mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:10:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: KANARSKA DOGA(PERRO DI PRESA CANARIO)
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: KANARSKA DOGA(PERRO DI PRESA CANARIO)  (Prebrano 42272 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #15 : četrtek, 18.01.2007 : 16:15:17 »

hello,

čeprav vidim, da je že dolgo neaktivna tema... pred kratkim sem na razstavi videla prvič v življenju preso canario v živo.. samčka svetle barve. in me je čisto navdušil, mi je prav žal, da ga nisem slikala. če ve kdo za tistega edina samčka, ki naj bi bil v sloveniji, naj prosim sporoči, ker bi ga silno rada videla...

lp

Maja
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #16 : sobota, 31.03.2007 : 18:21:05 »

Maja,
mal sem zašla v tole temo, pa če sem vse skupaj prav rezumela, želiš kontakt tega edinega samčka ki ga omenja tanya, Frik ni razstavni kuža, ker je priromal v slo kar tako brez dokumentov, lastniku (mojemu prijatelju) so bili sicer obljubljeni ampak jih nikoli ni dobil. Friko je res en tak simpatičen peso, meni se zdi sicer bolj kot kakšen teliček. Je pravi debelajs, res pa je da ga že dolgo nisem videla. Mislim pa da bo Jure vesel vaskršnega zanimanja okoli njegove pasme.
Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #17 : nedelja, 08.07.2007 : 17:16:03 »

No, kot sem zaslediv je eden predstavnik te pasme v SLO. Zelo bi bil hvalezen ce bi mi kdo pomagal, da bi lahko kontaktiral tistega lastnika! Ze kar nekaj casa razmisljam o nakupu novega psa in se ne morem odlocit al CANECORSO ali DOGO CANARIO! Vendar mi je bolj pri srcu DOGO CANARIO, ceprav je v zivo se nisem videl! Sem pa kontaktiral vzreditelje na Polskem in ga bom v prihodnje verjetno dobil od tam, saj imajo najlepse Kanarske doge, kar sm jih na netu vidu!
Ker potrebujem dobrega čuvaja, zaščitnika, sem razmipljal že tudi o šarplanincu, vendar so mi kratkodlaki psi lepši!

Lp,
Matej
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #18 : sreda, 18.07.2007 : 10:45:45 »

Ej, Matej upam da si se dobro pozanimal o pasmah, da imaš s psi veliko izkušenj in da se s polno odgovornostjo zavedaš kaj počneš. Ne vem ča je samo en Canario v SLO, poznam pa lastnico ene krasne predstavnice te pasme. Ne misli imet legla, tako da ti njen kontakt ne bi kaj dosti pomagal.
Upam samo, da imaš izkušnje s podobnimi pasmami, saj to ni pes za začetnika. In za razliko od APBTje, ASTje in še kašne bojne pasme je nezaupljiv do tujcev, pa precej večji od bullov.... Je pa drugače to en res krasen pes (.... če ni v bližini drugih psov, mačk, sumljivih ljudi, otrok....)
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #19 : sreda, 18.07.2007 : 11:16:50 »

evilson,
resnicno upam, da si dobro podkovan s prakticnim kinoloskim znanjem in da imas roko (kot se rece) za ta tip psov.
Res je, en predstavnik (no, predstavnica) je v Sloveniji in sicer v Ljubljani. Enkrat sem srecala lastnico, ki je psico sprehajala po zelo neobljudenem predelu Lj. Iz pogovora z njo sem razumela, da zivijo v srediscu mesta, vendar pa je psica prevec ostra, da bi jo lahko mirno sprehajala po urbanem okolju. Med pogovorom sem stala spostljive 3m stran, ker bi psica, ki me je ves cas pogovora nepremicno gledala, skocila vame, ce bi stopila blize.
Povedala mi je, da je izreden cuvaj, kar ima svoje prednosti a zal tudi veliko minusov. Ti psi cuvanje jemljeno zelo resno in ce se bo nekdo prevec priblizal njihovemu teritoriju ali njihovim ljudem, bodo napadli brez opozorila in ta napad ni razumeti le kot opozorilo.

Kakorkoli ze, ti psi potrebujejo prav poseben pristop pri vzgoji in solanju, ki pa ga zal ne obvlada prav veliko ljudi. Ravno tako je skoraj iluzorno razmisljati, da bodo dobro funkcionirali v urbanem okolju.

In kot mi je lastnica povedala, je to pasma, ki si jo je nevarno zeleti, ce je predhodno nismo dobro spoznali in nam ni jasno kaj bo prihod taksnega psa potegnil za seboj. Najmanj kar se bo zgodilo je to, da bo lastnik moral korenito spremeniti svoj nacin zivljenja in odnos do okolice, ce bo zelel ziveti in obdrzati taksnega psa.

evilson, vzemi si cas, veliko casa, preden se odlocis.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #20 : sreda, 18.07.2007 : 12:19:03 »

hehe drejci, očitno si srečala ravno njo Smiley Ne vem sicer kašne zle namene si mela, da te je psica štela za sumljivo (  Tongue  Grin) ampak priznaj, da je psica res lepa!

In kot mi je lastnica povedala, je to pasma, ki si jo je nevarno zeleti, ce je predhodno nismo dobro spoznali in nam ni jasno kaj bo prihod taksnega psa potegnil za seboj. Najmanj kar se bo zgodilo je to, da bo lastnik moral korenito spremeniti svoj nacin zivljenja in odnos do okolice, ce bo zelel ziveti in obdrzati taksnega psa.

evilson, vzemi si cas, veliko casa, preden se odlocis.

Definitivno! In tale definitivno ve kaj govori, saj še ni mela psa manjšega od bull mastifa.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #21 : sreda, 18.07.2007 : 12:47:56 »

Psica je resnicno krasna in v ponos svoji pasmi. Ko sem jo zagledala me je cisto urocila.

Mogoce je bil problem v tem, ker sem prav samozavestno zakorakala do njih, sicer ne vihravo in sem se ustavila dovolj dalec, a sem bila odlocena, da mi ne bodo pobegnili in da bom davila z vprasanji o psici, pa je bilo ocitno ze to dovolj, da me je vzela pod drobnogled. Toliko o mojih zlih namenih  Grin Grin Grin

Ja, je povedala, da so ji te pasme pisane na kozo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #22 : sreda, 18.07.2007 : 13:46:51 »

hehe vidiš, ki nisi pozorna in se očitno ne zavedaš svojih morebitnih dejanj :

in da bom davila.....

Ja seveda da te je morala met psica pod kontrolo, če se pa sama nimaš! Hodiš okoli z nameno, da bi davila Tongue
 Grin Grin Grin


Ej, evilson, a si ziher, da bi ovladal tako rahločutnega psa?  Huh
Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #23 : petek, 20.07.2007 : 10:36:20 »

No, hvala za vse informacije!

Sleepy.. Ja sem ziher da bi obvladal tako rahlocutnega psa! Wink

No naj prvo povem da tri leta sem imel nemskega ovcarja in se z njim dosti ukvarjal (treniral), zdaj imam 7 let ze Nemskega boksarja! Imam kar nekaj izkusenj z psi in z solanjem. res pa je, da je Kanarska doga cisto druga skrajnost! Vendar nad temi psi sem se zelo navdusil! Pac o tej pasmi sem prebrskal ze vse opise, karakter psa, zgodovina pasme, veliko razlicnih video-v pregledal. Pac vse te informacije sem dobil na netu! Veliko vprasanj sem tudi zastavil vzrediteljem iz Poljske (kjer imajo najlepse kanarske doge, kar sem jih na netu zaslediv!), da sem dobil zeljene informacije! V zivo nimam pa nikakersih izkusenj s temi psi.
Sem pa clovek, ki se zelo rad ukvarja z psi, sem zelo rad v njihovi druzbi, imam pa rad bolj zahtevne, ostre pse, ceprav do sedaj se nisem imel taksnega, si ga pa zelo zelim! Treningi z njim bodo pa seveda pogosti!

Lp
Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #24 : petek, 20.07.2007 : 10:43:05 »

No, pa tudi vse je enkrat prvic! Tudi ta lastnica iz Lj si je enkrat morala nabavit Kanarsko dogo, da je videla kaksno je zivljene z njimi! Ce bi ji vsi govorili ''ne si kupit taksnega psa, ker je zahteven, rabis veliko izkusenj itd..'' potem ga po mojem nebi imela nikoli in ostali ljudje po svetu! Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #25 : petek, 20.07.2007 : 11:31:18 »

Ta zenska se je na dogo dobro pripravila  Wink saj je pred njo imela same podobne pasme.

Kakorkoli ze, ovcar in boxer sta napram tej pasmi pravo otrocje igrackanje.

Upam, da bos te pomisleke razumel, kot dobronamerne in res dobro pretehtal ali je ta pasma primerna zate - vsekakor tu govorim izkljucno o karakterju.
Vse to pisem le iz enega razloga - da bo pes, ki je zelo poseben in ni za vsakogar, prisel v prave roke in tam tudi zivel  kot se za vsakega psa spodobi do konca svojih dni. Zato ne zameri, ce je bilo izrazeno toliko pomislekov.

Se ena zadeva - vsekakor si te pse pred nakupom oglej v zivo in dobro spoznaj, ker bos le tako dobil pravo sliko o njih. Iz izkusenj vem, da o pasmah skoraj po pravilu vedno pisejo le v superlativih in namerno izpuscajo njihovo "negativno" plat z namenom, da bi pridobili cim vec potencialnih kupcev. Resnica pa je zal povsem drugacna in mnogo lastnikov je to "temno" plat spoznalo sele, ko so psa ze imeli doma.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #26 : petek, 20.07.2007 : 12:11:04 »

Se pridružujem Drejči. Zelo!
Ta ženska je prej imela doge in bull mastife. Ko je dobila to kanarčko in je kanarčka odrasla, so bile njene besed nekaj takega: "matr, sem misnla, da vse kar piše pa že ne more bit res (da ne tolerirajo drugih živali, sumljivih ljudi....), in da jaz bom pa ja znala vse zrihtat. Pa more bit glih vse kar piše res ravno pri moji psici...."
S tem, da si moraš nekaj več prebrat o izvoru pasme, o njeni uporabi in teh rečeh, ne tisto, kar pišejo rejci. Tejle psi čuvanje res vzamejo zelo resno in ne tolerirajo nikakršnih vstopov v svoje območje, če niso dovoljeni s strani lastnika.

To res niso psi niti blizu NOjem in bokserjem. Če so ti všeč tej psi, potem si nabavi ABTJa ali ASTja, ki so na pogled še kar podobni, čeprav precej manjši. Ampak moraš pa pa veliko delat z njimi na socializaciji, jih primerno zaposlit, da ne postanejo problematični... v glavnem te prav fajn zaposlijo, pa ljudi zelo dobro prenašajo. Kar v urbanem svetu veliko pomeni.
Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #27 : petek, 20.07.2007 : 18:54:17 »

Ne vem no.. Ocitno mi pasme ne privoscita. Z vsakim stavkom mi jo odsvetujeta. Ne, ne bom nabavil APBT-ja, ker imam rad velike pasme in kanarska doga mi je pri srcu. Drejci, si lahko brez skrbi da z psom znam ravnati, pravtako znam poskrbeti da se bo pes v svojem kratkem zivljenju dobro pocutil. Res ne vem zakaj mi jo tolko odsvetujeta?? Zakaj bi moral prej kupiti bordojsko dogo, bullmastifa, rottweilerja, mastifa?? To nima smisla...

Pa to ko si napisal ''mater ne more biti vse res kar pise, da ne tolerira drugih zivali, ljudi'.. Ce se nista opazila sem na zacetku napisal da rabim dobrega cuvaja in da mi nebo zal ce bo pokazal taksen karakter, kakersen je opisan!

Ce mislita da sem en mulc, ki se zanima za eno veliko, mocno, 'hudobno' pasmo, samo zato da bi izpadel frajer, se mocno motita!

Priznam da sem res malo jezen, ker mi v vsakem stavku odsvetujeta pasmo in razlagata, da ni dobra pasma za to in drugo ter da je treba ravnati tako in tako...Nekaj izkusenj pa imam da dolocene stvari vem.

No se to... Govorita pa tako kot bi si to pasmo lastila in imela veliko izkusenj z njo ze leta.

Vseeno sem pa hvalezen za vse informacije in so se vedno dobrodosle in seveda nasveti.

Lp,
Matej
Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #28 : petek, 20.07.2007 : 18:58:54 »

S tem, da si moraš nekaj več prebrat o izvoru pasme, o njeni uporabi in teh rečeh, ne tisto, kar pišejo rejci. Tejle psi čuvanje res vzamejo zelo resno in ne tolerirajo nikakršnih vstopov v svoje območje, če niso dovoljeni s strani lastnika.


V izvoru pasme, o njeni uporabi in teh rečeh sem si prebral ze skoraj vse mogoce!
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #29 : petek, 20.07.2007 : 20:47:10 »

To so bli samo dobronamerni nasveti, pa 10 let vseeno ni tako malo. Wink

Ne vem kaj hudiča počneš v življenju, da rabiš takega čuvaja? Btw. meni je to krasen pes, všeč so mi ravno "bojne" pasme, poznam res da eno samo psice te pasme, ki je mega krasna za pogledat in tudi drugače... če ni nikogar drugega v bližini. Privoščim ti psa, privošim ti najboljši nakup, ne privoščim pa psu prekratkega življenja, nobenemu zavetišču morebitnega takega problematičnega psa, drugim psom srečanja s takim psom (če bi te presenetil) pa niti tebi sitnosti, ker se ti zna zgodit, da te bo to čuvanje kar nekaj stalo (kot razumem bi moral bit pes zunaj in čuvat). In tako in tako. Te ne poznam, zato ti pač svetujem, da reees dobro razmisliš. To je namreč pes, ki zna bit agresiven TUDI do ljudi. Je dovolj, da mu nekdo ni všeč, pa... Če pa si se pripravljen vsak dan vozit nekam na neobljudena področja, kjer boš lahko sprehajal svojega psa, si dovolj dominanten, da bi znal vodit psa te pasme, če bo tvoja odločitev pretehtana in predvsem odgovorna, dobra za oba - zate in psa, ti ga pa iz srca privoščim.
Verjetno pa obstaja tehten razlog, da teh psov pri nas ni, pa tudi Evropa ni ne vem kako poseljena z njimi.
Je pasma všeč tudi meni in sem pred časom mela prebliske... no, pa vsi vreditelji katerih strani sem checkirala, imajo veeeeliiika posestva. Dobro ograjena in predvsem res velika. Verjetno z razlogom.... verjetno je tudi to eden od razlogov, da se v Evropi ne pojavljajo tako pogosto.
Vsekakor pa, če si ga nabaviš, in če boš dovolil, ga z največjim veseljem pridem pogledat in prečohat, ker so res krasni psi!

kakorkoli se odločiš naj bo to res dobro pretehtana odločitev.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: KANARSKA DOGA(PERRO DI PRESA CANARIO)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines