mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 15.06.2024 : 20:51:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: tibetanski španjel
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 127   Dol
Natisni
Avtor Tema: tibetanski španjel  (Prebrano 232649 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #1785 : nedelja, 01.06.2008 : 14:19:35 »

Hmmm.ogromne razlike. Raje vprašaj po podobnostih.Jih je manj. Smiley
Logiran
Yago
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 126


« Odgovor #1786 : torek, 03.06.2008 : 09:40:41 »

Tako nekako je ja, ko enkrat vidis cistokrvne rodovniske pekinezerje, ti dve pasmi ne zamesas vec. Pa se vendarle dogaja, ko peljem mojo zverco naokrog, je vse prej kot tibetanski spanjel, najprej recejo kako lusten pekinezer, potem da potem je pa gotovo en mesancek (o tem je se vedno prepricana soseda, pri katerih karkoli razlagat tako ali tako nima smisla), vecinoma pa recejo, ja, teli so pa hudi, ker se pekinezerjev slovi nekaksen sloves grizljavih psov, recejo pa to zgolj za to, ker za pekinezerja ne vedo niti kako se imenuje, kaj sele kako zgleda.
Da o neizvirnih salah 'ta je pa na baterije' niti ne zacnem. 
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1787 : torek, 03.06.2008 : 11:41:35 »

Se res oproščam za popolni off topic, ampak ja, zeloooo pogosto tudi sama slišim (neizvirno) šalo o mojem psu, ki je baje na baterije. No, jaz vsakega nato zabijem, da ne gre na baterije, pač pa na šnicle!  Grin
Lp, Katja
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1788 : sreda, 04.06.2008 : 19:29:09 »

V bistvu ti mešanci niso sorodni ne tibetanskim španjelom, ne pekinčanom.

Gre za to, da imata pekinčan in tibetanski španjel skupnega prednika. Tega prednika so verjetno tibetanski menihi podarili kitajskemu dvoru, kar je bilo v preteklih stoletjih nekaj običajnega. Na kitajskem dvoru so zelo radi vzrejali pse, ustvarjali "pasme" in tako so tudi te prednike vključili v svojo "vzrejo". Njihov ideal je bil lev in po tem idealu so nastajale pasme, kot so pekinčan, shih tzu, kitajski tempeljski pes itd. Vsem je skupen kratek gobec in bogata odlakanost.

Če pravega pekinčana križaš z drugimi psi, njegove največje karakteristike zbledijo in na določeni točki se približaš videzu tega skupnega prednika. Če s početjem nadaljuješ, se od tega videza potem tudi oddaljiš. To je lepo razvidno iz fotografij mešancev, ki se jih pri nas prodaja kot pekinčane. Nekateri imajo že celo špičaste gobce.

Če bi podrobno primerjali "kao" pekinezerja in tibetanskega španjela, bi bile seveda razlike očitne. Oblika glave, oči, nastavitev ušes, ugriz, okotenost, dlaka, oblika šap in seveda karakter.

Prav smešno je, kako nekateri odkrivajo, da je njihov "kao" pekinez v bistvu tibetanski španjel. To nikakor ni res. Njihov pes je zelo bled odsev psov podobnim pekinčanom in nič drugega.

Kaj, ko bi se ti ljudje že enkrat sprijaznili, da imajo luštnega mešančka? Zakaj za vraga kupujejo mešance, potem pa na vsak način v njih iščejo določeno pasmo? Če bi jih vprašali, bi seveda rekli, da so mešanci boljši, bolj zdravi, da so pasemski psi degenerirani, pa da nimajo psov za razstavo ipd. Zakaj potem enačijo svojega mešanca z določeno pasmo?

By the way, mešanec pravzaprav ni pravi izraz za te pse. Vse pasme so nastale s selektivno vzrejo prvotnih "mešancev", se pravi nepasemskih psov. Dosti nepasemskih psov ali mešancev v sebi ne nosi niti kaplje pasemske krvi. Zato je nesmiselno vsako razmišljanje o tem, križanec katerih pasem je moj pes.
Logiran
Yago
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 126


« Odgovor #1789 : sreda, 04.06.2008 : 21:50:19 »

Kalsang lepo povedano, ampak ljudje vsekakor vedno razumejo le tisto, kar je njim vsec, ostalo za njih tako ali tako ni pomembno, argumentov tako ali tako ne premorejo, a je ze lazje se naprej goniti svoje, kot pa priznati, da mogoce ne vedo toliko, kot nekdo, ki se o pasmah in nasplosno kinologiji dejansko zanima.

Nekaj slikic nasega malega novega  Smiley

Ka pa ti bulš?!


Ko spimo, se imamo najrajši


Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #1790 : četrtek, 05.06.2008 : 14:36:16 »

oooooooo, kašen cukrčk!!!! Kiss
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1791 : nedelja, 08.06.2008 : 11:41:36 »

Vem, Yago. Ampak kljub temu upam, da bo mogoče vsaj eden približno dojel.

Lušten, tale tamau! Smiley
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1792 : sreda, 11.06.2008 : 00:30:49 »

Off topic ampak se kako res ...

Kaj, ko bi se ti ljudje že enkrat sprijaznili, da imajo luštnega mešančka? Zakaj za vraga kupujejo mešance, potem pa na vsak način v njih iščejo določeno pasmo?

Ja to se tudi jaz vsakic vprasam ko me na cesti nekdo ustavi in zacne prodajati buce. Recimo nekaj casa nazaj je ena gospa imela "kao" maltezana na striku, ampak domaci strokovnjaki so potem dognali da to ni maltezan ampak krizanec med bison frizejem in papillonom Cheesy Verjetno je bil njen luskan mali beli cupavec sad ljubezni med dvema pasmama, ki stejeta vsak po par predstavnikov v Sloveniji ...  Wink

Lp, Tinkara
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1793 : sreda, 11.06.2008 : 23:24:50 »

Dejavu, Joni Wink
Logiran
Yago
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 126


« Odgovor #1794 : petek, 13.06.2008 : 10:49:50 »

Soseda je kupila knjigo o psih, in našedva nista več mešanca  Grin Sej včasih se pa tud pri najbolj trmoglavih kaj premakne.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1795 : petek, 13.06.2008 : 10:51:47 »

Bravo! Čestitke sosedi!
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1796 : petek, 25.07.2008 : 20:50:11 »

Čeravno tele ne spada med debato o tibetanskih španjelih, Vas vendarle vse, ki prebirate ta forum, iskreno prosim za pomoč....


UKRADEN LHASA APSO!!!


Danes, 25.7.2008, okoli 15.30 ure je bil iz stanovanjske hiše Marka Fereni and Damirja Frey, Babici Gornji 56, Umag, Hrvaška ukraden samček Lhasa Apso.
Psiček je star 11 mesecev, črne barve, z belimi oznakami po bradi, prsih in tačkah.

V levem ušesu ima vtetovirano zeleno številko 214, številka njegovega mikročipa je 705 230 000 102 674.


Po pričevanju očividca, je samčka ugrabila gospa, s temnimi sončnimi očali in športno kapo, in ga odpeljala z avtom tujih (rumenih) registrskih tablic.


Kdor bi karkoli vedel o pogrešanem samčku, ga iskreno prosim, če to sporoči na , telefonsko številko: 040 361 681 (Vesna), 00385-989-267774 (Marko) ali 00385-52-533444 (policijska postaja Umag). 

Vsaka informacija o izginulem psičku ali osebi, ki je samčka odpeljala, bo bogato nagrajena!


Iskreno Vas vse vljudno naprošam, da mi pomagate poiskati mojega malega sončka.....


Vesna Krajnc - ****
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #1797 : sobota, 09.08.2008 : 13:36:49 »

Pozdravljeni!

Oddam 6 tednov starega tibetanskega španjela črne barve in rjavimi tačkami. Če koga zanima naj pokliče na tel.: ****** (Pija). Kmalu pripnem še sliko.

lp, pija
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1798 : sobota, 09.08.2008 : 15:00:12 »

Upam, da bo šel mladiček od doma po dopolnjenem devetem tednu starosti, kot je določeno z zakonom?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1799 : sobota, 09.08.2008 : 20:33:44 »

Bo treba za tak oglas poiskati ustrezno rubriko v Kajinem koticku in napisati kaj vec, pa seveda spremljati vprasanja, dogajanja ...
Tole ni oglasnik, pa ceprav gre za ODDAJO mladica, seveda pa potem lahko gre sem tudi povezava z ustrezne teme o oddajanju.

Se popolnoma strinjam s Kalsang. Pes gre lahko od psice sele po dopolnjenem 9. tednu starosti, sicer gre za krsitev Pravilnika za zascito hisnih zivali, cesar pa tukaj nikakor ne podpiramo. Bo treba z oddajo pocakati.
Logiran

Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 127   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: tibetanski španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines