mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:31:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 233605 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #15 : sobota, 24.05.2003 : 23:46:40 »

Minil je cudovit dan v druzbi lastnikov "britancev". Imeli smo piknik pod okriljem Slovenskega kluba za britanske ovcarske pasme. Na zalost sem ugotovila, da ni bilo nikogar od forumovcev, razen Sally in PU-ja, ki sta nas zamudila  Tongue Kiss
Upam, da nas bo naslednje leto pocastil tudi kdo iz foruma.
Rezultati: Thor se je izkazal s pridobitvijo vzrejnega dovoljenja in telesno oceno odlicno.
Shia je pokasirala, kar je ze dolgo "iskala" - luknjo v vratu  Cry
Gospodu Kavcicu se zahvaljujem za vse nasvete, ostalim clanom kluba pa za prijetno prezivet dan.
Se posebej bi se zelela zahvaliti g. Simoncicu, ker nam je odstopil prostor, kjer so se nasi kuzki lahko naigrali, mi, lastniki pa odzejali in okrepcali.
Slikice sledijo.

Lp, Yo
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #16 : četrtek, 26.06.2003 : 09:46:32 »

Živ!

V zavetiscu Zonzani sta dve skotski ovcarki.

LP
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #17 : torek, 11.05.2004 : 23:47:46 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=27;action=display;threadid=1620
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #18 : sobota, 06.11.2004 : 22:51:02 »

Da malo osvežim to temo prilagam sliko moje dolgonose pošasti. Grin Mi je tako všeč ta slika da jo moram objavit. sram Grin

http://www.imagestation.com/picture/sraid145/p8a230013bc72009276a2779c81096fb4/f65af532.jpg

Lp in uživajte z vašimi bolj ali manj dolgonosimi ljubljenčki.

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #19 : nedelja, 07.11.2004 : 07:43:59 »

Res je srček Kiss Meni so te psi že od nekdaj všeč in zagotovo bom imela v preteklosti tega čudovitega cukrčka Roll Eyes
Rina: napiši kaj o svoji dolgonosi pošasti Grin Wink
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #20 : nedelja, 07.11.2004 : 11:31:58 »

Meni so te psi že od nekdaj všeč in zagotovo bom imela v preteklosti tega čudovitega cukrčka Roll Eyes
v preteklosti Huh si se verjetno zmotila Grin si mislila v prihodnosti Huh........mislim da Wink
ja Rina res je luškana tale tvoja "dolgonosa ""zverina""

lp
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #21 : nedelja, 07.11.2004 : 11:36:38 »

v preteklosti Huh si se verjetno zmotila Grin si mislila v prihodnosti Huh........mislim da Wink


Upas, pa res sram Grin No, se opravičujem. V prihodnosti Wink
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #22 : nedelja, 07.11.2004 : 11:39:58 »

Joj, spet sem se zatipkala Shocked Pa res ne vem kaj mi je danes sram Roll Eyes Tam ni upas ampak ups Grin

Me pa zanima še nekaj. Koliko je približno je v Sloveniji dolgodlakih škotskih ovčarjev? Meni se zdi da jih ni prav veliko? Se motim? Huh Roll Eyes

Lp
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #23 : nedelja, 07.11.2004 : 11:53:11 »

na koncu ulice so imeli že 2 no zdaj imajo tretjega prvega je povozil avto drugega so zastrupili ta pa še živi Wink je pa mislim da brez rodovnika.. Huh

lp
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #24 : nedelja, 07.11.2004 : 12:06:52 »

Tudi jaz poznam eno psičko,a je brez rodovnika Roll Eyes
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #25 : nedelja, 07.11.2004 : 19:29:44 »

Res je, škotov je čedalje manj. Pa med temi ki so, je veliko nerodovniških. Včasih jih je bilo pa ogromno. Na sprehodih me velikokrat kdo ustavi in reče: Iiiii, kako lep kuža! Mi smo tudi imeli takega... Nekaj hiš naprej od naše je ena ovčarka, ime pa ji je Rina. Grin Grin Ni pa ravno mlada, pomoje ima vsaj 7, 8 let.

Witty pa je danes čuvala kokoši. Smo šli k babi pa sem spustila tri kokoši in gledala kako bo reagirala. Sprva se jim je samo čudila, potem pa ji je postalo jasno, da če hodi za njimi, da se bodo premaknile. In se je zabavala do trenutka, ko je prišla preblizu kokoši in se je ta prestrašila ter zamahnila s krili in prestrašila še Witty. Cool In od zdaj naprej se bojimo kokoši. Od blizu. Če so za ograjo pa niso nevarne. Grin
Drugače pa je Witty fasala neko alergijo, pomoje na svinjsko kožo in se greva v torek pokazat veterinarju. Undecided

lp
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #26 : nedelja, 26.12.2004 : 12:15:49 »

Po naključju smo prišli do mladega škotskega ovčarja in ker se predtem nisem ravno zanimala za to pasmo, me zanima nekaj zadev......mali je star 5 mesecev in ne vem kako mu naj preprečim hojo po stopnicah....naša hiša nima ločenih stopnic od sob...imamo vrata, a spleza preko...vedno mu nekako rata, ko sliši otroke zgoraj...čeprav nisva na dolgih sprehodih, se mu pa v tem času čisto zmeša....dirja do onemoglosti in se mi ne zdi smiselno neprestano omejevat igro tak mlademu kužku, saj bo še zagrenjen, če bom skozi bdela nad njim.
Imam pa še en problem....mali je alergičen na skoraj vso tovarniško pridelano hrano, tisto kar pa lahko je, pa ne mara najbolje in je že čist suhi...no ni kritično, samo nas vseeno skrbi kam to vodi. Kaj je taka občutljivost značilna za škote?
Je pa največji srček..... Cheesy
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #27 : nedelja, 26.12.2004 : 16:14:30 »

Pozdravljena Felina!

Glede hoje po stopnicah ne morem nič reči, ker pri nas nikoli ni blio problemov, ker je Witty zunaj.

Občutljivost pa - Witty nima nobene alergije (razen enkrat je imela majhen flekec brez dlake zaradi sušene svinjske kože), je vso hrano, ni izbirčna... Forumašica Yo pa je nekje napisala da je imela škota, ki je bil alergičen na vso hrano in bil blazno neješč in nevem kaj še vse. No, naj raje ona pove.

Tvojemu škotu pa lahko obrok preliješ z oljem ali omako, lahko ga zmešaš s tunino... Preberi si v temi neješč pes:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=8;action=display;threadid=456

Kako pa je ime tvojemu kužonu in od kje je?

Lp
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #28 : nedelja, 26.12.2004 : 17:03:46 »

Malemu je ime Jay, ime prinesel že od prej.....so ga pa dobili nekje iz Koroške, je brez rodovnika.....k meni je prišel čist slučajno, ker so ugotovili po 1 mesecu, da je s psom delo in da oni nimajo časa.....pa smo si ga prilastili, ker nam je manjkalo nekaj mehkega (septembra nam je poginla psička)
Zaj prakticiramo s polivanjem juhice...ribe pa ne dišiji, niti približno....
Hvala za odgovor... Grin
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #29 : ponedeljek, 27.12.2004 : 14:35:03 »

OK, še eno vprašanje imam....koliko tehta in je visok in ima dolgo dlako 5 mesečni škotek? Tak približno bi rada vedela....
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines