mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 21:36:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Ovratnik po operaciji
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ovratnik po operaciji  (Prebrano 14887 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #15 : petek, 27.10.2006 : 21:27:12 »

Doma imam 1 leto in 3 mesece starega leonberžana. Danes je bil na kastraciji in je dobil ovratnik. Ovratnik ima pripet na ovratnico, ampak si ga vseeno spravi iz glave. Ima kdo kakšno idejo kako naj mu ovratnik naštimam ali pa kaj bi lahko dala na rano, da si je ne bi mogel lizati?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #16 : sobota, 28.10.2006 : 12:44:10 »

Meni so pri veterinarju ovratnik zavezali s povojem in si ga  nikakor ni mogel spraviti dol. Drugače pa zategni ovratnico tako, da  mu ne bo šla z glave, tudi, če ga včečeš napej, on se pa upira. Ravno prav zategnjena ovratnica je takrat, ko se lahko notri da en prst.
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #17 : sobota, 28.10.2006 : 18:08:26 »

Tudi moja psička je po sterilizaciji dobila ovratnik,pa ni bilo nič narobe,kajti obnašala se je povsem normalno(razen zaletevanja Smiley)Poznam pa primer da pes ni imel ovratnika pa si je vse rano odprl pa je bila še večja škoda,ližejo in hočejo si pa praskati rano kadar se celi,tako da mu takrat ne moreš pomagati. Sad
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #18 : sobota, 28.10.2006 : 18:10:27 »

Aha....tudi jaz ti priporočam da skozi ovratnik napelješ povoj in upam da bo kaj pomagalo  Undecided
Logiran
Kralj
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #19 : sobota, 28.10.2006 : 19:00:01 »

Tudi naša psička je dobila po včerajšnji operaciji ta ovratnik in ga kar dobro prenaša. Sicer ji ga večkrat na dan snamem a le takrat, ko jo imam 100% pod kontrolo. Ovratnik pa je tudi pri naši privezan z povojem.

LP
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #20 : nedelja, 29.10.2006 : 22:07:34 »

Tudi "naš" veterinar nam je dal skozi ovratnik povoj. Sedaj se je Lon že sprijaznil, da more nosit "satelitom" in si ga niti ne poskuša spravit dol. Sem mu pa ovratnik navezala na ovratnico in potem sem še s povojem privezala ovratnik na ovratnico---tako, da si ga v nobenem primeru ne more spravit dol.

Lp, Nastya Wink
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #21 : sobota, 23.12.2006 : 10:33:20 »

tudi mi smo bili včeraj na kastraciji in smo dobili ovratnik
zaenkrat je še malo pod vplivom pomirjeval in je miren, bomo vidleli, kako bo norel, ko si bo popolnoma opomogel in se zbudil, upam, da ne bo preveč butal z glavo
drugače ima pa ravno danes prvi rojstni dan... nesrečno naključje kaj...prvi rojstni dan z ovratnikom na glavi... u bistvu izgleda kot lučka
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #22 : nedelja, 20.07.2008 : 11:46:28 »

Jah naša je tudi prvi dan v stoje spala, pa sem jo potem jaz položila na tla in je spala naprej... s hrano je bilo tako, da smo posodice morali malo podstaviti in vzdigniti, da je jedla... prve dva dni je bolj ko ne protestirala in se ni ozrla za ničemer. Potem pa je ugotovila, da bo pač morala s to "lučko" ostali še nekaj dni se je sprijaznila in postala enako živahna kot je bila prej (le kakšno drevo je srečala malo bližje).
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #23 : nedelja, 20.07.2008 : 12:28:54 »

Sem objavila že pri goldijih, ampak sem tudi paše. Takole daje moj Timi ovratnik gor: http://www.youtube.com/watch?v=VbS_042KAD0  Roll Eyes Kiss Smiley
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #24 : petek, 10.02.2012 : 11:55:06 »

Rabim malo pomoči.
Mogoče kdo ve, kje v LJ bi lahko nabavila napihljivi zaščitni ovratnik (satelit)?
Če ni mojpes.net partner prosim za zs...
Hvala že v naprej!  Kiss t.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #25 : petek, 10.02.2012 : 14:05:31 »

Aponi in čarki se zahvaljujem za pomoč na zs-ju!
Punci, res sta zlati...
 Kiss Kiss
Logiran
my besty
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #26 : torek, 17.07.2012 : 07:50:28 »

hej!

tudi naš je bil en teden nazaj na kastraciji in moram rečt, da je po dveh dneh protestiranja  proti ovratniku zdaj čist kul....sprijaznu se je z njim in se navadu vse počet isto kot prej....sicer so mu najprej dali premajhnega in ko sem prvi dan prišla iz službe domov sem vsa zgrožena ugotovila, da si je naš kavalir celo dopoldne lepo lizal svojo rano Undecided....sva šla nazaj je dobil še večjo "lampo" in zdej je kul....je pa ugotovil, da če se po ritki drsa, si malo olajša moteče srbenje, samo pazimi, da si ne poškoduje šivov....Smiley upamo da bo čimprej ok....Smiley))
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Ovratnik po operaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines