mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:54:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: KANARSKA DOGA(PERRO DI PRESA CANARIO)
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: KANARSKA DOGA(PERRO DI PRESA CANARIO)  (Prebrano 42244 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tanya
gost
« : torek, 19.02.2002 : 09:01:04 »

URŠA (iz starega foruma)!!!
Videla sem da te zanima KANARSKA DOGA:Prav čudi me, da poznaš to izjemno redko pasmo. Če te karkoli zanima o tej pasmi, me vprašaj. Sama sem si namreč uvozila izjemno lepega predstavnika te pasme. Če želiš ti po mail-u pošljem tudi njegove slikice(ko bom pogruntala kako to gre).
lp,Tanya Wink
Logiran
tanya
gost
« Odgovor #1 : četrtek, 28.02.2002 : 20:26:57 »

Res me zanima kaj si mislite o kanarski dogi?
Frik je edini predstavnik te pasme v Sloveniji, ki je tudi izredno redka.
Lahko se pohvalim, da je prve mesece življenja preživel pri meni.
In, Nanook, tudi on nima kupiranih ušes, zaradi istega vzroka kot argentinke. Zato tudi ne zgleda tako strašno Shocked kot bi mogel.Pa nič zato, jaz ga imam kljub temu izredno rada.
lp, Tanja
Logiran
althea
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 154


« Odgovor #2 : četrtek, 28.02.2002 : 20:41:15 »

Tanja

Če sem te pravilno razumel si lastnica Bordojske Doge, Argentinske Doge ter Kanarske Doge.
Ali sem mogoče še kakšno dogo pozabil:)

Zelo zanimivo, kje pa jih imaš, v hiši ali zunaj v boksih?
Logiran
teja
gost
« Odgovor #3 : četrtek, 28.02.2002 : 21:01:21 »

Smiley
Men je kanarka ful lepa. Pa itak so mi vsi molosi zakon...
Mal bolj kot kanarska doga mi je všeč cane corso pa ameriški buldog(sicer nepriznana pasma)
Pri kanarki me moti, da je bil to pes za boje.
Ker je meni zelo pomembno, da se pes z drugimi psi razume. Sicer pa je to odvisno od vzgoje itd... Sem slišala za primere, ko se bulterier odlično razume s psi...
Tanya kanarska doga na tvoji strani me je spomnila na toso inu, ki je tudi take barve. Kaj si misliš pa o tej pasmi?
Logiran
tanya
gost
« Odgovor #4 : petek, 01.03.2002 : 22:03:29 »

Zdaj imam samo bordojko in dalmatinca.Kanarsko in argentinsko dogo sem uvozila za prijatla.Ampak še vedno smo v stkih vsak teden.Ne smem zamuditi nobene vragolije ali novega zobka Wink.
Pika in Pal živita v pesjaku in hiši.
Teja, imam slike od cane corso iz Lendave(lanski september).Pa od kanarske tut.
Noro dobri psi. Cheesy
Tanya
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #5 : sobota, 23.03.2002 : 21:10:13 »

A ni to pamsa o kateri se te dni veliko govori, ker sta dva psa te pasme v ZDA do smrti ogrizla neko zensko? Huh Shocked Potem pa so lastnico teh psov in moza obsodili na jeco...
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #6 : ponedeljek, 25.03.2002 : 10:55:33 »

Citat

A ni to pamsa o kateri se te dni veliko govori, ker sta dva psa te pasme v ZDA do smrti ogrizla neko zensko? Huh Shocked Potem pa so lastnico teh psov in moza obsodili na jeco...

Če sklepamo po tistem kar smo slišali na Pop TV - Darja Zgonc  + dnevni časopis dnevnik , je bila izrečena prav ta beseda Presa di  Canario - taka zanimiva beseda.  
Kazen za lastnico - mislim, da so rekli, da ji grozi dosmrtna ječa , mož se je taki kazni izognil, ker je bil takrat odsoten. Oba obtožena zakonca naj bi bila intelektualca (visoka izobrazba), dogajalo pa naj bi se v premožnejši soseski.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #7 : ponedeljek, 25.03.2002 : 14:57:43 »

Ne vem zakaj, ampak vse bolj se mi zdi, da se pasem "agresivnega slovesa" (bojnega porekla) oprijemajo predvsem ljudje, ki bi zeleli biti pomembni v oceh druzbe, a tega niso sposobni dokazati sami s seboj.  Roll Eyes Potem pa se dogajajo take in drugacne prigode in ni cudno, da dolocene pasme dobijo pecat "agresivne", ceprav bi se dalo iz malih kosmatih kepic narediti cisto prijazne, socializirane "psicke".  Smiley
Logiran
Betka
gost
« Odgovor #8 : četrtek, 18.04.2002 : 07:01:51 »

Ojla!Oglašam se iz štajerske.Veseli me,da se je tudi v Sloveniji pojavila kanarska doga.Jaz imam doma sicer Staffordshire bullterierja in American staffordshire terierko,nas je pa par ljudi povezanih,ki se ukvarjamo z psi,kot so bulli in njim podobni.Prva kanarka,ki se je pojavila na naših razstavah je bil samec iz tujine (lani v Lendavi).Jaz sem obiskala vzreditelja na
Madžarski,da bi si pobliže ogledala to pasmo.Žal so bili v tem leglu 3 mladiči,ki so že bili stari 5 mesecev,lastnik pravi,da jih ni mogel prodati zaradi slabega slovesa in velikosti.So pa uvozili tudi v Hrvaško čudovit primerek te pasme v njihov klub za vzrejo molosov.Le tako naprej!Prosim,če mi lahko na moj e-mail pošlješ slikice.Barbara Wink
Logiran
Presa_canario
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #9 : nedelja, 08.06.2003 : 20:45:27 »

**
Tukej je link, povejte če dela. Itak je bla stran na začetku mišljena sam za upload slik, sam poj k sm mel lih čas sm še malce stvari dodal.
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #10 : ponedeljek, 14.07.2003 : 12:02:21 »

A pa se da pr nas dobit to pasmo?
Men so pa tigraste lepše...
Logiran
gill
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #11 : petek, 26.03.2004 : 12:38:01 »

Tudi meni so izredno všeč Kanarske doge!Eno ima prijatelj-samičko Arko,ki je pripeljana iz mađarske.Ima pa tudi Samca-dogo argentino,kateremu je ime Jack.Ker ni pazil,sta se pač ob njenem času imela rada in rezultat tega je danes star 6 tednov!Zanima me kakšen zna biti karakter mladička(samička je črne barve z belimi lisami)Ker jo jaz ne morem obdržati-že imam samičko APBT,ji skušam najti primernega lastnika...Pomagajte...
Lp Mare in Gill!
Logiran
gill
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #12 : ponedeljek, 29.03.2004 : 19:47:52 »

Pozdravljeni!Spet jaz! ;DNa moj mail je pisal nekdo iz hrvaške-sombor,da ima psičko-Kanarsko dogo,ter,da išče samca za paritev.Psička bo godna čez približno en mesec!Pozna kdo oz ima kdo samca?
Lp Mare
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : nedelja, 04.04.2004 : 10:50:41 »

Gill, se tale psička še oddaja? Ali jo prodajajo? Od kod pa je tvoj prijatelj? Zanima me še karakter obeh staršev, kako se razumeta z drugimi psi ipd..Upam, da tvoj prijatelj pazi, komu bo mala prišla v roke, ker kombinacija teh dveh pasem mora bit v rokah izkušene in PAMETNE osebe. A se da mogoče videt kako slikco? Magar staršev..
Logiran
praznik
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #14 : ponedeljek, 28.06.2004 : 14:26:00 »

Zanima me, kje je v SLO ali njeni bližini je možno kupiti to pasmo. Prosim za linke, kontakte...  ipd.

Hvala  Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: KANARSKA DOGA(PERRO DI PRESA CANARIO)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines