mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:42:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred cesto
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred cesto  (Prebrano 11220 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #15 : sobota, 24.03.2007 : 21:08:47 »

Zaraku!
Najprej se pozanimaj v zavetišču v kakšnem stanju je bila kuža pripeljana v zavetišče. Je najdenček ali so jo lasniki sami pripeljali. Tako boš vedela na čem si, ali rabiš več časa in truda.
Nikar ne hiti. Kuža je prišla k novemu lastniku, tebi, ne pozna te, ne pozna niti okolja v katerem živiš. Daj ji čas da se navadi. Preveri, kaj kuža zna, sedi, prostor, pridi sem.... Pohvali jo, ko kaj naredi prav in naj ve da je pohvaljena, ker mogoče besede pridna ali bravo ne pozna. Nagradi jo z nagradico....  Pa če bi šle v šolo ne bi škodilo, vsaj tisto začetno pa če prav je recimo že hodila. Tako boš bolj navezala stike z njo. Dobro bi bilo tudi, da prebereš kako knjigo o vzgoji. Je tu na forumu knjižni kotiček, malo pokukaj vanj. Pa ena tema je tudi že odprta se mi zdi o posvojenih kužkih, kako jih šolati..... Na sprehod pa pojdi najprej na kak umirjen kotiček, če se boji ceste. Saj se bo navadila, samo čas rabi, ti pa veliko potrpljenja in razumevanja. Za povodec enako počasi, mogoče ni nikoli bila na povodcu in zato ne more znati hoditi počasi, še manj poleg. Povej ji z besedo POČASI in ko bo šla počasi jo pohvali, PRIDNA POČASI....

Veliko uspeha in lep pozdrav
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #16 : torek, 03.04.2007 : 15:09:10 »

Kot je ze napisala alessa06 predlagam tudi jaz solanje, v Krimu imajo tecaj za azilase. v bistvu bos morala vse nardit iz nicle in na zacetku najprej pridobit njeno zaupanje. Jaz bi se za zacetek predvsem izogibala cest v kolikor se da in jo pocasi navajala nanje. Mogoce celo naprej hojo na povodcu cisto od zacetka, kot mladicka in sele po tem navajanje na avtomobile, ceste, promet, itd.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred cesto
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines