mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 03:12:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 55828 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lučka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #30 : ponedeljek, 03.10.2005 : 17:36:06 »

Ne vem kaj naj rečem.pred več kot 15 leti sem imela nemško ovčarko,ki sem jo izšolala,vzrejno dovoljenje,parila pa sem v takratni Jugoslaviji,v Srbiji,v Vojvodini z večkratnim prvakom Uranom Bačkomonoštrskim,vzrejni referent pa je bil iz Doba pri Mirni-Remic Zoran,tetoviral mi je mladičke,jaz sem jih prodala,rodov.naj bi prišli čez kakšen mesec.Prišli so samo trije,dveh po od nikoder.Kako sem se počutila in kako smo z novo lastnico zaman iskale  še tista dva izgubljena rodovnika,pa vse zaman.Po 4 letih  me nekdo pokliče in vpraša,če sem kdaj imela psico z tem imenom,ki mi ga je povedal,rekla sem,samo vi je sigurno nimate.Se mi je zdelo je rekel,imam pa vaš rodovnik,katerega so mu prodali skupaj z njihovo psico,ko so imeli nadštevilčno leglo,mladiči pa niso bili bogve kaj.Tako delajo z rodovniki,in kdo ti danes še garantira,da pomeni ta rodovnik res podatke od staršev mladiča,ki ga kupiš.Na lastne oči sem videla,kako je psarna z kraškimi ovčarji zmagovala na raztavah,teh istih vzrediteljev,ki so mene ogoljufali.Takrat sem naredila križ z načrtno vzrejo,imela pa sem doma tudi psico-mladiča pasme rotweiler,katere mladiči so bili od psice,katere je bil vzrejni doma narejen,zato pa so mogli dati 2 samca,za to uslugo,pa tudi v Brežicah sem bila pri človeku,katermu je prišel vzrejno narediti kar domov proti večjemu plačilu.Kaj pravite,ali se ne vrti vse zgolj okoli denarja,kar se pa poštenosti tiče,je pa še zdaleč ne bo.Jaz sem si kupila rodovniškega samca(zase in ne za raztave)čeprav sem videla veliko legel,se  je čisto vsako razlikovalo,kdo ti lahko zagotovi,da v vrhunskem leglu so sami vrhunski mladiči-nihče.Verjetno bo samo eden ki bo popolnoma ustrezal vse kriterijem,vsi,prav gotovo ne.Imam tudi 2 rodovniški psici,ki se med seboj zelo razlikujejo,po naravi,po obnašanju,in celo po zgradbi,pa sta obe rodovniški.Vsi so zelo lepo vzgojeni,samec kaže malo ljubosumnosti na druge samce,drugače pa je velik ljubitelj otrok in vsi ga imajo zelo radi.Tudi jaz sem svoji psici parila z svojim samcem,pa nisem nikoli več bila po tistem pripetljaju na katerikoli raztavi,srečujem pa veliko ljudi,ki znajo marsikaj iz lastnih izkušenj povedati,kinologija ni več tisto kot je bila,premalo je kontrole,premalo poštenja.......pa zatorej moji mladički niso bili nobeni mešanci,še vedno sem v kontaktih z lastniki,ki se ponašajo z svojimi kužki in prav lepo so vzgojeni,saj sem bila pozorna komu sem ga dala.Jaz obožujem vsakega kužka,kajti menim,da slabih kužkov ni ,temveč so slabi lastniki.Naj bo vaš kuža z rod. ali brez,vedite,da je slika svojega gospodarja.Vidim pa spremembe,da je tudi ta spletna stran vse bolj namenjena kinologiji in da počasi izginjajo teme o drugih npr; o malih in prikupnih mešančkih.Pa ne zamerit,sem pač povedala svoje mnenje iz lastnih izkušenj...Pozdrav!Lučka
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 03.10.2005 : 22:50:53 »

Lučka, nic ni narobe s tvojim mnenjem. Ker si se oglasila, ti bom povedala se jaz svojega.

Prav taka si, kot vsi tisti, ki so si te sposodili pred leti in cez katere simfas tukaj. Le drugih metod si se posluzila - zacela si producirati mesance, pa ce ti je ta naziv prav ali pa ne. Za pse velja le tvoja beseda in kot sama pravis, da nikomur ni za verjet in da kinologija ni vec tisto, kar je bila, tudi ni nujno, da verjamemo tebi, da so paritve res tisto, za kar "jih prodajas". Samo ena ali dve slabi izkusnji, pa nekaj cvek, ki jih ljudje prinesejo okoli, se ne more biti argument za odstopanje od tistega, cemur pravimo ljubezen do pasme (ne ljubezen do svojih psov ali ljubezen do denarja). Je pa res, da je najlazje usekati linijo najmanjsega odpora, ne imeti nobenih problemov in zasluziti denar.

Kar se te strani tice, se tudi mojpes.netu pocasi odpirajo oci. Kot je videti, je to najmanj prav tistim, ki imajo kaj za bregom. Da nimate za bregom nekaj rejci "cistokrvnih psov brez rodovnikov", me ne bo nihce vec preprical. Denar je sveta vladar, ljubezen do psic se pa izkazuje tako, da se jih ima za ljubljenke in se jim nameni tisto, kar jim gre. Torej najprej zdravje, vso vzgojo, ki pasmi pritice, ce je potrebno toliko pregledov, da smo sigurni, da je vse ok, potem pa ev. paritve - toliko, kot je za psico ustrezno in ne nujno toliko, kot dovoljujejo vzrejne komisije, se manj pa vec legel, kot je po reglcih. Ja, samo to denar pozre in ne da dovolj zasluzka. S tem, da bos prav tako skorumpirana na racun naivnih kupcev in svojih psov, nisi nicesar naredila za pasmo, pa ce se tako razglasas, kako ti je do nje in kako smo mi slabi in sprevrzeni. Samo pravi rotti je res rotti. Da je pravi, pa dokazuje malo vec od ocene njegovega lastnika.

Lucka, te bom vprasala, ko si ze toliko napisala o skorumpiranosti celotne kinologije, ali si ti vse psice in pse dala pregledati za vse tisto, kar narekujejo vzrejne komisije, oz. kar je znano, da se pri pasmi pojavlja kot zdravstveni problem, pa se morda za kaj vec? Si opravila z njimi kaksne teste karakterja? Si dala oceniti psice in psa sodniku za pasmo (hja, lahko si ga celo sama izberes, lahko v tujini, neskorumpiranega)? Ce tega nisi naredila, potem si lahko ob tvojih trditvah, kako dobre pse in psice imas in kako so pravi predstavniki svoje pasme, mislim le to, da si najmanj sodnik za rottweilerje in veterinar rentgenolog v eni osebi. Za vse te preglede, preizkuse in ocene ti niti do KZS ni treba, da te ne bi kdo okrog prinesel. To bi clovek pricakoval od osebe, ki se ima za vestnega vzreditelja in ljubitelja pasme. Prvenstveno, da pari samo to, kar je preverjeno zdravo in z dobro zdravstveno predispozicijo za naprej, ter samo to, kar v resnici tako vizuelno kot karakterno ustreza pasmi. Ti pa pravis, da sta psici povsem razlicni tako po videzu kot po karakterju. Kaj potem ti produciras? Prave rottweilerje? Razlicne rottweilerje? Si morda ob vseh leglih kdaj pomislila, da vsi mladici niso za nadaljni razplod? Ker ne ustrezajo temu ali drugemu kriteriju, ki odlikuje pasmo, da ostaja taka, kot so si jo zamislili njeni stvaritelji in zaradi cesar je med 400 in vec pasmami ta nekaj edinstvenega?

Ja, ne razumem, kako lahko ob reji neke pasme, po videnih mnogih leglih in po poznavanju kinologije, nas, ki pa le nismo vsi povsem brez svoje pameti, znanja in vedenja, "obvestis", da vsi mladici iz vrhunskega legla niso vrhunski. To ve vsak, ki se loti svojega prvega legla. Morda je v vrhunskem leglu en, morda pa noben mladic, ki ustreza pricakovanjem. Na drugi strani pa bo iz legla, kjer sta starsa povprecna, pricmihal na dan svetovni sampion. Res mi ni jasno, kako da v svoji dolgoletni reji tega nisi vedela kot golo kinolosko dejstvo in se ti zdaj zdi pomanjkanje sampionov iz sampionskih legel nekaj cudnega.

In zakaj sploh ti paris svoje pse? Me resnicno zanima vzrok, zakaj jih je potrebno pariti. Zakaj ti ne zadostuje samo dejstvo, da jih imas, ce ze noces, da bi bili potomci res to, kar bi morali biti - pravi rottweilerji z dokumentom, ki potrjuje njihov obstoj?

Poleg tega bi ti rada razjasnila nekaj terminologije, ki si jo uporabila v svojem sporocilu:

- "rad imeti vse pse" in "odnos mojpes.neta do mesanckov": Hoces ali noces, je mojpes.net odraz mojega odnosa do psov. Jaz imam rada vse pse. Zame ni boljsega ali slabsega, lepsega ali grsega, kadar govorimo o posameznem pasjem osebku. Za koga skrbim doma, poisci na mojpes.netu. Kdo vse pise na tem forumu, si poglej v posameznih temah. Tezko bos rekla, da so mesanci tukaj v kakrsnemkoli podrejenem polozaju. Je pa res, da vedno znova to trdijo tisti, ki se na kakrsenkoli nacin cutijo ogrozene pri svojem pocetju ali ki imajo "pristrizene perutke" pri takem ali drugacnem oglasevanju tukaj. Drugi lastniki mesancev povsem normalno komunicirajo z ostalimi "rodovniskimi" clani mojpes.neta in prav tako z menoj. Zdaj, ko ne mores vec oddati malega oglasa za nerodovnisko leglo, trdis, da mojpes.net ni vec tisto, kar je bil. Dokler si male oglase lahko oddajala, je bil cisto v redu, kajne? Tukaj so vsi psi enakopravni, niso pa enakopravni vsi lastniki psov. Eni se poleg zasluzka trudijo tudi za dobro pasme, drugi se trudijo le za polnost svojih denarnic. Drugega razloga za produkcijo mladicev brez rodovnikov ne vidim. Problem se pojavlja samo pri t.i. "cistokrvnih psih brez rodovnika". Lastnik legla mesancev do sedaj se nikoli ni delal problemov. Zakaj ne daste psov kupcem zastonj ali za simbolicno ceno, tako kot so na voljo mesancki? Prihranek pri leglu je bil enak. Prihranili ste pri koruptivni administraciji. Pes je pes in tako mesanec kot "cistokrven brez rodovnika" potrebujeta enak tretma. Ce odmislimo papirje, ki jih ni ne pri enem in ne pri drugem, ne vidim vzroka, zakaj so eni zastonj ali skoraj zastonj, drugi pa za kup denarja.

- "spletna stran je vse bolj namenjena kinologiji": Nisem vedela, da je kinologija eno, psi mesanci pa so nekaj cisto drugega. Prav tako nisem vedela, da razplod nerodovniskih (ali v tvojem primeru rodovniskih psov brez vzrejnih dovoljenj) spada nekam povsem drugam kot v kinologijo. Kinologija je veda o psih in vse, kar je povezano s psmi, spada vanjo. Malo sumim, da si s tem mislila na povezanost z "uradno kinologijo", oz. s KZS. Hehehe, to me prav lepo nasmeje. S KZS nimam nic. Tu in tam kot obiskovalka razstave pozdravim kaksnega poznanega uradnega kinologa, vcasih s kom izmenjam kaksno besedo, sicer se pa druzim z navadnimi smrtniki, ki imajo bolj ali manj radi svoje pse in z njimi bolj ali manj ustrezno (po mojih merilih) ravnajo. Na vseh prireditvah placam vstopnino iz svojega zepa, prav tako s svojim denarjem kupim katalog in po lastni presoji objavim fotke, ki meni pasejo. Ce ciljas, da je mojpes.net od kaksnih "uradnih krogov" podkupljen za reklamiranje rodovniskih psov, bos morala z bolj jasno besedo na dan. Pa ne zato, ker bi te imela namen preganjati, temvec zato, da poberem svoj denar, ce mi ga ze pripisujes. Zaenkrat iz te moke ni kruha in zelo mocno dvomim, da kdaj bo, ce se v petih letih ni pokazalo za to nobene potrebe in sem prezivela brez KZS. Mojpes.net je v celoti (razen najdenih in izgubljenih muckov) namenjen kinoloskim temam ze od samega njegovega nastanka (cez dober mesec bo 5 let). To ves cas razglasujem. Hudo, ce je kdo misli, da je mojpes.net kaj drugega.

Za konec in v izogib napacnim razumevanjem: Pravi vzreditelj, za katere se oklicuje kar nekaj rejcev nerodovniskih psov (po krivem tudi kar nekaj vzrediteljev rodovniskih psov), ne bo nikoli postavil parjenje in leglo pred zdravje psice ali psa in nikoli leglo pred moznost zavedno sproducirati karakterno neustrezne ali dedno obolele pse. Prav tako bo pravi vzreditelj paril le tiste predstavnike pasme, za katere bo vedel (tisti, ki ne vedo, kaj imajo doma, se pac morajo zanasati na ocene sodnikov), da cim bolj ustrezajo idealu pasme, oz. bo paril med seboj take predstavnike, da bo moznost za odstopanja cim manjsa. Tiste mladice, ki ne bodo ustrezali kriterijem nadaljne vzreje (zdravje, izgled, karakter), bo iz vzreje ze sam izlocil na ustrezen nacin, obicajno pa s pogodbo ali ustreznim dogovorom s kupcem. Ker se marsikaj pri dvomesecnih mladicih ne pokaze, daje le izbor pravih novih lastnikov mladicev moznost, da se iz vzreje tudi kasneje izlocijo neprimerni predstavniki. Samo, za to je potrebno vedeti, kaj delas in kam gres. Za to je potrebno malo vec, kot le imeti dva predstavnika pasme, tudi ce le-ta imata rodovnik. Za to ni dovolj le pripustiti psa, ko je psica godna. In tukaj je vsaka vzrejna komisija, klub ali KZS nepomemben. Velja le zdrava pamet in veliko znanja tistega, ki se s tem igra. Potem tudi vzrejne komisije dobijo pravi pomen - potrjevanje dokumentov, k cemur spada tudi kasiranje pristojbin.

Se eno vprasanje za lucko: Kako pa ti skrbis za preprecevanje parjenj med ozjimi sorodniki? Das lastnikom "domace rodovnike", da vedo, kdo je s kom v zlahti in koga se je treba izogniti, ko se jim zazdi, da je cas za njihovo leglo?

Eh, tolikokrat povedano, pa vedno od "enakih" napadeno. Bi koncno ze rada videla kaksen argument s strani tistih, ki imate cez zagovornike rodovniskih legel in nasprotnike nerodovniskih toliko za povedati in ki si pod vzrediteljstvom predstavljate vsako parjenje psice s psom.
Logiran

aljalja
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 24.10.2005 : 13:13:03 »

Čao!

Zakaj ste vsi tako mahnjeni na rodovniške pse?

Pa da iščete potomce ne vem kakšnih CIC pa CAC pa žblj prvakov. Zakaj? Halo! Meni se zdi to bolano, da potem psa vodiš na razstave in tekmuješ kater pes je lepši. To počnejo tisti ljudje, ki rabijo pozornost in so sami grdi in zapostavljeni. Da se postavljaš s psom, to je bolanoooooo. Pse imamo zato, da nam delajo družbo, da so naši najzvestejši prijatelji.....Ne pa, da hodimo z njimi na modne revije. Jest bi to vse prepovedala. To je meni izkoriščanje psov, tako kot so mi pasji boji, ki so jih prepovedali. Sram naj bo vse vas, da to delate svojim pasjim prijateljem.
Meni je čisto vseeno ali je pes mešanček, Maltežan ali pa Nemška doga. In čisto vseeno mi je al ma papirje al ne. Saj to so živa bitja in ne stvar s katero trguješ. Kolko je pasjih revežev, ki čakajo na nas v zavetiščih. Tej pa niso dobri za vas pasjeljubce, kaj?
Pomislite raje, kako se rejec reži, ko dobi v roke svojih 1000-1500 eur in kako drži glavo pokonci, ko se vozi z novim avtom. Poznam take vzreditelje in nobenemu od njih ne bi NIKOLI zaupala.
Zakaj bi plačevali toliko denarja, ali ni ljubezen zastonj?


aLja&Teal'c

hov
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 24.10.2005 : 13:28:01 »

aljalja, zdaj si pa na celi crti sfalila temo ali pa po domace - ornk brcnila v temo, oz. dokazala, da ne beres tistega, kar so/smo v temo napisali drugi. Ali pa samo ne razumes, kaj je napisano. Morda celo zelis s svojim sporocilom vzbujati pozornost.

Locis med "rad imeti psa" in "producirati se vec psov" (lahko beres tudi: polniti zavetisca, priklepati na verige, puscati zavrzencke v gozdovih in ob cestah...)?

Preden se zaletis v razstave si preberi kaksno malenkost o boleznih pri razplodih, o katerih govorimo tukaj. Za svoje izbruhe pa potem poisci ustrezno temo.

Sporocil ne kopiramo po razlicnih temah, zato je bilo tisto v sosednji temi izbrisano.
Logiran

aljalja
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #34 : petek, 28.10.2005 : 22:28:23 »

Heloooo! Wink

Priznam, sfalila sem na celi črti, ker sem imela toliko stvari v glavi, da sem vse zmetala v en paket in zavila v neokusno mašno. Nova sem na tem forumu, ker prej nisem imela adsl-a, da bi si lahko privoščila normalno srfanje po internetu in to se zelo zelo pozna. Obljubim, da bom pred pošiljanjem vse prej prebrala.

Naj napišem samo še to, da je meni osebno vseeno kakšnega porekla je kuža samo, da je zdrav. To mi je najbolj pomembno. Sama imam že drugega psa brez rodovnika, ampak smo vedno kupili kužata od vzrediteljev, ki ga nismo iskali v Salamoncu. Ogledali smo si prej kje kužati živijo, kakšna je mama (zdrava?) in si ga izbrali (kakšen položaj ima kuža v skupini, ali je živahen, pogledali ušeska, nosek, ritko). Z njimi smo še vedno v stiku in si pošiljamo slikice, pa tudi za nasvet in pomoč glede operacije psičke sem dobila od njih. Imam samo dobre izkušnje glede Citinih in Tilkovih vzrediteljev. Vem pa, da vsi niso taki in da mnogi nimajo te sreče. Naj povem še to, da je bila Cita zelo lepo pritlikava šnaucerka in so jo vsi občudovali. Za Tilka (shih-tzu)pa vsi pravijo, da je škoda ker nima rodovnika, saj ima zelo lepe barvne in simetrične lise.
Itak pa je pri psih tako kot pri otrocih, vedno je naš najlepši. Smiley

Tako! Upam, da sem malo opravičila to svoje klobasanje. Ampak, taka sem. Veliko govorim in potem vse pomešam. Od zdaj naprej berem za sabo!

Lp Wink Wink

aLja&Teal'c

hov Grin
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #35 : nedelja, 20.11.2005 : 18:51:16 »

citat:Sama imam že drugega psa brez rodovnika, ampak smo vedno kupili kužata od vzrediteljev, ki ga nismo iskali v Salamoncu

Zakaj ga pa niste šli iskat v zavetišče, saj si sama omenila da  je več pasjih revežev, ki nas čakajo v zavetiščih? Huh

citat:Pa da iščete potomce ne vem kakšnih CIC pa CAC pa žblj prvakov.

Zakaj? Zato da se producira dobre predstavnike svoje pasme, ki ustrezajo svojemu standardu in nimajo dednih zdravstvenih težav... Wink

citat: Meni se zdi to bolano, da potem psa vodiš na razstave in tekmuješ kater pes je lepši.

Mogoče po eni strani je res Undecided..nekateri psi pa baje celo uživajo na razstavah.


citat:Meni je čisto vseeno ali je pes mešanček, Maltežan ali pa Nemška doga

Tudi meni je vseeno in mislim da je vsem na tem forumu. Samo nekateri so pač ljubitelji določene pasme in za nakup tudi drago plačajo. Kaj je narobe s tem?  ???V bistvu je še slabše da kupiš nerodovniškega psa in s tem ne prispevaš nič v dobro pasme ampak samo "vzrediteljem" daš vedt da naj jih producirajo še naprej ker imajo s tem dobr biznis. Cool
Če pa kupiš rodovniškega psa pa prispevaš v dobro pasme kupiš lepega predstavnika, ki bo v ponos ne samo tebi ampak v bistvu celi Sloveniji.. ;)Vzreditelj rodovniških psov pa na koncu v bistvu dobi malo več ali pa nič več kot vzreditelj nerodovniških psov. Zakaj? Ker prinese zrejanje rodovniških psov za sabo ogromne stroške,...kilometri ki jih narediš da prideš do dobrega predstavnika s ketrim nameravaš parit (ponavadi iz druge države)...

citat:pomislite raje, kako se rejec reži, ko dobi v roke svojih 1000-1500 eur in kako drži glavo pokonci, ko se vozi z novim avtom. Poznam take vzreditelje in nobenemu od njih ne bi NIKOLI zaupala.

Ja to so navadno preprodajalci  >:(ki vzrejajo mnogo pasem z ali brez rodovnika npr. Matoša...In tudi prav je da mu ne zaupaš.


citat:Naj napišem samo še to, da je meni osebno vseeno kakšnega porekla je kuža samo, da je zdrav. To mi je najbolj pomembno. Sama imam že drugega psa brez rodovnika, ampak smo vedno kupili kužata od vzrediteljev, ki ga nismo iskali v Salamoncu.

Vsi želimo da je kuža zdrav zato se pa ima rodovnik. Ti že sama beseda pove rod,rodovi,rodovnik...imaš cev pregled nad rodovi ki nimajo dednih zdravstvenih težav! Dedne zdravsvene težave imajo navadno nerodovniški kužki. Imate pač srečo da vaš kuža brez rodovnika nima zdravstvenih težav...mnogi lastniki nerodovniških psov te sreče nimajo  Sad

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : ponedeljek, 21.11.2005 : 12:03:08 »

Citat
Mogoče po eni strani je res Undecided..nekateri psi pa baje celo uživajo na razstavah.
Ja nekateri celo res. Moje so na tistih nekaj razstavah, ki so jih obiskale izredno. Bile bi idealne razstavne psice, če bi bile razstave tudi meni pri srcu. Pa imam raje tekme, kjer psice, ne boš verjela tudi bolj uživajo kot jaz

Kar pa se tiče vzreje nerodovniških mladičev, bom ponovila kar sem že napisala: nekomu, ki ima rad samo svojega psa, za pasmo pa mu je vseeno, je nemogoče dopovedati, zakaj je nerodovniška vzreja škodljiva. ko pa enkrat vzljubiš pasmo in ne le posameznega psa, ti je naenkrat vse kristalno jasno.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #37 : ponedeljek, 21.11.2005 : 12:56:39 »

Lanabela pod tvoj citat se pa z veseljem podpišem.
LP Tjaša
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #38 : ponedeljek, 16.01.2006 : 12:46:43 »

aljalja, za dobrega šicuja je treba še veliko več drugega kot lepe barve in simetrične lise. To je na zadnjem mestu, kar se tiče kvalitete.

Preberi si standard.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 16.01.2006 : 13:10:54 »

Naj napišem samo še to, da je meni osebno vseeno kakšnega porekla je kuža samo, da je zdrav. To mi je najbolj pomembno. Sama imam že drugega psa brez rodovnika, ampak smo vedno kupili kužata od vzrediteljev, ki ga nismo iskali v Salamoncu. Ogledali smo si prej kje kužati živijo, kakšna je mama (zdrava?) in si ga izbrali (kakšen položaj ima kuža v skupini, ali je živahen, pogledali ušeska, nosek, ritko). Z njimi smo še vedno v stiku in si pošiljamo slikice, pa tudi za nasvet in pomoč glede operacije psičke sem dobila od njih. Imam samo dobre izkušnje glede Citinih in Tilkovih vzrediteljev. Vem pa, da vsi niso taki in da mnogi nimajo te sreče. Naj povem še to, da je bila Cita zelo lepo pritlikava šnaucerka in so jo vsi občudovali. Za Tilka (shih-tzu)pa vsi pravijo, da je škoda ker nima rodovnika, saj ima zelo lepe barvne in simetrične lise.

Za moje pojme izjemno zanimivo razmisljanje, ki me vodi k ugotovitvi, da imamo v Sloveniji izjemno veliko veterinarjev-izjemnih strokovnjakov, ki ze samo ob pogledu na psa/psico ugotovijo, da je le-ta zdrav/zdrava. Fantastika. Mi je kar hudo, da mi bog ni dal te sposobnosti (no, saj faks in prava veterina itak nimata nobene zveze s strokovnostjo, kajne Cool), da bi ob pogledu na Luno ugotovila, kaj mi podtikajo kot nekaj cisto drugega, zdravega, idealnega... Ja, sama sem si kriva, kajne? Kaj pa se ne druzim z ljudmi, ki to sposobnost imajo, pa bi mi bilo hitro jasno, kaj to zdrav nerodovniski pes sploh je. Jaz trapa pa sem svoje pse vlacila na preglede k veterinarjem in za to se placevala.

Zanimivo je tudi, da hodi po cestah izjemno veliko strokovnjakov za posamezne pasme, mi revezi pa se jezimo, ker nam po razstavah organizatorji podtikajo neke kvazi sodnike, ki pojma o pasemskih standardih nimajo, kaj sele, kako naj bi kaksen pasemski pes izgledal. Hja, bo treba organizatorjem razstav povedati, naj gredo strokovnjake za ocenjevanje psov raje iskat na ceste. Bodo sodili zastonj, pa se potni stroski bodo majhni in jim ne bo treba placevat dragih letalskih kart in nastanitve v hotelih, zapisnicarjem ne bo treba znati tujih jezikov, saj bodo vsi ocenjevali v slovenscini, ocene bodo pa samo ene - odlicno. Kaj bi si razstavljalci se zeleli lepsega?

 Tongue Cool

Za vzrejo itak rabis samo zdravega in lepega psa. Tongue

Upam, da cutite v zapisanem sarkazem, da ne bi kdo od "poznavalcev" napisanega spoznal za cisto resnico.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #40 : ponedeljek, 16.01.2006 : 13:58:00 »

Jaz  sicer že dalj časa opažam , da je  tale naša država res  polna  pasjih poznavalcev....  res veliko vejo... no ne samo veliko....  vse  vejo Smiley Smiley.
....  Sem pa malo žalostna...  sicer Roll Eyes
  Meni  drugače ne  bi  dali  dovoljenja,   za kakšno  vzrejo(  tako kot   nekaterim -  ki imajo simetrično lisate pse), ker jaz imam  po ocenah  strokovnjakov namreč ; ali  preveč  velikega  koker  španjela....  čeprav  še niso  zedinili mnenja  ali je  koker  španjel  ali pa nekako  preveč  zanikrn  in preveč  začupan  doberman....  za  psico  je pa zadeva  jasna.....   šnavcer  z  genetsko napako.....  to je pa  treba  dat    na  strerilizacijo...  ker  rjavega  šnavcerja  z  belimi dlakami  po nogah   pa  slovenski " strokovnjaki"  ne  priznavajo. Huh
(  kakšnih  rodovnikov in  pasem jim niti  omeniti ne upam,  ker  bi  si itak zmišljevala....  tako ali  tako so me nasrali za  papirje Cool Lips Sealed Grin)
 Wink
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #41 : ponedeljek, 16.01.2006 : 14:05:43 »

ja Dam  Grin tudi moj je po vseh lokalnih poznavalcih mešanec med ovčarjem in še nečim. Je pa revček v rasti zaostal, In valjda kriva sem jaz ker ga  hiram in sploh me je za prijavit policiji, ker mučim psa.  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : ponedeljek, 16.01.2006 : 14:08:14 »

Moj je dolgodlaki dalmatinec. Je ze dobil par ponudb, pa sem zal morala odklonit, revez je namrec kastriran.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #43 : ponedeljek, 16.01.2006 : 14:11:23 »

Moj je pa MINI Maltežan  Roll Eyes Sem imela srečo, ker teh je baje malo Roll Eyes

LP,
Diana
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #44 : ponedeljek, 16.01.2006 : 14:21:20 »

Pri Taruju (po rodovniku je Cirneco dell'Etna, ampak to itak ni pasma) poznavalci se kolebajo med pasmami pitbull, srnica, whippet in izredno redko pasmo "zihr je en hrt".
Anuk (po rodovniku Podenco Ibicenco, ki tudi ne more biti pasma) pa je nekje med kozo, kravo, irskim volcjim hrtom, "zihr je en hrt" in skumranim bernardincem s pokoncnimi usesi (tudi ena izredno redka pasma). No pri Anuku je ocitno prislo do nacrtnega parjenja med irskim volcjim hrtom in nerodovnisko kozo ali kravo.  Grin  Grin  Grin
Zdaj cakam na poulicni sodniski zbor, da dokoncno dorecejo glede pasme.  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines