mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:58:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 55820 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #45 : ponedeljek, 16.01.2006 : 14:27:45 »

Moja Geri (papillonka) je 100% vedno dolgodlaka čivava s prevelikimi ušesi Tongue, Kaja pa je zakrnjen nerodovniški bernardinec, slikica: http://geri.moj-album.com/album/49009/?os=1892165 ali pa šelti ki ima postriženo dlako Grin. Za Mašo itak velja da je tibetanka, Žan (whippet) pa takoj ooo to je pa hrt, za Lin (kitajski goli pes) pa slišim samo poglej kako grdo so pobrili psa, bljak kam pa je dala dlako.. a top je pa prav golo? Huh Žal sta Maša in Kaja sterilizirani zaradi tega kar jaz nimam poslovne žilice in bi lahko štepala tibetanske terierčke (taki so bili namreč prvi Mašini mladički Cheesy) in pa mini bernardince, ki se niti ne tako slinijo Wink.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #46 : ponedeljek, 16.01.2006 : 15:13:56 »

zadnjič sem imel prijatelja na obisku in sva šla malo v gmajno sterat krdelo. Kasneje se nama je pridružil še nenapovedan tretji. V poltemi me je prijatelj opozoril, da se en bel labrador sprehaja malo nižje v gmajni, ker je dogo argentino pač po poti stekel naprej, na naš teren, ki ga je navajena.
 Sem mu "predstavil" dogo argentino pasmo, haha. Seveda se vsi trije in vsi naši psi dobro poznamo. Je torej "domačega" psa zamenjal, haha.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #47 : sobota, 21.01.2006 : 18:31:26 »

V Sloveniji so cene psov neverjetno visoke to pa je po vsej verjetnosti tudi razlog, da je tako malo psov z rodovnikom. Res ne vem zakaj so cene tako nedostopne. V primeru, da bi se znižale bi tudi prodaja nerodovniških kužkov padla. Od kod takšne cene???

Res je, da se za vrhunskega psa vedno plača veliko, vendar takih psov je v Sloveniji bolj malo.

Večina pasemskih psov stane okoli 200.000 sit. Nekdo, ki želi psa določene pasme, vendar samo za sprehajat ne bo želel plačati takšne vsote. Tako, da je verjetno tudi tukaj delna krivda, da je tako veliko psov brez rodovnika oz. mešančkov.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #48 : sobota, 21.01.2006 : 18:38:37 »

Kaj je fora, da v treh temah isti post napises?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #49 : sobota, 21.01.2006 : 18:48:42 »

Se opravičujem, če vas to moti, rada bi slišala čim več mnenj. Drugače sem pa samo v dveh  Grin  Roll Eyes
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #50 : sobota, 21.01.2006 : 18:49:48 »

saj ne mislim samo za ta post (je bil tudi tisti o razstavah). Drugace me pa niti ne moti, samo cudno se mi je zdelo.
Logiran
karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #51 : sobota, 21.01.2006 : 18:55:00 »

Pri Taruju (po rodovniku je Cirneco dell'Etna, ampak to itak ni pasma) poznavalci se kolebajo med pasmami pitbull, srnica, whippet in izredno redko pasmo "zihr je en hrt".
Anuk (po rodovniku Podenco Ibicenco, ki tudi ne more biti pasma) pa je nekje med kozo, kravo, irskim volcjim hrtom, "zihr je en hrt" in skumranim bernardincem s pokoncnimi usesi (tudi ena izredno redka pasma). No pri Anuku je ocitno prislo do nacrtnega parjenja med irskim volcjim hrtom in nerodovnisko kozo ali kravo. Grin Grin Grin
Zdaj cakam na poulicni sodniski zbor, da dokoncno dorecejo glede pasme. Grin

kuk sm se pa temu postu nasmejala...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #52 : sobota, 21.01.2006 : 19:23:01 »

mojčica, zdaj bi ze lahko vedela za sistem na tem forumu, kajne.
Kopiranje sporocil iz teme v teme zagotovo ni primerno in ne zagotavlja kaksne vecje kolicine mnenj. Predlagam vsaj malo inovativnosti in pisanje "unikatnih" sporocil, ki se nanasajo na izbrano temo.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #53 : nedelja, 22.01.2006 : 10:22:16 »

V Sloveniji so cene psov neverjetno visoke to pa je po vsej verjetnosti tudi razlog, da je tako malo psov z rodovnikom. Res ne vem zakaj so cene tako nedostopne. V primeru, da bi se znižale bi tudi prodaja nerodovniških kužkov padla. Od kod takšne cene???

Res je, da se za vrhunskega psa vedno plača veliko, vendar takih psov je v Sloveniji bolj malo.

Večina pasemskih psov stane okoli 200.000 sit. Nekdo, ki želi psa določene pasme, vendar samo za sprehajat ne bo želel plačati takšne vsote. Tako, da je verjetno tudi tukaj delna krivda, da je tako veliko psov brez rodovnika oz. mešančkov.


Sedaj bom pa kar pop*****a!!! Hvala bogu da so take cene!!! Za nerodovniške in mešance ni kriva cena, ampak neodgovorni lastniki, ki producirajo nerodovniške in mešance. Če bi lastniki takega psa peljali k veterinarju na sterilizacijo/kastracijo, bi bil problem rešen. Konec debate. Zavetišča so že tako prepolna psov in če bi bili še rodovniški psi tako poceni...malo sklepaj, no. Zato je pa cel kup enih pregledov in papirjev...ker se že tu naredi selekcija med tistimi, ki se bodo vseh teh stvari dejansko lotili in tistimi, ki jim je to pač odveč. Tako ljudje očitno niso dovolj odgovorni, da bi vzrejali, lahko pa seveda štepajo  Lips Sealed So pa seveda poseben primer tisti, ki spadajo pod obe kategoriji naenkrat (1 rodovniško, 1 nerodovniško leglo, 1 rodovniško...)

So pa v povprečju cene rodovniških psov, kar malo višje od 200 000 SIT. Npr. bernski planšarski pes (ki je zelo pogost) okrog 150 000, pasme, ki pa so malo bolj redke, pa imajo ceno od 400 000 navzgor.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #54 : nedelja, 22.01.2006 : 10:31:11 »

Zakaj je cena psa 400.000? Papirji in pregledi pa spet niso tako dragi. Vzreditelj s tako prodajo prav lepo služijo.

Ne rečem, da bi morale biti cene rodovniških 50.000 sit. 100.000 se mi zdi uredu cena za rodovniškega psa in taka cena bi bila sprejemljiva. 150.000 pa npr. za redko pasmo.

Enako kot jaz je razmišljal kinolog v včerajšni oddaji o živalih.

Zakaj so pa potem cene v drugih državah nižje?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #55 : nedelja, 22.01.2006 : 10:42:02 »

Ne vem, če so cene psov v tujini kaj nižje. Odvisne pa niso samo od pasme, ampak tudi od kvalitete legla..... Res pa je, da so nekatere pasme v določenih državah bolj pogosto zastopane in zato so tudi cene tam nižje.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #56 : nedelja, 22.01.2006 : 10:46:18 »

Kakor v kateri državi, če govoriš o Srbiji, Madžarski... mislim, da so tam v povprečju cene psov nižje. Če pa govorimo o Italiji, Angliji...pa ne verjamem, da so tam psi cenejši.

Saj ni bistvo v papirjih in pregledih staršev, problem je potem v dohranjevanju legla, pregledih mladičev, carskem rezu, ultrazvoku... Logično pa je, da vzreditelj tudi malo zasluži. Poskušaj ti 2 meseca bedeti nad leglom, jih nadzorovati, vlagati čas, denar, živce... Mora vzreditelj kar garati za ta denar.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #57 : nedelja, 22.01.2006 : 11:09:29 »

Tudi v Srbiji, na Madžarskem, na češkem itd. so zadnje čase cene približno iste kot pri nas. Še posebno, če gre za priznane psarne, ki imajo kvalitetna legla.
Ko sem govorila o bolj zastopanih pasmah, sem konkretno govorila o Angliji, kjer so nekatere pasme res nekoliko cenejše kot pa v Evropskih psarnah. Po drugi strani pa nekatere pasme tam dosegajo astronomske cene. Skratka, kakor se vzame...... ne da se posploševati  Wink. mi smo verjetno neka zlata sredina v Evropi......

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #58 : nedelja, 22.01.2006 : 11:12:29 »

Nase cene psov so kar primerlljive z zahodnimi, bliznji vzhodni sosedje, torej hrvati in madžari imajo prav tako podobne cene kot mi, cenejse so le bolj vzhodne drzave, ampak razmerje cene in dohodka ostaja enako, ker je za povprecnega srba 500 EUR ogromno denarja.

Dejstvo pa je, da vzreditelj ki dela po pameti in z mozgani zasluzi bore malo, oziroma je zasluzeno ze davno porabil prej za sploh nakup psice, pa vse preglede, pa razstave, pa izbira samca, pot, itd. To so vse stroski, ki dejansko niso problem lastnikov mladicev in marsikdo bo tudi rekel pa saj ni bilo treba hodit na razstave, pa iskat samca nevemkje, itd...ampak ce vzrejas po pameti, to pac pocnes in ne paris kr s sosedovim lojzekom. Ko pa to zacnes sestevat, pa ceprav so izdatki "prostovoljni" pa ne zasluzis skoraj nic ali pa bore bore malo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #59 : nedelja, 22.01.2006 : 21:24:10 »

Cene pri nas so še vedno nižje kot marsikje drugje, ko govorimo o kvalitetnih čistokrvnih psih. Na primer shih tzu: pri nas je cena za rodovniškega mladiča 800 Eur, najmanj toliko je tudi v Nemčiji, v Italiji ga ne dobiš pod 1000 Eur, v Skandinaviji pa ne pod 1500 Eur.

Trenutno imam leglo in lahko povem, da imam do zdaj, ko sta mladički stari 4 tedne, že več kot 2000 Eur stroškov, pa še nismo prišli do cepljenj, rodovnikov etc. Smo pač delali po reglcih in se trudili, da bi bili mladički čim lepši in čimbolj zdravi. Torej, tudi če bi se skotili 4 mladički (kot je običajno) in bi jih prodajala po 100.000, kot predlaga Mojčica, se mi stroški niti približno na koncu niso pokrili. Rodili sta se samo dve, zato smo vsako misel na pokrite stroške opustili, ker cene ne bomo dvignili nad tisto veljavno. Kljub temu pa lahko rečem, da se mi ne zdi fer, da od vzrediteljev pričakujete, da bodo svoj trud, denar in čas vlagali v leglo in potem mladiče potalali napol zastonj. Oprostite, ampak ne poznam nobenega tako perspektivnega in vzornega kupca, da bi mu jaz plačala mladiča iz lastnega žepa. Upoštevajte, da se morajo vsaj denarni stroški pokriti.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines