mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:07:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Umivanje zob
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Umivanje zob  (Prebrano 80937 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mrcina
otrok do 14 let
*
Sporočil: 20


« Odgovor #105 : nedelja, 30.04.2006 : 13:56:55 »

Rožica hvala. Smiley
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #106 : ponedeljek, 01.05.2006 : 18:25:20 »

No,Klark je en tak primer ko mu je treba zobe vsak dan cistit! Kljub bikovkam in drugim stvarem se mu obloge z veseljem nabirajo! Angry
Mi imamo navadno mehko krtacko za cloveka in pasjo zobno pasto.Lepo ga posedem in se postavim stoje za njim-tako da on sedi med mojimi nogami.Pol pa najprej lepo poscetkam sprednje majhne zobke,nato cekane in vsako stran zadnjih zob.
Na zacetku se stala pred njim pa ni bilo miru,se je stalno premikal...ce stojim za njim pa prakticno nima kam.
Lp
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #107 : ponedeljek, 01.05.2006 : 18:42:10 »

No,Klark je en tak primer ko mu je treba zobe vsak dan cistit! Kljub bikovkam in drugim stvarem se mu obloge z veseljem nabirajo! Angry
Tudi "mi smo" tak primer.  Angry Astorju se je zobni kamen začel nabirati pri 8ih mesecih. Kljub vsakodnevnemu čiščenju, bikovkam, rasku...etc.  Undecided
Sedaj, ko je zaradi alergije brez čiščenja zobk z zobno pasto, in ko namesto kosti (ki jih ne sme več) grize lesene veje - so pa se mu nekateri zobki fenomenalno sčistili!  Shocked Skoraj nisem mogla verjeti.
Mi je pa postalo kristalno jasno, da je pač h temu nagnjen in naj se še tako trudim, dvomim, da bo kaj pomagalo. Čeprav se je težko sprijazniti....  sram
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #108 : sreda, 03.05.2006 : 19:16:06 »

Moja ZPjka pri 16ih mesecih nima še nobenih oblog. Vendar ji zob ne čistim, ker enostavno ne gre - sem večkrat poskusila, jo navajala od malega, pa je trmasta ko bik. Čeljust stisne in opleta z glavo, da ni šans, da bi prišla zraven. Prežveči pa zelo veliko - od lesa, do raznih žvak, onih belih kosti od dog-ita itd. Upam, da bo ostalo takšno stanje ...
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #109 : petek, 05.05.2006 : 12:41:46 »

Meni se zdi, da bolj, ko mu jih čistim, bolj se mu kamen nabira.  Angry Ko pa mu jih en teden nisem, so mi zgledali bolj beli.  Lips Sealed Ni logike.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #110 : petek, 05.05.2006 : 16:25:19 »

Mogoce imas pa kaksno magicno pasto,ki deluje cel teden Grin Ne,to je samo iluzija tako da pridno scetkat naprej-morem pa priznat da se tudi mene polasti,sploh ko se mi ne da vsem zivotinjam scistit zob. Cheesy
Lp
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #111 : petek, 05.05.2006 : 20:21:23 »

Midva z Albo imava vsakodnevne boje, ko gre za umivanje zob. Zelo lepo ji sščetkam prednje zobe in tudi zadnje, problem je, ko je treba vse še od znotraj umiti. Takrat se upira na vse možne načine. Ampak kar je treba je pač treba. Včasih se mi zdi, da ji na notranjo stran le malo razmažem pasto in ne prav dobro očistim. Je pa smešna kako se oblizuje, očitno ji pasta za razliko od drugih strani ne tekne prav dobro.
Logiran
maja22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #112 : torek, 12.09.2006 : 11:55:14 »

NUJNO!!!!!!!!!! svojega kužka želim peljati k veterinarju, da mu bo očistil zobke, ker oblogam nisem kos. Zanima pa me koliko je cenovno tak poseg saj imam do sedaj dve info ena pravi 24.000 druga 12-14.000 noičem se odločiti za cenejšo če to pomeni manjšo oz slabšo kvaliteto dela. Ali ima kdo izkušnje?HuhHuh

lp Maja
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #113 : četrtek, 15.02.2007 : 19:43:20 »

Mi našim psom še nikoli nismo umivali zob in jim tudi ne bomo, ker se tako čisto dobro počutijo in imajo bele kot sneg.

Lp
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #114 : četrtek, 15.02.2007 : 19:47:29 »

Jaz imam tudi bele kot sneg, pa si jih umivam, da se mi ne kopicijo bakterije v ustih... Nasi mrcini pa prav tako - pa se radi si jih umivata Wink V bistvu prav fehtata umivanje zob, kadar me ujameta v kopalnici.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #115 : četrtek, 15.02.2007 : 20:15:04 »

Pri nas nismo nikoli čistili zob psom, pa so imeli vsi zdrave in bele zobe. Smiley
 
Meni je ded vedno govoril: daj enkrat na teden veliko govejo kost od kolena, in vsak dan jabolko ali dva.
 Včasih, ko ni bilo krtačk so si kmetje umivali zobe tako, da so zvečer pojedli trdo jabolko.

Ne vem koliko je to res, samo do sedaj nikoli nismo imeli težav.
 Zobje so beli kot sneg.     Grin Grin           Pa so res!!! Cheesy

Se mi pa zdi, da moji nagajivki niti ne bi prišla blizu s krtačko, že česati se ne mara Shocked Shocked Shocked kaj šele zobe umivat. Komaj sem jo navadila, da brez težav pokaže vse zobe, spredaj, s strani in da gobec odpre.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #116 : petek, 16.02.2007 : 19:49:12 »

Tudi jaz sem mislila, da mi ga nikoli ne bo uspelo pripraviti do tega, da bi mu lahko umila zobe. Enkrat ga tako za hec vzela zobno krtačko in sem poizkusila kako bo reagiral na  to. Pa se ni prav nič branil in naslednji dan sem šla po pasjo zobno pasto in od takrat mu umivam zobe. Seveda pa hrusta tudi jabolka  Wink.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #117 : sobota, 17.02.2007 : 15:53:57 »

Hey

Jaz imam 5 mesecev starega psička in me zanima kdaj mu lahko začnem krtačit zobe. Enkrat sem mu že ampak se je zelo upiral in potem mu je tekla kri z dlesni-sem bil zelo nežen
Mogoče ker so mu še izpadali zobje zdaj jih že ima večino stalnih...
Hvala za odgovor
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #118 : sobota, 17.02.2007 : 16:37:42 »

Caki, da razmislim... Mrcino dobila, ko je bila stara 11 tednov, potem je menjala zobke, pri priblizno petih mesecih sva jih pa ze veselo umivali, pa ni bilo nikoli nobenih tezav. Kupi mu ekstra njami zobno pasto z okusom po piscancu, pa se ne bo upiral Wink Nasi dve sta nori nanjo!
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #119 : nedelja, 18.02.2007 : 19:15:28 »

Jaz imam eno ribjo. Meni obupno smrdi, Bucko pa je nor nanjo  Grin. Samo pasjo zobno pasto morate kupiti, pa bo umivanje postalo zabavno  Grin.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Umivanje zob
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines