mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:05:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108727 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 16.07.2008 : 19:18:19 »

Sožalje.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #16 : sreda, 16.07.2008 : 19:48:43 »

Aj groza, ampak se strinjam s tem kar je napisala Jana - veliko krivde nosi na žalost tudi sama. Ne bi pa hotela biti v njeni koži.

Pa še to, ta pes za nas ni bolan cucek, ampak se nam smili, ker je prišel na svet na tak način.

Glavo pokonci, pa v PAMETEN nakup psa z rodovnikom ali pa posvojitev zavetiščnika.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #17 : sobota, 19.07.2008 : 06:50:57 »

No, ampak če pogledamo celotno sceno pri nas, se tovrstni "neodgovorni" nakupi množijo, kljub temu da je vsak dan na voljo vedno več dostopnih informacij, pa očitno velik procent kupcev opazi ravno neumnosti in ne pametnih nasvetov. Jaz bi rekla, da jih noče opaziti in potem se pojavljajo z različnimi izgovori, ja pa nisem vedel, nisem bral foruma, ste me na forumu samo napadli in niste hoteli pomagati itd.

Primer: ljudje se pojavijo na forumu določene pasme (npr. beagle) in sprašujejo, kje bi lahko kupili kužka, odgovarjaš se trudiš, usmerjaš, vedno polagaš na dušo, da se kužek ne kupi čez noč, ampak, da se na dobrega kužka iz dobre psarne vedno čaka, mesece, leto ali več, vendar je v 99% tvoj trud zaman. Nakup beagla je v večini primerov izveden tako: danes ga hočem, jutri povprašam na netu, če mi nihče ne pove za leglo, pogledam na Bolho in potem kupim, če se le da, čimbolj poceni. Pri beaglih je žal celo tako, da jih redi (žal temu ne morem reči vzreja), kup neodgovornih lovcev, katerim je glavni cilj zaslužek in bolj ko določenega kupca prepričuješ, da nakup ni pameten, bolj se kupec z jezo spravlja nate, da si nevoščljivec, da blatiš poštene ljudi (čeprav teh ljudi ne poznajo, ne vem, od kako jim uspe ob prvem kontaktu oceniti človeka kot poštenega???), .... Skratka vedno ena in ista zgodba, mi ki hočemo ljudem odpreti oči, smo umazanci, vsi ostali prodajalci pa so največji poštenjakarji. In potem se še na največjo žalost pojavljajo kupci beaglov, ki so kužke kupili pri zloglasnih preprodajalcih, ki so bili že 1000x na TV, v časopisju, seveda z opozorilom, da naj se jih ljudje izogibajo.

Kaj naj človek še naredi? Mi, ki beaglovsko sceno dobro poznamo, smo že siti neprestanega prepričevanja, ki ga nihče ne upošteva in lahko le še z žalostjo gledamo, kako se neodgovorni nakupi kužkov množijo in ravno največjim mazačem v tem poslu priteka denar in jih še bolj spodbuja, da povečujejo svojo obžalovanja  vredno proizvodnjo.

Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 19.07.2008 : 08:22:38 »

V celoti se strinjam s Ferry. Zato, ker kupci po pravilu berejo samo podatke, je rubrika o preprodajalcih ze dolgo umaknjena z oci javnosti in na voljo samo tistim, ki jih zanima o psih vec od tel. stevilke steparja.

Sama ze leta opozarjam na pravilen nakup. Kupcev potem vecinoma ni vec nazaj, ali pa pridejo in se pohvalijo s svojim krasnim nakupom na kaksnem parkingu ali v hlevu, poleg tega pa navrzejo, da je pes zdrav in najlepsi, kupljen pri krasnem cloveku, ki super skrbi za leglo. Ze v naslednjih sporocilih sprasujejo, zakaj ima mladic tako napihnjen trebuh, kaj so tiste crne zverce, ki mu lezejo po kozuhu, kaj so bele nitke v blatu. Klasicno vprasanje je tudi, s cim naj mladica hranijo in zakaj jih dvomesecna mrcina grize, kako naj ga navadijo lulat zunaj ... Vse to ze samo po sebi kaze, da pred nakupom ne vedo niti najosnovnejsega o psu, ne glede na pasmo. Pricakujejo nekaj, kar so videli na cesti na striku nekoga drugega ali na slikah v reviji, knjigi ... Ne zavedajo se, da je pes kot otrok, da mora zrasti, se cesa nauciti ... Prodajalec jim ne pove nicesar, sami pa ga nicesar ne vprasajo. O zdravju je skoda izgubljati besede. Obicajno so vsi ti psi po besedah kupcev izvrstnega zdravja kljub vsem glistam, usem, garjam in bolham, kakor se pojavi kaj hujsega, smo krivi mi, ko napisemo, naj takoj gredo k veterinarju. Rejce zagovarjajo do onemoglosti. Skregajo se z vsakim, ki si dovoli zapisati, da je prodajalec stepar, da izkorisca psico in da mu je kupec pri tem izkoriscanju z nakupom izdatno pomagal. Pasma ni pomembna - 99% kupcev se obnasa popolnoma enako. Mi, ki imamo karkoli povedati o nakupu, smo seveda najhujsi, nimamo pojma, ne poznamo prodajalca, ne poznamo psa ... V resnici pa nam ni treba prav nikogar poznati, saj so vsi akterji v vzorcu enaki kot jajce jajcu, enako razmisljajo in enako reagirajo.

V preteklih dneh je bil fajt pri malamutih, spet zaradi prepricevanja enega od frajerjev, ki je kupil mesanca. Sem se odlocala med totalnim brisanjem in odgovarjanjem, razmisljala sem celo o umiku vseh pasemskih tem v clansko zasebnost. Morda se to prav kmalu res zgodi. Uspeh pri osvescanju je v osmih letih tako zanemarljiv, da je skoda vsakrsne nadaljne energije v prepricevanje prepricanih.

Kaj storiti? Hm, nimam pojma. Sama dlje od brisanja vsakrsnih zapisov o nakupu mesancev verjetno ne bom sla. Morda se bo kaj premaknilo ob drugih aktivnostih, ko bodo morda zacele kaksne inspekcije res delovati, pa se bodo samoiniciativno posvetili tudi mnozicnim oglasevalcem. Morda bo ob kaksni novi KZS-jevi garnituri kdo odkril, da je njihova naloga tudi promocija pasemskih psov in morda kaksen boj proti steparjem in preprodajalcem, ter osvescanje kupcev v tej smeri. Ne vem.

Vem pa, da z vsem srcem privoscim kupcem vse natege, v katere se spustijo. Zal so v to najbolj grdo vpleteni in pri tem izigrani psi, ampak vpliva na to, kaj se bo zgodilo z njimi, nimam nobenega.
Logiran

Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #19 : sobota, 19.07.2008 : 10:03:47 »

Jana, točno tako je, kot si napisala, se strinjam.

Vendar je zame eno najbolj žalostnih dejstev tudi to, da je izredno veliko svinjarije med rodovniškimi lovskimi pasmami. Lahko rečem, da je 99% tistih, ki reproducirajo pse samo zaradi denarja. Včasih mi je pošteno žal, da je moj prvi kuža, lovski kuža, ker se mi zdi, da sem z nakupom lovskega psa, res stopila v najbolj smrdeč gnoj v Sloveniji (mogoče se motim, ker s problemi pri ostalih skupinah FCI nisem toliko seznanjena). Človek je naiven, kupi beagelčka (še danes sem ponosna nase, da sem po dolgotrajnem iskanju informacij o tej pasmi, raje nakup opravila v Nemčiji.), vendar, ko sem beagelčka privlekla v Slovenijo, so šele začele moje prave izkušnje v lovskem svetu - opravljanje PNZ z lovci, opravljanje telesne ocene, vzrejnega pregleda in spoznavanje teh ljudi, ki jih dejansko danes pošteno preziram. In v kolikor bo v našo družino še kdaj priromal psiček lovske pasme, ne bo imel ne telesne ocene, ne PNZ-ja, ne vzrejnega dovoljenja, ampak bo le za na kavč. Res, ko človek podrobno spozna to lovsko sceno, se mu vse zagabi in kako gre vse od telesnih, do vzrejnih, PNZ-jev, vse pod roko. Kako ne prijavljajo legel pravočasno, zato da je psica lahko 2x letno breja, kako parijo premlade psičke, kako ponarejajo rodovnike, kako ustvarjajo sami svoje nove pasme itd., skratka svinjarije, da ti gre na bruhanje. Od situacij kot si napisala, ko mladički lazijo po lastnih iztrebkih, polni glist z napihnjenimi trebuščki, zajedalcev, ..., kako jih dajejo od mamice še pred zakonsko določenim rokom in brez cepljenj (tako je ceneje).

Primer: prijateljica mi je pred kratkim razlagala, kako je šla s prijateljem pogledati mladička istrijanski gonič k enemu od lovcev (ki redi različne lovske pasme) in ko so prišli jih je najprej šokiral muflon na verigi, privezan kot veliko kužkov in ponorelo begal sem ter tja, tistih par metrov svobode, ki jih je imel. Ko pa so videli mladičke, pa je sledil dodatni šok, mladički so imeli trebuhe kot lubenice, za hrano jim je dajal kravje mleko, da je driska kar špricala iz ritk, lazili so po svojih iztrebkih, eden od mladičkov pa je imel tako kilo, da je bila večja od njegove glave. Res ogabni prizori od uradnega vzreditelja, ki uspešno prodaja lovske kužke.  Kaj narediti? Nič, ker so vsi pomembnejži, vodje v odborih, komisijah, lovci in vsi delujejo na enak način in se dobro poznajo. Sistem "roka, roko umije", in dokler bo gnilo tam, kjer bi se moral začeti red, jaz nimam toliko optimizma, da bi verjela v izboljšanje situacije v Sloveniji. Žal! Zato, sem se v celoti odmaknila iz tega lovskega sveta, psa vzela iz vzreje (skočil je le 2x, pa še to, dvema osebama, ki sta pošteni in jih poznam), ostalo, pa je vse nič drugega, kot mučenje živali in mladički mojega samčka, se takim mazačem ne bodo rojevali, zato pa ne razumem določenih ljudi (kot je npr. lastnik beagla iz LJ, ki je svojega plemenjaka pripeljal iz Anglije) in ki veselo zaplojuje celo Slovenijo in dela mladičke, ki se rojevajo v tako neznosnih razmerah. Dejansko včasih ne vem, ali nas je res tako malo, ki nam je mar za živa bitja in ne za denar???

LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 19.07.2008 : 10:22:45 »

Najprej sem tudi jaz stopila v "ta svet" s polno mero entuziazma, zaupanja v ljudi: "lastniki psov so vsi ljubitelji zivali", imela sem visokoletece cilje, prepricana sem bila, da je vzreja "po reglcih" res tisto "pravo" ... Hm ..., nasmolila sem se nadzvocno hitro, z leti samo se uvidevam, da bolje ne bo se dolgo. Zal.

Stavila sem na "vzrejo po reglcih". Pa je bilo treba hitro spremeniti smer iz vzreje po reglcih na zelo ozko "vzrejo po moralnih nacelih". Reglci so ze dolgo samo crke na papirju. Kam so se izgubili vsi entuziasti, ki so "delali" pasme v preteklosti? Ne verjamem, da je bil ze takrat samo DENAR. Zdaj je dejansko vec ali manj samo v denarju. Tistih malo vzrediteljev, ki pa res stavljajo vse na dobro in premisljeno vzrejo pred zasluzkom, ne morejo proti mnozici ostalih nic. O tem, da je KZS skupaj z vecino klubov samo krinka za "uradno steparijo" smo ze precej pisali. Nic ne gre na bolje, samo slabse in slabse je.

Ferry, prijatelj bi lahko podal prijavo na veterinarsko inspekcijo.
Zal pa je to drugo gnilo podrocje, kjer se ne da premaknit nikamor.

Se vedno pa trdim, da je kljuc resitev poleg totalne revolucije na KZS in se kje tudi v osvescanju kupcev, le da imam jaz vedno manj moci se komu razlagati, kaj je prav in kaj ne in zakaj tako. Posebej pa mi primanjkuje tolerance in moci za kulturen dialog, ker ga na strani kupcev in drugih nikakor ne najdem. Osvescen kupec bo znal prepoznati tudi gnilega vzreditelja.

Skoda, da je dobrih vzrediteljev malo (glede na celotno stevilo) in da nimajo moci se postaviti po robu. Najprej vsem mogocim strukturam na KZSju in v klubih.
Logiran

Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #21 : sobota, 19.07.2008 : 10:45:57 »

Jana,

občudujem te, da si že tako dolgo v tem svetu in ga do potankosti poznaš in klub temu najdeš še toliko moči in se boriš. Jaz v večini primerov izgubim živce in rabim kar nekaj tednov, da se ohladim in malo pozabim.

Res taka dejanja, ki prihajajo od tebe, lahko prihajajo le od močnih ljudi, ki imajo železno voljo, kar jaz definitivno nisem in dejansko mi taki grozni prizori, ki jih človek vidi (od lovskih zgodb do gospe MM, do preprodajalcev), tako bolijo, da se tem prizorom rajše umikam (kar pa ni ravno v pomoč nemočnim bitjecem), ker bi dejansko iz mene letele samo nekontrolirane stvari, ki bi zadeve le še poslabšale. Jaz sem že tako, daleč, da niti v časopisu ne preberem, ko piše o mučenjih, dejansko ne morem več, zadnja novica, ki sem jo prebrala je, da se je nekdo z avtom zaletaval v bikce in jim lomil kosti in sedaj časopisa za nekaj tednov nič več. Da ti ne govorim, kakšni izpadi so, ko vidim pri 40°C voziti živino v tovornjakih itd.

Če bi bilo vsaj še nekaj takih ljudi, kot si ti, ki s stranjo Mojpes.net, tako neegoistično pomagaš živalicam, kakor se le da, mislim, da bi bil svet lepši. Vendar, taki ljudje, kot si ti izginjajo in prihajajo novi rodovi, ki jih žene samo še materializem.

Lp
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #22 : sobota, 19.07.2008 : 11:02:03 »

Jana,

občudujem te, da si že tako dolgo v tem svetu in ga do potankosti poznaš in klub temu najdeš še toliko moči in se boriš. Jaz v večini primerov izgubim živce in rabim kar nekaj tednov, da se ohladim in malo pozabim.

Če bi bilo vsaj še nekaj takih ljudi, kot si ti, ki s stranjo Mojpes.net, tako neegoistično pomagaš živalicam, kakor se le da, mislim, da bi bil svet lepši. Vendar, taki ljudje, kot si ti izginjajo in prihajajo novi rodovi, ki jih žene samo še materializem.

Lp

Ja se zelo strinjam. Se pa sprašujem, kaj bo pa potem, ko bo Jana šla v pokoj  Roll Eyes   Upam, da imamo kaj podmladka  Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : sobota, 19.07.2008 : 11:06:25 »

Ferry, kot je ze Jana napisala, lahko prijatelj da prijavo na veterinarsko inspekcijo. Z malo vztrajnosti si bo inspektor ogledal situacijo in cetudi ne bo nobene kazni, bo vzreditelj vedel, da je nekje nekdo, ki mu diha za ovratnik. Kar opisujes ni v skladu z zakonom o zasciti zivali in inspekcija bo morala kaj ukreniti.
Osebno bi se oglasila tudi na KZS in zahtevala, da se opozori vsaj tetovirnega referenta, ki je leglo tetoviral. lp

Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : sobota, 19.07.2008 : 11:57:11 »

Mah, saj tudi meni film poci in to vse pogosteje Smiley
Podmladek? Hm ... mislim, da je kar nekaj mladih tukaj, pa se vsak dan novi prihajajo in zagotovo se bodo tudi po mojem penzjonu prave stvari dogajale Wink Cheesy

Se strinjam s Kajo, tako glede inspekcije kot glede KZS. S tisino samo pomagamo problematiki, da se "prijemlje". Vse premalo se borimo in vse premalo tolcemo po prstih tiste, ki delajo slabo. Tudi KZS.

Glede sprememb pri "uradni vzreji" - jaz bi za zacetek uvedla profesionalce na mesta vzrejnih referentov. Vsako "bliznje prijateljstvo" bi tolkla z vsemi sredstvi. Pijaco bi med sluzbenim casom prepovedala (zal nekateri vzrejni referenti ob obisku ne vidijo legel, le zakaj?). Vsako odstopanje bi sankcionirala. Poleg tega bi povsem profesionalizirala celoten KZS, kar se vzreje tice. Ma kaksno drustvo, sekcija, zveza ..., bucnce, prijatelji ... Vzreditelji, ki delajo posteno, posteno placajo storitve, za katere pa dobijo kaj? Sicer sami res papirje, ki jih iscejo, dobijo pa tudi tisti, ki delajo v nasprotju z zakonom, etiko in moralo enak papir za isti denar.

Ena najbolj glupih, ki jo slisim vedno znova in znova je, da je treba dati papirje vsem, ki po njih pridejo, saj imajo samo tako vzreditelje pod kontrolo. Ja, hudica, kaksno kontrolo? Se sebe ne morejo kontrolirati. Potem dajo pa se papirje za nazaj in podobne stose, samo da se znebijo tecnega folka.

Eh, ni najbrz danes pravi dan za konstruktivne debate Tongue
Logiran

mopsy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #25 : nedelja, 20.07.2008 : 07:16:07 »

Sad
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #26 : ponedeljek, 21.07.2008 : 06:18:59 »

Kaja,

Ferry, kot je ze Jana napisala, lahko prijatelj da prijavo na veterinarsko inspekcijo. Z malo vztrajnosti si bo inspektor ogledal situacijo in cetudi ne bo nobene kazni, bo vzreditelj vedel, da je nekje nekdo, ki mu diha za ovratnik. Kar opisujes ni v skladu z zakonom o zasciti zivali in inspekcija bo morala kaj ukreniti.
Osebno bi se oglasila tudi na KZS in zahtevala, da se opozori vsaj tetovirnega referenta, ki je leglo tetoviral. lp

Kaja, imaš prav, se popolnoma strinjam s teboj, vendar sta tukaj dva problema, oba prijatelja, ki sta videla to sceno, sta iz istega konca. kot ta lovec in sta proti raznim lovskim vzrediteljem, že nekajkrat javno nastopila, tudi na KZS je bilo sporočeno, in od takrat se soočata z raznimi grožnjami, ki letijo na njih osebno in na njune živalice. Prijateljici, je v sumljivih okoliščinah umrla 4 leta mlada beaglica, na domačem dvorišču, tako, da nimata korajže drezati v ta osir. Vem, to je tako kot pri nas pred blokom, mulcu na dvorišču opozoriš naj ne uničuje, naslednji dan imaš pa spraskan avto. Začaran krog, saj rečem.

Tetovirni referent je tudi lovec iz tistega konca in njegov dobri prijatelj, tako, da je vse zaman. Res je v zadnjem času narejenih kar nekaj potez, ki so javno nakazale oz. omenile nepravilnosti in svinjarije, ki se dogajajo, vendar vse brez uspeha, povečalo se je le število anonimnih klicev z grožnjami. In glede na to, da živi čisto ob gozdu, si kmalu niti nebo upala, svojih kužkov sprehajati, ker bo mimogrde kakšen padel pod streli lovca in verjamem, da nima poguma.

Jana, kar pa pišeš o "uradni vzreji" pa lahko le rečem, da upam, da se bodo tvoje besede uresničile!!!

Naša KZS pa - brez komentarja, deluje kot podjetje, če daš denar, lahko delaš vse, kar ti je želja. Da ne govorim, da sem zadnjič brala dopis, kjer je pisalo, kako se zapravlja denar na KZS, da te kap. Pa, da nebi kdo mislil, da gre kaj denarja za dobrobit živali, ne za vodstvo, da hodi na dopust z letali, s svojimi spremljevalkami, nakupi daril za njihove žene, popravila osenih avtomobilov, .... GROZA in za to je šlo letos več kot 80.000€, aja, pa menda ne bo nihče kaznovan, čeprav se uradno ve za to. Res riba pri glavi smrdi!!!!!!

LP
Logiran
andrejaa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #27 : petek, 01.08.2008 : 14:00:43 »

Hja, res je, kar je bilo napisano glede nakupa psička.  Ne kupi se ga na hitro in po svoji veliki zmoti se sedaj tega zavedam. Bila sem naivna in nevedna, nikoli nisem brala nobenih forumov ali se kako drugače pozanimala kako je sploh s prodajo psov v Sloveniji. Mi smo plačali svoj davek zaradi tega in nikomur ne želim, da bi preživljal isto kot smo mi. Vsaka šola nekaj stane, imam pa slabo vest, da nisem bila prej bolj pozorna na informacije poznavalcev, saj s tem nebi omogočila trpjlenja še enega legla ali vsaj kakšnega kužka- verjemite, da vem, kako izgleda, saj smo z našo kužko obiskovali veterinarja 14 dni, nekaj časa tudi po dvakrat na dan.
Jezi me pa, da kljub vsem dokazom temu preprodajalcu in samooklicanemu ******, ne morejo nič. Jaz sem poklicala in obvestila o tem veterinarsko in tržno inšpekcijo, pa nič. Po vsem, kar sem slišala in prebrala, so v tej naši deželici vsi podkupljeni in pokvarjeni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : petek, 01.08.2008 : 14:14:46 »

andrejaa, ne gre toliko za podkupljenost ali kaksno drugacno skorumpiranost, temvec za povprasevanje in ponudbo ter iznajdljivost tistih, ki jim disi denar, za drugo pa jim ni mar.

Ker naj bi spadali kupci v kategorijo ljudi, ki imajo radi zivali, bi clovek pricakoval premisljen nakup od vsakogar, tudi od tistega, ki ne prebere nicesar. Hladilnika nimamo radi, pa se vseeno nakupa loti 90% ljudi popolnoma drugace, kot nakupa zivali. Predvsem izjemno premisljeno, prekalkulirajo vse, pripravljeni so vloziti kup energije in casa v iskanje "pravega" in "najugodnejsega" nakupa. Le zakaj? To mi nekako ne bo nikoli jasno. Morda mi lahko ti pojasnis? Zakaj se nisi prej pozanimala, oz. kaksen odnos do nakupa in samega psa si imela? Si menila, da je pac pes pes in je vseeno, kje in kaksnega kupis? Si sploh razmisljala, da lahko gre kaj narobe? Da se lahko "pokvari" in "ni garancije"? Pa da je zivo bitje in ne stroj, pri katerem zamenjas pokvarjen del in dela naprej?

Sploh ne gre pri nakupu za globoko poznavanje kinologije in razmer na trgu, temvec za preprosto zdravo pamet.
Obnasanje kupcev pri nakupu zivali bi bilo tudi na kaksni strokovni psiholoski podlagi krasno primerjati z njihovim obnasanjem pri drugih nakupih.

andrejaa, imas pa ti zdaj krasno priloznost, da se komu v bliznji in daljni okolici poves, kako se psa NE KUPUJE. Pljuvanje po prodajalcih ne bo obrodilo sadov, kar nas je naucila preteklost. Pretezno se vse kritike obrnejo v zastonj reklamo in iz izkusenj ti povem, da bo vec ljudi letelo tja kupit psa kot tistih, ki se bodo obrnili stran. Ljudje berejo selektivno in preberejo ime, telefonsko stevilko, naslov, se kaksen "dobis takoj" in "ne vprasajo nic", ostalo pa spregledajo. Ze doziveto, zato so vse preprodajalske teme tukaj na voljo izkljucno le clanom, med katerimi si upam trditi, da jih 99% ve, kaj je odgovoren nakup psa.
Logiran

andrejaa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #29 : petek, 01.08.2008 : 14:27:17 »

Pred leti smo imeli psičko, ki smo jo kupili res od ''poštenih'' ljudi in morda zato nisem pomislila, da gre lahko kaj narobe. Sigurno pa imaš prav tudi to, da antireklame preprodajalcem ne škodijo nič, saj so določeni že dolgo javno znani( kar sem prebrala na forumih) in še vedno delujejo in tudi bodo, dokler bo država delovala po tem sistemu. In verjemi, da sem že mnogim ljudem povedala in še bom o tem, čeprav bi bilo najležje biti tiho, ker v bistvu sem jaz tista ''kriva'', to pa ni najbolj prijetno poslušati. Si pač rečem''pa kaj!!'' , pojej, kar si skuhala...morda pa le komu odpreš oči in če druga ne se malo oddolžim za našo in druge boge kužke.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines