mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:31:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Živali-žrtve človekove osamljenosti
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živali-žrtve človekove osamljenosti  (Prebrano 31074 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« : torek, 25.05.2004 : 10:37:56 »

Ali je kdo od vas prebral clanek v Oni s tem naslovom?Zelo zanimivo branje in vredno razmisleka...
Citiram odlomek iz razlage mag.Sabine Stariha Pipan:
"Psi so druga zivalska vrsta in ko v naravi pride samica k samcu ali k mladickom,jih nikoli ne objema ali poljublja,tako kot delajo lastniki.Custveno obremenitev bi morali izkjuciti,morali bi zatreti svoja custva in ne z njimi muciti psa."
To je le odlomek,če ima kdo Ono doma,naj si prečita celoten članek...  
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #1 : torek, 25.05.2004 : 10:44:17 »

Hvala za obvestilo, že letim po Ono Kiss

LP nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #2 : torek, 25.05.2004 : 11:11:50 »

Ko se moja Lina goni, njene (samo tiste, ki jih dobro pozna) fante objema - brez heca, jih lupčka, osvaja, ...
Ja, pa moji dve punci se dostikrat lupčkata!
Pa mene tud ližeta po celem obrazu - se moram na posteljo uležat, ko pridem domov, da lahko opravita svoje orgije!

Ha, smo čudni!

Lp, U.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3 : torek, 25.05.2004 : 11:43:37 »

Odlomek, ki ga je navedla Mefisto, je del izjave ge. Pipan. Zraven pa vidiš sliko taiste gospe Pipan, ki sedi na sedežni, ob njej (tudi na sedežni) pa pes, ki ga objema. Pod sliko pa še naslednji tekst: "mag. Sabina Stariha Pipan: ljudje bi se morali potruditi in s psi ravnati po pasje in ne po človeško."

Če je temu tako, kaj potem počne pes na kavču  Huh  Huh
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #4 : torek, 25.05.2004 : 11:47:20 »

Bravo Drejči, prav si napisala. TO se tudi meni ne zdi logično. Govori nekaj dela drugo!!!
Sem prečitala članek!!! Zanimivo čitanje!
LP, Mateja
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #5 : torek, 25.05.2004 : 12:02:21 »

 Grin Grin
Od danes sem bogatejsa za dva mastina,enega moza in hiso v Logatcu Tongue
Drejči,v Hrusici poisci mene(Sonja)in Mefisto(Natasa),pa bomo šli skupaj na eno Lasko Wink Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #6 : torek, 25.05.2004 : 12:07:01 »

Se razume  Grin  Grin  Grin in se vidimo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #7 : torek, 25.05.2004 : 13:10:22 »

Sem prebrala članek in se strinjam z vami.
Zmotilo me je recimo tudi to, ko so kot primer "invalidne" modne pasme dali jazbečarje. Saj se strinjam, da so lahko nadpovprečno nagnjeni k obolenjem hrbtenice, a niso bili vzrejeni za modo, ampak za delo v dolgih rovih, zato so morali biti dolgi. Je pa res, da so posledice pretiravanj, tako kot pri mnogo drugih pasmah, psi z takimi ali drugačnimi oblolenji.

Se mi zdi, da tudi preveč poudarjajo, da so psi na kavču počlovečeni  Huh Roll Eyes

Pa še tole: "Psa si je človek udomačil...." a ni bilo udomačevanje obojestransko? Zaradi obojestranske koristi?

To, kar so napisali, o eksotih se strinjam, razen če ne gre za pomoč pri ohranjanju določene vrste, ki ji lahko nudimo takšne, ali boljše pogoje, kot jih ima v naravi.

Nekako sem dobila občutek, da preveč poudarjajo to kakšni sužnji so psi. Saj je prav, da opozorijo na počlovečevanje psov in na bolano ravnanje z njimi, ampak bi lahko dali malo drugačne primere in članek veliko boljše napisali.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #8 : torek, 25.05.2004 : 13:52:28 »

Res zanimivo branje, vredno debate.

Mene recimo zanima, tako kot Linchaich, zakaj moja psica nori od veselja ko me vidi, zakaj skace v narocje in me lize ipd? Po moje ce ji to ne bi prijalo, tega ne bi pocela. Sploh, ker to ni ravno tipicno za mojo pasmo. Grin Shocked Roll Eyes

In ja, absolutno jo objamem oz stisnem nazaj, pa kaksen lupcek tudi prileti na vrh njene glavice. Sem zato mucitelj zivali? Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #9 : torek, 25.05.2004 : 13:54:38 »

Aja, btw, One nisem prebrala, oz clanka. Ce bi bil kdo tako prijazen, a bi se mu ga dalo natipkati sem? Roll Eyes Res me zanima s cim so "podkrepili" to trditev.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : torek, 25.05.2004 : 14:10:00 »

"Ljudem ni jasno, da smo mi primati, psi in macke pa zivali," je razlozila veterinarja s Klinike za male zivali mag. Sabina Stariha Pipan, dr. vet. med. "Kot visja zivalska vrsta bi morali razumeti, da pasja in macja narava nista taksni, kot je nasa. Morali bi se potruditi in s psi ravnati po pasje in ne po clovesko. Tako bi se izognili stevilnim tezavam. Naj kot primer neustreznega ravnanja navedem zelo pogosto locitveno tesnobo pri psih. Pokaze se kot cviljenje, jokanje, praskanje, grizenje, bruhanje, uhajanje blata in urina ali slinjenje takrat, kadar so sami doma. Edini pravilni ukrep lastnika bi moral biti, da zivali ignorirami, ko pridemo domov ali ko gremo. Ljudje pa tega ne zmorejo, ker se jim zdi prevec okrutno. A razumeti bi morali, da je okrutno do njih, ne do zivali. Psi so druga zivalska vrsta in ko v naravi pride samica k samcu ali k mladicem, jih nikoli ne objema in poljublja, tako kot delajo lastniki. Custveno obremenitev bi morali izkljuciti, morali bi zatreti svoja custva in ne z njimi muciti psa."

Tole je celoten odlomek, ne samo izrezek, za lazje razumevanje pac.  Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #11 : torek, 25.05.2004 : 14:15:43 »

Nanook hvala, zlata si. Grin

Jaz bi dodala samo to, da moje psice ni nihce silil v objemanje in lupckanje, vsega tega se je "naucila" sama, ker zivi z nami v stanovanju.

Psica vidi, ko mi skoci macka v narocje in tam lezi, cuti, da je to nekaj lepega.... in ne boste verjeli - tudi sama je ze poskusila zlesti v moje narocje, samo je ugotovila, da je le malo prevelika za kaj takega. Grin Roll Eyes

Psica vidi toplino med nami vsemi, ki bivamo skupaj, ve kaj je lepo, toplo nam, zato je te nase "navade" povzela tudi sama.

Naj se prosim javi kdo, ki svojega psa ne "pocarta".

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : torek, 25.05.2004 : 14:17:42 »

Uh, da ne bo pomote, to ni celoten clanek, samo tisti odlomek, kjer komentira Pipanova. Celotnega clanka se mi pa ne da pretipkat. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #13 : torek, 25.05.2004 : 14:19:23 »

Uh, da ne bo pomote, to ni celoten clanek, samo tisti odlomek, kjer komentira Pipanova. Celotnega clanka se mi pa ne da pretipkat. Grin

Khm, a nisi znana po tem, da hitro tipkas? Grin Grin Grin

Kiddin'

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #14 : torek, 25.05.2004 : 14:32:47 »

Fortuna, jaz trenutno tipkam članek, tako da pride čez nekaj minutk. Da me ne bo slučajno kdo prehitel in/ali delal zaman  Wink Grin
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Živali-žrtve človekove osamljenosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines