mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:25:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 55911 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #165 : nedelja, 26.02.2006 : 15:45:48 »

Očitno ste spet pri čustvih... (hote ali nehote? menjana tema)
Čustva po mojem so prisotna - tudi pri Altiju (imava le drugačno razumevanje pomena besede čustva... - Alti pač tega kar jaz klasificiram še pod čustva, v njegovo klasifikacijo pomena te besede ne daje).
Po mojem je pomembno (in zdravo), da so prisotna, sicer pa v ZDRAVI MERI (kje so meje?).

Kar se pa evtanazije mladičev tiče - že veliko sem slišala na to temo...
 
Pri pseh, ki imajo določene napake, ki jim NE POVZROČAJO poslabšanja (kaj vse sem spada bi bilo še za komentirat) kvalitete življenja (en primer: bela barva dlake pri bokserjih in še kakšne druge neletalne napake) zagovarjam njihovo pravico do življenja. Pomembno je, da se bodoči lastniki zavedajo te napake in takih psov ne parijo naprej.

T

Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #166 : nedelja, 26.02.2006 : 15:55:42 »

Očitno ste spet pri čustvih... (hote ali nehote? menjana tema)
Čustva po mojem so prisotna - tudi pri Altiju (imava le drugačno razumevanje pomena besede čustva... - Alti pač tega kar jaz klasificiram še pod čustva, v njegovo klasifikacijo pomena te besede ne daje).
Po mojem je pomembno (in zdravo), da so prisotna, sicer pa v ZDRAVI MERI (kje so meje?).

Kar se pa evtanazije mladičev tiče - že veliko sem slišala na to temo...
 
Pri pseh, ki imajo določene napake, ki jim NE POVZROČAJO poslabšanja (kaj vse sem spada bi bilo še za komentirat) kvalitete življenja (en primer: bela barva dlake pri bokserjih in še kakšne druge neletalne napake) zagovarjam njihovo pravico do življenja. Pomembno je, da se bodoči lastniki zavedajo te napake in takih psov ne parijo naprej.

T



S tem, da so omejitve paritve zaradi npr. bele barve pri bokserjih (verjetno tudi pri kakšni drugi pasmi - sivi doberman,...) zame totalni "nonsense" in se mi zdi prepoved paritve v takih primerih neumestna (beri "neumna").

Če pa ima kuža neko npr. telesno okvaro, zaradi katere lahko dokaj normalno živi, potem pa je pomembno, da se lastnik zaveda neprimernosti paritve takih psov. Nisem pa pristaš evtanazije takih mladičev, če napaka ni življenjsko ogrožujoča (za mladiča ali pa za mater).



Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #167 : nedelja, 26.02.2006 : 16:03:10 »

Pri pseh, ki imajo doloèene napake, ki jim NE POVZROÈAJO poslabšanja zagovarjam njihovo pravico do življenja.
o teh sploh ni govora niti bilo in ne vem zakaj jih not mešat. Govorim o npr takih in drugačnih oblikah anomalij zarad katerih pes al clo preživi, pa je pohaba na dolgi rok, al pa o takih ki preživijo zaradi in zgolj zarad človeške, vzrediteljeve intervencije. Primer so npr volčja žrela kjer je možno otipat razpoko, vendar je koža mehkega neba zarasla. Tak pes funkcijonalno lahko preživi. Celo kosti se mu lahko združijo v nadaljnem razvoju. Pa vendar gre za kongenitalno napako. Če ima to anomalijo, je možnost da se je še kaj drugega narobe razvilo, tolk večja.
Pa še cel kup drugih primerov je. Omenil sem samo enega ki je recimo "ali-ali". Lahko je letalen faktor, al pa ne.


Je pa vsaj zame res eno. Mladi, sploh prvič mami psici, bi definitivno odstranil višek mladičev. In tu bi nestandardni prvi potegnili kratko, ne glede na to a so zmožni funkcijonalno preživet. In to kljub temu da danes nad šest ni treba več odstranit. Ampak tu se spet o eni čist x stvari menim. Pač korist psice.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #168 : nedelja, 26.02.2006 : 16:11:05 »

o teh sploh ni govora niti bilo in ne vem zakaj jih not mešat.

Mogoče je bilo narobe razumet - sem govorila na splošno (ne odgovor na kakršenkoli post). Bolj tok mojih misli o evtanaziji mladičev, na katero sem se spomnila - žal ravno pri tvojem postu.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #169 : nedelja, 26.02.2006 : 18:34:14 »


Je pa vsaj zame res eno. Mladi, sploh prvič mami psici, bi definitivno odstranil višek mladičev. In tu bi nestandardni prvi potegnili kratko, ne glede na to a so zmožni funkcijonalno preživet. In to kljub temu da danes nad šest ni treba več odstranit. Ampak tu se spet o eni čist x stvari menim. Pač korist psice.

Korist psice ali tudi tvoja korist, ker boš imel manj dela, itd.? (Psico s prekomernim številom mladičev lahko razbremenimo tudi na druge načine.) To bolj v premislek oz. za "debato". Če jih boš v takem primeru evtanaziral je to načeloma pač tvoja stvar.
Jaz pač tega ne bi naredila, če bi bil problem le v večjem številu mladičev, ki so se skotili in ne v reševanju kakšnih zapletov med porodom zaradi nadštevilčnega legla, kjer bi pač seveda mati pri preživetju imela prednost.

Prav tako je odločitev posameznika ali bo evtanaziral zdrave belčke, sivčke, vijolične,... pa tudi ali jih bo pustil živeti -  take in seveda pse z napakami. Pomembno je, da se pač neprimernega psa za razplod ne plodi naprej in da se lastnik pozanima kako postopati ob določenih napakah, da pes ne trpi.

Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #170 : nedelja, 26.02.2006 : 18:36:26 »

Prav tako je odločitev posameznika ali bo evtanaziral zdrave belčke, sivčke, vijolične,... pa tudi ali jih bo pustil živeti - take in seveda pse z napakami.


Da ne bo nesporazuma - ne vsakršne napake, ampak tiste, s katerimi pes lahko dokaj normalno in kvalitetno živi.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #171 : nedelja, 26.02.2006 : 18:39:59 »

Mislim, da smo precej skrenili stran od naslova teme...  Tongue
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #172 : nedelja, 26.02.2006 : 19:01:21 »

Citat
Korist psice ali tudi tvoja korist, ker boš imel manj dela, itd.? (Psico s prekomernim številom mladičev lahko razbremenimo tudi na druge načine.) To bolj v premislek oz. za "debato". Če jih boš v takem primeru evtanaziral je to načeloma pač tvoja stvar.

Aletervita, ti bi mladičke dal kar uspavati!? Obstaja tudi nadomestno mleko. Barva psa je pa povsem nepomembna, če je nepravilna pač poskrbiš da se pes ne bo paril (npr. s pogodbo, kastracijo/sterilizacijo).

Citat
Prav tako je odločitev posameznika ali bo evtanaziral zdrave belčke, sivčke, vijolične,... pa tudi ali jih bo pustil živeti -  take in seveda pse z napakami. Pomembno je, da se pač neprimernega psa za razplod ne plodi naprej in da se lastnik pozanima kako postopati ob določenih napakah, da pes ne trpi.


Ne morem verjeti da bi kdo dal mladička uspavat zaradi barve! Ni to proti zakonu, uspavati zdravega psa!? Lips Sealed

Citat
Je pa vsaj zame res eno. Mladi, sploh prvič mami psici, bi definitivno odstranil višek mladičev. In tu bi nestandardni prvi potegnili kratko, ne glede na to a so zmožni funkcijonalno preživet. In to kljub temu da danes nad šest ni treba več odstranit. Ampak tu se spet o eni čist x stvari menim. Pač korist psice.

Kako bi jih odstranil, hočeš reči da bi jih UBIL!???  :oKaj si zmešan!!!???  >:(Mislm, kaj vse se prebere na forumu o ljubiteljih živali.....Altervita, pa me popravi če sem napačno razumele tvojo odstranitev  Tongue Nadomestno mleko je pa že predrago, kajne, psi z napačno barvo si ne zaslužijo živeti, ali kaj??  Shocked Shocked
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #173 : nedelja, 26.02.2006 : 21:05:40 »

mojcica,
zakaj vedno padas v skrajnosti, prebrano razumes kot tebi odgovarja v dolocenem trenutku, ceprav je pisec napisal nekaj povsem drugega in potem taistega napadas brez neke prave osnove?

Konec koncev je tako, ce bi psicam dovolili, da naredijo svoje delo matere v celoti, potem bi uspeli celo videti, da same naredijo selekcijo med svojimi lastnimi mladici. Ampak je danasnje razmisljanje taksno (spet smo pri lazni sociali), da morajo preziveti vsi mladici, pa naj stane kar hoce. Vazno je, da bo mladic prezivel, ni pa vec pomembno koliko degeneriranih in nerodovniskih mladicev bo taisti mladic nekega dne, ko odraste, zaplodil ali skotila. Kaj taksni psi (ce se jim dovoli ploditi) pomenijo za pasmo kot tako, je itak cisto nepomembno. Kajne? Pa tako radi razglabljamo o zdravih pasmah.
In da ne bos spet razumela narobe, ni point v barvi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #174 : nedelja, 26.02.2006 : 21:56:58 »

Vidim, da so moje besede bile malo "zlorabljene"...
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #175 : nedelja, 26.02.2006 : 22:53:11 »

Citat
Vazno je, da bo mladic prezivel, ni pa vec pomembno koliko degeneriranih in nerodovniskih mladicev bo taisti mladic nekega dne, ko odraste, zaplodil ali skotila

Paritev lahko preprečiš s kastracijo/sterilizacijo ali pa s pogodbo, ki jo podpiše bodoči lastnik.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #176 : nedelja, 26.02.2006 : 23:05:25 »

Paritev lahko preprečiš s kastracijo/sterilizacijo ali pa s pogodbo, ki jo podpiše bodoči lastnik.

Ja seveda, in zato pri nas ne poznamo nerodovniske vzreje, ne poznamo mesancev, ljudje se drzijo pogodb, dobro poznajo pasmo , ki jo imajo, velika vecina jih je zelo razgledanih, ko gre za kvalitetno nadaljevanje pasme in sploh so objektivni, ko razmisljajo ali je njihov pes/psica primeren/a za razplod.
Ja, to bi bilo pa res lepo.

Naj zgledamo nekateri se tako zadrgnjeni, nerazumevajoci in brez custev, lahko recem, da vsaj vemo kaksne posledice lahko ljudje povzrocimo pasmi s svojo ignoranco.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #177 : ponedeljek, 27.02.2006 : 00:24:22 »

mojčica, ti si cepec. Rožle se je dokončno losal tega naziva.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #178 : ponedeljek, 27.02.2006 : 01:04:25 »

Vsak ima pravico se odločit kot mu paše, če seveda v kakšnem zakonu, pravilniku, navodilu ni napisano drugače.
Idealno bi bilo, če se ne bi parilo psov s takšnimi in drugačnimi napakami - žal to je in tudi bo - tako kot obstaja droga, kriminal, revščina... In tako bodo tudi rejci, ki bodo določene mladiče pobili in tisti, ki jih bodo pustili pri življenju. Vsak ima svoje razloge - prvi nek višji cilj v dobrobit pasme, drugi pa neko verovanje v to, da ima bitje, ki je sposobno pri enaki oskrbi kot drugo živo bitje, preživeti, tudi pravico da živi - če je že na svetu.

Kaj je prav in kaj je narobe? In seveda s katerega vidika? In kdo je tisti, ki lahko sodi o tem?

LP, T





Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #179 : ponedeljek, 27.02.2006 : 01:07:03 »

Marsikdo je počel že marsikaj za višje cilje... In se za to počutil edinega poklicanega.
Nekaj takih je sedaj zelo znanih.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines