mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 12:22:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 55895 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #120 : sobota, 25.02.2006 : 10:47:21 »

Mojčica, sej se zavedaš, da boš zelo kmalu tudi sama imela oznako "rejec"? Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #121 : sobota, 25.02.2006 : 11:07:43 »

Čerpav sem vzela nerodovniško psičko, pa čeprav bo kdo od tuki rekel, da je potem mešanka, je zame je čistokrvna predstavnica AM. Je sterilizirana. Kot berem vse poste na temu forumu, vsak dan kaj novega izvem, v nobenem primeru pa nisem imela namena naprej jo parit in imeti mladičke, se zavedam, da to ni ok, preveliko slišim  in preberem  o marsikaterih napakah, kar se tiče kolkov ipd...Zato je moje mnenje tako, da naj bodo psi rodovniški, če že ne pa da veš od koga jemlješ psa in kako so skrbeli tudi če ravno niso imeli rodovnika..Mojo sem šla predno sem jo vzela petkrat pogledat in tudi prišli so jo pogledat lastniki Askine mame ko je bila že nekaj cajta pri meni.  Pa kadarkoli se lahko na njih lahko obrnem,  so vestn  lastniki, niso oddajali mladičkov komur koli, so jih ogromnno odbili. Tako,da je moje mnennje tudi tako, da se tudi med nerodovniškimi psi najdejo vestni lastniki nerodovniških psov. Je pa res, da naj bo teh čimanj...lp
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #122 : sobota, 25.02.2006 : 11:27:57 »

Citat
Mojčica, sej se zavedaš, da boš zelo kmalu tudi sama imela oznako "rejec"?


Zakaj pa, če smem vprašati? Zato, ker čez nekaj let nameravam kupiti psičko z rodovnikom opraviti z njo vzrejno dovoljenje in imeti cca dva legla?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #123 : sobota, 25.02.2006 : 11:33:07 »

mojčica, ti kar tako naprej, ko boš imela rodovniško psičko pa boš imela legla, pa še to samo dve legli, je to hvale vredno Grin Mnogi jih imaj ful tudi po dvakrat na leto z rodovniškimi psi, samo pravi ljubitelji in ne tisti, ki radi s psi služijo imajo eno leglo na leto ali pa še na večji rok nimajo novega legla.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #124 : sobota, 25.02.2006 : 11:39:16 »

Sej veš,  itak že vsi vemo, da boš kmalu naštepala nerodovniško leglo...kaj se zdej ven vlečeš, je vse črno na belem v večini tem, kjer se ti oglašaš Wink
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #125 : sobota, 25.02.2006 : 11:52:02 »


Sirtaki si pa v zaostanku s časom, zelo zelo v zaostanku:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4014.645.html

Če ne verjameš mojim besedam ti lahko pošljem moj naslov in se lahko oglasiš pri meni doma. Če boš prišla čez nekaj tednov bo pa psička že sterilizirana. Lahko ti sporočim kdaj jo bom sterilizirala, da si boš pričla ogledat šive ali boš rajši šla z mano do klinike, da boš sto procentna?

Aska 2005 se popolnoma strinjam s tabo. Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #126 : sobota, 25.02.2006 : 12:03:14 »

To bom verjela, ko bo psička sterilizirana hehehe Wink lahka tut slikce objaviš šivov ja...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #127 : sobota, 25.02.2006 : 12:03:25 »

mojčica ne pusti se, nekateri ne verjamejo...jst kot že rekla, je  moja sterilizirana, bi bila tudi če bi imela rodovnika, ker jo imam zase in za svoje veselje in ne za vzrejo naprej...
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #128 : sobota, 25.02.2006 : 14:39:17 »

Citat
To bom verjela, ko bo psička sterilizirana hehehe  lahka tut slikce objaviš šivov ja...

Sicer ne vidim posebnega razloga, da bi morala nekomu, ki je bil v preteklosti do mene žaljiv nekaj dokazovati, vendar bom to vseeno storila. Če mi bo s slikcami uspelo prepričati enega lastnika za sterilizacijo psičke, bom že s tem naredila nekaj dobrega. Psičko bomo sterilizirali čez cca 14 dni.

Forum mi je pripomogel k temu, da sem izvedela kaj je sploh rodovnik, vzrejno dovoljenje, nekatere zgodbe pa so prispevale k moji odločitvi. Veliko ljudi sploh ne ve čemu služi rodovnik...tako da jaz že nekaj časa preko e-mailov ozaveščam ljudi o tem. Nekaj ljudi mi je uspelo prepričati naj kupijo psa z rodovnikom. To mi je res v veselje. Ti ljudje so bili zelo veseli, ko sem jim povedala kaj je bistvo, kaj je vzrejno dovoljenje, zakaj ga nekateri psi ne dobijo,...no saj sami veste o čem govorim. Ena mi je bila res hvaležna in mi celo napisala naj čim večim pošljem to sporočilo, da jim operem možgane. So bili pa tudi negativni odgovori na moja sporočila, predvsem od tistih, ki so hoteli svojega psa/psičko parit. Morda sem jih pa vsaj spodbudila k razmišljanju.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #129 : sobota, 25.02.2006 : 15:12:12 »

mojčica super, berem že lep cajt tele poste, sam oglasila sem se šele danes, nism mogla , da se ne bi Wink Grin Glede sterilizacije si se pametno  odločila, moja je ful dobro to prenesla, dlakca kjer so jo operirali, ji še raste, ni še čisto tako kot je bilo prej. Ni mi pa všeč, da tako vsi pluvajo čez nerodovniške pse. Moje menje je pač tako.  Meni je najvežnejše, da je pes zdrav. Ravno tako je lahko rodovniški bolehen kot nerodovniški. Vsekakor podpiram, da je pes rodovniški, da se ve kdo so starši in predniki in kake bolezni oz. težave so imeli.  lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #130 : sobota, 25.02.2006 : 15:39:29 »

Če že  bereta poste, jih  poizkusita tudu  razumeti. Wink

Glede tebe  Mojčica.....  kaj  in do česa  si se ti  osvestila  preko  foruma  jaz  močno dvomim.
Pa me tudi  prav malo  briga, če daš  psico sterilizirat ali pa ne.  Si pa še  nedavno  iskala  plemenjaka  za  tvojo  nerodovniško  psico.  In sedaj   boš pa kupovala  psico  z rodovnikom, da  jo boš  lahko parila.......  give me a break! Roll Eyes
Kaj  ti misliš,  da  to kar psa  kupiš  z rodovnikom ,  in  sedaj  če ima pa  rodovnik  pa " gee muri"  štancat  legla Roll Eyes.......  daj  prosim, prizanesi  s  tvojimi modrimi  izjavami. To če kupiš  psa  z rodovnikom , še ni rečeno , da  boš pa kar lahko parila. Če  ti na telesni oceni dobi vzrejno  prepoved  boš  imela  doma  še eno  sterilizirano  psico( to pot rodovniško)...No zate ne vem  če bi jo sterilizirala Tongue.
Vse kar  Altervita  napiše....  si ni treba  na  zid  nabit. Lahko se  pa  iz  njegovih postov marsikaj koristnega izve.
Če  bi  dodobra  prebrala  njegove  poste , bi si  tudi  prišla  na jasno  , da  vsak  mladič  ki je  skoten(  rodovniškim staršem) ni nujno da je  primeren  za nadaljno vzrejo.
ravno zaradi takšnega mnenja  kot ga imaš  ti  , in  ga  ima  še  marsikakšen lastnik  psice...  so nekatere  pasme  pripeljane  tako daleč  kot  so.
Če bi se vsi  striktno  držali  pri parjenju  le  najboljših  primerkov  bi   bila marsikatera  dedna  bolezen  izkoreninjena.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #131 : sobota, 25.02.2006 : 15:54:04 »

damayanti: jst čisto zastopim poste, se popolnoma strinjam s tabo kar si napisala. Pri moji je pač tako kot je, vsekakakor sem pa proti temem,  da bi se  načrtno parilo nerodovnoiške pse na veliko;. Moje v nobenem primeru nisem
namerava parit, da bi imela mladičke, zato pač je sterilizirana, bi bila že pred prvo gonitvijo, pač jo mati narava prehitela in sva eno to reč pač čez dali,
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #132 : sobota, 25.02.2006 : 16:15:55 »

damayanti: jst čisto zastopim poste, se popolnoma strinjam s tabo kar si napisala. Pri moji je pač tako kot je, vsekakakor sem pa proti temem, da bi se načrtno parilo nerodovnoiške pse na veliko
Ne samo  da bi se jih načrtno parilo na veliko.  Teh  načrtnih parjenj  sploh ne bi smelo biti!
Če pes nima rodovnika( tudi če sta oba  starša pasemska)  to pomeni  da  zaradi nečesa  starša  nista dobila  vzrejnega dovoljenja-> zato  mladiči nimajo rodovnika.    Nista v korist  svoji pasmi.  Še manj pa  vzreditelj takega legla.  In tak  sploh ne bi smel imeti naziva vzreditelj ampak  pohabljevalec pasme!
Zato pa imamo telesna  ocenjevanja  in preizkuse naravnih zasnov in podobne zadeve.
Verjetno  to ni  za brez veze.  a je tako?
Tudi tisti  lastniki psov katerih  psi dobivajo slabše ocene  ali ne opravijo  vzrejnih preizkušenj, bi se mogli zavedati,  da  s tem ko parijo takega  psa  škodijo  pasmi.
Vsak si  izbere pasmo psa  zaradi tega  ker mu je zaradi nečesa  všeč.  In bi moral imeti  tudi toliko zavesti,  da  ohrani kvaliteto pasme.
samo malo si poglejte  določene pasme... kaj vse jih pesti  od  displazij, kožnih problemov,  dihalnih motenj,  srčnih težav itd, itd......  A je to prav ?  A  res  to rabimo?
Pomoje da ne.  Vsak  lastnik  ima rad  zdravega psa.  Zdrave  pse  pa dobimo  samo z  selekcijo.  To je  pa ta beseda  nad katero sta  se  vidve  z Mojčico  v zgornjih postih tako zgražali.
Pa ni nikakršen bav bav- ta beseda.
Enostavno, če  hočeno  nekaterim pasmam  dobro  in jih  vzrediti  v zdrave  in lepe primerke svoje pasme je  potrebna  selekcija. To je pa naloga  dobrega vzreditelja.( kateri bi se na to moral  spoznati)
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #133 : sobota, 25.02.2006 : 16:23:01 »

Citat
Glede tebe  Mojčica.....  kaj  in do česa  si se ti  osvestila  preko  foruma  jaz  močno dvomim.
Pa me tudi  prav malo  briga, če daš  psico sterilizirat ali pa ne.  Si pa še  nedavno  iskala  plemenjaka  za  tvojo  nerodovniško  psico. 


Mi je čisto vseeno, če vi dvomite glavno, da imam jaz čisto vest, glavno da sedaj vem kaj, kako in glavno je da tudi jaz drugim sporočim kar bi moral vsak zvedeti na čim bolj prijazen in odprt način.  Kdaj sem nedavno iskala plemenjaka? Takrat ko sem ga resnično iskala in še nisem imela pojma kaj je rodovnik....sem dala več oglasov. Izbrisala sem jih kolikor sem jih našla, če je še kje kakšen mi to sporočite. Res se ne mislim prerekati o stvareh, ki niso resnične.


Citat
In sedaj   boš pa kupovala  psico  z rodovnikom, da  jo boš  lahko parila.......  give me a break! 
Kaj  ti misliš,  da  to kar psa  kupiš  z rodovnikom ,  in  sedaj  če ima pa  rodovnik  pa " gee muri"  štancat  legla  .......  daj  prosim, prizanesi  s  tvojimi modrimi  izjavami. To če kupiš  psa  z rodovnikom , še ni rečeno , da  boš pa kar lahko parila. Če  ti na telesni oceni dobi vzrejno  prepoved  boš  imela  doma  še eno  sterilizirano  psico( to pot rodovniško)...

Ne kupujem psičke z rodovnikom. Za tak nakup se bom odločila čez nekaj let, ker mi je eden kuža za enkrat čisto dovolj. Ko si bom pa omišljala naslednjega psa in če bom imela željo po vzreji bom kupila psičko z rodovnikom. Z njo bom šla na vzrejni pregled in če tega ne bo opravila jo pač ne bom parila. V primeru, da si bom pa resnično, na vso moč želela vzrejati bom pa kupila odraslo psičko pri katerih se že lahko ugotovi, če ustreza standardu. Vsekakor je ne mislim kupit z namenom da bi "štancala" legla oz. kakorkoli ste se pač vi izrazili (na zelo neprimeren način).

Če čez nekaj let ne bom imela želje po leglu mladičkov se bom odločila za psa iz zavetišča.

Citat
Če  bi  dodobra  prebrala  njegove  poste , bi si  tudi  prišla  na jasno  , da  vsak  mladič  ki je  skoten(  rodovniškim staršem) ni nujno da je  primeren  za nadaljno vzrejo.
ravno zaradi takšnega mnenja  kot ga imaš  ti  , in  ga  ima  še  marsikakšen lastnik  psice...  so nekatere  pasme  pripeljane  tako daleč  kot  so.
Seveda pes mora opraviti vzrejni pregled  kjer se ugotovi, če je primeren za parjenje oz. če je primeren da ima potomce. Še prej pa kuža opravlja zdravniški pregled, ki je predpisan za vsako pasmo posebej (npr. pri zlatih prinašalcih slikanja kolkov). No sicer pa vi to že veste še bolje kot jaz, kajne? Vaš kuža mora celo opravljati delovni izpit, kajne?  To kar sem napisala jaz bi morali sporočiti čim večim ljudem in to na prijazen način in ne npr. s takšno aroganco kot jo imate vi. Z lepo besedo se da marsikaj doseči. Ne vedo pač vsi kaj je rodovnik, vzrejno dovoljenje in morda je tudi to razlog, da je na svetu toliko nerodovniških kužkov oz. mešančkov.




Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #134 : sobota, 25.02.2006 : 16:30:21 »

Seveda pes mora opraviti vzrejni pregled kjer se ugotovi, èe je primeren za parjenje oz. èe je primeren da ima potomce. Še prej pa kuža opravlja zdravniški pregled, ki je predpisan za vsako pasmo posebej (npr. pri zlatih prinašalcih slikanja kolkov). No sicer pa vi to že veste

Draga moja, pri zlatih prinašalcih so kolki še ta NAJMANJŠI problem! Vidim, da se imaš še res veliko za naučit Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines