mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 07:58:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 56197 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #105 : sobota, 25.02.2006 : 01:28:32 »

Aja, kot sem rekel, se mi zdi škoda, da čas izgubljamo v tej temi, ki nekako nima pravega naziva.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #106 : sobota, 25.02.2006 : 01:29:13 »

Klovn...o german dreamu---prizanesljivo se nasmiham...vem pa mnogo več kot bom zapisal. je itaq med vsemi mojimi posti, "vidno med vrsticami". Na tvojo škodo, tud na forumu med slikami. In ko te bo čez pol leta po glavi mahnilo, upam da te bo pamet srečala.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #107 : sobota, 25.02.2006 : 01:35:41 »

Ne vem, mi nekako ne uspe. Pamet in denar gresta vedno mimo mene.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #108 : sobota, 25.02.2006 : 01:45:47 »

kar je škoda, ker kar gre mimo tebe, slej ko prej nas ostale sreča skozi raznrazne druge štorije...
predvsem okol tega da moramo pasmo kot zdravo in normalno zagovarjat, ob vseh sabotažah vas "ljubiteljev-vzrediteljev".

In ko smo pri čustvih: ko dam psa odstranit, ko mu preprečim razplod (fizično z kastracijo/sterilizacijo, al pa po pogodbi) je tehnika, "prav", korist, morala, etika, itd...
 Ko bi "sosednjega" rejca (konkurenta bi težko rekel, ker take konkurence pač ne jemljem za tako) zadavil zarad sranj ki jih dela pasmi in posameznikom, ter na koncu ostalim rejcem oz. vzrediteljem...ja to so pa čustva. Čeprav neprištevna, zarad kterih bi se seveda pol rabil pred sodnijo branit zarad zadavljenja. Sam dokler mi ne bi naprtili umor iz strasti, heh - ker to pa se ne grem ...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #109 : sobota, 25.02.2006 : 01:53:39 »

btw...svetovni prvaki...imamo svetovne prvake z silikonom v žnablju, imamo "svetovne prvake" v klasi z korektivno opreacijo opravljeno. KOLK DONES ŠTEJE SVETOVNI PRVAK magar s svetovne specijalke? IN kolk šteje nepopravljen svetovni prvak, ki mu je bil ob pridobitvi titule za "kozmetični popravek", dovolj zgolj njegov nacihendler, ne pa skalpel igla  in cvirn pol leta al pa let pred svetovnim.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #110 : sobota, 25.02.2006 : 02:04:09 »

OK, priznam. Za vse težave pasme sem - če že ne kriv pa vsaj sokriv.  Silikoni pa niso moj problem, so problem tistih, ki ocenjujejo, pa tega ne porajtajo in tistih, ki  - tako v nekateri drugi temi, v kateri sva prisotna oba - uresničujejo svoje cilje. Prek psov, seveda. Zdaj pa res končujem. tema mi že po naslovu ni ne domača ne všeč in sem v njej morda prav zaradi tebe in zaradi Teski zgubil že preveč časa. Soirry, zobotrebci čakajo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #111 : sobota, 25.02.2006 : 02:08:21 »

jaja...predji brigu na drugoga...nisem jaz kriv, uni ki ne porajtajo so. Pri škartu v leglu so to vzrejni referenti, pri razstavljanemu psu pa sodniki. Kriva je KZS in FCI ki ne dela strokovnih ocenjevalcev, mi neposredi proizvajalci smo pa ovčke ki na njih visimo....OPIS REJCA. Če ne clo dvoriščarja oz. dvoriščarske logike. pa tako malo bi blo treba...samo meje lastne nesposobnosti poznat in se ne it postopat stvari ki jim nismo dorasli. nije žvaka za seljaka pravijo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #112 : sobota, 25.02.2006 : 02:13:43 »

OK, priznam. Za vse težave pasme sem - èe že ne kriv pa vsaj sokriv.
teatralnost ne koristi. ker drži: prispevaš k negativni podobi pasme ki naj bi jo imel rad, saj si jo lastiš.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #113 : sobota, 25.02.2006 : 02:24:23 »

 Včasih se sprašujem, če sploh bereš kaj pišeš in če bereš kaj pišejo tisti, ki polemizirajo s tabo -  ali še bolje, s katerimi polemiziraš. Res vedno bolj dobivam občutek, da te vodi zgolj trenutni navdih zapakiran v neke informacije, ki jih sicer pridno nabiraš, memoriraš, potem pa ne veš kaj bi z njimi.
Mogoče pa zobotrebci tudi zate niso tako slaba ideja. Boš tudi ti kaj bolj donosnega počel.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #114 : sobota, 25.02.2006 : 02:34:54 »

nene, se motiš...prekleto dobro vem kaj pišem, kam ciljam in kaj hočem doseč s ciljanjem. konc koncev si se na neke trnke ujel tud sam...matematika.
Čez leto dni bo pa na POP tv 2 del skrivnostnega otoka (LOST) , ki bo imel v 12 al keri epizodi naslov: The Long Con. spet matematika. javni forum. piši več al manj z glavo. pa tud odgovarjaj tako. kadar je "modro" pa tud molči al pa "spreglej".

in na tvojem mestu...bi velik spregledal in zlo mal komentiral.

slikce objavljat. pa še te raj z mal pameti.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #115 : sobota, 25.02.2006 : 02:55:44 »

sem se spomnil neke male psarnice, ki dela v hiši, ki ni niè veèja od naše, kjer živijo psetoti v njej in ne v boksih okoli hiše, in ki kljub temu, da nima pet, deset ali celo veè psic, ki bi iz kvanitete ustvarjale kvaliteto nekako uspeva ohranjati dobro ime in prepoznavno blagovno znamko.
pred atlanto: dvajset let nič...pet let kasneje, dva psa. Potem tri leta nič od offspringa. Kaka prepoznavna psarna, trademark, ime? KAKA.

Perry du dhemin fleury: kaka psarna? Nikad čuo. niti sestre od perija. Imamo ga v pedigreju. Nikol v 2500 psih ni bil inbridiran.

prvo ime ki mi je padlo na pamet.

med mojimi 2500 plemenjaki in plemenkami v bazi, je 20 velikih.

Kje bo future oz kje bo atlanta čez 20 let? landes -kohort strani, med jareziger psi, z trigen. pedigrejem. Če ne bi bilo kosime della talpe not, jim polovici ne bi mogel na 5 gen. prednike najt.

Poglej npr. psa Dakoto, mladinskega Atibox zigerja. pri mami ji v 4 gen zgine sled za predniki po ženski strani. V slo, je to skor za pogojni rodovnik. Po fotru za Kabirjem, enako...do 6 gen. maš praznega polovico.

danes so vsi prvaki kratkotrajni. leto dni.genetika pa...ja, lepi svet 12 nepoznanih psov ki si niso v sorodu 4 gen. raznolikost pri kateri je vzreja gembling postala, ker ne moreš točno določit "kvarnega vpliva".. Nazdravje vsem vam hobijašem, ki hobi jemljete kot nekaj kar se enkrat na let zgodi.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #116 : sobota, 25.02.2006 : 02:57:21 »

prav ma joži...internet vzreditelji...brez pojma o netu in vzreji.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #117 : sobota, 25.02.2006 : 02:58:22 »

Jaz uporabljam glavo,  čeprav mi včasih  intelekt, ki se skriva tam nekje v njej  ne omogoča, da bi te razumel. Pa se ne sekiram, bom pač razumel takrat, ko bo na POP TV.

Sploh pa, zakaj bi moral kaj spregledati in zakaj bi naj ne komentiral,  zakaj naj ne bi objavljal slikic?  Nič ne skrivam, nič ne prikrivam. Sorry, razen če morda Jana ni vpeljala kakih dobrohotnih
cenzorskih namigov, ki mi jih noče razkriti sama, pa uporablja kake male cenzorje, ki razumejo tisto, česar sam nisem sposoben dojeti.

Pa saj sem na forumu, forum pa naj bi bil tudi zabaven in jaz se zabavam. Resne stvari  prepuščam vam znalcem na drugih, neforumskih straneh.

No in zdaj cela forumska srenja čaka, da se bova usekala in to na neki meni tuji in nepomembni strani,  na temi, ki je daleč od  teme, ki mi je edina blizu.  Bom prešaltal nazaj na temo FCI" nemški bokser - bokser čvek.

Ti pa le malo razmisli o moji modrosti in o svojem dobrohotnem nasvetu, naj kaj spregledam.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #118 : sobota, 25.02.2006 : 09:47:31 »

Citat
Zaenkrat sem samo za razplod kupil pse pri...hehe: rejcih. kolkor gledam po rodovniku.

korist, ne čustva. Čustva mam med štirimi stenami.

Slava in denar....okrog tega se očitno vrtijo vse tvoje misli in želje...
Tvoje pisanja je eno veliko nakladanje, polno praznih besed. V primeru, da je to res kar pišeš se sprašujem, če si sploh človek? Pse imaš samo zato, da imaš od njih slavo...za bruhat...

Veliko rajši bi psa kupila pri vzreditelju, ki ima 2 legli v 6 letih kot pa pri tebi. Rajši kupim mešanca iz zavetišča in zavetišču podarim še nekaj denarja za ostale kužke,kot pa da bi kupila psa pri tebi in s tem podrla tvoje nemoralno početje, tvojo željo po koristi, slavi.

Vsaj zame, je pravi vzreditelj tisti, ki se z vsem srcem in dušo posveti leglu, tisti ki ima doma eno psičko in ima npr. 3 legla v šestih letih, to je zame pravi vzreditelj (takemu se ne gre ne za slavo in ne za denar). Ne pa nekdo, ki obravnava pse kot krave in gleda, da bo imel čim več mladičkov, čim več primernih najbolj kvalitetnih psov, da jih bo potem veselo paril in s tem pridobil slavo in denar. Jaz bi tebi rekla REJEC saj rediš pse kot prašiče. Še rejci prašičev imajo boljši odnos kot pa ti.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #119 : sobota, 25.02.2006 : 10:26:52 »

bravo mojčica tole je pa dobro napisano Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines