mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:07:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: gnojni izpuščaj po trebuščku
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: gnojni izpuščaj po trebuščku  (Prebrano 6705 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« : ponedeljek, 11.06.2007 : 10:08:58 »

Pozdravljeni,
Pred dobrimi štirinajstimi dnevi se je moji psički spustil izpuščaj na trebuščku tam kjer ni dlake. Iz tega izpuščaja so nastali kraterčki obrobljeni z gnojem. Veterinar je rekel, da je alergija na nek zunanji dražljaj. Dobila je injekcijo (kortizonsko) in 8 dni terapije s tabletami (mislim, da tudi kortizonskimi, ker je pila in lulala 100/h). Praska se res več ne-ampak enak izpuščaj se pa še kar pojavlja.  Cry Ko se prvi posušijo (potresem jih z Bivacin praškom), nastanejo drugi. Sicer bom ta teden ponovno obiskala veterinarja, vendar me vseeno zanima, če ima kdo podobne izkušnje in mi lahko že z nasveti pomaga.
 Ja, psička je stara 4 leta - višavski terier. Hranimo jo s Hills d/d že tri leta.  Smiley
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1 : ponedeljek, 11.06.2007 : 10:30:43 »

Za kožne težave (še posebaj bolj zahtevne kot je ta) bi mogoče bilo dobro obiskati 'pasjega' dermatologa. Malo pobrskaj na forumu za številko ali ime (vem da obstaja, ker sem predkratkim brala).
Mogoče ti bo tukaj lahko kdo bolje pomagal, če je imel podobno izkušnjo kot ti.
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #2 : ponedeljek, 11.06.2007 : 10:48:22 »

Hvala, že brskam.  Cheesy
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : torek, 31.07.2007 : 14:22:56 »

Ko vidim da je višavski terier predlagam mazanje s kremo proti glivicam, smo mi imeli namrec podobno stvar in smo jo brez problema pozdravili.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #4 : torek, 31.07.2007 : 17:53:42 »

Podobne izpušččaje po trebuhu, med stegni, pod pazduho je imela naša frajla in sicer od pokošene trave. Smo imeli mazilo Kuterid, pa ni kaj dosti pomagalo, tako da se mi zdi, da je še najbolj zalegla otroška penaten krema in pa otroški puder čez. Wink
Poskusi ... škodit zagotovo ne more  ( če je za dojenčkove ritke ok Tongue) , sem dobila občutek, da je bil Kuterid preveč agresiven ....
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #5 : petek, 03.08.2007 : 18:13:30 »

Moj ima pa izpuščaje na zadnji strani stegenjčka...so tako, kot bi bili že suhi, pa tko rjavkasto obarvani...srbi ga ko sto hudičev...ga špricam z čajevcem...in če ne bo bolje, bom mogla kar k veterinarju....Gina1, kje pa dobiš jod...v lekarni?
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #6 : nedelja, 04.11.2007 : 11:04:13 »

Ja, mi imamo Clorexiderm 4% šampon in pršilo. Vsak drugi dan jo kopam, pa še zmeraj ne uspem odpraviti te nadloge. Vleče sem nam že od junija. Ko smo bili vmes na morju, je bilo v redu. Pravi veterinar, da morska voda zdravi glivice. Sedaj smo bili spet na morju čez praznike- včeraj smo se vrnili. Ni imela nobenega vonja po glivicah. Ker glivice imajo tako značilen sladek vonj. Tako, da takoj vem, ko so se spet razširile.
Danes jo bom spet skopala. Odločila sem se, da bom jutri poklicala v Topolščico-tam je baje veterinar dermatolog, da ji naredi teste. Če pa ima kdo njegovo tel.številko, bi bila zelo hvaležna.
Pa,pa!   Smiley
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #7 : nedelja, 04.11.2007 : 11:08:23 »

Mckuster, zanima me s kakšnim mazilom ste ga mazali. Je bilo to mazilo proti glivicam za ljudi ali za živali?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #8 : sreda, 07.11.2007 : 12:12:49 »

Mazali smo s Canestenom, v osnovi za ljudi!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: gnojni izpuščaj po trebuščku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines