mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:38:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Obisk v zavetišču
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Obisk v zavetišču  (Prebrano 13456 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barvica
rad pišem
****
Sporočil: 427


« : torek, 03.07.2007 : 20:58:12 »

Jasi, čestitke! Smiley

Jaz sem bila pa danes v enem od slovenskih pasjih zavetišč in sem bila kar malo razočarana. Saj ne da bi pričakovala rdečo preprogo in fanfare, ker sem prinesla nekaj stvari za živalske brezdomčke... ampak, kakšen prijazen "hvala" in "nasvidenje" sem pa vseeno pričakovala.... Namrgodenih obrazov vidim vsak dan dovolj, nekako sem pričakovala toplino in prijaznost (tudi do ljudi, ne samo do živali).
Ko sem zjutraj sodelavki povedala kam grem, mi je takoj obljubila materialno pomoč, pa da bo povedala še kupu ljudi, zdaj pa... Kaj naj ji rečem? Da bo morala ona prosit, če lahko v zavetišču sprejmejo odeje, blazine, rjuhe, tetra plenice, pasje igračke in žogice?

Mah ne vem.... Saj vem, da moram pred svojim pragom pucat, ampak sem hotela narediti samo dobro delo. Hotela sem iti spat z zavestjo, da sem tudi jaz nekaj pripomogla za dobrobit živali... Ali pa sem enostavno pričakovala preveč - osebno in strokovno vodenje po zavetišču, da lahko v miru pofotkam in prečoham vse živali, peljem še kakšno na sprehod, pa da mi posvetijo ure in ure njihovega dragocenega časa....
Ko sem tam stala pred ograjo in čakala na najbolj osnovni in vljudni nasvidenje in potem z narejeno veselo faco odšla. Saj ni nič takega, mrbit ima pa slab dan....
Ampak ni prav! Tudi jaz delam s strankami in nikoli, še nikoli nisem bila do kakšne nevljudna, tudi pri reševanju reklamacij (po telefonu) sem vedno prijazna. Pa bi tudi jaz lahko imela slab dan... Ok, dovolj o tem! Sem bila pa spet doma v rekordno hitrem času Smiley
In ne bom povedala za katero zavetišče gre.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #1 : sreda, 04.07.2007 : 10:06:41 »

Saj ni nič takega, mrbit ima pa slab dan....

Barvica nikar tako

 Undecided ... mogoče pa je umrla muca, kuža za kater-o-ga so se dolgo borili da preživi, mogoče je prišlo veliko mučenih, zanemarjenih, bolanih, zavrženih živali ... mogoče je zmanjkalo mleka za 2,3,4, ... dni stare zavržene mucke ali kužke, mogoče je zmanjkalo denarja za hrano, veterinarske posege, zdravila, razkužila, zamaka streha, zmankuje prostora, ... mogoče jih je tako ali drugače potrla zgodba o brezbrižnih ljudeh, ki se kužka lotijo s sekiro, mucke ali kužke zmečejo v vrečo in odvržejo v smeti (citiram: V Domžalah na železniški postaji v kontejnerju (takšnemu za smeti!!!), so se znašli pasji mladiči, stari tri dni. Lepo zapakirani v vrečko in v nekakšnih okrvavljenih cunjah. Šest mrtvih zaradi udarcev, trije živi: dva samčka v ne dobrem stanju, eden je skoraj zagotovo bil deležen tudi udarca in bom videla, če bo sploh uspelo ...)

Barvica - vem, da si šla v zavetišče polna volje pomagati in verjemi s tvojo, mojo, ... našo pomočjo bodo mačji in pasji prijatelji imeli lepše pogoje za bivanje v tem času, ko jih zdravijo, socializirajo in čakajo na nove odgovorne lastnike. Skušajmo narediti kar zmoremo in bodimo veseli tega da lahko pomagamo. Osebje v zavetiščih pa je če vse ostalo pozabimo močno  PREOBREMENJENO in to še posebej v teh dneh, ko ljudje odidejo na dopust in za seboj na cesti pustijo nič krivo živalico ...

Barvica poslal sem ti zasebno pošto in vem, da boš razumela.

lp

MARKO
Logiran
šajša
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 04.07.2007 : 11:12:35 »

Sicer sem že nekaj časa zelo pasivna, preberem pa skoraj vse. In danes sem morala na kratko vskočiti.
Pred časom sem s hčerkama obiskala zavetišče, kar nekaj časa smo se pripravljale, pa izbirale igračke, ovratnice, ... V glavnem polne pričakovanja smo se na hitro ustavile, res ni bilo posebne najave, hotele smo samo dostaviti nekaj malega za živali in na hitro pozdraviti varovance. Pa vse razumem; gužvo, preobremenjenost, žalostne zgodbe,.. ko pa mi je hčerka na koncu rekla; mama kako, da niso rekli niti hvala, mi je pa pustilo res grenak priokus.
Res upam, da smo tudi me naletele na slab dan.

Pa da ne pozabim vsem TT in njihovim družinam želim lepe in mirne počitnice.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3 : sreda, 04.07.2007 : 11:36:33 »

Tudi moje mnenje je, da bi lahko upoštevali vsaj osnove bontona, kljub temu da ima kdo slab dan. Saj ga imamo vsi kdaj pa kdaj, ampak a ni zavetišče tisto, ki si želi da bi čimveč ljudi prihajalo na oglede, spoznavanje, sprehajanje živali?Huh Torej dober dan, pa mogoče hvala res nebi bilo odveč Sad se opravičujem za smetenje TT teme...

lpk
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #4 : sreda, 04.07.2007 : 14:35:19 »

Da se priključim ..... tudi mi smo imeli slabe izkušnje z zavetišči žal.... Cry očitno nekaj res ne štima  Cry
Logiran
barvica
rad pišem
****
Sporočil: 427


« Odgovor #5 : sreda, 04.07.2007 : 15:50:29 »

Marko, vse to razumem... še preveč... ampak en mali majceni prijazni "dober dan", "hvala" in "nasvidenje" - verjemi, da ne pobere prav veliko energije.
Ena moja sodelavka je klicala v zavetišče, dobila izredno neprijazen odgovor in sklenila, da živali pomoči očitno ne potrebujejo. Kolegica pa mi je rekla, da je njen žlahtnik moral prinesti plačilno listo (poleg podpisa pogodbe in ostalih ceremonij). No, ja ... on se je obrnil in šel, ker smatra, da je njegova plača čisto privat zadeva.
Zadnje dneve precej zavetiščne strani prebiram in mi je  - recimo - znana tudi problematika zavrženih živali. Ampak, dekleta, ki delajo v zavetišču, bi mORALE biti prijazne do potencialnih skrbnikov njihovih živali, do raznoraznih donatorjev, ipd... se mi zdi, da jim živali ne bodo prinesle denarja in materialnih potrebščin, ljudje jim bomo dali.
Je pa žalostno, da imate tako slabe izkušnje tudi drugi  Undecided. Sem upala, da sem bolj osamljen primer....
Ja, res je smetenje TT teme... po drugi strani pa mrbit niti ne - naši kužki imajo pač srečo, da so se rodili v bolj kosmatem kožuhu in s papirji....
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #6 : sreda, 04.07.2007 : 18:28:15 »

 Sad marsikaj je verjetno res in bilo bi lahko bolje, lepše, prijaznejše, ... Že nekaj časa pomagam zavetišču ... pa sej veste kateremu in vedno sem deležen dobrodošlice, se seveda tudi najavim in povprašam kako in kaj in ali utegnejo. Sem pa prej kar pogosto hodil v eno drugo zavetišče in recimo če sem prišel par minut čez uro sem lahko hrano postil kar pred vrati (tako so mi rekli kar čez ograjo), res je da smo lahko požali pse kar čez ograjo ampak potem jebil cel "kažin" ko so se kuški zaletavali vsevprek, ... ko smo hoteli pomagati temu zavetišču iz naše "plesne strani" so nam na nekem radiju (s katerim smo najprej skupaj zastavili ta dogodek) naše sodelovanje v medijskih obvestilih o humanitarnem dogodku hoteli zaračunati (in to ne malo), ... izbral sem drugo zavetišče - predvsem pa nisem opustil volje da pomagam s pomočjo (pa verjemite bilo je kar nekaj nizkih v zadnjem času ko smo izvedli kar nekaj projektov in bilo je tudi kar nekaj uspeha).

Torej zaključimo to temo tukaj in mogoče bi res lahko svoje misli zapisali na kakšni novi temu v rubrikah zavetišč in če bomo povedali prave stvari nas bodo slišali, če pa se motimo pa nam bodo tudi odgovorili in nam razjasnili kako in kaj.

POMEMBNO PA JE DA POMAGAMO IN TO TOLIKO KOLIKO PAČ ZMOREMO


Logiran
Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #7 : petek, 06.07.2007 : 20:57:29 »

Draga barvica!

Mislim, da sva se v dotičnem zavetišču srečali midve. Vsekakor sem rekla dober dan, tudi nasvidenje (mogoče je bilo čao namesto nasvidenje), pa tudi hvala rečemo vsakemu, ki kaj prinese. Sem pa tam samo prostovolka, nisem zaposlena in za svojo pomoč nisem plačana, pa tudi nikakor nisem bila nevljudna, odgovorila sem Vam na vsa vprašanja in Vam pojasnila, zakaj ne morete sprehajat kužkov. Če pa še konkretno navedete katero od mojih nevljudnosti bom z veseljem odgovorila!

                      LP, Maša
Logiran
barvica
rad pišem
****
Sporočil: 427


« Odgovor #8 : petek, 06.07.2007 : 23:37:28 »

Maša, pozdravljena,

Če sva se res srečali midve, potem bom odpisala vam... Smiley. Tudi jaz sem delala kot prostovoljka čez poletje, ko so dopusti in nisem dobila niti tolarja za svoje delo (niti za malico oz. denar pa prevoz). Ampak, prijaznost in denar nista pogojena eno z drugim.
Nikoli nisem imela namena blatit zavetišča, ker v bistvu opravljate dobro delo... Vendar pa bi morda morali glede na vse izkušnje in mnenja, ki jih imamo o zavetiščih in ljudeh, ki tam delajo, pretrest ta odnos do ljudi (ali pa do potencialnih posvojiteljev). Ker resnično nekaj " ne štima"... Živali so pomembne, toda še vedno  so ljudje pomembnejši. Vsaj zame Smiley.

Jaz niti ne bi iskala dlake v jajcu al je bil čao al adijo al  pa kaj drugega Smiley. Važen je odnos - ali si ti prijazen do stranke, da bo še kdaj nazaj prišla (in te priporočila tudi svojemu sosedu, sodelavcu, itd) ali pa ti bo zaradi slabe volje morebitne stranke speljala konkurenca. Tako je v življenju. Dober glas gre v deveto vas, slab pa v deveto deželo....
Poznam gospo, ki je klicala v zavetišče kaj naj naredi, če je njena nerodovniška psička breja, ker ji je pobegnila k vaškim cuckom, ko se je gonila, oni pa bi jo tako radi parili z zelo lepim rodovniškim samcem. Ves odgovor, ki ga je dobila, je bil v smislu kako neodgovorna je, da pusti psico, da leta naokoli, pa kako da ona misli "A kr parili bi?" ... kot da ni že dovolj psov brez papirjev na svetu.  Gospa je bila čisto šokirana od verbalnega napada.
Jaz se zavedam, da je nekomu, ki dela z zavrženimi živalmi kristalno jasna problematika vsega skupaj... ampak, ko sem ji rekla, da so imeli v zavetišču v bistvu prav, me je debelo pogledala. Samo jaz sem imela takrat malo več časa in sem ji lahko lepo počasi razložila zakaj pa res raje ne bi parili njene psičke (čeprav je lepa in oh in sploh prijazna in bi bila tako rada mamica Smiley ).
In mi manjka samo še korak do sterilizacije. In ena gonitev je šla mimo, pa niso pomislili na paritev... Smiley
Saj vem, da je pot še dooolga in da slovenska zakonodaja v praksi močno škriplje, ampak a ni nekdo rekel, da se pot začne z majhnimi koraki? Jaz vsem, ki delajo v zavetiščih in raznoraznih živalskih društvih želim, da ne omagajo zaradi krutosti človeka, ki jo morajo vsakodnevno gledat. Po drugi strani pa tudi želim,  da ne izgubijo vere v sočloveka. Ker svet se spreminja na bolje... resnično! Samo mrbit ste preblizu centra, da bi videle na obrobje...
Pa kar imejmo radi živali, samo ne pozabimo na ljudi Smiley.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : sobota, 07.07.2007 : 12:11:26 »

barvica, te berem, pa berem.... in se mi dozdeva, da sebe ocenjuješ kot široko in pozitivno osebo, kajne? Menda se ne motim? In resnica je sveta?



Ena moja sodelavka je klicala v zavetišče, dobila izredno neprijazen odgovor in sklenila, da živali pomoči očitno ne potrebujejo. Kolegica pa mi je rekla, da je njen žlahtnik moral prinesti plačilno listo (poleg podpisa pogodbe in ostalih ceremonij). No, ja ... on se je obrnil in šel, ker smatra, da je njegova plača čisto privat zadeva.

Klicala v katero zavetišče in dobila na katero vprašanje izredno neprijazen odgovor? V katero zavetišče je moral žlahtnik od ne vem koga prinesti plačilno listo poleg podpisa pogodbe in ostalih ceremonij? Kaj so to: ostale ceremonije?

Sicer pa... Maša pravi, da je pozdravila. Da se je zahvalila in da je razložila, zakaj kaj od zastavljenega (po tvoje) ni mogoče. Kaj zdaj? Niti enega micenega nevemčesa ni bilo?

Škoda časa za razlagat meni, ki sem se javila (in za razliko od koga celo vem, zakaj sem se javila), kako bi morala imeti rada ljudi. Odločila sem se za delo z živalmi in z ljudmi, ki obvladajo osnove bontona in komunikacije, nimam nobenih težav. Dokazljivo. Ker je trenutno moj čas omejen, bi nadaljevala s tem pogovorom nekaj dni kasneje in ne preko neta. Ker želim, da se razčistijo nekatere trditve tule. Tja do devete dežele, če je treba  Smiley Smiley. Do tedaj pa lep pozdrav in se opravičujem TT čvekarjem za tole sporočilo, ki z bolj kosmatimi in s papirji kotenimi res nima nobene veze.

Polona, Zavetišče Horjul
Logiran

Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #10 : sobota, 07.07.2007 : 14:33:01 »

Jana, a se lahko tole prestavi v temo zavetišča, ker sem pa res ne spada?!  Huh

Pa ne da bi imela kaj proti tej debati...
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #11 : sobota, 07.07.2007 : 15:57:27 »

Ja Jana tudi jaz bi raje videl, da imamo tole temo tam kjer ji je mesto. Sicer pa grem jutri predno gremo na morje še 1x mal v Horjul. Gre kdo z mano? Pokličite me okrog 10h Sicer pa sem prepričan, da se bo še kakšen TT čvekač pripisal na TT kupček - POSEBNA LICITACIJA SLIKE g. PLASTENAJKA

 Wink 051 30 61 91

lp

MARKO

ps

... gremo pa na Pag (9-21.7) in če bo kdo tam kje naj me tudi pokliče
Logiran
barvica
rad pišem
****
Sporočil: 427


« Odgovor #12 : sobota, 07.07.2007 : 17:42:30 »

Smetka,

nikjer nisem napisala, da sem bila ravno v horjulskem zavetišču....

Niti nisem imela celega kupa vprašanj. Ko sva z deklico, ki je bila z mano prislonili na ograjo zavetišča še zadnje 4 vreče, sem rekla ženski, ki je bila tam, da imam še čas in če želi, lahko peljem kakšnega psa na sprehod. Ni bilo možno, ker se pač nisem prej dogovorila po telefonu.

Ne maram takega žogliranja z besedami. Potem se lahko obesiš na vsako narobe postavljeno vejico in to še zdaleč ni bil moj namen Smiley.
Lep vikend še naprej!

lp, barvica

ps: za licitacijski forum pa imam pripravljenih še nekaj predmetov.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : sobota, 07.07.2007 : 18:19:43 »

Jana, a se lahko tole prestavi v temo zavetišča, ker sem pa res ne spada?! Huh

Pa ne da bi imela kaj proti tej debati...

Se strinjam, ja. Jana, lahko kam prestaviš, ker tudi jaz ne bi imela popolnoma nič proti tej debati  Huh Huh?

barvica, prav res, nikjer to ne piše. Kar je še za odtenek slabše. Jaz pa tega ne maram: toliko enih neresnic, nametanih tako, kot komu paše tisti trenutek... pa se oserje kar vsa zavetišča, ne samo enega  Smiley. Ker našega neosnovano ne dovolim več, se ti javim čez nekaj dni, da razčistimo, kaj je ob vseh teh vrečkah doniranega še bilo takega, da lahko zdaj tole beremo vsi skupaj.


Lep vikend tudi tebi in hvala za predmete za licitacije.

Polona, Zavetišče Horjul
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #14 : sobota, 07.07.2007 : 19:33:57 »

saj se bo zadeva tako ali tako prestavila drugam, torej najbrž ni tako zelo narobe, da kar zdaj napišem, ko ravno imam čas in računalnik celo ''so-deluje'' kot je treba. se opravičujem vsem, ki sodelujete na tem čveku, da vam smetim temo. saj bo le začasno smetenje, a ne, jana?

1) v zavetišču horjul lahko sprehajajo le stalni sprehajalci, ki se vnaprej tudi napovejo.

2) čohanje in fotkanje kar tako pač ni možno, ker to psom in mačkom pri njihvem navajanju na normalne bivalne razmere, pri okrevanju, pri običajnem preživljenju dni itd. nič ne pomaga. zavetišče je v prvi vrsti namenjeno njim in ne tešenju človeške radovednosti.

3) v času obiska barvice smo ravno oddajali v nov dom enega mačka. sedeli smo pred hišo, na klopeh, in najbrž na zunaj izgledali precej brezdelno. tako da je bila naglica, s katero smo pospravili donirane zadeve najrbž videti še veliko bolj... karkoli pač že. dejstvo pa je, da v tistem času ni glih zaželeno, da se mimo sprehajajo psi. poleg tega je bila zunaj, na sprehodu že ena psička. torej nihče v tem času, tudi vnaprej napovedani stalin sprehajalci, ne bi dobil psa za na sprehod. maček je odhajal v nov dom in to je zelo pommbna reč - treba je obdelat veliko važnih vidikov. gre za odločanje za naslendnjih 15 ali celo 20 let... 

4) zavetišče je na voljo 24 ur na dan. za nujne zadeve. za nenujne zadeve se pričakuje klice v nekih običajnih časovnih okvirih.

5) vsaka donirana zadeva pride še kako prav. ob tem obisku donirane brisače so bile od časa donacije do sedaj že večkrat uporabljene pri razkuževanju, oprane in ponovno uporabljene. so prišle še kako prav. vseeno pa... ne vem, kako naj to napišem, da ne bom izpadla čudno.... morda takole: raje vidim, da grem sama kupit brisače, kot da zaradi doniranih starih brisač potem vsi tukaj udeleženi vlagamo še toliko več energije v razjasnjevanje zadev. (dan v zavetišču se v poletnem času začne pred sedmo zjutraj in kočnuje med 23. in 2. uro. morda bi danes kdo od tukaj sodelujočih lahko šel spat pol ure prej, če ne bi vsega tega tipkal?)

6) nekaj se govori o bontonu v predhodnih postih. obe udeleženi v tej komunikaciji s strani zavetišča sva bili po najinem mnenju korektni. in upoštevali sva ustaljeni način dela tega zavetišča in osnove vljudnega komuniciranja.

najbrž moram kako zaključiti? morda takole: žal mi je, da je prišlo do vsega tega. da se tam na nekem stojalu za perilo pomešane med vse druge brisače (okoli katerih ni bilo cirkusa), sušijo tudi neke druge brisače, ki so vzele toliko časa, za vsa ta tipkanja. morda je res bolje, da se te brisače v bodoče preusmerijo v zavetišča, ki znajo ceniti te prispevke, ki to primerno pokažejo.  Sad ( na tem mestu naj povem, da bom vesela vsakega namiga, kako bi moralo biti, da bi barvica pri tem obisku dobila občutek, da so ljudje na prvem mestu, da obstaja vera v sočloveka, da je bila izkazana hvaležnost itd. prijazen ''dober dan'' je namreč dobila, ''hvala'' in ''nasvidenje'' pa tudi. tu naj povem, da me ne zanimajo marketinški nasveti, teorija prostovoljnega dela ali floskule o lepšem jutri. zanima me konkretno, kaj bi morali z mašo izgovoriti in narediti, da bi namesto pljuvanja brali pohvale.)

lep pozdrav! sara
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Obisk v zavetišču
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines