mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:12:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Umivanje zob
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Umivanje zob  (Prebrano 81020 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #135 : petek, 30.03.2007 : 15:56:19 »

Jaz pa svojemu ščetkam z Vibracom z okusom piščanca in se niti malo ne brani. Mu je očitno všeč, saj se potem še nekaj časa oblizuje Grin
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #136 : petek, 30.03.2007 : 16:10:56 »

luncica a lahko pojasniš kaj ima to s tem?

Prijateljicina mrcinica je enkrat imela grozen zadah, sta leteli k veterinarju, pa ji je dal samo tablete proti glistam, zadaha pa po dveh dnevih ni bilo vec.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #137 : petek, 30.03.2007 : 16:45:37 »

aaa hvala za pojasnilo...

Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #138 : petek, 30.03.2007 : 16:45:54 »

Da luncica je razglistena cepljena proti vsemu vse...Cheesy tudi mene zanima to...
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #139 : petek, 30.03.2007 : 16:47:38 »

prepozno prebrala...mmm zanimivo bomo ščetkali in videli kaj bo..
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #140 : sobota, 31.03.2007 : 06:13:42 »

No spet ena debata. Ljudje, zakaj pse tako počlovečite. Razen če se nekaj ne ukvarjate z razstavljanjem. Pa tudi tam vsega tega ni potrebno. No da se psu nabirajo zobne obloge, so vzroki: doma pripravljena hrana, razmočeni briketi , itd...
Sem svoje pse vozil na razstave, dobil celo cac, in 2x bob, pa nikol nnisem svojemu psu umival zob, zakaj dobi izrecno samo suhe brikete, in s tem si pes umiva zobe.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #141 : sobota, 31.03.2007 : 08:48:03 »

Seveda, ker pes vsak briket stopectokrat prezveci in si tako ocisti zobe?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #142 : sobota, 31.03.2007 : 08:51:04 »

dhrovat , zakaj pa menis, da se zobe lahko umiva razstavnim psom, tistim pa, ki niso razstavni, pa to ni potrebno, oz. pravis, da je to poclovecenje?
Logiran

nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #143 : sobota, 31.03.2007 : 08:52:31 »

Seveda, ker pes vsak briket stopectokrat prezveci in si tako ocisti zobe?

Po mojem da ne glih to, samo od kuhane hrane imajo psički ponavadi močnejši zadah.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #144 : sobota, 31.03.2007 : 09:02:14 »

Aja? Zakaj pa?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #145 : sobota, 31.03.2007 : 10:37:08 »

Nasplošno preveč počlovečujemo pse, kdo jim je pa v divjini umival zobe. Moje mnenje je pes naj bo to kar je bil včasih.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #146 : sobota, 31.03.2007 : 11:05:54 »

Hm, Nanook, bos ti kaj o divjini napisala? Pa o tem, kaj so jedle zivali pred ohoho leti, ko so se po divjini sibale Wink

dhrovat, posplosevanje nekako ni na mestu. Zame so moje psice psice in cisto nic drugega, pa ceprav spijo na kavcu.
Tudi umivanje zob zame spada med "ustrezno vzdrzevanje stvari Wink - s ciljem za cim daljso zivljenjsko dobo te stvari Wink". Glede na to, da mnogo zdravstvenih in vedenjskih tezav izhaja iz tezav z zobovjem, bi si upala pripomniti, da je njihovo vzdrzevanje se kako pomembno. Razen, ce smatras, da je pes pac v resnici stvar, ki jo zavrzemo po "uporabi" in ko odsluzi, med "uporabo" pa pac skrbimo zanjo le toliko, kot je nujno potrebno - jo hranimo in vzdrzujemo v kondiciji - vse v sluzbi cilja, za katerega psa imamo. Meni je pomembna tudi "dolgozivost" predmetov, ki jih posedujem in se pri tem trudim, da jih "vzdrzujem" na nacin, ki podaljsuje njihovo "zivljenjsko dobo".
 Smiley
Logiran

dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #147 : sobota, 31.03.2007 : 16:46:01 »

Tudi jaz sem tvojega mnenja. !6 let se okvarjam z kinologijo, imel sem veliko psov, samo nobenemu nisem umival zob , pa so vsi doživeli zavidljivo starost.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #148 : sobota, 31.03.2007 : 19:33:05 »

Aja? Zakaj pa?

To pa jaz ne vem točno zakaj je tako. Naš mešanček je imel ful slabe zobe in mu je dal veterinar tablete stomorgyl (ne vem, če sem glih prav napisala) in priporočal brikete in ima sedaj vse kul. Prej smo mu pa dajali tudi kuhano hrano in lahko, da je imel probleme z ZADAHOM zato. Saj smo govorili o tem, ane? In ne o tem, da si zobe z briketi čisti !!!

Lp, Ines!

Lp, Ines!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #149 : sobota, 31.03.2007 : 23:03:34 »

!6 let se okvarjam z kinologijo, imel sem veliko psov, samo nobenemu nisem umival zob , pa so vsi doživeli zavidljivo starost.

6 ali 16?
No, saj je vseeno. Meni gresta nekako dva psa zaporedoma v 16 let, v 6 pa samo eden. Seveda jih pa gre lahko skupaj tudi v eno leto veliko.
Osebno kvalitete zivljenja ne merim samo z dolzino ali kaksno drugacno kvantiteto.
Prav tako ne smatram za strokovno vsega, kar je "dolgo v spilu".

Brez zamere. Psom se zobje ne cistijo zato, da imajo lep nasmeh na razstavah, temvec zato, da imajo z zobovjem cim manj tezav in posledicno zaradi tega tudi manj drugih zdravstvenih tezav. Kot druge zivali (hm, pa tudi ljudje) imajo nekateri psi zobovje do pozne starosti brez kamna in so brez najmanjsih zobnih tezav ali tezav z dlesnimi, nekateri pa bi ze pred zrelostjo skorajda rabili proteze Grin Pomagajo tako briketi, kot kosti (ustrezne). Hm, pa ce obrnemo, briketi v resnici prav nic ne pomagajo, ce jih pes golta, pa tudi kosti ne, ce je tu in tam kaksna... Odlocitev je vsekakor lastnikova, kaj bo z zobovjem svojega psa storil.

dhrovat, me veseli, da je vsa tvoja mnozica psov prezivela svoja zivljenja do poznih starosti brez problemov z zobovji. Ko bi le bili tako srecni vsi psi in vsi njihovi lastniki.
Logiran

Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Umivanje zob
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines