mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 23:56:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108699 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #60 : četrtek, 07.08.2008 : 10:06:46 »

Ponesrečilo?
Psica pobegne? Med gonitvijo? Kar tako?
Hm...

Yo, na žalost se tudi to lahko zgodi. Pač meni se je. Pa nisem ponosna na to. S sestro sva jo iskali celih 45 min, pa je bila cela agonija. Nisem ponosna, da nisem bila pozrna kriva sem bila sama oz. sestra oz. babica oz. kdorkoli pač. Ja prevzeli smo odgovoronost. Na žalost je ultrazvok pokazal brejost. Ker nismo želeli biti "štepari" in spraviti na svet "nazaželjenega mladička", smo se pač odločili, da psico splavimo. Zakaj ne steriliziramo? Ima rodovnik, bila je ideja o vzreji in vzrejnem dovoljenju (za katerega sedaj vem, da ga ne bo dobila). Tako sedaj gre pa na sterilizaciji... Žal se zgodi Sad
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #61 : četrtek, 07.08.2008 : 10:50:08 »

Resitev ni evtanazija (se je pokazalo v tujini), temvec striktno izvajanje zakonodaje, ki ze velja in ji manjka samo kaksen popravek. Pa manjka popravek tistih zakonov, ki bodo zagotavljali striktno izvajanje ZZZiv, saj je trenuten izgovor VURSa za neucinkovit nadzor nad oznacevanjem psov in uspesnim izvajanjem ZZZiv prav ta, da jim ga obstojeci zakoni ne omogocajo. Brez oznacenih psov ni nobenega nadzora oz. je nadzor samo nad tistimi psi, ki se jih najde in so na grbi obcin in zavetisc namesto na grbi lastnikov, pa seveda tistimi, ki jih lastniki sami pripeljemo oznaciti.

Po mojem mnenju je treba omogociti VURSu tako zakonodajo, da se bo lahko inspektorje nagnalo na teren (zdaj vsi trdijo, da je to nemogoce), potem pa striktno izvajanje ZZZiv v vseh njihovih clenih. Ce se zraven zamenja se termin "nezazeljeni" v "nenacrtovani" in se uvede popis vseh legel, bo pa sploh zmaga.

...

Se podpišem pod tale del! Izvajanje zakona in nadzor sta ključnega pomena. Evtanazijo pa vidim le kot prehodno obdobje. Žal.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #62 : četrtek, 07.08.2008 : 12:14:48 »

Yo, na žalost se tudi to lahko zgodi. Pač meni se je. Pa nisem ponosna na to. S sestro sva jo iskali celih 45 min, pa je bila cela agonija. Nisem ponosna, da nisem bila pozrna kriva sem bila sama oz. sestra oz. babica oz. kdorkoli pač. Ja prevzeli smo odgovoronost. Na žalost je ultrazvok pokazal brejost. Ker nismo želeli biti "štepari" in spraviti na svet "nazaželjenega mladička", smo se pač odločili, da psico splavimo. Zakaj ne steriliziramo? Ima rodovnik, bila je ideja o vzreji in vzrejnem dovoljenju (za katerega sedaj vem, da ga ne bo dobila). Tako sedaj gre pa na sterilizaciji... Žal se zgodi Sad

zakaj pa ne bi dobila vzrejnega?? se mi zdi, da razlog, da je nekoc je imela splav, ne bi smel biti prevelik za ne dodelitev vzrejnega dovoljenja.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #63 : četrtek, 07.08.2008 : 12:21:27 »

Če mislite, da psica ne bi dobila vzrejnega, zaradi splava, se motite. Vzrejno prepoved izrečejo za tiste psice, s katerimi namenoma štepaš nerodovniške "čistokrvne" mladiče in na za psice, kjer se je kot pri vas zalomilo.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #64 : četrtek, 07.08.2008 : 12:37:02 »

Tako je, tudi eno ups leglo ponavadi ni razlog, da bi psica dobila vzrejno prepoved, se lahko zgodi vsakomur, tega nobeden ne zanika. Gre se za to, da nasprotujemo "kvazi" ups leglom - slučajno dveh psov iste ali podobne pasme, ki se potem prodajajo kot oh in sploh čistokrvni brez rodovnika. Tudi nikoli nobeden od nas ne trdi, da je kateri izmed teh psov manj vreden, ali kateri rodovniški več. Poskušamo pa kupcem dopovedat, da s svojim nakupom hote ali nehote podpirajo štepanje, takšno ali drugačno. Še nihče ni nikogar obtoževal, ki je vzel kakšnega ups mešančka pri sosedih na kmetiji ali kjerkoli, po možnosti podarjenega seveda, obstožujemo pa tiste in osebno mislim da jih imam vso pravico, ki za 200, 300 ali 400 evrov kupujejo čistokrvne brez rodovnika in se potem še hvalijo, da so njihovi oh in sploh in najboljši in ne vem kak zdravi. In obtožujem vse tiste šteparje - ja javno, ki sicer imajo mladičke z rodovnikom, prodajajo pa jih po najnižji možni ceni, samo da se jih čimprej znebijo, masovno parijo psice (takoj ko je po pravilh možno) zato da z maso ustvarjajo dobiček in delajo samo za svoj žep ne pa za dobro pasme, ki jim je vseeno za izboljšave pasme, temveč producirajo samo serije zelo povprečnih sicer rodovniških mladičev. Tudi takšne obsojam in sicer iz dneva v dan bolj.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #65 : četrtek, 07.08.2008 : 12:54:52 »

catjusa mislim da ne bi smelo biti problemov pri vzrejnem. Tudi naša Murka je dobila splav zato ker se je sparila z mešancem. Pa gremo vseeno letos na vzrejnega in če bo po sreči bomo imeli rodovniško leglo.
sicer so ti pa že ostali napisali Wink
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #66 : četrtek, 07.08.2008 : 13:29:53 »

Živio!
Prebrala sem to temo in se odločila ,da vam napišem svojo zgodbo.
Dobrih pet let nazaj sem dobila svojo maltežanko Lady in ,ko sem iskala nekoga sem naletela na oglase ;prodam čistokrvnega maltežana brez rodovnika itd.,bili so tudi oglasi ;prodam maltežana z rodovnikom.Pred tem sem o pasmi prebrala kar nekaj knjig kakšna pasma bi bila zame primerna saj interneta nisem imela.Takrat se je pojavilo vprašanje pa kakšna je razlika med čistokrvnim in rodovniškim in malce sem spraševala ljudi žal tudi oni niso imeli pojma in ga tudi danes nimajo klub temu ,da jih vedno znova maltretiram s tem kako važen je rodovnik.No pri ceni je bila razlika in tako sem klicala te z čistokrvnimi .Tudi te pri katerih sem kupila svojo maltežanko Lady sem vprašala kakšna je razlika a so mi rekli ;Nobene posebne razlike ni ,rodovnik rabiš samo če želiš razstavljati.Da oni so včasih razstavljali sedaj pa ne več,da so papirji predragi itd. itd. in sem verjela.Šla sem po svojo pikico in jo pripeljala domov.Zraven vsega smo imeli resnično srečo,da je zdrava in nima kakršnih koli težav z zdravjem zgodba bi bila lahko popolnoma drugačna.Kasneje sem kupila računalnik in našla ta forum.Po vseh informacijah ,ki sem jih pridobila na tem forumu sem spoznala ,da le ni vse tako kot so mi rekli.Takrat sem se odločila ,da svojo psičko steriliziram še pred prvo gonitvijo.Vsa okolica se je zgražala ,da bom psički vzela tisto naravno in ,da sem kruta.Zakaj sem dobila psa sedaj pa ga mučim.Menda sem naredila ogromno škodo saj bi mladički šli za med.........Da očitno ne rabim denarja.........
Jaz vem ,da je bilo to edina pravilna odločitev!!!!
Željo smo imeli po še kakšnem kužku a napake nismo ponovili moji naslednji kužki imajo vsi rodovnik so dobre vzreje odgovorne vzrediteljice.Zahvala ,da je tako gre predvsem forumu!Če ga ne bi brala bi nehote lahko povečala za še kakšnega člana družine "čistokrvnega"s tem pa pripomogla k širjenju tega umazanega biznisa.
Vana veš z mano in možem vseh pet let spi naša Lady občasno še ostali.Zame ni lepšega kot zbuditi se ob moji kepici ,ki je neizmerno vesela ,da smo se zbudili in v zahvalo dobim veliko poljubčkov. Nemalkokrat zleze pod odejo ,da ji je toplo.A je to sprejemljivo ali ni mi je prav malo mar nam je lepo in samo to šteje.Moje življenje je prekratko ,da bi ustregala drugim.
Verjamem ,da ti je hudo če imaš otroka ,ki je drugačen.Zate je tvoj otrok najboljše in najlepše na tem svetu tako kot vsaki mami njen otrok.A zame primerjava otrok in psov ni ravno okusna primerjava.
Kar se tiče cene rodovniških bi rekla tole ,dober in odgovoren vzreditelj bo v prvi vrsti gledal predvsem na to ,da njegovi kužki pridejo v dobre roke v dom kjer bodo zanj lepo in odgovorno skrbeli in če se takšen človek najde in vzreditelj ugotovi ,da mu bo resnično lahko nudil vse kar potrebuje se za ceno da tudi dogovoriti(obroki,solastništvo,itd.).
Vedeti je treba da vsak ,ki kupi psa pri preprodajalcu igra rusko ruleto in ob morebitni bolezni psa kar je žal dokaj pogosto bo potrebno za veterinarja odšteti veliko več kot ,če bi kupili pri vzreditelju zdravega psa.
Kako dopovedati to ljudem niti ne vem ker ne samo da te ne poslušajo tudi slišijo ne kot ,da govoriš steni.Vztrajajo pri svojem.
Ravno danes mi je prišlo na misel ,da bi lahko na steklo v avtomobilu nalepili letak z vsebino ;ne kupuj psa pri preprodajalcu ........,zraven pa slika psa ,ki ga uporabljajo za "proizvodnjo" mladičev.
Mogoče bi ga kdo le prebral ker bi mislil ,da prodajaš avtomobil  Angry!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #67 : četrtek, 07.08.2008 : 13:41:22 »

Ravno danes mi je prišlo na misel ,da bi lahko na steklo v avtomobilu nalepili letak z vsebino ;ne kupuj psa pri preprodajalcu ........,zraven pa slika psa ,ki ga uporabljajo za "proizvodnjo" mladičev.
Mogoče bi ga kdo le prebral ker bi mislil ,da prodajaš avtomobil  Angry!

Dobra ideja! Tekst zraven bi pa moral biti kratek in jedrnat, da takoj zadane tja, kamor mora. Evo, če kdo sestavi, se jaz javim za fotokopiranje v večjih količinah, lokalne mulce pa bom podkupila s sladoledom   Wink  za raznašanje, pa še jaz bom pomagala.  Kaj pa, če bi res udarili eno tako vseslovensko akcijo?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #68 : četrtek, 07.08.2008 : 13:59:25 »

Ne ne ne... psička nima pravilnega ugriza Smiley pa smo se odločili, da mogoče z naslednjo psičko Smiley Ta je bolj za valjanje po kavču Smiley
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #69 : četrtek, 07.08.2008 : 14:08:49 »

Moram vam pokazati ta post ,da vidite kako ljudi nikoli nič ne izuči ,če se tako odločijo!!

Pes je bil kupljen pri preprodajalcu!!!! Zbolel je za paravirusom.....
Citiram;
"
Včeraj sem bila nazadnje pri njem in je bil zelo bogi, zdravnik je sicer reko da je to normalno ker je izčrpan od vsega tega (bruhanja in driske),
in da bi moglo bit zdaj vsak dan boljše, da so dobri znaki ker je preživel 3.dan. No danes je 4.skoraj 5.dan kaj je na kliniki.
Danes nevem kako bi lahko prišla do njega, ker majo zaprto. Dežurni so pa samo občasno tam. Upam, da jih bom lahko preklicala, ali na koga naletela, saj sama mislim, da če me ne bo, bo kuža zgubil zaupanje in bo mislil, da sem ga kar pustila. Tega pa si ne želim, še manj pa hočem! "

Konec citata.

Kuža je umrl! Lastnica pa se je odločila za novega psa vsi smo jo rotili naj premisli o nakupu ,da se zgodba ne ponovi in je napisala;

"
Ja, ta kuža, ki ga bom vzela nima rodovnika. Najbolj zanimivo pa je, da verjetno noben ni povprašal pri veterinarju, da kuža z rdovnikom ima iste oz.res manjše možnosti za vse te bolezni, ima pa jih.
Odkrito povedano, kužki z rodovniki se mi po eni strani tud smilijo.
ZAKAJ? Vsi so večji del izpostavljeni , ljudje ki jih imajo , jih vozijo na vse možne razstave, jih razkazujejo, kopajo vsak dan, češejo,.... tam so v majhnih kletkah, to za vas ni mučenje? Za mene je! Jaz sem psa in bom psa kupila zato, ker si ga želim, in ne zato, da bom mogoče pokasirala in dobivala medalje za njegovo lepoto. Vzela bi tudi kakega z napakami, ki jih ne mora imet pes , ki gre na razstave.
Tako, da meni rodovnik ne pomeni nič
Res sem razmišljala o njem, in verjetno bi vzela rodovniškega, če bi dobila povrjen denar
Ker pa se bo verjetno zadeva malo dallj časa vlekla kot sem si predstavljala, pa sem se odločila vzet tega, ker gospo poznam in resnično zaupam njej, njeni predanosti, katere je nima verjetno niti nihče ki ima rodovniškega kužka!
"
 Angry Cry Angry   NO  COMMENT   Angry Angry

Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #70 : četrtek, 07.08.2008 : 14:35:49 »

Moram vam pokazati ta post ,da vidite kako ljudi nikoli nič ne izuči ,če se tako odločijo!!

Pes je bil kupljen pri preprodajalcu!!!! Zbolel je za paravirusom.....
Citiram;
"
Včeraj sem bila nazadnje pri njem in je bil zelo bogi, zdravnik je sicer reko da je to normalno ker je izčrpan od vsega tega (bruhanja in driske),
in da bi moglo bit zdaj vsak dan boljše, da so dobri znaki ker je preživel 3.dan. No danes je 4.skoraj 5.dan kaj je na kliniki.
Danes nevem kako bi lahko prišla do njega, ker majo zaprto. Dežurni so pa samo občasno tam. Upam, da jih bom lahko preklicala, ali na koga naletela, saj sama mislim, da če me ne bo, bo kuža zgubil zaupanje in bo mislil, da sem ga kar pustila. Tega pa si ne želim, še manj pa hočem! "

Konec citata.

Kuža je umrl! Lastnica pa se je odločila za novega psa vsi smo jo rotili naj premisli o nakupu ,da se zgodba ne ponovi in je napisala;

"
Ja, ta kuža, ki ga bom vzela nima rodovnika. Najbolj zanimivo pa je, da verjetno noben ni povprašal pri veterinarju, da kuža z rdovnikom ima iste oz.res manjše možnosti za vse te bolezni, ima pa jih.
Odkrito povedano, kužki z rodovniki se mi po eni strani tud smilijo.
ZAKAJ? Vsi so večji del izpostavljeni , ljudje ki jih imajo , jih vozijo na vse možne razstave, jih razkazujejo, kopajo vsak dan, češejo,.... tam so v majhnih kletkah, to za vas ni mučenje? Za mene je! Jaz sem psa in bom psa kupila zato, ker si ga želim, in ne zato, da bom mogoče pokasirala in dobivala medalje za njegovo lepoto. Vzela bi tudi kakega z napakami, ki jih ne mora imet pes , ki gre na razstave.
Tako, da meni rodovnik ne pomeni nič
Res sem razmišljala o njem, in verjetno bi vzela rodovniškega, če bi dobila povrjen denar
Ker pa se bo verjetno zadeva malo dallj časa vlekla kot sem si predstavljala, pa sem se odločila vzet tega, ker gospo poznam in resnično zaupam njej, njeni predanosti, katere je nima verjetno niti nihče ki ima rodovniškega kužka!
"
 Angry Cry Angry NO COMMENT Angry Angry


Kako že pravijo...Osel gre enkrat na led...nekateri butli pa zgleda večkrat... no comment... Lips Sealed
Logiran
andrejaa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #71 : četrtek, 07.08.2008 : 15:39:15 »

hja, vidim, da imam kljub temu, da sem tudi jaz naredila tako napako- enkrat!!!!, pa le nekaj soli v glavi. zame velja prvo ''osel gre samo enkrat na led''. kar slabo mi je , ko tole berem. a ženska res nima toliko v glavi, da bi videla, kaj s tem dela ubogim psom?Huh?? mater, res me jezi!!!! jaz raje nimam nikoli v življenju več psa , kot pa da ga kupim pri šteparju ali preprodajalcu. malo me spominja na temo, ko hoče punca imeti bokserja , ker se bodo pač selili v hišo in živel bo zunaj. kljub vsem nasvetom, da to ni pes za zunaj, je slepa in gluha in ne zna potegniti iz nasvetov dobro. škoda, ....za boge živali. Sad
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #72 : četrtek, 07.08.2008 : 17:17:16 »

Ja kaj naj rečem ..  lahko bi pa ona spremenila svet in bi vzela rod. psa in ga ne bi razstavljala! Shocked
In to bi bil prvi rodovniški pes na svetu ki ne bi bil mučen, kopan vsak dan, bi spal v toplji posteljici, bil SAMO družabnik,.... Roll Eyes Roll Eyes

no coment Lips Sealed
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #73 : četrtek, 07.08.2008 : 18:27:07 »

Yo, na žalost se tudi to lahko zgodi.

Marsikaj se lahko zgodi, tega ne zanikam. Na nas pa je, kako (ne)odgovorno kasneje postopamo. In taki "upsi" niso enaki "upsom", ko se čudežno "najdeta" 2 psa "kao iste pasme".

p.s. navednice niso zaradi moje funkcionalne nepismenosti, pač pa zato, da bodo komu MORDA dale misliti. Eh...
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #74 : petek, 08.08.2008 : 09:15:41 »

Jap jap... vem o čem govriš Yo...

nezzek- jest mam takega (rodovniški, izključno kot član družine, brez razstav in legel;))
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines