mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 06:15:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju  (Prebrano 40747 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojjj
novinec
*
Sporočil: 11


« : torek, 24.07.2007 : 22:02:47 »

Zdravo!
Lepo prosim, če mi lahko poveste katere so pasme psov, ki ne puščajo dlake v stanovanju. Imela sem pritlikavega kodra 17 let in za to pasmo lahko sigurno trdim, da ne pušča dlake, zanima me pa če obstaja še kakšna pasma poleg te in golih psov.
Hvala!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #1 : sreda, 25.07.2007 : 07:34:35 »

Jaz lahko trdim, da moja šicujka pušča zelo malo dlake, seveda ob rednem česanju.
LPK
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #2 : sreda, 25.07.2007 : 08:12:39 »

Avstralski svilnati terier - vem iz lastnih izkušenj. Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #3 : sreda, 25.07.2007 : 08:15:34 »

Šnavcer, ker ga je potrebno trimat. Če pa ga ne bi trimala nikoli, potem bi tudi on puščal dlako.
Trimat pomeni, da ga enkrat tedensko z enim posebnim glavničkom prečešeš.
Kar se vzdrževanja dlake tiče je šnavcer zakon in tudi karakterno so eni veliki klovni.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #4 : sreda, 25.07.2007 : 10:58:47 »

Crni ruski terier dlake ne pusca, sam mas pa ogromno dela z njegovo frizurco
Logiran
mojjj
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #5 : sreda, 25.07.2007 : 11:49:34 »

Jaz lahko trdim, da moja šicujka pušča zelo malo dlake, seveda ob rednem česanju.
LPK
Jaz imam pa s šicujem drugačne izkušnje. Enkrat sem imela v varstvu dva, ki sem ju vsak dan česala, pa sta vseeno puščala dlako, in to kar precej. Eden je bil postrižen, drugi pa z dolgo dlako, pa se mi zdi da je ta postrižen še bolj puščal dlako.
Moja pudlica pa ni nikoli puščala dlake, tudi če jo kakšen dan nismo počsali.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6 : sreda, 25.07.2007 : 11:54:04 »

Šicu sam po sebi ne pušča dlake, ampak jo izčešeš. Praviš, da si ju vsak dan česala. Takrat si verjetno izčesala dosti dlake. Ko končaš s česanjem, je treba sobo, v kateri si psa česala posesati, drugače se dlake raznesejo po stanovanju.

lp
Logiran
mojjj
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #7 : sreda, 25.07.2007 : 11:58:31 »

Sesala sem tudi redno, pa sta še vseeno puščala dlake. Sicer ne veliko, ampak toliko, da je bilo moteče.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #8 : sreda, 25.07.2007 : 12:02:49 »

hmmm ne vem kako to ampak moja ne pušča veliko dlake, niti ko ima dolgo, niti ko je postrižena. Nisem rekla da je ne pušča, sigurno ji kakšna izpade ampak kadar je dolga jo vidim že na daleč in jo lahko poberem...u glavnem za moje pojme lina ne pušča po stanovanju ravno toliko dlak kakolikor jaz las Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #9 : sreda, 25.07.2007 : 12:06:29 »

Naj te še enkrat popravim - nista puščala dlake, ker je šicuji ne menjavajo in ne puščajo dlake sami od sebe. Dlaka je ostala po česanju, ali pa sta bila slabo izčesana, v smislu da je odmrla dlaka bila razrahjana, ne pa odstranjena iz kožuha.

Ne vem, kaj misliš z redno, ampak če se sobo, v kateri psa češeš, posesa takoj po česanju, ne bi smelo biti problemov.

Dlaka, ki se ti je valjala naokrog, je bila ali od česanja ali pa zaradi tega, ker pri česanju iz kožuha ni bila odstranjena vsa odmrla dlaka, temveč je bila samo razrahljana, tako da je potem sama padla ven.

Mi je pa tvoje vprašanje zelo zanimivo! Torej idealen pes je takšen ki ne pušča čisto nobene dlake... Perujski goli pes, če mene vprašaš.

Sicer pa je zame to nepomembno. Če se odločiš za psa, potem je tudi dlaka, pa slina, kakci itd. Veliko pomembnejši so npr. karakter, namembnost, nagoni itd.

lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #10 : sreda, 25.07.2007 : 12:08:37 »

vmes ti je pa še Kalsang povedala kako je s tem pri šicujih Smiley

Pa še popravek zgornjega - za moje pojme lina pušča ravno tolki dlak kolikor jaz las Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #11 : sreda, 25.07.2007 : 12:10:16 »

s kalsang očitno danes pišemo istočasno Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : sreda, 25.07.2007 : 12:11:16 »

Pa še nekaj. Pomembno je tudi, kako šicuja češeš. Če češeš na suho, polomiš ogromno dlake, ki potem ostane v stanovanju. Če uporabljaš grooming sprej, pa je tega veliko manj.

Ko praviš, da je ostriženi "puščal" več dlake kot dolgodlaki - verjetno je bil zaradi tega, ker je bil postrižen, bolj redko česan, pa je v njegovem kožuhu ostajalo več odmrle dlake.

Da ne boš narobe razumela - ne pravim, da si ju slabo negovala. Ostriženi je mogočeže prišel k tebi z več odmrle dlake v kožuhu.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #13 : sreda, 25.07.2007 : 12:11:28 »

Ja, kimi, res sva usklajeni! Wink
Logiran
mojjj
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #14 : sreda, 25.07.2007 : 13:34:36 »

Hvala za dodatna pojasnila. Mogoče sem res kje naredila napako. Ampak še vedno trdim, da šicuju v primerjavi s kodrom "pade dol" neprimerno več dlak. Ker koder pa res čisto nič ne pušča dlak-vsaj moja jih ni puščala.
Kako pa je z maltežani?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines