mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:24:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 55819 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #90 : petek, 24.02.2006 : 23:22:42 »

tehnika: morda ko bom imel prvo generacijo iz svoje REJE doma, pa bom počas res vzreditelj. Ker bom imel kontinuiteto. Zaenkrat sem samo za razplod kupil pse pri...hehe: rejcih. kolkor gledam po rodovniku.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #91 : petek, 24.02.2006 : 23:29:37 »

Mislim, da imava samo drugačno klasifikacijo oz. poimenovanje za isto stvar.
Jaz pod besedo čustva klasificiram tudi gledanje kje bo psu fajn in kje ne. To že pomeni, da ti ni vseeno in da ne misliš na psa kot na nek predmet za prodajo in čim večji zaslužek - kar enemu ga ne bi dal pa četudi ti ponudi vse zaklade tega sveta.

In ja - sovraštvo in jeza sta tudi čustvo - negativno pač - za kogarkoli že  Wink .
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #92 : petek, 24.02.2006 : 23:33:53 »

si pomislila na to da preprosto ne želim da bi mi nezadovoljen kupec vrnil psa ker bi bilo kaj narobe s psom? Al pa si pomislila na to da ne želim da bi mi kretenski kupec vrnil psa ker on ne paše nanj, pa zato raje preverim? Si pomislila na to da ne želim da bi me kadarkoli kdorkoli (čeprav se bo zgodilo, pa naj bo tega čim manj) dajal na tapeto da imam slabe pse in s tem zmanjševal možnosti da bodo drugi dobili kolkor tolk idealne domove?

korist, ne čustva. Čustva mam med štirimi stenami.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #93 : petek, 24.02.2006 : 23:49:18 »

si pomislila na to da preprosto ne želim da bi mi nezadovoljen kupec vrnil psa ker bi bilo kaj narobe s psom? Al pa si pomislila na to da ne želim da bi mi kretenski kupec vrnil psa ker on ne paše nanj, pa zato raje preverim? Si pomislila na to da ne želim da bi me kadarkoli kdorkoli (čeprav se bo zgodilo, pa naj bo tega čim manj) dajal na tapeto da imam slabe pse in s tem zmanjševal možnosti da bodo drugi dobili kolkor tolk idealne domove?

korist, ne čustva. Čustva mam med štirimi stenami.

Logično, če stvari tako prikažeš...
Ampak ali res stojijo tako ali pa so te besede le izgovor za "tisto za štirimi stenami"? (retorično vprašanje)

Moje misli proti tvojim... Edino obstaja ena velika razlika, da ti veš kaj je res.  Smiley

"Šfiga" za nas (beri mene) "radovedneže".  Wink




Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #94 : petek, 24.02.2006 : 23:58:07 »

guh..nisem zadet, pa ne razumem poante posta...niti kaj je "šfiga"
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #95 : sobota, 25.02.2006 : 00:00:51 »

To je tvoj post, a ne?

Citat
pri meni je dejansko tako, da sem se nekako toliko časa mentalno pripravljal, da bi katera pač morala tud dejansko odit, da kasneje nisem tolko zelo "trpel". Sploh ker nista na drugem koncu sveta in ker lahko glede na vzpostavljen kontakt, al naj rečem "odnos" z novimi lastniki, računam na kako srečanje. Je pa treba v zakup vzet, da če nočeš obdržat, potem pač veš, da gredo vsi. In seveda tolko se moraš potrudit, da jim najdeš nekako "tebi primerne" nove lastnike. Se pravi take kjer boš nek občasen kontakt z mladiči obdržala, če ti je do tega.


"šfiga" (primorsko) = smola

Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #96 : sobota, 25.02.2006 : 00:06:58 »

Hočem ti le povedati, da si nisem prav na jasnem, ali bi verjela temu, da deluješ pri vzrediteljstvu res in samo izključno po principu matematike.

 
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #97 : sobota, 25.02.2006 : 00:10:53 »

dala si nek iz drugega konteksta vzet citat.
Opazil sem omembo : "meni pasali". Seveda. Brez čustev (tu se ta beseda prevečkrat pojavlja v kontekstu počlovečevanja žicali, zato sem tolk "pasji" nanjo. Kot beseda "ljubezen". Jo mamo že namest vejce skoz  na jeziku. Hkrati s kletvico, ki je tut namest vejce in se na P začne al pa na K - besede ki so pomen zgubile zarad izrabe)

Imam neko slikco kako je "prav". In če kupec not ne paše, ni nič osebnega. Simpl not ne paše in odpade. Če jaz komu odpadem kot prodajalec, si komot lahko privoščim da tud sam filtriram kupce. Prav al ne?
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #98 : sobota, 25.02.2006 : 00:12:04 »

Hm, škoda, da se tako visoko doneče misli pojavljajo v napačni temi oziroma v temi z naslovom, ki ne ustreza ne načinu razmišljanja ne tehtnemu pisanju avtoritet s področja poznavanja razlik med rejci in vzreditelji.

Treba bo odpeti (pozor ni napaka, odpeti in ne odpreti) novo temo, potem pa se bomo tisti, ki smo po uradnem terminološkem izrazoslovju  vzreditelji in ne rejci  lahko do mile volje pogovorili in nerodovniških psov v te štorije ne bomo vnašali.  Še zlasti ne načrtno.

Kar pa se tvojega pisanja tiče, Alti, saj ti dam v mnogočem prav, ampak sem se spomnil neke male psarnice, ki dela v hiši, ki ni nič večja od naše, kjer živijo psetoti v njej in ne v boksih okoli hiše, in  ki kljub temu, da nima pet, deset ali celo več psic, ki bi iz kvanitete ustvarjale kvaliteto  nekako uspeva ohranjati dobro ime in prepoznavno blagovno znamko.

Samo pomislim lahko, kaj bi počel kak štepar z Atlanto, mislim si lahko, kaj bi z njo počel kak bolj ambiciozen vzreditelj,  Gabi in Dino pa sta jo parila samo trikrat. Rezultat - Atibox zmagovalka je dala dva atibox zmagovalca.

In čustva so pri njiju za razliko od onega nazija (saj veš o kom govorim) sila prisotna.

Mi je pa všeč, ko o odsotnosti čustev tako temeljito razpreda načelen in čvrst možak,  ki po pisanju sodeč trdo vztraja na barikadah NEUSMILJENEGA ZANIKANJA čustev, hkrati pa  s ceste pobere črva, da ga slučajno ne bi kdo povozil, ki trmasto vztraja na tem, da so bokserji z repi in z ušesi  napaka narave, potem pa svojim dvem psičkam mirno pusti rep in se niti sam ne zaveda, kaj jima je s tem omogočil.  Le kdo bi lahko  to bil?  Menda ne Altervita. Skoraj ne verjamem.

Se pa strinjam z Joži, ki pravi, da smo internet vzreditelji - pozor - tega izraza KZS ni predvidela - prav zanimivi.

Čustva pri vzreji nimajo kaj iskati.  Kupec je kralj. Psa prodaš kralju.  Kralj pa je včasih na nažji stopnji od dvornega norčka. Klovni so tudi neke vrste dvorni norčki.  KLOVN ni prodal niti enega psa KRALJEM, ki so mahali s šopom bankovcev.  Se je celo zgodilo, da so licitirali.  Njim ni bilo pomembno, da so psi  predragi.  Ne vem.  Naši so šli od hiše šele pri skorajda štirih mesecih, ker jih nismo hoteli  zapakirati v božično novoletne darilne pakete.
In jih, če bi se slučajno zgodilo, da bi imeli še kakšno leglo, v kar pa skorajda ne verjamem tudi v bodoče ne bomo.

BREZ ČUSTEV NI VZREJE, je samo TEHNIKA. Čisti tehniki pa nikoli niso bili uspešni.  In obratno.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #99 : sobota, 25.02.2006 : 00:13:58 »

In ja...če gremo na drobovino, srž vprašanja: v vzreji čedalje manj oproščam. Ko tud tu "odrastem", ti garantiram, da ne bom "škartiral" samo mladičev (v smislu da ne bom reševal umirajočih) ampak tud vzrejne psice. Brez pardona.

Češ čustva? ker hočem zdravo pasmo ki jo bomo radi imeli. Ne pa da jo bomo imeli radi ker se nam pes smili.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #100 : sobota, 25.02.2006 : 00:16:36 »

Oprosti Alti, malo sem se te privoščila, ker sem ti hotela povedati, da je po mojem v vsaki vzreji primerna tudi neka pametna mera čustev. In mislim, da med ljubiteljskimi vzreditelji ni takih, ki bi ne vpletali tudi vsaj malo tega. Že beseda "ljubitelj" pove nekaj. (naj bi)

(mislim, da me je pri mojem razmišljanju malo prehitel Klovn, ampak bom vseeno poslala post)
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #101 : sobota, 25.02.2006 : 00:18:55 »

Klovn se iz debate umika, bo raje zobotrebce delal, je bolj donosno. Pa nobenih čustev ni treba, samo tehniko mora osvojiti.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #102 : sobota, 25.02.2006 : 00:21:28 »

čeprav me peče vest, ker uhajam iz bokseraških voda. Tam sem malo bolj doma, pa še prepričan sem, da  je branost višja. Naklada je višja,  branost je višja, višja naklada in višja branost pa prinašata več denarja. 
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #103 : sobota, 25.02.2006 : 00:23:50 »

Klovn se iz debate umika, bo raje zobotrebce delal, je bolj donosno. Pa nobenih čustev ni treba, samo tehniko mora osvojiti.

Pa brez čustev jih prodat... A veš, da jih bodo ljudje stalno vlačli po zobeh? Pa kako si lahko tak?
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #104 : sobota, 25.02.2006 : 00:27:28 »

Saj so se me v zadnjih nekaj dneh res privoščili in me vlačili po zobeh. Pa je že bolje, da vlačijo po zobeh zobotrebce in ne mene.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines