mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 06:48:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mešanček  (Prebrano 203365 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
koki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« : ponedeljek, 15.12.2003 : 21:49:17 »

****
Kaj si mislite, iz katerih vetrov je prinešen ta kuža. Dobil sem ga za rojstni dan. Sem zelo zadovoljen z njim. Pameten je še preveč. Razume vse - skoraj vse, čeprav ni" Arijec".
Kaj menite tudi o nekakšni ovratnici, ki jo je baje izumil neki Japonec in prevaja nekakšno pasjo govorico, vsaj nekih šest razpoloženj. Prodali so jih že več kot milion....?
lp Ladislav
**** Cheesy

Logiran
Beatlka
gost
« Odgovor #1 : torek, 16.12.2003 : 16:14:44 »

 Hi!jest bi rekla,da zlati prinašalec in ne vem... morda je mešan tudi večkrat,zelo lep kuža Wink Cheesy lp Taja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : sreda, 17.12.2003 : 20:49:02 »

En podoben kuza zivi pri nasih sosedih in se ponavadi odpravi na sprehod z nasimi kuzicami. Jaz pravim, da je pritlikavi zlati prinasalec. Se mi zdi podoben tvojemu, le da je manjsi! Ime mu je Tomi in je prav tak cuker kot tvoj! lp

slika

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : sreda, 17.12.2003 : 23:35:19 »

Jaz pa poznam zlatega prinašalca močnejših kosti  Grin Roll Eyes(križan je s kraškim ovčarjem, a izgleda čisto kot zlatko, le malce močnejše konstitucije je), pa tudi enega pritlikavega zlatkota  Grin Wink Wink
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #4 : četrtek, 18.12.2003 : 08:13:02 »

Ko sem bila majhna, sem za darilo dobila zelo podobnega psička. To je bil prvi pes v naši hiši. Zanimivo je to, da je bila njegova mama pudlica, oče neznan. Ko je umrl, sem prav zaradi njega kupila zlatega prinašalca, ki je živel trinajst let in pol in je bil najboljši pes na svetu.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #5 : četrtek, 18.12.2003 : 12:39:21 »

Glede na to, da je kuža precej močnih kosti, mi je padlo na pamet, da bi bil lahko mešan celo s howavartom (ma spet ne vem kateri v je w).  V glavnem je pa ful lepi.

Lp, Ivana
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #6 : petek, 19.12.2003 : 19:19:12 »

evo čisto istega imajo pri mozevi sestri. stara je šele osem mesecev in je zelo zivahna.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.04.2004 : 09:42:39 »

A je res,da mešančki živijo dlje od čistokrvnih psov? Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.04.2004 : 10:07:23 »

Nope, pa tudi bolj zdravi, bolj inteligentni, bolj...karkoli, niso. To je le eden od mnogih mitov, ki krozijo naokrog. V skodo mesanckov in cistokrvnih psov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.04.2004 : 10:24:58 »

A misliš,da takšni miti krožijo okoli čisto za brezveze?Po moje,da ne,pa nočem žalit čistokrvnih psov...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.04.2004 : 10:40:32 »

Taksni miti po moje krozijo zato, ker se nekateri lastniki mesanckov cutijo prikrajsane, ker pac nimajo cistokrvnega psa, in si izmisljajo take in drugacne zgodbice, zato da bi sami sebi in drugim argumentirali svoje neposedovanje pasemskega psa. Pri tem preveckrat pozabijo, da tega sploh ni potrebno argumentirati, dovolj je, ce reces, da so ti pac bolj pri srcu mesancki. Spet drugi se pa pocutijo manjvredne (zakaj mi nikoli ne bo jasno) in vsako priloznost izkoristijo za povelicevanje mesanckov in tlacenje v drek pasemskih psov; ce je treba, tudi z lazjo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.04.2004 : 11:06:21 »

Moje mnenje je da so ti miti nastali iz najrazličnejših vzrokov pogosto pa je: da so mešnčki manjše rasti in res živijo dlje, kot je to značilno tudi za manjše pasemske pse  Wink, bolj zdravi pa so predvsem zato ker mnogi med njimi zelo redko sploh vidijo veterinarja in tako tudi ne morejo ugotoviti bolezni  Angry, saj se bo zlizal al kako se že reče in tako morda prebolijo sami ali pa se bolezen potuhne in izbruhne kdaj kasneje.
Mislim, da če imaš doma pasemskega (seveda predpostavka da je vzreditelju uspelo pri izbiri samca in samice,  in mladiči nimajo kakih pasemsko pogojenih dednih bolezni) in mešanca pribilžno enake rasti in oba ob podobnih simptomih kakih zadravstvenih težav pelješ k veterinarju in naredijo preiskave boš kmalu ugotovila, da kake posebne razlike v prid mešancem ni  Wink.

LP Noli
Logiran
Jackie
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #12 : torek, 13.04.2004 : 13:52:39 »

Zanima me vaše mnenje glede mešančkov med jack russel terierjem in parsonom. Kakšne izkušnje oz. nasveti bi bili dobrodošli in bi mi pomagali pri odločitvi. Čistokrvni oz. rodovniški so na žalost malce predragi.
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #13 : četrtek, 13.05.2004 : 10:33:39 »

Jackie!
Ravno kakega velikega odziva nisi priklical s svojim vprašanjem.
Morda so lastniki pasemskih psov bolj naklonjeni temu, da imajo njihovi psi tudi pasemsko potomstvo in ne razglabljajo preveč radi o kakšnih mešanicah.  Roll Eyes
Kar pa se mene tiče, sem imela nekaj stikov z jack russel terierji (pol leta sem živela v Švici v istem gospodinjstvu z 5 JRT in 1 bernsko planšarko). Takrat v Sloveniji še ni bilo ne enih ne drugih, pa tudi planšarjev ne. Tudi jaz še nisem vedela za kako ločevanje med JRT in PRT (osebno se mi tudi zdi precej brez veze, dlakocepsko morda, no ampak pustimo to...)
Vsekakor so oboji super psi in mešanica med njimi ne more biti slaba.
Si kje že izsledil koga, ki ima psa te kombinacije?

Noli:
Mit o mešancih bi lahko nastal tudi zato, ker pri njih v določeni meri še velja načelo "preživetje najmočnejšega, najbolj zdravega, naj...", ki sicer velja med prostoživečimi živimi bitji v naravi.

Nanook:
Jaz še nisem srečala takih lastnikov, kot jih opisuješ, ne takrat ko sem sprehajala šnavcerja, niti chow-chowa niti zdaj, ko sprehajam mešančka. Nisem prepričana, da so miti nastali iz razlogov, ki si jih omenila.

Branka:
Se strinjam.

Žal moj program ne kaže slike na začetku, da bi lahko komentirala, katere pasme so zmešane v njem...

Pozdrav,
Kejbica
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 13.05.2004 : 13:24:23 »

Kejbica, zanimivo, meni se namrec velika vecina lastnikov mesancev skoraj opravicuje, ko jim povem, da je moj pac rodovniski, v stilu "ah, nas je pa "samo" mesanec", potem pa pritisnejo se kaksno o tem, kako so mesanci bolj pametni, bolj zdravi, bolj...vse. Roll Eyes

Tole o naravni selekciji in prezivetju naj. je sicer zelo privlacno za usesa, ampak pri mesancih zal popusi na celi crti, saj niso podvrzeni naravni selekciji. Wink

Tistih, ki bi bili, pa tu naokrog ni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines