mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:09:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred cesto
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred cesto  (Prebrano 11242 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cenca
novinec
*
Sporočil: 9


« : četrtek, 13.05.2004 : 15:27:23 »

Po 15 letih pogajanj, so starši končno privolili v nakup psa. Tako sem od včeraj dalje ponosna lastnica zlate prinašalke. Grin
Ker živimo v bloku, okoli pa je cesta, je le to potrebno prečkati, da prideva do travnika. Psička je stara 9 tednov, a sem jo po nasvetu ža takoj dala na povodec (ki pa se mu presnetljivo malo upira). Težava pa nastane, ko je potrebno čez cesto. Mala se ustavi 2 metra prej, če pa mimo pelje kakšno večje vozilo, kar odskoči. Večno je ne bom mogla prenašati čez... Undecided
Vožnjo z avtom pa je včeraj čudovito prestala.
Ker je bila pri vzreditelju zunaj na vrtu, vhod v hišo pa ji je bil prepovedan, se tudi v stanovanju zadržuje bolj ali manj v svojem kotičku v sobi, skozi vrata pa sama od sebe ne gre najraje...

Mi kdo ve svetovati kaj v zvezi s tem?
Pozdravček! How

Logiran
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #1 : četrtek, 13.05.2004 : 18:09:59 »

Cenca,

kot prvo dobrodosla na forumu med nami "pesjanarji" Wink Cheesy

Jaz mislim,da svojo psicko navadi postopoma,da bo videla,da cesta ni noben "bav bav".
Pelji jo recimo na kaksno mesto,kjer ni veliko prometa in,ko bo peljal mimo kaksen avto ali pa vi2 obe pridno preckali cesto jo pohvali,daj kaksno nagrado(briket),potem pa postopoma preidi na bolj prometne ulice.
Povem ti,da bos potrebovala ogromno vztrajnosti,ampak,ce bos dovolj vztrajna se bo obrestovalo Smiley Smiley

Tudi sama imam mladicka(nemsko dogo)starega 2 in pol meseca,ampak hvala bogu taksnih problemov nimamo,se pa moj Alano Nero dostikrat ustavi oz.usede,ko gre kdo mimo,ampak ze veliko manj kot se je na zacetku,tako,da samo ne obupaj in bodi vztrajna,vztrajna in se enkrat vztrajna!

Pa veliko veselja ti zelim z tvojo psicko,ce pa bo se kaksen probelem pa smo mi tukaj na forumu,ne?! Wink Smiley
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #2 : četrtek, 13.05.2004 : 20:14:32 »

oj tudi moj je ful trzal na avte in cesto Roll Eyes, ko je bil majhen, pa smo rešli tako, da smo hodili čim več mimo ceste Cool (ne takoj na najbolj prometno) na sprehod, ko se je vznemiril zaradi avta, avtobusa ali kamiona sem ga lepo pobožala in pomirila  Smiley

Zdaj ko gremo mimo ceste sploh ne opazi več avtov oz. vozil, ki vozijo mimo oz. ga ne zanimajo...razen, če ga iz kakšnega avta nadira kakšno mahjno ščene  Grin Grin, potem mu ne ostane dolžen  Grin
Logiran
Cenca
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #3 : petek, 14.05.2004 : 08:16:50 »

Petra in Sara, hvala za nasvet. Že prakticiramo, sam saj vesta kako je, ko se ti kuža kar smili, ko joka... sram Itak bo pa kar nekaj časa trajalo, da se bo navadila. Sam kaj pa ko začne trmoglavit in se vsede na tla in niče nikamor? Vlečt je ne morem, z nošenjem je pa tudi ne želim razvadit... sram Wink

Oh, ta štručka mala, spi tule poleg mene kot dojenček...Kr pojedla bi jo Roll Eyes

Pozdravček
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : petek, 14.05.2004 : 11:33:24 »

Nas Dark se je na zacetku tudi bal avtomobilov in drugih brzevih in ropotajocih golazni. Zato smo poskusali naslednje: najprej smo trenirali sedi in naprej, nato smo zaceli isto delati na prazni cesti: pred cesto sedi in smo sli cez. Ko smo videli, da se bliza avto, je bila komanda sedi (toliko, da je kuza preusmeril pozornost name in se ni ukvarjal z avtom). Seveda je na zacetku malo trzal na avte, ampak smo bili vztrajni. Zdaj ima manjse pomisleke ob avtobusih in kamionih, ampak ni sile. Veliko srece in pocohaj pesjanko. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #5 : petek, 14.05.2004 : 12:01:11 »

Citat
Sam kaj pa ko začne trmoglavit in se vsede na tla in niče nikamor? Vlečt je ne morem, z nošenjem je pa tudi ne želim razvadit...

Ce se vsede na tla in noce nikamor naprej ti svetujem,da se pocepnes par korakov pred njo in jo klices,vabis k sebi...ko bo prisla pa seveda sledi pohvala(priiiiddnaa!),jo pobozaj in kaksen pribolsek.Veckrat ponovi in kmalu bo psicka lepo prisla k tebi oz.do tebe,ko jo bos poklicala! Smiley

Jaz mojega nosim samo po stopnicah gor in dol do stanovanja(ker na mojo zalost nimamo dvigala Sad),na sprehodu pa smo zato,da se sprehajamo in ne nosimo Wink Tongue
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #6 : petek, 14.05.2004 : 12:11:05 »

Liza se je na začetku zelo bala kamionov in ostalih velikih vozil,ker so tule pri nas tako divjali,da sem komaj videla,kaj gre mimo.Z avtomobili ni bilo problema,oz. je bila tudi do njih zaupljiva,kar pa ni bilo najboljše,ker je včasih,ko je bila mlajša hotela kar stečt k avtu in pozdravi voznika ;DTo je bilo predvsem pri prehodu čez cesto,ampak sem jo imela privezano,potem pa smo se učili s priboljški in brez vrvice,zdaj pa ni problema.Pri kamionih,je na začetku kar odskakovala.Najprej sva se,ko sem videla,da gre kamion,umaknile malo stran ampak še vedno tako,da ga je Liza slišala in videla in ker se je manj prestrašila-priboljšek in pohvala.Potem sva se pa vedno bolj približevali cesti in zdaj tudi s kamioni ni problema,hvalabogu pa ne pozdravlja voznikov v kamionih Grin Grin Grin
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #7 : petek, 14.05.2004 : 16:24:31 »

tudi jaz sem pred enim tednom dobila psa, pa še nisva šla nič na cesto, tako da ne vem kako bo, glede tega da se boji v stanovanju stran od svojega kotička pa je bilo z mojim isto!to je samo strah, sčasoma se bo sigurno privadila!
potem pa je ne bo več za ustavit, boš videla!!!

upam da bo vse o.k., pa veliko sreče in potrpljenja ti želim! Wink
Logiran
Cenca
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #8 : petek, 14.05.2004 : 19:33:25 »

Zdej se lahko pohvalim, da se je mala že dokaj vživela. Vse stanovanje je je polno. Tudi cesta ni več večji problem. Grin Sm jst že skor bolj važna kot ona. Je pa izredno pogumna pri navezovanju stikov z drugimi ljudmi in psi. Ne vem pa, ali se na moje klice odziva povsem 'naključno, ali pa dokaj hitro dojema, kaj pomeni 'pridi sem' ?Wink Učive se pa še izstopanja iz dvigala in prihoda iz bloka. Tu pa je trma na višku... Tongue

Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #9 : sobota, 15.05.2004 : 10:16:31 »

no sem vesela zate!
drugače pa moj isto zelo hitro dojema stvari, samo zdaj je postal že malo svojeglav, in bi rad da je vse po njegovo, tako pa seveda ne bo šlo!
zdaj pride na vrsto moja vztrajnost Undecided
koliko pa je stara tvoja psička, da jo že voziš na sprehode, ker moj je 2 meseca, pa sva šla samo po ulici gor in dol...

lp!
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #10 : sobota, 22.05.2004 : 21:57:15 »

Citat
Jaz mislim,da svojo psicko navadi postopoma,da bo videla,da cesta ni noben "bav bav".

Niti ne, samo na vsake 2 metra imaš možnost, da ti nekdo skrajša življenje.
Logiran
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #11 : sobota, 22.05.2004 : 22:23:53 »

Niti ne, samo na vsake 2 metra imaš možnost, da ti nekdo skrajša življenje.

Pzorko,

zal je cas in nacin zivljenja danes taksen,da nam ne dovoljuje drugega kot,da se privadimo mi in nasi ljubljencki tudi "nevarnostim,ki nam grozijo" Tongue

Ceprav statistika dokazuje,da se najvec nesrec dogaja prav doma,med "stirimi stenami" Wink

Po tem takem bi ti priporocala,da se "preselis"v gumijasto kletko kjer bos varen do konca svojih dni! Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Cenca
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #12 : nedelja, 23.05.2004 : 08:22:32 »

No, jupi, ceste se ne bojimo več GrinŠe avtobusa ne opazimo več. Ja, Zoya je sedaj stara 2 meseca in pol. Tud doma je že korajžna. No, se strinjam, da bi bilo treba predcesto še vedno ohranjati nek rešpekt, ker kaj hitro kar skoči na cesto. Sva pa šli zadnjič na malce daljši sprehod ob reki in je bila navdušena, po asfaltu pa ne hodi prav rada. Roll Eyes

Pozdravček
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #13 : nedelja, 23.05.2004 : 15:41:24 »

Pzorko,

zal je cas in nacin zivljenja danes taksen,da nam ne dovoljuje drugega kot,da se privadimo mi in nasi ljubljencki tudi "nevarnostim,ki nam grozijo" Tongue

Ceprav statistika dokazuje,da se najvec nesrec dogaja prav doma,med "stirimi stenami" Wink

Po tem takem bi ti priporocala,da se "preselis"v gumijasto kletko kjer bos varen do konca svojih dni! Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Pa kaj ti spet ni prav? Jaz sem se samo obesil na post, kjer piše, da cesta ni noben bavbav ampak sami najbolj vemo, koliko nesreč je na cesti. In kaj ima to zveze s preseljevanjem v gumjasto kletko?
Logiran
zaraku
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #14 : sobota, 24.03.2007 : 12:43:14 »

Evo, jaz sem novinka na vašem forumu.
Včeraj sem iz zavetišča pripeljala zelo lepo, prijazno, crkljivo, igrivo, .... pribl. 12 mesecev staro labradorko.
Problem je v tem, da ne zna hoditi s povodcem (ona bi levo-desno). Največji problem predstavlja, ko želimo na cesto, pločnik, skratka med promet. Opazila sem, da se boji avtomobilov. Kar uleže se na trebuh ali pa usede in noče nikamor. Jo zelo bodrim, božam, govorim ji da je pridna, ipd. a nič ne zaleže.

PROSIM POMAGAJTE NAMA. Le tako bodo najini sprehodi lepši in obe bova uživali.

Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred cesto
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines