mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 09:37:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108797 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #45 : sreda, 06.08.2008 : 12:39:53 »

Spet nekdo, ki ne zna brati?
Logiran

Vana
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 07.08.2008 : 06:59:32 »

Pisala sem odgovore na vsak komentar pa vse izbrisala. Ker se mi zdi boljše  Lips Sealed.

Ker pri vas berem še zmeraj mladostni entuziazem, da boste s pisanjem kaj spremenili.
Sama, pri svojih petdesetih in več, mi je dano  razmišljati drugače. Tudi zaradi izkušenj ki jih imam. Mogoče tudi zato, ker imam "drugačne" otroke in vem, kaj pomeni, ko nekdo misli, da ga je pač kaj več, ker ima zdrave potomce.

Sama ne razumem ljudi, ki dovolijo psu ležati v svoji lastni postelji, ki mu dajo hrano iz istega krožnika, tako se bomo tudi tukaj razšli...

Čistokrven ali mešanček.
Pes.
Črnec ali belec.
Človek.
Človek - brez telesnih hib ali s telesno hibo.
Zmeraj Človek.
Vreden spoštovanja.
In tudi ti ljudje se lahko naprej "parijo". Čeprav niso brezhibni (čistokrvni). Ker čutijo enako. In tu se razlikujemo.

Pa vseeno; ne bom več polemizirala z vami.
Prebrala bom kar mi bo zanimivo, pri temi rodovniški psi pa bom modro molčala... :-)  Shocked

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #47 : četrtek, 07.08.2008 : 08:00:05 »

Spet nekdo, ki ne zna brati?

Po tem zadnjem postu je to zares jasno.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #48 : četrtek, 07.08.2008 : 08:18:50 »

Vana

RES si cisto zgresila poanto ...  Sad
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #49 : četrtek, 07.08.2008 : 08:36:25 »

Pisala sem odgovore na vsak komentar pa vse izbrisala. Ker se mi zdi boljše  Lips Sealed.

Ker pri vas berem še zmeraj mladostni entuziazem, da boste s pisanjem kaj spremenili.
Sama, pri svojih petdesetih in več, mi je dano  razmišljati drugače. Tudi zaradi izkušenj ki jih imam. Mogoče tudi zato, ker imam "drugačne" otroke in vem, kaj pomeni, ko nekdo misli, da ga je pač kaj več, ker ima zdrave potomce.

Sama ne razumem ljudi, ki dovolijo psu ležati v svoji lastni postelji, ki mu dajo hrano iz istega krožnika, tako se bomo tudi tukaj razšli...

...

S tem prvim delom se absolutno strinjam. Tukaj se je dejansko preveč napadalno začelo jemat vsakega, ki vpraša karkoli v zvezi z rodovniki in "nerodovniki". Žal zaradi takih napadov bežijo stran taki, ki ob morebitnem malo bolj prijaznem sprejemu sprejeli to, da je rodovnik še kako pomemben (ali pa vsaj sterilizacija/kastracija nerodovniških).
Nečesa se je treba zavedati- s pisanjem na forumih, pošiljanjem mejlov, ipd. ne bomo dosegli ničesar. Prevzgoja je dolgotrajen proces, ki bi ga morali začeti že v otroštvu. Izboljšanje stanja in praznjenje zavetišč pa se lahko pričakuje šele po dolgih letih, ko bo na strani živali tako boljši zakon, kot tudi zavedanje ljudi, da se za psa plača in da je njegov nakup šele minimalen "strošek" v primerjavi s tem, kar zahteva njegova nega in bohnedaj morebitno zdravljenje.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #50 : četrtek, 07.08.2008 : 08:37:18 »

A damo kar forume ukinit?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #51 : četrtek, 07.08.2008 : 08:39:39 »

No, o takih reakcijah govorim. Pa kaj je s tem napadanjem vsakega, ki se ne strinja z vami? Seveda je debata koristna, samo očitno (pa sodelujem na tem forumu že nekaj let) to ni tisto, kar bi pripeljalo do boljšega stanja glede preprodajalcev psov in zmanjšanja števila psov v zavetiščih.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #52 : četrtek, 07.08.2008 : 08:41:04 »

Pa predlagaj kaj drugega.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #53 : četrtek, 07.08.2008 : 08:51:33 »

Sem že predlagala pa je bil cel hudič. Seveda pa evtanazija ni dolgoročna rešitev, s tem se strinjam. Dober zakon in še boljši nadzor je edino, v čemer vidim, da bi se stanje po par letih vsak malo izboljšalo.

Tkole, zdej pa me pa linčajte!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #54 : četrtek, 07.08.2008 : 08:55:23 »

Zakaj bi te linčali? Saj trdiš isto, kot ostali na tem forumu.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #55 : četrtek, 07.08.2008 : 09:02:06 »

Nazadnje ko sem omenila evtanazijo v zavetiščih, so nekateri planili po meni, da se ne zavedam, kok je težko odpeljat živalco na zadnjo pot (žal vem) in da to ni rešitev. A rastoči stroški prepolnih zavetišč pa so rešitev?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #56 : četrtek, 07.08.2008 : 09:05:37 »

Evtanazija je res težka odločitev in tu se nikoli ne bomo vsi strinjali.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #57 : četrtek, 07.08.2008 : 09:14:45 »

Nikoli nisem trdila, da je.

Sicer pa je tole malo off-topic. Zanima me, zakaj je tema o preprodajalcih še vedno skrita oz. dostopna le članom?
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #58 : četrtek, 07.08.2008 : 09:23:18 »

Vana,

Ker pri vas berem še zmeraj mladostni entuziazem, da boste s pisanjem kaj spremenili.

Vana to je le pogovarjanje in diskutiranje, zato tudi ta forum obstaja, koliko pa bomo kaj spremenili, pa ve vsak, ki je na tem forumu, koliko imamo uspeha. In hvalabogu, da še imamo "mladostni entuziazem", ker če od 1 milijona ljudi prepričamo 1, je to še vedno uspeh.

Sama, pri svojih petdesetih in več, mi je dano  razmišljati drugače. Tudi zaradi izkušenj ki jih imam. Mogoče tudi zato, ker imam "drugačne" otroke in vem, kaj pomeni, ko nekdo misli, da ga je pač kaj več, ker ima zdrave potomce.

Očitno ne razumeš celotne diskusije, kot smo že omenili se tukaj absolutno ne govori o tem poseben, neposeben, zdrav, bolan, rodovniški nerodovniški. Bom povedala drugače: moti nas da je drugačen ali navaden otrok zapostavljen, zlorabljen, zapuščen, umazan, bolan, lačen in to zaradi osebnega egoizma staršev, ker so si pač zamislili otroka brez kakršnegakoli razmišljanja ali ga bodo lahko preživeli, ali ga bodo imeli radi, kaj bodo nardili če bo zbolel, itd. Če pa tudi na takem primeru ne razumeš, ti pa pač ne morem več pomagati.

Sama ne razumem ljudi, ki dovolijo psu ležati v svoji lastni postelji, ki mu dajo hrano iz istega krožnika, tako se bomo tudi tukaj razšli...

Vana, veš česa pa jaz ne razumem, zapuščenih, bolnih, zanemarjenih psov, psov na ketnah, žejnih, lačnih, mladih psičkov, ki umirajo v lasnem dreku s polnimi trebuhi glist, psice, ki zaradi težke kotitve skrvavijo, .... itd.
Zame še vedno bolj pretirana ljubezen, kot pa neljubezen za nekaj, kar si si "kao" želel, pripeljal domov in potem grdo zlorabil, pa naj bo to otrok ali pa žival.

Čistokrven ali mešanček.
Pes.
Črnec ali belec.
Človek.
Človek - brez telesnih hib ali s telesno hibo.
Zmeraj Človek.
Vreden spoštovanja.
In tudi ti ljudje se lahko naprej "parijo". Čeprav niso brezhibni (čistokrvni). Ker čutijo enako. In tu se razlikujemo.

Vana, zgoraj govoriš, kako ne razumeš, da je pes v družini tretiran kot človek, tukaj pa jih hočeš enačiti. Dejansko si zelo kontradiktorna. Psi in ljudje ne čutijo enako, žal Vana, sploh ne vem če imaš psa, ampak pes se ne zaljubi v psičko in potem ustvarita družinico iz želje po ljubezni, prosim no nehaj s takimi bedarijami, pa upam, da še s kakšnimi pravicami ne boš začela, ker definitivno nimata človek in pes enakih pravic.

Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 07.08.2008 : 09:57:54 »

Resitev ni evtanazija (se je pokazalo v tujini), temvec striktno izvajanje zakonodaje, ki ze velja in ji manjka samo kaksen popravek. Pa manjka popravek tistih zakonov, ki bodo zagotavljali striktno izvajanje ZZZiv, saj je trenuten izgovor VURSa za neucinkovit nadzor nad oznacevanjem psov in uspesnim izvajanjem ZZZiv prav ta, da jim ga obstojeci zakoni ne omogocajo. Brez oznacenih psov ni nobenega nadzora oz. je nadzor samo nad tistimi psi, ki se jih najde in so na grbi obcin in zavetisc namesto na grbi lastnikov, pa seveda tistimi, ki jih lastniki sami pripeljemo oznaciti.

Po mojem mnenju je treba omogociti VURSu tako zakonodajo, da se bo lahko inspektorje nagnalo na teren (zdaj vsi trdijo, da je to nemogoce), potem pa striktno izvajanje ZZZiv v vseh njihovih clenih. Ce se zraven zamenja se termin "nezazeljeni" v "nenacrtovani" in se uvede popis vseh legel, bo pa sploh zmaga.

Glede napadanja je pa tako, da je tezko komunicirati po internetu (maili, forumi) z ljudmi, ki ne berejo in ne zelijo vedeti, kaj jim zelimo povedati, kje mi vidimo tezave in kaksne so za nas ustrezne resitve.

Tolikokrat, kot sem sama ze napisala, kako vidim razliko med produkcijo rodovniskih in nerodovniskih psov in kaksen odnos do psov (ne glede na poreklo) imam sama, tolikokrat je bilo napisano to zato, da kdo prebere in ne zato, ker nimam kaj poceti. Ce ne sprejmejo bralci mojega mnenja, oz. ce ga sploh ne preberejo in ne razmislijo o njem ter mi argumentirano nasprotujejo, ne vem, zakaj bi morala jaz prebrati, razumeti in se strinjati z njihovim.

Vana, problematika otrok in "razploda ljudi" ne bo nikoli in nikdar sla v korak s problematiko psov in "razploda psov", zato je vsakrsna povezava popolnoma neprimerna. Edino dejstvo, ki je v taki povezavi relevantno, je ustrezna optimalna skrb za oboje.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines