mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:12:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: UMRL JE SMETKIN RAČUNALNIK
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: UMRL JE SMETKIN RAČUNALNIK  (Prebrano 17682 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #30 : četrtek, 21.06.2007 : 18:37:51 »

 Shocked Slovensko?Huh  Shocked Pa sej je ja vse razumljivo  Roll Eyes  Tongue

OK, da probam. Kadar crkne matična plošča ali pa napajalnik (power supply) zgleda približno isto. Tema. Ne trza sploh. Če vsaj malček eletrike spusti skozi, potem zna kašna lučka trznit. V glavnem napajalnik je una reč na ohišju, v katero iz "zunanje" strani vtakneš kabel, z notranje pa napaja vse naprave (pustimo podrobnosti Wink ) Se splača najprej preverit, če ni to to. Grejo precej bolj pogosto kot pa matične, investicija v novega 400 Watnega je pa tam nekje 20-30 €. 

Če je šla v resnici matična - je pa stvar malce dražja. Solidno matično dobiš že za manj kot 100 €, ampak s tem ne rešiš nič (razen če najdeš tako, ki ima podnožje na katerega paše procesor - huh... good luck pri tem  Undecided ) Torej običajno paše k novi matični še nov procesor. Pa tudi to ni tako strašno, oboje skupaj dobiš za okoli 150 € in to kar solidne kvalitete in intel. Pri AMD je zgodba lahko še nekoliko cenejša.

Je pa problem, da se ta računalniška tehnologija tako hitro razvija, da..... SATA diski so zdej kašni dve leti že na tržišču in imajo drugačen "štekar". Spet - sam disk ni drag in se splača vzet vse skupaj, če že menjaš stvari, je pa spet novih 100 €. Ampak temu se lahko izogneš, če paziš, da ima matična IDE priključek - za tiste široke kable, ki jih ima verjetno tvoj stari disk. Je pa prišlo tudi do napredka pri vodilih za grafične kartice in v expres vodilo ne moreš vtaknit stare grafične, kar pomeni... nov strošek, če ima matična samo expres vodilo. Torej moraš pazit še, da ima matična agp vodilo, da lahko notri vtakneš še staro grafično.

Pomnilniški modul (al kako se že reče) - RAM - hja.... tudi ti so že hitrejši. Če hočeš ponucat starega, moraš pazit, da je ramovo vodilo primerno, oz. da bo matična brala tvoj stari ram. drugače pa... noih 100 evrčkov, ampak hiter DDR2 ram.

No tko, to bi blo na kratko in po slovensko  Tongue

Zdej, če prav vidim, ima drobtinica 2 matični, jaz pa eno. Napajalnik sicer mam, ma ti ga res ne bi ponujala... računalnik rabi elektriko, in je boljše, da je napajalnik malo boljši kot malo slabši, če nočeš da ti crkne ali zakuha... hja... kolko watten pa je bil tvoj stari napajalnik? In kaj za enega hudiča vse je napajal?

Aja, pri matični moraš še en mičkeno pazit, da paše v tvoje staro ohišje. V glavnem, ni problema, vse se da porihtat, ti samo povej kaj ti je crknlo Wink Dej po ingleško, če rata, da te razumemo  Tongue  Grin
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #31 : četrtek, 21.06.2007 : 18:42:45 »

Hja če je šla matična bo verjetno res "problem". Vsaj jaz sem potem morala menjati od a do ž vse, ker ni bilo kompatibilno z novo matično, na koncu bi bilo pa boljše če ne bi kar novi računalnik vzela.

Jah pomagam bolj težko pri usposabljanju računalnika, bom pa vprašala v službi, ker se ravno menjajo računalniki, če so pripravljeni katerega podariti.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #32 : četrtek, 21.06.2007 : 19:25:58 »

dog_loverca sporoči če lahko kaj pomagam... pri diagnostiki, dobavi rezervnih delov itd. (tel. št. 041-243-740).
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #33 : četrtek, 21.06.2007 : 19:36:36 »

Smetka, ko ti bodo "računalničarji" rihtali ne vem že kaj, me povabi na kavo. Bova vsaj dve, ki se bova razumeli. Ne vem zakaj že po dveh stavkih ne zmorem več slediti tem strokovnim izrazom, povezavam... Vse kar razumem je, koliko bom kot mama morala odcolat.  Cheesy  Shocked  Tongue
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #34 : četrtek, 21.06.2007 : 20:40:30 »

Takole je, išče se matična plošča "Socket 754" za procesorje Sempron / Athlon 64, najraje microATX (mATX) velikosti / cca 23x20cm /, drugace pa tudi ATX in kaksno midi ATX ohisje. To je trenutno cenovno najbolj ugodna varianta in bo s tem racunalnik brezhibno deloval.

Matična je najverjetneje šla, saj se računalnik lepo prižge in prestane samodiagnostiko, tudi vse diske autodetecta, vendar pa ne prepozna tipkovnice in miške niti na USB niti na PS/2 portu (tudi napajanja ne dobita), nato pa se javi CMOS error in se obesi (zaradi manjkajoče tipkovnice).
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #35 : četrtek, 21.06.2007 : 20:58:17 »

ok, bomo posredovali naprej.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #36 : četrtek, 21.06.2007 : 21:38:16 »

eh.... jast žal ne morem več pomagat. Od nekdaj intel.....  Tongue In vse okoli mene isto.... za AMD pa res nimam kam pogledat  Sad

A upgrade biosa tudi ni pomagal?

Jejhata Smetka, špogaš si! Glih matična, a? Sej lahko direkt poveš, da hočeš nov računalnik  Tongue

Wink
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #37 : četrtek, 21.06.2007 : 22:14:51 »

Sleepy, kolk maš ti dobre odgovore!

Sem pred meseci iskala AGP grafično kartico za sestrin računalnik - čista umetnost. Upam da tuki ne bo isto! Vidiš, mi smo pa AMD družina. Ampak nič odveč. Moj kontakt pa že spi, bo jutri iskal. Je obljubil. Ni pa rekel, da bo 100% kej najdu. Kako pa kej ostalim kaže?
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #38 : četrtek, 21.06.2007 : 22:47:33 »

No, seveda, ce komu v kotu lezi neuprabljana microATX Intel plata (AGP, DDR RAM, IDE konektorji za disk; morda integrirana zvocna in mrezna - ampak to dvoje ni nujno, imam jaz PCI kartici v kotu) in komu drugemu kaksen pripadajoc procesor Celeron ali P4 v rangu Semprona 3000, potem obstaja tudi ta varianta.

Trenutno ji usposabljamo malo starejsi nadomestni racunalnik, tako pridobimo nekaj dni, da ji nekaj najdemo in sicer cimboljso resitev za cimmanjse stroske (novega racunalnika NE potrebuje, saj bo ta cisto zadovoljivo deloval, ko bo porihtan seveda Smiley)
Nove Socket 754 mATX plate tega ranga so cca 50 - 60 EUR, vprasanje je samo ce jih ima kdo se na zalogi (poizvedovanja po netu so v teku).
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #39 : četrtek, 21.06.2007 : 23:09:07 »

Hm, a bi se dalo potrkat na vest kake trgovine z računalniško opremo (ala sponzorstvo)? Izpadejo dobrotniki pa še reklamo si naredijo, glede na to da bi stvar šenkali v zavetišče.
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #40 : petek, 22.06.2007 : 05:51:25 »

Smetka...kaj pa če bi kar novo mašino oziroma eno rabljeno zadevo (seveda v solidnem stanju)... Roll Eyes
...delam v podjetju, kjer se non stop modernizirajo na tem področju in imajo tega na tone in za male pare...bom povprašala in sporočila, če imajo kaj solidnega na zalogi...

..aja, kaj pa monitor, a  je še ok?... Grin
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #41 : petek, 22.06.2007 : 07:24:10 »

Trenutno najcenejša možnost je menjava plošče za NOVO ploščo (z garancijo) za strošek cca. 55 €. Če najdete boljšo ali enako rešitev za toliko oz. manj denarja, bo pa sploh super.
Specifikacije njenega trenutnega računalnika so: 160Gb diska, 512Mb DDR, procesor Sempron 3000+, grafična Radeon 9550 in mrtva matična plošča.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #42 : petek, 22.06.2007 : 07:24:31 »

Monitor je OK.
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #43 : petek, 22.06.2007 : 07:38:10 »

...sem že v akciji, ampak slabo kaže, ker so na razpolago samo še škatle, ki so sicer v dobrem stanju, ampak premalo zmogljive-ta boljše si ljudje itak vzamejo zase...

...če ne bo šlo drugače, bomo pa primaknil euro ali dva, pa nabavil novo plato...

...ste za to...?
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #44 : petek, 22.06.2007 : 08:04:55 »

Torej.... za 55 € bo težko najt boljšo varianto  Undecided
Hja... mislim, da se bo kašen eur že še našel za kašen čip. Hja povejte kako bo tale drobižarska akcija potekala, da se tole reč čimprej sestavi skupaj  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: UMRL JE SMETKIN RAČUNALNIK
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines