mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:56:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Mali italijanski hrt
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mali italijanski hrt  (Prebrano 39380 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #45 : nedelja, 27.11.2005 : 20:49:28 »

evo ena lepa:

http://www.moj-album.com/slike/245500/sNGXB_RXyiLYrmyI.v.jpg
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #46 : nedelja, 27.11.2005 : 21:10:17 »

takole pa midva spiva v dnevni:
http://www.moj-album.com/slike/245500/lNh3lkSuzVGDNRoq.v.jpg

ali pa takole v spalnici:
http://www.moj-album.com/slike/245500/LYTbhda8UidOa3qb.v.jpg

in kadar sem sam:
http://www.moj-album.com/slike/245500/rSKHUe908pOSeOG3.v.jpg
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #47 : nedelja, 27.11.2005 : 21:42:21 »

ziksi, tvoj mali lepotec pa prav uživa v ogrooomni družbi Cheesy! Res je čudovit psiček! Kako pa je drugače doma? a je mali še tak "terorist"?

Lp, Mojca
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #48 : nedelja, 27.11.2005 : 21:45:32 »

Najrajši sem v "naročju" mojega "bratca" - pa če spim, ležim ali pa se igram; seveda z njegovo igračko:
http://www.moj-album.com/slike/245500/tydZs49IeTGUsfGm.v.jpg
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #49 : nedelja, 27.11.2005 : 21:59:10 »

Joj, mali je res pravi terorist. Se vidi da je bil rojen na 11/9! Kot sem že napisala, Zik (ta velik) se ga kar malo boji, po drugi strani se pa super razumeta. Ko se npr igrata (še vedno nisem prepričana, če je to igra Grin) in ga mali napada (grize za njegove viseče "zrezke") spušča take glasove kot najbolj agresiven pes ki sem ga jaz kdaj slišala - še jaz bi se ustrašila če bi kdaj kakšen pes šel proti meni s takimi glasovi. Zik pa leži in se mu odmika (v bistvo samo glavo), pa tudi zvoki so prisotni ampak bolj je podobno stokanju in javkanju; kao pusti me pri miru. Če pa mali neha in gre stran, pa Zik zraven in kao dejva se še, kam zdaj greš!! Hiša polna smeha!! Bom probala enkrat posnet kakšen filmček - ampak ne vem če se tukaj to da pokazat?!

Ko pa je miren in malo zmatran pa takoj pride fehtat za v naročje, kao jaz sem zaspan prosim, prosim vzemi me k sebi - in te pogleda s tistimi milimi učki! Kaj lahko narediš?! Ja vzameš ga gor!! Tongue Smiley  Saj vem - ga ne smem preveč razvajat; ampak ko pa te tako lepo pogleda  Huh Smiley

Danes sva se malo učila na kliker (saj ni prezgodaj??) pa je že čist poštekal!! Tole je ena super mala zadevica!!

LP, Irena
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #50 : torek, 29.11.2005 : 22:27:21 »

Hehe.. ziksi, vem kako je z malimi teroristi, Geri je najmanjša pa ima Žana (whippeta) totalno pod kontrolo Wink.
Glede klikerja nikoli ni prezgodaj, prej kot začneš bolje je! Me veseli da se je mali tako hitro navadil na nov dom in začel že komandirati Cheesy...

Lp, Mojca
Logiran
umayma
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 01.12.2005 : 19:26:49 »

torej, mi(naša družina) pa je kupila 13 kužka(kužico;)) v Sloveniji pasme Mali Italijanski hrt, ime pa ji je Umayma oz. Uma kot jo kličemo. Tale zverinca je nekako "zelo" živahna, no... nekako ZELO ZELO živahna.seveda so trenutki, ko uma rabi počitek, vendar vse ostalo je pa le dir po stanovanju. zdi se mi da jo preveč razvajamo, no to je posledica ker je to naš prvi kuža, no sam ji je po moje (pre)lepo...no slikce so nekak tele, no grem js pučas, LP vsm skp pa se kej "beremo"Smiley

Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #52 : četrtek, 01.12.2005 : 19:32:47 »

umayma, lepa psička! Od kod pa je? Veseli bomo vseh novičk in podrobnosti o malčici Smiley. Meni so tej mali cukrčki vedno bolj všeč Grin!

Lp, Mojca
Logiran
umayma
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 01.12.2005 : 19:36:12 »

jah Umayma je načeloma iz Idrije sam trenutno(no...pa vse do konca življenja;)) živi pa v Ljubljani oz. njena bližnja okolica(Šmartno pod Šmarno goro).
Logiran
umayma
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 01.12.2005 : 19:38:58 »

no tuki na tem linku, so pa še ostale slikce od Ume.
http://piki.moj-album.com/
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #55 : četrtek, 01.12.2005 : 19:39:50 »

aha, a potem je sestrica od Ziksijevega malčka? Super! Kako pa kaj prenaša sneg? V Lj ga je še kar nekaj...
Lepe slikice Wink

Lp, Mojca
Logiran
umayma
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #56 : četrtek, 01.12.2005 : 19:48:04 »

jah no nekako na začetku sneg ni bil najbolša zadeva k je padla z neba..., sam nekako smo v končni fazi ugotovil da ni glih tok hudo kokr zgleda pa se občuti zarad mraza. no sam nekak se mi zdi da je bil pri njej največji problem samo v tem da jo je zelo zeblo v noge in pa nekako je bila vedno zeloooo vznemirjena.mislm zdj recimo ta tedn je zdej nekako zadeva že dost uredu glede hoje vn pa tko, nekako se počas navaja pa tko zdj zelo velik zuni ovohava kar je kje tko da počas bo hotla vn:). am mojca kako pa kej vš moswen lula pa to???

naša nekako lula zdj že na pleničko pa tko, sam na vsake tok pozab da plenica ni lih po celem stanovanju in pol pač kje spusti kšn drekc tm k ne bi bilo treba, lih dons k sm pršu dumov sm skor na drek stopu k ga noben ni opazu tko da...Smiley je očitno še nismo  čist naučil kako je treba kakat.ja no edin za lulanje se mi pa zdi da pa ve da je plenička ta prav naslov za take potrebe.
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #57 : četrtek, 01.12.2005 : 22:19:12 »

 Grin Grin Grin Grin

Kot da bi brala moja opažanja z mojim teroristom! Da začnem s snegom - tale bela zadevica je zellloooo mrzzzzlaaaa in ni prijetno hodit po njej drugače pa je zunaj vedno bolj zanimivo in vedno več stvari za ovohat pa čeprav se mali trese kot šiba na vodi, v naročje ali pa noter na toplo pa vseeno glih nebi še šel - "moram samo še tam nekaj povohat, saj bom hitro"!! Cheesy

Naslednja točka - lulanje (1) in kakanje (2) - 1 obvadamo na pleničko, mogoče gre včasih malo čez rob ampak vglavnem "vodica" zadane cilj Wink; kar se pa tiče 2 je pa zgodba malo bolj zakomplicirana!! Če si zraven ali vsaj v bližini bo drekec sicer še v riti napoti ven šibal po plenički ene par krogov predenj bo padel na tla; če pa te slučajno ni zraven in nobeden ne gleda niti iza vogla potem pa se niti pod razno "ne bom matral tečt do pleničke ampak bom spustil klobasico točno tam kjer me bo prijelo in niti koraka več ne bom naredil!!!" Angry  In kakšno faco bom potem naredil ko me bodo zalotli -  Huh ups ušlo mi je  Smiley

Kaj sem še spustila - ne vem, saj sem že vse povedala in itak pišem sproti (kolikor pač lahko ali se mi da ali pa mi čas dopušča). Ja tudi naš malček je ZELO živahen seveda kadar ne spi in ne bo dolgo ko bo imel "malo" večjega kosmatinca ČISTO pod kontrolo. Načeloma se mi zdi to sprejemljivo samo se bojim kako bo pri drugih večjih psih, ki pa so v večini večji od njega. No zaenkrat še ni videl drugih psov (ga moramo najprej zavarovati pred nadležnimi virusi itd) in še nismo začeli s "tapravo" socializacijo. V soboto dobi pikico in ostalo "zdravniško" oskrbo, potem pa v "napad"! Wink Kosmatinci in kosmatinke pripravite se - binladen gre v napad!! Grin

Upam, da mi Mojca in Simon ne bosta preveč zamerila  sram (ker vem da sta se fuuuullllll matrala z imenom) ampak najini domači so naju prepričali, da morava zamenjati ime in sicer tako ki mu najbolj paše (pa ne da mu Moswen ne ampak noben ne ve kaj pomeni če se res ne poglobi) in sicer njihova razlaga - ker je rojen na 11/9 in ker ni osamljen ne more bit osama in tudi ni ladja zato ne more biti laden in kaj ostane - BIN!! In tako se ga je prijel ime Bin, pa še zgleda v primerjavi z Zikom kot en fižolček!! Cheesy Grin Cheesy

Pa še ena novička (napol žalostna in napol vesela) - dobra zato ker je z Zikom po današnjem krvavenju načeloma "vse" uredu in je zdrav; slaba pa zato ker je bil vzrok povečana prostata in sicer to pomeni da lahko da bo vse ok do konca življenja lahko pa se kaj razvije  Cry - tako nekako je povedal veterinar. Zaenkrat smo malo pomirjeni da ni kaj "hujšega" vendar pa smo pred težko odločitvijo "ali punčka ali fantek"  Undecided Bomo videli!!

Aja, Uma (kdo pa se skriva pod njenim imenom in piše Umine poste, če smemo zvedt?! Wink) kaj pomeni številka 13? Oziroma tudi Mojca najbrž to veš!? Koliko je MIHcev v Sloveniji - kateri je naš Mosek, če je (a sem prav razumela) Uma trinajsta?

Pa da ne bom predolga ker sem itak že - lahko noč vsem in mirno spanje in seveda lepe sanje
LP, Irena&moški
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #58 : četrtek, 01.12.2005 : 22:26:54 »

Ja, pa še en problem da odprem - striženje nohtov! Saj vem da bi mogla o tej temi drugje ampak samo toliko do povem, da je to opravilo nočna moooooraaaaa! Že tako so nohti veliki toliko da jih komaj vidiš (še posebmo meni ko sem navajena Zikovih nohtov ki so za celo taco malega) in ko odstrižeš ma desetinko milimetra in ga niti podrazno ne more bolet se dere kot da bi ga iz kože dajal tako da smo počasi strigli sprednje tace (itak premalo) zadnje pa še čakajo in nohti kar rastejooooo!! Mojca pomaaagaaaajjjj!!! Cheesy  Tongue
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #59 : četrtek, 01.12.2005 : 22:29:33 »

Ojla!

Ti bom kar jaz glede številke odgovorila... pomoje je njena številka 13 v rodovniku.. torej pogledaš ko piše npr. pri Geri: SLRpa-000005 (SLR- slovenska rodovna knjiga, PA- papillon, 000005- peti registriran pes v Sloveniji od začetka registra dalje). Torej če ima št. 13 je trinajsti pes. Poglej kaj ma mali Bin Wink Glede na to da je Uma Binova sestrica se številki verjetno ne veliko razlikujeta.
Pa še o striženju krempljev: najprej kupi mačje kleščice- te jaz uporabljam za Geri (papillonka) in mislim da bodo tudi za Bina vredu. Striženje je tako veliko lažje Wink.

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Mali italijanski hrt
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines