje, za moj izraz pa je krivo dejstvo, da se za delovni izpit pri nas šteje (za belgijce) samo klasično šolanje, torej IPO-ti, ne pa npr. agility. Sem pa opazila, da je v svetovnem agilityju precej G in T, ne pa prav veliko malinoisev. Jaz sem še precej 'sveža' v agilityju (ampak nič manj obsedena  Grin ), mi lahko poveš ali je to zaradi slabših rezultatov ali zaradi tega, ker jih je manj? Saj deloma si že odgovoril, pa vendar. Torej naju z mojim nestabilnim, drobencljajočim črnuhom čaka svetla prihodnost. Grin Grin

Barbka, še zate vprašanje - mi lahko poveš, kdo v Slo sodi oz. ocenjuje belgijce na vzrejnih pregledih? Ua, videti malinoisa zmagati v 1. grupi je pa kar fenomen verjetno, a ne? Shocked
Lep pozdrav vsem in se verjetno kmalu vidimo!
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 26.02.2003 : 20:12:50 »

Bambi,
sodnikov za belgijce nas je kar nekaj, kdo konkretno pa je na vzrejnih ti pa ne vem povedati.
In ja - videti malinoisa kot zmagovalca grupe 1 je fenomen, če si mu dal BOB si pa se toliko bolj ponosen. Psica je bila res - izrezan standard.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #37 : sreda, 26.02.2003 : 21:52:55 »

Barbka, vseeno hvala in čestitke za očitno dobro opravljeno delo na Finskem.  Cool  Cheesy
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #38 : četrtek, 27.02.2003 : 12:03:33 »

Citat
Za vzreditelja se ti res splača potrudit, ja. Če se ti prav zelo ne mudi stopi najprej v kontakt s parimi ljudmi, pa se še pri njih malo pozanimaj, ti bojo verjetno lahko veliko svetovali. In ko najdeš ta pravega - AKCIJA! Rezervacija, potem pa sanje, sanje, sanje, in prav kmalu ti bo težil še en mali dinamit!

Mudi se mi ne. Načrt je nekje takšen: spoznat pasmo z njenimi dobrimi in slabimi lastnostmi, ugotovit, če mi sploh ustreza, spoznat nekaj psov (M, T in G) in lastnikov, si ogledat kakšno tekmovanje, šolanje, dobit informacije o dobrih vzrediteljih, nabrat dovolj denarja-brez tega ne bo nič Grin Grin Grin...potem pa bo srečni dogodek Grin. Še prej se pa moram 100% odločit katerega bi sploh imela. Se mi zdi, da bo kar M.

Barbka, nisem vedela, da si sodnica za belgijce (no ja z razstavami sem itak out - če se ne motim si bila ti na vzrejnem, ko sem Dika peljala?). A poznaš tudi kakšne dobre vzreditelje za M slučajno, ampak mene zanima bolj delovna linija. Pa seveda ti tudi jaz čestitam za dobro opravljeno delo na Finskem. Te bom poskusila kaj uhapsit v Prestranku, če bom (boš) imela čas, ne vem, če se me še spomniš, zato se ne ustrašit, če te bo kdo za rokav pocukal Grin Grin Grin

Pa še nekaj me zanima, definirajte mi besedo oster, sem že parkrat zasledila, da so M bolj ostri psi, pa me zanima kaj se s tem misli. Me pa zanima zato, ker ima lahko vsak svojo predstavo o tem kaj oster pes pomeni.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 27.02.2003 : 12:23:14 »

terry Smiley sej sem te lani vidla!
Ja, ko si imela Dika sem bila zelo aktivna. Zdej sem pa malce starejša Smiley. Sem pa sedaj sodnik za veliko več kot samo Madžare, kot sem bila 10 let nazaj Smiley.

Kar se vzrediteljev tiče, je pa tako. Odvisno do tega, kaj bi želela. Ti predlagam, da v soboto malce za rokav pocukaš Tjašo Gregoričevo, pa tukaj na forumu Ostrzka napadi, klub za belgijske ovčarje, pa klub za ovčarske pasme...

Zame je oster: pes, ki se ob ogroženosti gospodarja ali njegovega teritorija, upa samozavestno ugrizniti in varovati.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #40 : četrtek, 27.02.2003 : 14:46:57 »

Terry, lepo, da si potrpežljiva in greš lepo počasi. Jaz sem bila veliko bolj neučakana. Grin (na srečo se je dobro končalo, lahko pa bi kar nasankala  Tongue ).
Se strinjam z Barbkino definicijo; dodala bi le, da tako reagira ob ogroženosti po njegovi definiciji, kar pa ni nujno vedno dejansko stanje. Npr., Sambo je precej ljubosumen name in če se s kom objamem ali trepljam ali kaj podobnega prinori in se dere kot zmešan. Pri tem pa vem, da NIKOMUR ne bo nič hudega storil (ponavadi jih fašem jaz, ko me začne ščipat v stegna in sedalo (tipična belgijska oz. ovčarska sploh - navadi se!), češ kaj se imaš za dotikat drugih če imaš mene!). Malinois bi pa mogoče lahko prijateljsko ruvanje razumel kot grožnjo in bi verjetno ukrepal bolj 'ostro' kot moja mevža cukrasta.
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #41 : četrtek, 27.02.2003 : 16:47:05 »

Tale oster sem si tudi jaz nekako tako predstavljala. Bi bilo prav zanimivo enkrat imet psa, ki bi mene branil, ne pa, da jaz vedno njega  Grin Grin Grin. Se hecam. Je pa res, da je Dik imel rad vse ljudi (in živali), tako, da če bi kdo kdaj meni težil, bi morala psa popokat v naročje in tečt  Grin. Pa Terry je čist ista. Pri meni je fora, da ful hodim na sprehode, največkrat sama, pa tudi po temi, po gozdu...pa sem imela že par slabih izkušenj s čudnimi tipi. Enega sem fino nalagala, da je Dik ful agresiven...haha, kdor je Dika poznal bi umrl od smeha Grin. Pa enkrat se je en usajal in drl name, da pitbulli so morilci in ubijalci in ne bi smeli bit nikoli odvezani...Terry je pa okoli njega skakala in mu hotela dat lupčka  Lips Sealed Grin (tudi tisti, ki poznajo Terry bi umrli od smeha).  Da me ne boste narobe razumeli, to ni razlog zakaj bi rada M!

Bambi, ovčarske fore so mi pa kar znane. Enkrat sem hotela zbežat Diku, pa me je ujel, me prehitel po desni strani in mi prekrižal pot. Zelo dober način kako se ustavlja pobeglo žival-mene Grin. Sem tako zarila po asfaltu...
Ščipat s prednjimi zobki pa znajo tudi puliji, sam moj do stegen ni prišel, se je bolj orientiral na gleženj. Ko je bil mladič mu je bil to najljubši hobi, bolj k sm skakala, bolj fino se mu je zdelo. Kasneje pa me je na tak način kaznoval, če sem ga preveč časa pustila čakat pred trgovino, pa še nadrl me je fino, so se vsi obračali Grin Grin Grin. Pa še kej bi se našlo, tudi jaz se ne znam ustavit, kadar začnem govorit o (mojih) psih Smiley.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #42 : četrtek, 27.02.2003 : 19:52:11 »

Hojla!
Tudi jaz se sprehajam tudi ponoči, pa po gozdu in po znanih 'razglednih točkah' (razgledi, kakršnih si niti ne želim preveč  Tongue Shocked Wink ), pa mi pri tem Sambo ne bi ibl ravno v pomoč. Na srečo zelo dobro igra 'hudega psa', ko se ustraši, ampak kdorkoli ga pozna bi ga pobralo od smeha, ja. Največkrat sva na znani ljubljanski sprehajalni poti in moram kar pazit, če srečam kakega tekača ki se razteguje in podobno. Par ljudi, ki je delalo trebušnjake je že lupčke fasal  Kiss , na srečo ni noben dosti penil.

Saj res, pulija si imela. (sem medtem že pozabila, da so to ovčarji  sram ) Potem pa ok. Meni ta razna ščipanja niso preveč všeč - imam slike najinega prvega poletja in sem v stegna taka ko Smrkec - čisto plava. Grin Tako da sem ga s precej truda uspela odvadit tega, ampak ko je fajn razburjen ga še vedno včasih zanese. Pa na kolesu je tudi super, ko me hoče pospešiti in mi med tekom skače v bedra in me ščipa. In potem divjava: svuš! ščip. AUUU! navdušen Wuf. še hitreje. Grrrauf, ščip. AAAUUU!!! Shocked Bevsk! Grin Precej zabavno za občinstvo, zame pa ne preveč. :-/
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #43 : petek, 28.02.2003 : 14:47:29 »

Ojla,
še en dan pa bo D day. Bambi, kako te bom pa spoznala? Če boš prišla z Alien, ti bo že ona povedala katera sem jaz, če ne se bo pa treba kaj zment. Če ti povem, da sem mičkana in imam temnejše lase, ti najbrž ne bo veliko pomagalo  Grin Grin Grin.
Pa tudi bjond je veliko  Smiley.
Jaz komaj čakam, po dolgem času se bom nagledala (večjega števila) psov, upam, da tudi katerega počohala. Na žalost tudi moje babe ne bo nič na obisk, ker je fant zbolel in se bosta tako v soboto crtala doma  Sad.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #44 : petek, 28.02.2003 : 18:59:33 »

Ja, jutri pa gre zares. Sezona odprta! Jupiiiiiiiii!!! Grin
Tudi jaz sem že razmišljala o tem, kako se bomo našli. A boš slučajno kje na stalnem mestu zadolžena ali boš potujoča? Pridem s prijateljico, domov pa grem z Alien. Jo bom poklicala takoj ko pridem, pa bova skupaj šli do tebe ali pa me bo napotila k tebi. Drugače pa tudi jaz vedno povem folku da bom jaz tista majhna blondinka z zbeganim pogledom. Wink Torej : blond, meter in čevap, načeloma brez očal, jutri pa z( da vas bom vse bolje videla  Cool  Grin), in blaženim pogledom ker bom končno spet obdana s psi. Ne boš mi ušla, brez skrbi.
O, škoda za fanta (in Terry). Se bomo pa zmenili za kak čimprejšnji sprehod.
Danes sem pa imela na faxu predstavitev, in vidi vidi, kdo bi si mislil, bila je o razstavah in agilityju. Grin Moram reči, da je bil folk kar navdušen, verjetno sicer ne toliko nad mojim nakladanjem kot nad posnetkom lanske tekme v Dolskem. Pa vseeno, 15 ljudi manj, ki bo takihle  Shocked  Huh  Roll Eyes , ko jim bo kdo naslednjič omenil, da se ukvarja z agilityjem. Mission accomplished!

Se vidimo jutri! Lep pozdrav od črnega nevrotika in že čisto živčne bjonde.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines