mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 03:56:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 235307 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #30 : torek, 28.12.2004 : 09:55:42 »

Felina, pozdravljena!

Najprej glede preobčutljivosti na tovarniško pripravljeno hrano:
- ima drisko, kakšen je iztrebek, kolikokrat na dan se iztreblja?
- bruha?
- ima krče?
- kako je bil hranjen preden je prišel k vam?

Čeprav je kuža nerodovniški - lahko izveš imena prednikov in od kod so?

Lp, Yo
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #31 : torek, 28.12.2004 : 11:12:02 »

Petmesečni škot naj bi izgledal nekako takole:
http://www.wizardscastle.lu/wizardscastle/album/boebchen/slides/PICT1771.jpg

Koliko naj bi tehtal pa nevem. sram Je že dolgo, odkar je imela Witty 5 mesecev, napisano pa tudi nikjer nimam.

lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #32 : torek, 28.12.2004 : 11:16:52 »

Mislim, da bi bila prava kilaža okoli 10kg.

Lp, Yo
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #33 : torek, 28.12.2004 : 13:05:39 »

Tole sem popolnoma spregledala  Cool

Forumašica Yo pa je nekje napisala da je imela škota, ki je bil alergičen na vso hrano in bil blazno neješč in nevem kaj še vse. No, naj raje ona pove.

Moj Thor ni bil alergičen, pač pa je imel dedno in pridobljeno obolenje IBD. Ravno zaradi tega sem zgoraj zastavila določena vprašanja.

Tvojemu škotu pa lahko obrok preliješ z oljem ali omako, lahko ga zmešaš s tunino... Preberi si v temi neješč pes:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=8;action=display;threadid=456

Kolikor sem iz napisanega razumela, njen pes ni neješč, pač pa ima po praktično vsaki hrani prebavne težave. Najprej je treba odkriti vzrok, šele potem se lahko "igramo" z raznimi priboljški, omakami ipd.

Lp, Yo
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #34 : torek, 28.12.2004 : 13:14:08 »

Kolikor sem iz napisanega razumela, njen pes ni neješč, pač pa ima po praktično vsaki hrani prebavne težave. Najprej je treba odkriti vzrok, šele potem se lahko "igramo" z raznimi priboljški, omakami ipd.

Lp, Yo

Jaz si razlagam, da je njen pes alegičen na neke brikete (oz. na nekaj v njih), tisto kar pa lahko je, pa ne mara. Huh Iz tega sem sklepala da je neješč.

Yo, Thor je bil iz Celja in z rodovnikom?

lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : torek, 28.12.2004 : 13:15:47 »

Yo, Thor je bil iz Celja in z rodovnikom?

Ja, Thor oz. rodovniško Pepsi, je bil iz Celja in z rodovnikom.

Lp, Yo
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #36 : torek, 28.12.2004 : 13:33:40 »

**
Pa so glede tega, da je to IBD obolenje dedno kaj ukrenili? Al je možnost da je tale Jay v sorodu s Thorom in posledično imata iste težave?

lp

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : torek, 28.12.2004 : 13:46:01 »

Ne, Thor ni od gospe Kralj.

Kaj so ukrenili?
Thor je naredil vzrejni pregled in dobil vzrejno dovoljenje, katerega sem preklicala takoj, ko sem izvedela, da ima IBD, ki je (lahko) tudi deden.
Po podatkih, ki jih imam, naj bi tudi zaradi tega vzrediteljica ne dobila podaljšanja vzrejnega dovoljenja za psico (v naslednjem leglu z isto psico so v 3. tednu starosti evtanizirali psičko, ki je imela hudo okvaro na prebavilih).
No, zdaj baje štepajo nerodovniške mladiče  Angry

Ja, lahko da sta v sorodu oz. skoraj zagotovo sta, saj je večina škotov v Sloveniji v sorodu - če ne po mamini, pa po očetovi strani  Undecided

Lp, Yo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #38 : torek, 28.12.2004 : 13:48:22 »

Hval ti Yo....
Ne, v iztrebkih se ne pozna nobene spremembe, le ko poje Pedigre Pal se začne neznosno čohat......24 ur na dan...zaj smo že skužili, da pri eukanubi ni teh pojavov.

Bil je prinesen iz Koroške, baje se s škoti bavijo že 30 let, mi pa smo ga vzeli od neke družine, ko so ugotovili, da nimajo časa za psa....niso prej razmišljali in smo ga posvojili, ko smo jih prepričali, da ga ne morejo imeti.Bil je skozi sam in še pri 4 mesecih se mu niti sanjalo ni, da se lula od zunaj...da ne govorim o ubogljivosti, ki je v bistvu ni bilo.Sedaj že oblada osnove...sem čist ponosna nanj.

Sem videla tisto sliko in moj ne zgleda niti približno tako košat, tak da me že malo skrbi.Kilaža pa je prava. Kaj naj naredim z dlako?

Aja, pa še nekaj, danes mi je en tip na cesti rekel, naj mu utežim ušesa...kaj je zaj to? Sem čist začetnik pri škotih, prej sem imela tibetansko terierko, tak da upam, daje to opravičilo.

Upam, da nisem preveč se razpisala...
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #39 : torek, 28.12.2004 : 14:05:02 »

Felina, škoti morajo po standardu imeti zgornjo tretjino ušesa prepognjeno. Če se pri mladiču vidi, da ima preveč ravna ušesa se mu na konico zalepi utež (npr. žvečilko-sploščatiš in na eno stran daš moko, da se ne zalepi na dlako z obeh strani), da se uho prepogne, vendar moraš paziti, da ne obtežiš preveč, da ne bi imel celo uho povešeno.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #40 : torek, 28.12.2004 : 14:06:12 »

Ne, v iztrebkih se ne pozna nobene spremembe...

No, to je dober znak  Cheesy Torej ne gre za težave s prebavo? Pozorna bodi na iztrebke, če bo dobil drisko, bodi posebej pozorna, če bi se pojavila kri, sluz ali pa bi bil iztrebek ovit v neke vrste "ovojnico".

...le ko poje Pedigre Pal se začne neznosno čohat......24 ur na dan...zaj smo že skužili, da pri eukanubi ni teh pojavov.

PedigreePal nujno odstrani iz jedilnika svojega psa, če že ne le zaradi slabe kvalitete omenjene hrane kot take, pa zaradi dejstva, da so DŠO že itak nagnjeni k prebavnim težavam in jih lahko tako potenciraš ali celo sprožiš!
Če hrane ne boš pripravljala sama, ti priporočam eno od kvalitetnih znamk hrane (ProPlan Purina, Nutro, Eucanuba, Hill's ipd.). Načeloma se mnogo vzrediteljev v tujini drži dejstva, da so mnoge industrijsko pripravljene hrane za DŠO premočne, zato jih veliko hrani tako, da mešajo brikete z doma pripravljeno hrano.

Bil je prinesen iz Koroške, baje se s škoti bavijo že 30 let...

Težko verjetno  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Sem videla tisto sliko in moj ne zgleda niti približno tako košat, tak da me že malo skrbi.Kilaža pa je prava. Kaj naj naredim z dlako?

Naj te ne skrbi, glede na to, da je samček, je slabša odlakanost pri tej starosti prej pravilo kot izjema. Če se prav spomnim, je imel moj še pri 6-ih mesecih manj kot 10cm dolgo dlako po telesu, po hrbtu je bila daljša in je štrlela  Roll Eyes Tongue No, pa je bil potem po prvem letu prav lepo košat  Wink
Ga češeš? Kupi dobro krtačo in ga po celem telesu prečesi le cca 2x mesečno, 1x tedensko pa z glavnikom za uhlji, po pregibih (za komolci npr.) in dobro skrtači "hlače". Nikoli ne krtači čisto do kože, ker boš odstranila vso podlanko!
Od kod pa si? Mogoče ti lahko pridem pokazat?
Aja, pa DŠO se ne kopa oz. le v izredno nujnih primerih!

Aja, pa še nekaj, danes mi je en tip na cesti rekel, naj mu utežim ušesa...kaj je zaj to?

Hja, nekateri vzreditelji in lastniki škotom lepijo ušesa, da ostanejo lepo prepognjena, kar je meni popolnoma brezveze, saj tako nikoli ne veš, ali bo npr. mladič šampijonskega starša res imel "pravilna" ušesa. Če mene vprašaš, je to goljufija!
Glede na to, da je kuža nerodovniški, torej ni namenjen za razstave, ga jaz s "popanjem" ušes resnično ne bi mučila. Ja, če bodo stala pokonci, bodo pač stala pokonci. Saj je vseeno, a ne  Wink ?

Lp, Yo
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #41 : torek, 28.12.2004 : 14:14:13 »

Utežiti ušesa Grin Tvoj škot ima najbrž pokončna uhlja, brez prepognjene konice. Nekateri potem povijajo ušesa, da potem prav stojijo. Samo za moje pojme je to brez veze, saj če ima pes naravno pokončne uhlje, naj jih ima. Tudi pri rodovniških. To je goljufija, kot je napisala Yo.

lp
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #42 : torek, 28.12.2004 : 14:17:59 »

Ja, to s Pedigrejem smo morali narediti že pri prejšnji psički...ko smo ga dobili, so ga prejšnji lastniki hranili samo s pedigrejem, revček pa se je čohal kot zmešan...

To z ušesi, se meni tudi zdi neumnost....radi ga bomo imeli z ušesi gor ali dol......

Ko pa si opisala dlako svojega, pa je tako, kot bi opiovala mojega kuštravčka...po hrbtu se dlaka trudi bit dolga, no nekaj več košatosti pa je po vratu in bokih.

Hrano pa pripravljamo bolj ali manj sami, samo kakšne brikete dobi tu pa tam...samo nas je malo skrbelo, če je to dovolj v redu.....

Aja, pa še to, kak narediš to zadevo s citati?Nekaj se trudim, pa ne rata.....hehhehehehehe Grin

Sem pa iz Maribora in vsaka pomoč bi bila dobrodošla......

Ti tvojega ratavljaš?
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #43 : torek, 28.12.2004 : 14:18:33 »

tista zadnja beseda je razstavljaš!
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #44 : torek, 28.12.2004 : 14:20:43 »

Utežiti ušesa Grin Tvoj škot ima najbrž pokončna uhlja, brez prepognjene konice.

lp

Ma nima ravno pokončna ušesa...še....ne vem kak še bo.....v bistvu mi ni ravno mar za to.....bogi revček, bi mu nekaj viselo ves čas pred očmi...upam, da mi je ratalo ta zadeva s citati Grin
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines