mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:12:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 527775 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« : ponedeljek, 19.01.2004 : 14:51:16 »

Ok upam, da nisem čist kiksnila s tole temo v napačni mapi, ampak se mi zdi še nism počela tega na tem forumu pa sem mal zmedena  sram

Uglavnem prijateljica se zanima za king charlesa, ampak jaz ji po pravici povedano ne znam svetovati oz povedtai kaj več o tej pasmi. Niti ne poznam kakih vzrediteljev itd. Naredila sem le dobro delo, da sem jo odvrnila od Matoše.

Torej kakršnekoli informacije bi bile več kot dobrodošle.



Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : ponedeljek, 19.01.2004 : 15:08:11 »

Nasla sem samo kavalirje  http://www.lord-cavalier.com.hr/
Logiran

Brina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #2 : torek, 20.01.2004 : 09:43:20 »

Ne vem, če bom kaj pomagala, ampak vseeno!
O tej pasmi sicer nič ne vem, ampak mislim, da v moji bližini stanuje starejša gospa, ki sprehaja prav takšno psičko. Malo sem gledala navedene spletne strani, vendar me moti, da so vsi kužki več barvni, gospa pa ima enobarvno psičko in je svetlo rjave barve.

LP, Barbara
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #3 : torek, 27.01.2004 : 00:31:02 »

Tukaj je še ena hrvaška psarna King Charles Španjel-ov z imenom
Lord of the Manor. tel.:00385(0)91/567-7932  g.Višnja Madile

http://www.lord-cavalier.com.hr/index.htm


                              Lep pozdrav,Sian.

Logiran
ninci
gost
« Odgovor #4 : ponedeljek, 16.02.2004 : 15:40:00 »

Brina mogoče se motim, ampak najbrž ima tvoja soseda psička pasme pekinezer.

LP nina
Logiran
Brina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #5 : ponedeljek, 16.02.2004 : 19:49:38 »

Živ!

Ninci, mislim da ne. Pekinezerko sigurno nima, ker pekinezerja poznam. Gospa ima od nekdaj španjelčke. Prej je imela kokrčka, pa ji ga je povozil avto  Sad. Takrat ji je še celo moj mož pomagal ranjenega kužka peljati k veterinarju.
Enkrat sva se pogovarjali in če se še prav spomnim, mi je rekla, da je psička iz Avstrije in da je kraljevi španjel. Naslednjič jo bom še enkrat povprašala  Wink.
Je pa precej višja je od pekinezerčka.

LP, Barbara
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #6 : ponedeljek, 16.02.2004 : 22:41:04 »

Brina potem se pa motim Grin

Logiran
Eri
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #7 : sobota, 08.05.2004 : 16:02:20 »

živjo! jest sm pa zdej kr dost iskala o teh pasmah kužekov pa to,... in sm naletela na zelo simpatičnega psička pasme kavalir,.... te psičke sm že vidla v slo. ampak me zanima če je kšn vzreditelj kavalirjev v slo.? drugač me pa še zanima kera pasma je boljša za agility angleški koker španjel ali kavalir?

hvala že v naprej  Wink


(spremenjen naslov; Jana)
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #8 : sobota, 08.05.2004 : 22:38:42 »

O kavalirjih je tema že tukaj:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=1116;start=msg29512#msg29512

o koker španjelih pa na:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=209

Lp

Logiran
Grrrega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #9 : ponedeljek, 16.08.2004 : 13:40:26 »

Mene pa zanima, če je na tem forumu še kdo, ki ima kavalirja ali vsaj pozna koga, ki ga ima in kakšne so kaj izkušnje z njimi...
Logiran
lumpi
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #10 : sreda, 18.08.2004 : 10:03:00 »

Pozdrav !

V Celju je še eno leglo kavalirjev; kolikor vem, je edino v Slo.V Trbovljah bo 29.t.m. razstava psov, kamor bo prišla tudi gospa s češkega Brna s kavalirji.
l.p.,lumpi
Logiran
nusa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #11 : sreda, 18.08.2004 : 23:34:28 »

Odg. glede barve: obstajajo 4 variante: RU (ruby)-rdeče rjava, BT (black and tan)-črna z rjavo, BH(blenheim)-bela z rjavo in TR(tricolour)-bela s črno in rjavo.

Kar se tiče legel, je pri nas res bolj skromno... Veliko več jih je v državah bolj severno od nas, kjer je ta pasma veliko bolj razširjena. Ker čez mesec dni dobim kavalirja (psičko BH), imam "malo morje" naslovov vzrediteljev. Če koga kaj konkretneje zanima naj vpraša.

Imam pa še eno vprašanje. Če se kje po tem forumu potikak kakšen lastnik kavalirja. Dobrodošla bi bila vsaka nova informacija o življenju in o delu s tem psom.

L.P. Polona
Logiran
Grrrega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #12 : četrtek, 19.08.2004 : 11:04:00 »

Ja, mi ga mamo, oziroma lastnica je moja mama (star je ene 5 mesecev, BT), se je včeraj logirala na forum in je pod imenom lumpi ( Huh).
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=1604

Drugače pa zadnje čase vedno več teh kavalirjev videvam, nekdo eno BH psičko stalno sprehaja po Orlah, mojadva sta v Portorožu srečala Aniko Horvat s kavalirjem, v centru Lj. videvam enega TR, ...
Logiran
nusa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #13 : četrtek, 19.08.2004 : 17:00:34 »

Jah Gregor, sem videla da si tudi ti pred kratkim iskal enak nasvet, vaš kuža pa je še zelo mlad. Pa vseeno bi rada slišala, kako se kaj razvija njegov karakter in s kakšnim namenom ste izbrali to pasmo (zgolj kot hišni ljubljenček, razstavni pes, za agility...) in kje ste ga kupili?

Upam, da nisem s vprašanji preveč vsiljiva.

L.P. Polona
Logiran
Grrrega
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #14 : sobota, 21.08.2004 : 08:43:14 »

Mi smo ga kupili samo kot hišnega ljubljenčka. Je "psihopat", zelo ima rad ljudi, čista igračka (ni da bi se kej rad crkljal) in je zelo pogumen! Se je pa zelo navezal (na mamo) in ni tak kot je bil naš koder ali moja zlata prinašalka, ki ji je važno samo, da je nekdo z njo (kdorkoli), tale je vidno bolj zadovoljen, če je mama zraven. Pravijo, da če maš takega psa je zelo dobro imeti dva, ker se tok zabavata potem (gospa, pri kateri smo ga kupili, je rekla da rabimo vsaj štiri  Grin ) in verjamem da je to res, ker ko sta bla skupaj z prinašalko Kalo je bil v nebesih in jo je potem tako iskal, ko je šla... Pa tko, ko je spala se je kar k njej stiskal (menda to vsi počnejo).

Kupljen je bil pa na razstavi v Portorožu, od ene čehinje, ki se ukvarja s tem, če rabiš naslov povej, ker ona dosti hodi na razstave v Slovenijo...

Da probam, če mi uspe napopat še sliki:
http://tabla.xenya.si/gallery/albums/krneki/3_G.jpg
http://tabla.xenya.si/gallery/albums/krneki/2_G.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines