mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:32:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 55536 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #195 : ponedeljek, 27.02.2006 : 01:48:57 »


Sicer pa je velikokrat slabše to, da ima tak pes manj pravic do življenja kot nek obarvan in lahko veliko slabši.


Zamočijo ljudje, plača pa pes... Žalostna ta kinologija...
V takih dejanjih jaz ne vidim ljubiteljstva. Oz. ja - do občutka da si neke vrste "bog", ki ustvarja barve in oblike po svoji želji.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #196 : ponedeljek, 27.02.2006 : 01:56:08 »

jp..če hočeš fundamentalizem spet z ene druge strani, še bolj fundamentalne: čedalje bolj sem na strani psov. sam da imajo 4 noge in so psi. z veliko začetnico.

Ker sem se pa pač odločil da bom vzrejal pasmo ki jo je človek ustvaril (oz je ustvaril vse pasme, ne samo "moje") in je kar se stvarstva tiče , zanjo BOG, ja...pol moram pač sprejet to na svojo glavo in bit tud sam čimbolj približek prvemu bogu. to nas včasih postavlja v ene čudne in nerazumljive situacije, ampak to je pač stvar osebne opredelitve.

Če bi se šel zgolj fundamentalizem...ja pol bi pa imel pse različnih izgledov, bili bi pa Psi, vsi po vrsti.

Mislim da je bolj problem današnjih nežnih ljudi to, da smrti in selekcije nekako ne morejo vkalkulirat v pogled na svet. umre pes, jokajo, umre roža, jokajo, mre, karkoli na posnetku po tvju, jokajo. cel svet je solzna dolina
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #197 : ponedeljek, 27.02.2006 : 02:10:05 »

No ja, moje vrednote bazirajo na temu, da življenje ni avto (ali zobotrebec).

Moja mehkužna malenkost se sedaj poslavlja... Hvala za družbo v teh urah in lahko noč,

T
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #198 : torek, 28.02.2006 : 12:28:19 »

Zakaj je cena psa 400.000? Papirji in pregledi pa spet niso tako dragi. Vzreditelj s tako prodajo prav lepo služijo.

Ne rečem, da bi morale biti cene rodovniških 50.000 sit. 100.000 se mi zdi uredu cena za rodovniškega psa in taka cena bi bila sprejemljiva. 150.000 pa npr. za redko pasmo.

Aja? No, ti postrežem s "svojim" primerom psa, ki je še vedno naprodaj. Kuntur je potomec Huarmi Delfino Can in Supay-a, edinih predstavnikov perujskih golih psov pri nas (do dotičnega legla). Na Huarmi Delfino Can sem čakala 10 let, ker sem vedela, kaj hočem imeti. Oba psa sta uradno uvožena v Evropo iz matične dežele. Ja, je kar nekaj stalo, še posebej, če všteješ to, da sem šla 2x v Peru zaradi tega + prevoz obeh psov iz J Amerike do Evrope, konkretneje Milana, ter nato še stroški prevoza v Slovenijo (vsak posebej, v razmaku par mesecev).
Potem so sledile razstave, še prej šolanje, pa vzrejnoi pregled. Pa prehrana takega psa, ker to pač ni pes, ki ga na kratko odpraviš z briketi.
Potem brejost, ultrazvoki, oskrba mladičev, spet nič briketov, ampak surovo meso (ne drobovina!), surova sveža zelenjava, sadje, žitarice, mleko in mlečni izdelki...
Stroški papirjev za mladiče, pa cepljenja, razglistenja, pa plenične podloge za v kotilnico, pa...
Pri meni je po ločitvi od uradnega vzreditelja (hm, ja) ostal samo Kuntur. In se prodaja... Ne, za 50 jurjev ga ne dam. Pa za 100 tudi ne. Pa ne zato, ker ga vzdržujem že 7,5 mesecev, pač pa zato, ker želim, da ga dobi nekdo, ki mu bo pes nekaj pomenil, predvsem pa nekdo, ki bo takega psa sposoben vzdrževati tudi nadaljnih 15 let in več. Od ljubezni pes pač ne bo živel, pa če se še tako lepo sliši.

Zakaj so pa potem cene v drugih državah nižje?

Za zgoraj omenjeno pasmo ti lahko povem le, da je približno enako kvaliteten pes v drugih državah Evrope približno 4x dražji, kot je cena npr. "mojega" Kunturja.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #199 : torek, 28.02.2006 : 14:24:19 »

Yo, mislim, da smo glede te teme že prišli do nekega zaključka.

Kar se pa tiče cen v ostalih državah je pa čisto odvisno katero pasmo želimo kupiti ter v kateri državi.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #200 : nedelja, 12.03.2006 : 13:54:17 »

Moja psička je bila v petek sterilizirana. Nekateri člani so v tej temi želeli videti slike šivov. Teh slik trenutno ne morem narediti, ker ima psička narejeno kompresijsko obvezo (vzrok je opisan v temi sterilizacija). Sirtaki sem poslala račun sterilizacije, da ne bo v dvomih. V primeru, da bi kdo rad videl račun naj piše Sirtaki ali pa naj napiše mail in mu ga pošljem.
Logiran
majamaja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #201 : četrtek, 28.06.2007 : 12:37:51 »

Vidim, da ta tema že kar nekaj časa miruje. Vzela sem si čas, in jo prebrala od začetka do konca. Pogovor pa me je pritegnil predvsem zato, ker gre iz ene skrajnosti v drugo.

Absolutno se ne strinjam z namenskim parjenjem takoimenovanih čistokrvnih psov brez rodovnika. V trenutku, ko se skoti mladiček brez rodovnika, je zame "navaden" mešanček, in bi moral iti iz legla brez plačila. Naj se parijo psi brez vzrejnih dovoljenj, vendar ne pod naslovom "čistokrvni". To je pač mešanček (zastonj). In zame je neumen tisti, ki je pripravljen plačati za takšnega psa. Strinjam se le s plačilom osnovnih stroškov (cepljenje, hrana,...) vendar le ob predložitvi računov ter mladičkove izkaznice o cepljenju. Saj tudi če gremo v trgovino pa kakšno malo dražjo stvar, se pozanimamo o ceni in kvaliteti, ter jo primerjamo z ostalimi. Pri psu pa smo za vsako ceno pripravljeni sprejeti vse, da le zadostimo tisto čustveno nujo. "Želim si psa, in ga bom tudi dobil. Pa čim prej." si reče veliko ljudi. In iz te nuje se velikokrat (največkrat) prodajajo psi, ki niso vredni svoje cene.
Ob odločitvi za nakup psa naj se vsak najprej vpraša, za kakšne namene bo psa imel. Če ga namerava imeti samo zase, verjetno zanj ni pripravljen odšteti velikih vsot. In na prav takšne ciljne kupce "prežijo" lažni vzreditelji. Cilj jim je zaslužiti. Kdor prodaja nerodovniškega psa, je navaden oderuh.
Največkrat slišiš izgovore, da so hoteli imeti mladičke, ker so ljubki. Seveda so ljubki. Tudi psička naj ima mladičke, vendar naj še enkrat povem: NE ZA DENAR.

Kar se pa pasemskih legel tiče, naj se z njimi ukvarjajo tisti, ki se na to spoznajo. Kdo se pa zares na to spozna, je pa vprašanje. To je velikokrat čista loterija.

Pri nekaterih pasmah pa se mi ne zdi fer, ker velja za perspektivno dobro leglo tisto, kjer imata starša svetovne naslove in podobne titule. To velja pa predvsem za pasma, kjer se na razstavah ocenjuje dobesedno frizuro in ne njegovo telesno postavo. Če je nek npr. koder z bujno pričesko (nalakirano in natopirano) izbran za prvaka, sodnik ga pa še potipal ni, da mu ne uniči frizure, še ne pomeni, da je telesno dobro grajen. In tak "prvak" bo imel perspektivno leglo seveda tudi s primerno zasoljenimi cenami. Kje je pa tu vprašanje genetike?

Idealno bi bilo, da bi si vzreditelji odmislili zaslužke in stroške in bi pse vzrejali v dobrobit posamezne pasme. Saj so psi vendar naš hobby. Hobby pa je zabava in ne biznis. Žal pa je kinologija en sam biznis na račun raznenžnenih bodočih lastnikov psov in situacija je takšna kot je.

Nič ne bo bolje, samo slabše bo. Ljudje smo naivni in smo pripravljeni za marskikaj plačati pa četudi je to "maček/pes v žaklju". Sodobna tehnologija in internet pa vse skupaj samo še globalizirata. Nič lažjega ni vsesti se za računalnik, pregledati nekaj strani na svetovnem spletu in "naročiti" psa iz neke oddaljene dežele. Pošljejo ti ga z letalom. In to na veliko delajo tudi "pravi" vzreditelji.
Je že res, da so nekatere pasme redke, in jih v naši mali deželici ni možno dobiti, vendar pa se malokdo zaveda, da dva meseca star mladičkek, ki kar nekaj ur sam preživi na letalu, lahko doživi tako hude travme, ki ga zaznamujejo za celo življenje. Kaj prevzamemo vsi srečni na letališču, je pa že druga zgodba...



Logiran
robertodee
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #202 : torek, 10.07.2007 : 11:07:46 »

Lepo pozdavcek !

aska2005; hvala za informacije...ki so bile podane s tvoje strani Grin sem pa iz okolice PTUJA

satin;  tebi se tudi zahavljujem za informacije... kot sem  ze zgoraj omenil, da sem iz okolice ptuja....bi vas prosil ce imate kaksne iformacije glede pasjih sol v tej okolici ki bi imele izkušnje za   šolanje teh psov ter  približne cene Smiley

kar se pa tiče zgodovine njihovih prednikov od moje psicke neznam nic...
glede kolkov sem tudi nekje bral...da bi jih moral dat slika itd...mene zanima...kako je sploh z temi zadevami...koliko stanejo Huh...
ni mi zal oz. skoda  denarja ...za to slikanje...in potem magari zdravljenje...saj ...mi psicka veliko pomeni !!!... in je kar tako nebom zanemarjal Cheesy

glede parjenja je eno obdobje ze zanjo...in sem moral pesnjak 2x z mrezo obdat spodnji del...ker  mi je iz vasi neki majhen pes prihajo not... Angry   

Jana; OPRAVICUJEM SE ZA TAKSNO OBJAVO !!!....(kot si mogoce sama opazila ni nobenih kontakntih podatkov bilo podanih) Wink

no takole;  sedaj sem se odolločil po branju teh nekaj strani ki mi jih je podala administratorka JANJA ....dam bom dal psičko kompletno pregledat ter slikat vse  kar je potrebno da  si pridobim  vpogled na njeno zdravstveno  stanje!....

verejtno  zaradi tega nebom moral dobit nevem kaksni papirjev ali cesa drugega se tudi nebom v to podajal.....zato bom  po vaših priporočilih dal  psičko sterilizirat !!!.....samo zaradi tega da OHRANIMO tapravo dednost  in cistost nasih sibirskih  husky-jev  Wink Smiley

ce se ima kdo kakrsne koli dodaten informacije ali kaj podobnega zame mi proisim  naj  napise  tukaj !!!

najlepsa hvala  za vse dosedanje inforamcije ter  za ostale ki jih bom se dobil od vas !!!         LP    /// Robert


Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #203 : torek, 10.07.2007 : 15:59:45 »

robertodee me veseli, da si se tako odločil Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines