mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:25:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: UMRL JE SMETKIN RAČUNALNIK
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: UMRL JE SMETKIN RAČUNALNIK  (Prebrano 17606 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #15 : četrtek, 21.06.2007 : 16:09:33 »

Okidoki. Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #16 : četrtek, 21.06.2007 : 16:21:36 »

Naj mi nekdo od prizadetih natančneje opiše, zakaj gre, da razložim mojemu sinu. Preden pišem dalje, dajte mi še enkrat razložit, ali gre za mehansko ali sistemsko okvaro.

Če gre za mehansko okvaro, ne bo šlo. Če gre za sistemsko okvaro, torej po domače rečeno se je sesul (se oproščam, nisem računalničar), bi šlo.
Če gre za slednje, pa potrebujem nekaj informacij. Kakšen računalnik (tip, zmogljivost) oziroima najbolje, da se mi na mail ali ZS pošlje "tehnična knjižica". Katere programe uporabljate (sicer se jih da v večini primerov potegnit z neta) ampak moj otrok raje nalaga z originalnih nosilcev podatkov. In nimam vseh doma.
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #17 : četrtek, 21.06.2007 : 16:23:18 »

Drobtinica, na žalost gre za mehansko okvaro.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #18 : četrtek, 21.06.2007 : 16:31:46 »

Joh, tu pa ne bo šlo. Na žalost. In mislim, da se bo tega lahko lotil le pooblaščeni serviser.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #19 : četrtek, 21.06.2007 : 16:32:21 »

Mehansko? Kašne sorte? Mogoče mam kašen kos doma . Razen če je power suply... potem je itak treba novega. ( Undecided hja...čeprav bo trgovina najbrž bližje in hitreje  Undecided)

Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #20 : četrtek, 21.06.2007 : 16:40:44 »

Včasih se dajo stvari rešit tudi brez pooblaščenih serviserjev. In včasih je tako boljše! Glede rezervnih kosov pa bo dog_loverka več vedla povedat, kaj se rabi.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #21 : četrtek, 21.06.2007 : 16:43:54 »

Mi je žal, tu pa ne morem pomagat s svojim sinom.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 21.06.2007 : 17:07:26 »

Bojda je crknila matična plošča. Ki se je ne da več dobit... takšne. Kakorkoli... hvala bogu za Saro, ker lahko tipkam iz njenega, ki mu zaenkrat še vse plošče delajo. In za vse računalniške mojstre  Smiley.
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #23 : četrtek, 21.06.2007 : 17:12:44 »

Danes ga dobi moj all-in-one Smiley strokovnjak za hardware in software, pa bomo pol videli kaj točno je narobe in kaj se da narediti.
Smetka, se slišiva zvečer, ko bo kaj več znanega.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #24 : četrtek, 21.06.2007 : 17:16:01 »

Smetka, če se pri nas ne da dobit, se v tujini še marsikaj najde. Ko boš imela podatke, se lahko moj malo pozanima. Je pred časom tudi moji mašini srčka menjal Wink.
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #25 : četrtek, 21.06.2007 : 17:24:31 »

Eto, pa se bomo še "računalničarji" našli. Bo delal tale Smetkin računalnik 1, 2, 3.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #26 : četrtek, 21.06.2007 : 17:25:00 »

Heh... no.... klinična smrt torej Wink

Pri nas se najde tudi stara matična, bi se našu tudi kašen procesor, ampak verjetno ne več kot celeron 1 giga. podnožje... huh... sem že malo ven iz tega in bi morala malo bolj ornk pogledat. V glavnem, lahko dobiš. Ampak, če je matična, potem bi ti jaz predlagala rajši nakup nove (žal paše zraven tudi procesor), prišlo bi tam mislim da nekje  cca 160 €. Sicer je pol fino, da kupiš tako, na kiro lahko pol dodaš še sata disk, samo otem paše zraven še grafična, pa ko že to delaš še novejši ram. No, pol si pa hitro na 500 € in več.
V glavnem, jaz bi rekla, da se ti bolj splača kupit vsaj matično in procesor, če se pa odločiš drugače - staro matično in celeron 1 GHz lahko dobiš.

V glavnem, ko bo kdo točno vedel kaj se rabi naj pove, mogoče pa je kje kaj.... Wink

Edino... P.S..... hm... je ziher matična? Se marsikdo zmoti in obtoži matično, pa je v resnici krepnu power supply.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #27 : četrtek, 21.06.2007 : 17:37:11 »

Crknila matična plošča? Imam dve doma, sporoči kakšna je, morda pa je katera prava? In žal mi je, se opravičujem, ker sem mislila glede na vsebino nekaterih postov, da bi lahko pomagal moj sin.

Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 21.06.2007 : 17:37:30 »

Hm... fantje in dekleta, govorte slovensko z mano  Grin. Jaz nič ne razumem. Bi pa nadvse rada moj računalnik nazaj v delujočem stanju  Smiley.
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #29 : četrtek, 21.06.2007 : 17:48:55 »

OK, če je tole slednje letelo malo name, potrebujem točen naziv začasno preminulega računalnika (upam, da so bili deli v njemu originalni, ker tako se bo dalo ugotoviti, ali bi pasali matični plošči, ki ju imam doma). Potem pa se bom dogovorila z dog_lover, če pride kaj prav.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: UMRL JE SMETKIN RAČUNALNIK
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines