mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:19:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačje akne
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačje akne  (Prebrano 6725 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #15 : ponedeljek, 22.09.2008 : 09:24:11 »

Ma ja, saj meni ni hudo čistiti in paziti, pri njem niti ni problema z antibiotiki (v tisto palčko z vitamini potisnem četrt tabletke, pa niti ne zazna, da je kaj bolj trdega, ko pogoltne; še sreča, da je tak požeruh), žal mi je zanj, ko ga matram. Ampak, tako pač je, bom pač nadaljnih 15 ali več let mislila, da imam najstniškega mucka, kar pa tudi ni slabo ... Vsaka medalja ima dve plati ... Da le ni hujšega ...
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #16 : torek, 23.09.2008 : 12:08:55 »

Pri macjih aknah je tako, da ne vedo kaj natancno jih povzorca, lahko je tudi psiholoskega izvora. Meni je prvi veterinar za Azota prepdisal le pucanje s Spitaderom, kar je lakohol. Ze zdrava pamet tukaj pravi, da to ni lih ok  Smiley Potem je pri drugem vetu dobil antibiotike (Synulox) in tekocino za pucanje brade. Naceloma dajo v takih primerih antibiotike za njamanj 3 tedne in nekaj za pucat. No, moj je vsako tableto vztrajno na silo ven zbruhal, potem sva dobila drug antibiotik (Hiconcil) in ko me je videl z sprico v roki, je imel takoj penasta usta, na koncu sva na dva dni hodila na inekcije, ker drugace ni slo. Z antibioticno kuro smo zakljucili predcasno (2 tedna), ker je bil macek na robu zivcnega zloma. Pikice so se vedno, ima jih tudi Merlin in ko jih je res vidno vec (da ima celo brado crno), le nezno spucam z fiziolosko. Ker ce zdrgnes vse dol, je spet spodaj obcutljiva koza in spet se naredi vec tistih pikic.

 Shocked prav ne morem verjet, koliko se za živali predpisujejo antibiotiki...kolikor vem, za ljudi proti aknam ne dajejo kar tako Hiconcila  Roll Eyes Ali pač? Vsaj jaz ga nisem dobila. Mogoče me lahko kak veterinar tu gor malo bolje poduči, čemu vsi ti antibiotiki? Nasploh imam take izkušnje, da že ko stopiš z živaljo v večino (po mojem mnenju manj kvalitetnih) veterinarskih ambulant, si že, preden žival sploh pogledajo, pripravijo tiste šprice...  Shocked

So pa seveda tudi drugačni veterinarji, takšni, ki si žival res dobro ogledajo, se pogovorijo z lastnikom in še naredijo kak test, preden se potem odločijo za zdravljenje - takemu pa tudi jaz zaupam kar se tiče antibiotikov.  Smiley

Ko smo že pri temi akne, moja muca je pred časom dobila en mozoljček na bradi, pa je rekla veterinarka, naj z jodom mažem, da se bo posušilo...in se je. Je pa res bil samo eden.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : torek, 23.09.2008 : 12:35:23 »

A bi mi lahko kdo poslikal te črne pikice, bom tudi jaz ob priliki Smiley Sem jih zadnjič enkrat zasledila, ampak nisem polagala prav nobene pozornosti, ker je delovalo kot umazanija Roll Eyes Da vidim, če je to to.
Logiran

mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #18 : torek, 23.09.2008 : 13:14:38 »

Hehe, skogkatt, jaz bi lahko pofotkala, če mi pride kdo Maksija držat med fotoseanso, ker je kot jegulja ... Ko oz. če se mu spet bolj množično pojavijo, bom poskusila pofotkati in poslati ... Ampak upam, da to ne bo prehitro, zdaj ima kar čisto ...
Datelj, ja, tudi meni se zdi, da antibiotiki padejo, še preden rečeš m od mijav.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #19 : petek, 26.09.2008 : 03:04:53 »

Oj... hehe, cela tema na to debato.

Ja, najina Zvezdica ima tudi akne in tudi jaz nisem vedela da je to mozno. Veterinarka je narocila, da naj z vlazno krpico cistiva po potrebi. Zaenkrat je recimo enkrat na 2-3 dni dovolj. Dali so nama tudi kremo Panalog (proizvajalec Novartis, vsebuje triamciolone acetonide, neomycin, thiostrepton, nystatin). Namazala sem 3x in so akne izginile, ima samo se kaksno mini pikico sem pa tja kar se cisto lepo ocisti z vlazno krpico.

Zgleda nekako tako kot crne pikice - drekci od bolh. Ce jih das pod vodo ostanejo v enem kosu, se ne razmazejo tako kot drekci. Prizadetost je lahko zelo mile oblike in ni skodljiva, lahko pa se akne tudi vnamejo, nastanejo gnojni mozolji kar povzroci da se zival praska in poslabsa situacijo. Veterinarka je rekla da lahko poskusis tudi previdno stisnit ce je mozolj velik in bo ven prilezel ogrc. Poleg ciscenja smo naredili tudi druge preventivne ukrepe - odstranimo posode z hrano in jih vsak dan temeljito operemo pod cimbolj vroco vodo. Priporocljive so keramicne ali kovinske posode, raje kot plasticne. Ena teorija je da ce plasticnih posodic ne spucas vsak dan temeljito (kar jih jaz recimo nisem ker muca je samo suho hrano), potem z gobckom sari po umazani posodi, prah in majhni koscki od ostankov hrane ji pride med fine dlakice na bradi in je to potem gojisce za bakterije.

Veterinarka je rekla da lahko krpico s katero ji cistis namocis tudi v preparate za akne za ljudi - ne zdej kaksen hardcore peroksid, ampak recimo kaksen cistilni tonik je rekla da je cisto OK.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #20 : petek, 26.09.2008 : 11:33:33 »

lahko pa se akne tudi vnamejo, nastanejo gnojni mozolji kar povzroci da se zival praska in poslabsa situacijo.

tako je bilo pri Azraelu. Ker je dolgodlak, sem opzaila vse skupaj zelo prepozno in sicer ko mu je ena velika krasta visela z brade (od praskanja). Polno bul, gnoja, mogla ga je fulll bolet... sram Sicer je pa treba pazit, da se ne drgne tudi ob kaksen tepih ali kaj drugega. Merlinki pa so v teh dneh izgnile vse pikice (sem pustila cisto pri miru). Pri njej je ocitno razlog vrocina.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačje akne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines