mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:24:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108598 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #165 : ponedeljek, 19.12.2011 : 14:48:27 »

miskica
lahko ta tvoj povzetek objavim na fb poleg videa?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #166 : ponedeljek, 19.12.2011 : 19:11:09 »

Komot. So ga tudi drugi ponucali. Wink
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #167 : torek, 20.12.2011 : 22:35:33 »

zanima me kaj je s tem BBC dokumentarcem-http://www.myspace.com/video/bordercollie19/documentary-bbc-pedigree-dogs-exposed/44215931
je dejansko stanje tako hudo? ali so šli v te skrajnosti predvsem(samo) v Veliki Britaniji?, se to dogaja tudi drugod po svetu in v Sloveniji?
obstajajo vzreditelji, katerim ni pomemben samo izgled temveč tudi zdravje psa ali jih večina stremi k izgledu(ali je to predvsem v Veliki Britaniji)?
na forumu veliko poudarjajo, da je potrebno pred nakupom preveriti zdravje staršev bodočega psa...torej se psi pregledujejo(za pogoste/značilne bolezni)...je to manj pogosto v Veliki Britaniji?
...
Hvala za odgovore Smiley
Lep pozdrav,
Špela
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #168 : torek, 20.12.2011 : 22:43:26 »

vsak vzreditelj, ki s psom dela vzrejni pregled za le-tega potrebuje določene teste (odvisno od pasme). konkretno za pudlje potrebujem pregled pogačic in oči (ker nimam kraljevih, kraljevi kolke). sama sem naredila še več testov kot je potrebno, saj se mi zdi prav, da ne glede na to, da poznam precej psov iz rodovnika moje psice in tudi kar nekaj njihovih potomcev naredim več testov, kot jih predpisuje vzrejni pravilnik saj želim imeti zdrave predstavnike pasme.

vse je odvisno od samega vzreditelja ... narest je treba "domačo nalogo" pred nakupom psa.
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #169 : sreda, 21.12.2011 : 00:09:50 »

hvala za odgovor! Smiley sem še bolj nova v tem svetu, načrtujem nakup psa in poskušam prebrat čim več pa se čim več pozanimat...
dokumentarec prikazuje resnično grozljivo stanje in upam, da se zadeva izboljšuje...mi je pa predvsem čudno to, da kolikor razumem večina vestnih vzrediteljev dela vse mogoče teste, nekaj jih je tudi predpisanih...dokumentarec pa pravi, da ni skoraj nič testov predpisanih za vzrejno dovoljenje-ali je to samo v Veliki Britaniji?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #170 : sreda, 21.12.2011 : 00:14:10 »

vsaka država (kinološka zveza) ima svoja pravila vzreje. nekje potrebuješ vzrejno dovoljenje, nekje ne (srbija npr.). v nekaterih državah pravil ne določa kinološka zveza ampak pasemski klubi.

ko se odločiš za pasmo, je najbolje prebrskat VSE kar se najde na netu, it na kakšno razstavo, da se vidi tudi pse "v živo" in tudi vzreditelje.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #171 : sreda, 21.12.2011 : 08:51:30 »

Ni samo VB tista. Kar se skrajnosti tice, pojdi na eno razstavo in poglej kaksni so psi, bos videla, da skrajnosti niso omejene samo na VB. Na zalost. Ja, obstajajo vzreditelji, ki dajo vec na zdravje, karakter in delovno sposobnost, kot pa na videz. Vcasih sicer pri iskanju rabis lupo, ampak so. Tudi v VB.
Kar se predpisanih testov tice... Bi ti rada rekla, da je na kontinentu pa vse drugace in da VB odstopa. Pa ne bom. Poglej kateri testi so predpisani pri nas (spletne strani pasemskih klubov npr.), kateri v tujini, kaksne bolezni se pojavljajo pri izbrani pasmi, kaksni testi za te bolezni obstajajo in poglej kaj pocno vzreditelji.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #172 : torek, 07.02.2017 : 20:21:29 »

Tole bomo dali kar sem:

V Dobrczu na Poljskem so iz puppy milla odvzeli 170 psov.


vir klik


vir klik


vir klik


vir klik


vir klik

33 fotk in opis dogajanja v poljščini ... (na FB)

Upam, da boste kupci živali, ki za nekaj 100 € prevzemate pse in mačke iz sumljivih oglasov na raznih parkingih in bencinskih pumpah, vse tole natančno pogledali in pokazali tudi svojim prijateljem, sodelavcem, sorodnikom, znancem ... In jim razložili, kje je problem:
Psi leta dolgo živijo v takem, brez dnevne svetlobe, brez sprehodov, brez nege in brez zdravljenja. Mame kotijo po vsaki gonitvi, saj je to edino, zaradi česar jih lastniki v takih kištah hranijo. Mladičev ne dohranjujejo, ker je zanje to povsem odvečen strošek, temveč jih takoj, ko je mogoče, mamam odvzamejo, skopajo in odpeljejo na parkinge in pumpe po vsej Evropi. Tudi v Slovenijo in tudi med nami je zagotovo kar nekaj ljudi, ki so tako kupili psa. Običajno 'brez papirjev', lahko pa tudi s ponarejenimi rodovniki. Vedno premladi (celo od 4-5 tednov je lahko star mladič, ko vam ga predajo), vedno necepljeni, vedno polni glist, pogosto s hudimi prebavnimi in kožnimi, zelo pogosto tudi z vedenjskimi težavami.
Še enkrat - vsak vaš evro, ki ga daste za nakup psa brez znanega porekla, lahko pahne v tako trpljenje nekaj pasjih ali mačjih mam. Lastnik ima z leglom nekaj evrov stroškov, naši preprodajalci (ja, še vedno jih samo kupci vzdržujete) kupijo celo leglo za nekaj 10 evrov, končni kupci pa mladiče kupujete za nekaj 100 evrov. Vam je jasno, kaj storite z vsakim takim nakupom?
Psi neznanega porekla ne rastejo na božičnih drevesih, temveč se kotijo v takih puppy millih.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #173 : petek, 10.03.2017 : 11:16:17 »

Sporočilo vsem kupcem psov, ki kupujete pasemske pse v tujini:

Komisija za strokovna vprašanja pri KZS je na svoji 19. redni seji, dne 13. 2. 2017, sprejela sklep, ki je bil potrjen na 25. redni seji UO, 1. 3. 2017:

Sklep 15/19-2017: V primeru, da rodovna knjiga KZS prejme za vpis v slovensko rodovno knjigo (SLR) exportni rodovnik, se mora čip psa ujemati z državo izdanega rodovnika ne glede na izvor psa.
vir KZS

Bodite pozorni na dokumentacijo, ki spremlja mladiča!
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #174 : torek, 09.05.2017 : 06:32:18 »

7. maja 2017 so nemški policisti v Erlangnu (blizu Nürnberga, Nemčija) našli v kombiju 42 pasjih mladičev, brez dokumentov, necepljenih, starih 4 - 5 tednov, ki jih je s Češke v Belgijo peljal češki veterinar. Enak transport, enake razmere ..., kot v transportu mladičev s Fernetičev in kot na stotine drugih transportov ...
Na koncu poti so jih čakali kupci, točno taki, kot jih je polno tudi pri nas. Točno taki, ki s svojimi nakupi aktivno in pasivno podpirajo pasje tovarne, grozovito vzrejo hišnih živali, preprodajalsko mafijo in take transporte ...


vir posnetek FB album Tierheim Nürnberg

- 42 Welpen gerettet - 2. Welpentransport 2017 - klik (FB album Tierheim Nürnberg)
- 42 Welpen gerettet - 2.illegaler Welpentransport 2017 - klik (spletna stran Tierheim Nürnberg)

Der Gesundheitszustand der Welpen verschlechtert sich. Während ein American Cocker Spaniel gestern Abend noch wegen Durchfall und dem schlechten Allgemeinzustand in die Tierklinik musste, folgte heute früh der zweite – ein Beaglewelpe, der nicht mehr gefressen hat und vom Befinden her immer schlechter wurde. Der gestrige Tierarztbesuch offenbarte den desolaten Zustand der Welpen. Fast alle haben Durchfall, teilweise sehr massiv. Außerdem wurden extremer Parasitenbefall, massive Ohrenentzündungen sowie Augen und Nasenausfluss bei den Welpen festgestellt. Weitere Laborergebnisse stehen noch aus.
- WICHTIGE Infos und häufige Fragen! - klik (FB album Tierheim Nürnberg)

- Kaj so pasje tovarne?
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #175 : torek, 09.05.2017 : 11:26:49 »

In to še veterinar, pa jebela cesta, no! jezen butnglavc
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #176 : četrtek, 21.09.2017 : 14:54:10 »

da morajo biti po zakonu zraven matere do 9. tedna svoje starosti,

Kje je to navedeno? V zakonu o zaščiti živali ne najdem
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #177 : četrtek, 21.09.2017 : 15:33:27 »

29. 7. 2007, ko je bil navedek iz citata napisan, je veljalo do 9. tedna starosti, od julija 2009 pa s spremembo Pravilnika o zaščiti hišnih živali velja do 8. tedna starosti.

Pravilnik o zaščiti hišnih živali - klik (veljaven od julija 2009 naprej)
27. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od psice pred dopolnjenim osmim tednom starosti.


STAR Pravilnik o zaščiti hišnih živali - klik (veljaven od julija 2005 do julija 2009)
21. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od psice pred dopolnjenim devetim tednom starosti.
Logiran

tamaroglu
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #178 : torek, 26.09.2017 : 17:47:37 »

6 mesecev nazaj je srbska carina na meji z Bolgarijo najdla 200 setova EU potovnica+chip.

http://www.carina.rs/lat/Stranice/Vest.aspx?ListItemID=1606
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #179 : četrtek, 12.10.2017 : 15:48:12 »

4. 10. 2017 na Madžarskem.
https://www.youtube.com/watch?v=rHBDvFUqUsU&feature=youtu.be
Logiran

Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines