mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:01:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hlastanje briketov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hlastanje briketov  (Prebrano 8126 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« : sreda, 08.08.2007 : 16:07:50 »

Jaz imam z Emmy (coton de tulear) "težavo" glede prehranjevanja. Pri vzrediteljici je jedla Royal canin mini junior in pri meni, sedaj jo imam 1 mesec, ima tudi na jedilniku samo to vrsto briketov in nič drugega. Opažam, da kar hlasta in niti enega briketa ne zgrize. Ko poje, se ji dobesedno podirajo kupčki, kot pri dojenčkih, in to tako glasno, da bi še mene bilo sram sram
Dvakrat se mi/ji je zgodilo, da je bruhala ampak iz ust ji je prišla kepa v velikost tenis žogice samih briketov, po večini celih.. Zdej že več kot en teden prakticiram, da ji hrano namočim v mlačno vodo, enkrat na teden pa v jogurt, od takrat ni še izbruhala hrane vseeno pa traja njen obed kakšno minuto in ne več.. Sem pomislila tudi na to, da bi lahko bila tako zelo lačna, ker pri vzrediteljicije imela hrano non stop na voljo, pri meni sva začele pa z tremi obroki dnevno, sedaj, ko je vroče imava dva ker opoldan ne greva na ne vem kako dolg srehod, ampak bi se v mescu dni že morala navadit po mojem da ima obroke... Da bi prešla na kakšne večje brikete ne vem, ker je vseeno še mladiček, skoraj štiri mesece ima...
Ima kdo kakšno idejo?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #1 : sreda, 08.08.2007 : 23:19:57 »

traja njen obed kakšno minuto in ne več..

 Shocked
Naš Thor za svoj obrok porabi max. 15 sekund in to odkar ga imam. Nekje sem prebrala, da lahko daš v posodico s hrano večjo žogico, zaradi katere potem pes bolj počasi je, ker ga ovira. To je pri nas sprožilo samo histerično lajanje... Prav tako še vedno 'podira kupčke' po obroku. Jaz sem se dolgo spraševala, kako upočasnit vse skupaj, da bi vsaj nekaj briketov zgrizel, ampak dvomim, da sploh bo kdaj. Tako da nimam nekega nasveta, lahko se samo tolažiš s tem, da nekdo še bolj hlasta od tvoje psičke Tongue Grin
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2 : četrtek, 09.08.2007 : 14:39:31 »

Tole z žogico se mi zdi dobra ideja ja.. bom poskusla Smiley drugače pa me moti to, da sem jo dvakrat dobila izbruhat hrano dejansko kepo tenis žogice celih briketov.. pa še pruhek ima, po mojem kr velik za njeno velikost in ne bi rada da bi blo kaj narobe, zato sem mogoče tudi pretirano zaskrbljena ampak..
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #3 : četrtek, 09.08.2007 : 15:06:24 »

Tudi Thor je že nekajkrat bruhal, kar medtem ko je jedel sram Sem ga že nekajkrat stran vlekla, da je vsaj do zraka prišel, ker je bruhal in sproti že hlastal po bruhanju - oziroma kepi briketov. Razumem, da te skrbi. Posvetuj se mogoče z veterinarjem in če dobiš kakšen dober nasvet, se priporočam, čeprav smo se mi že kar navadili na to Smiley
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #4 : petek, 10.08.2007 : 15:11:51 »

No sem ravnokar govorila z vrediteljico in mi je rekla, da ji morem pustit hranon non stop na voljo.. Ma se ne strinjam kaj preveč, ker Emmy je ful pretežka za svojo starost in velikost ima skoraj 4kg! Kot odrasla bi jih mogla med med 5 in 6 kg... Poleg tega pa ne vem no.. če bi imela non stop hrano na razpolago in bi jedla kadarkoli, kako naj jst potem vem, kdaj bo hotla jit kakat? Žal sem v stanovanju in ne more jit kadar sama hoče na vrt recimo... Bom najprej z žogico poskusla vseeno...
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #5 : petek, 10.08.2007 : 15:24:40 »

To tudi pri nas ne pride v poštev, ker bi psa jedla, dokler ne zmanjka, zmanjka pa itak takoj Smiley Saj po eni strani je kul, ker vedno točno vem, koliko sta pojedla, ampak bi pa tud jaz rada vedela, če je tole hlastanje škodljivo. Mogoče sploh ni nič narobe, je pa res smešno, ko vidim druge pse, kako se spravljajo zraven, pa bi pa ne bi, pri nas pa je v trenutku vse pospravljeno Smiley Sporoči, če bo kakšen efekt z žogico. Pri nas je tako, da mali psihič ne upa blizu prit, če je žogica kje blizu posode s hrano ali z vodo. Kaj šele, če je v posodi - potem laja na njo in se skriva za stolom  Roll Eyes
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #6 : ponedeljek, 13.08.2007 : 13:21:43 »

No poskus z žogico ni izzval panike, mislim pa da gre obed kr občutno počasneje... Na veterini so mi svetovali več manjših obrokov, tudi zato, da se želodček ne bi preveč razširil, niso pa mi omenili da bi škodljivo še za kaj drugega...
Logiran
Ribica
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #7 : sreda, 22.08.2007 : 14:26:45 »

Kaj pa ce bi jo hranila ti iz roke? Briket za briketom (ok, ce so mini, npr. 2,3 hkrati). Jaz sem moji beaglici nekaj casa tako dajala, ko sva zacenjali v malo solo hodit in smo pac morali vadit vaje ob obroku (da je hrana nagrada). Pa ce ima rada hrano, jo tako se kaj koristnega zraven naucis. Je pa zamudno, ja.

Luna sicer brikete ponavadi grize, razen ce ima se kaj gor, potem jih sploh ne zgrize, pa vseeno prehranjevanje ne traja dlje kot minuto do dve.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #8 : sreda, 22.08.2007 : 15:06:39 »

jaz sem zacela dajati psu namesto zogice v posodo kaksna 2 krhlja jabolka. Ce je pes pozresen, jih bo pojedel, drugace pa "deluje" kot zogica.
Logiran
DašaP
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #9 : sreda, 22.08.2007 : 16:00:27 »

Nati80 .. sicer sama nimam izkušenj, ampak jaz bi dala na tvojem mestu psički večje brikete, ki jih ne bi mogla kar požirati, ampak bi morala recimo vsaj enkrat pregrizniti, sicer bi komaj pogoltnila. Lahko poskusiš s tem, pa še za zobke je boljše.  Smiley Tudi tvoje mišljenje, da hrano vzemaš stran in je tako psička nima vedno na voljo, se mi zdi pametno, da se navadi, kdaj ima obrok in da je pač nima zmeraj, ko se ji sprdne, na razpolago  Smiley

Lp, Daša
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #10 : petek, 08.08.2008 : 12:40:48 »

DašaP sama sem poskusila z večjimi briketi (imam v varstvu mladega RW, ki brikete poje tako hitro da nisem mogla verjet) pa ni nič vžgalo brikete velike za odraslega RW je ravno tako pohlastal. Tudi z žogico ni uspelo jo je vzel ven in šele ko je pojedel ga je zanimala.

Ima lahko kakšne težave zaradi tega?


Aja Ribica tole z dajanjem briketkov v gobček pa nebom poskusila, ker smo to naredili pri Megy in še zdaj včasih noče jesti sama moramo biti zraven (Ker se je takrat navadila). Na srečo vsaj sama poje in nam ni treba več dajati v gobček, moramo biti pa zraven.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #11 : petek, 08.08.2008 : 12:45:17 »

Kaj pa hranjenje s Kongom? Sicer smo mi imeli drugačno situacijo, nezainteresiranost za brikete, ko pa jih damo v kong pa so interesantni, pa ne gre jih hlastat, ker jih dobiva enega po enega ven v bistvu, sploh če jih s kakšno pasteto malo namažeš, da so malo zlepljeni. Pa recimo kupiš malo večji kong in mu daš pač 2x na dan kong namesto v skledčko hrane.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #12 : petek, 08.08.2008 : 12:50:30 »

Bom poskusila. Zanj se bo že dalo težje bi bilo za odraslega psa.
Mali pa itak dobiva po 4 manjše obroke na dan.
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #13 : nedelja, 14.09.2008 : 18:07:50 »

Jaz tudi imam podobno težavo z mojo mrcino. Cheesy Skye pa ne da hlasta brikete temveč.. ne zna pit vode.. al ne vem kako naj temu rečem. ker pri pitju poje preveč zraka in potem ko neha piti čez minuto vso vodo ven bruhne. Enako je ko po hranjenju gre takoj pit..in po možnosti poje cezarja z briketi in potem je ves obrok izbruhan.

Tako da me zanima če obstaja slučajno kaka rešitev da ga "naučim" pit vode? Cheesy Sicer to dela že kar nekaj časa samo sedaj..je ta količina vode postala vedno večja.  Sicer odvisno koliko spije samo vseeno me zanima če je kakšna možnost da ga tega odvadim?


Lp, N
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hlastanje briketov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines