mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 13:42:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ljubi... ne ljubi... ljubi... ne ljubi...
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ljubi... ne ljubi... ljubi... ne ljubi...  (Prebrano 13514 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #30 : sreda, 01.08.2007 : 20:01:19 »

Maja, saj jaz tudi nisem razumela Jane, kaj natančno je zelela povedat sram edino to sem razumela, da je muc evtaniziran Cry

 Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 01.08.2007 : 20:54:47 »

No, ni kaj veliko razumeti, saj zivljenje pac ni pravicno.
Dve uri sem bila z muckom. Polovico casa v avtu, ko ga je v narocju crkljal sin in smo se vsi trije ves cas nekaj "pogovarjali", drugo polovico v cakalnici ambulante, kjer so ga obcudovali drugi prisotni.
Njegova izjemna simpaticnost, silna zivljenjska energija, pa dejstvo, da je prezivel z zlomom hrbtenice ocitno sam toliko casa in neumorno brnenje tistega njegovega predilskega strojcka ... vse je nekako govorilo v nas prid - da bo nekega dne sel z nami tudi iz tiste cakalnice.

Zal. Pregled je pokazal, da ima zlomljeno hrbtenico na takem mestu, da poleg tega, da sploh nikakor ne cuti zadnjih tack in repka, tudi "ne upravlja" nadzorovano z izlocanjem blata in vode. Kakor in kolikor je slo samo od sebe ali s pomocjo ven, je slo, ostalo je ostajalo v trebuscku.
Zlom je bil zastaran, operacija nemogoca, ...

Sem pa od prej do zdajle (pa se bom) veliko razmisljala o takih "zadnjih poteh". Zakaj so potrebne pri zivalih na njihovih zacetkih zivljenjskih poti. Zakaj? Zakaj morajo zivali ziveti tako? Koliko muckov prav ta trenutek lize svoje smrtne rane nekje zapuscenih v grmovju? Zakaj morajo Smetka in drugi ziveti vsak dan s tem? Ne takole on-line, temvec z muckami v narocju, z odlocitvami v glavi, s custvi v srcu ...?

V cakalnici je bila tudi gospa s svojim muckom, ki je obcudovala Ljubija in v isti sapi povedala, da v enem od naselij sama redno hrani zapuscene muce in da ji sin to brani, ker ... Ja, ne more jih pustiti umreti. Ja, ne more jih pa tudi ne poloviti in urediti dokumentov za sterilizacijo/kastracijo. Nekoliko me je debelo gledala, ko sem ji rekla, da ne dela prav, saj s svojim pocetjem samo spodbuja, da so macke in mackoni lepo rejeni, sposobni razploda in imajo mladicke, ki so prepusceni na milost in nemilost krutemu svetu, posameznikom, boleznim in drugim zivalim. Ja, tudi ta Ljubi je bil verjetno plod kaksne take skrbi in ljubezni. In tudi med tistimi mackoni bo lahko kdaj kaksen tak, ki ga bo po hudem boju za prezivetje nekam na zadnjo pot pospremil popoln tujec.
Logiran

šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #32 : sreda, 01.08.2007 : 21:18:34 »

Zakaj morajo zivali ziveti tako? Koliko muckov prav ta trenutek lize svoje smrtne rane nekje zapuscenih v grmovju?

Prav to sem se danes spraševala tudi sama, ko sem v kajinem kotičku prebirala temo Paca in Borke. Kaj bi se zgodilo s Spajdijem in Okico, ki sta vsa šmrkasta in z zlepljenimi učki ždela tam nekje? Pomislila sem na vse tiste revčke, ki nimajo te sreče, da jih nekdo najde in jih reši njihovega bednega življenja...to me res žalosti... Cry Cry Cry

Ljubi, tebi pa veliko srečnejših dni tam na mavrici  Kiss

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #33 : sreda, 01.08.2007 : 22:10:21 »

Zlomljeno 13. vretence. Ker sem ga opazovala, se mi je tudi dozdevalo, da ne bo nič z zadnjimi tačkami in nič z nadzorovanim izločanjem. Kar še ne bi bila grozna tragedija, če bi delovalo črevo oziroma trebušna votlina tako, kot naj bi. Pa ne bi... že zdaj sem ga morala res dobro zmasirati, da je šlo blato iz njega.
Kaj naj rečem... vsaj veste, da je bil.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #34 : sreda, 01.08.2007 : 22:26:07 »

Rada bi kaj (spodbudnega??) napisala... pa mi nič ne pade na pamet. Eh. Sad

lp, Katarina
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #35 : sreda, 01.08.2007 : 22:36:19 »

Eh, pride tud tak dan... Je pa imel vsaj to srečo, da je, preden je odšel, spoznal dobre ljudi. Niste mu mogli pomagat, pa tako stevsi hoteli...

Jst sem še danes nakazal nekaj malega zanj - prepričan, da bo vse v redu. Bo pa za eno drugo Smetkino žival...

Žal jih ne bo nikoli zmanjkalo...

Držte se.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #36 : sreda, 01.08.2007 : 22:47:01 »

Revček ... vsaj sam ni bil, na koncu.

Ljubi, sonček, upam, da ti je zdaj lepo ... kjerkoli že. Kiss
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #37 : petek, 03.08.2007 : 09:49:40 »

 Cry
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ljubi... ne ljubi... ljubi... ne ljubi...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines