mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:47:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih  (Prebrano 22728 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #15 : nedelja, 11.12.2005 : 12:31:04 »

Teja, normalne vrednosti glukoze v krvi so nekje med 80-130 g/dl (4.4 mmol/L-7.2 mmol/L).
m.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : nedelja, 18.12.2005 : 21:23:51 »

Danes sem Oxi končno vzela kri. Vrednost je bila 4.4 mmol/L, super krasno (bila je tešča).
Torej, z veseljem sporočam, da je (naj bi bilo) vse OK.
Po odvzemu sem se še bolj tresla kot pred  Grin, zaradi samega veselja ob tako nizki vrednosti Smiley


Bi me pa samo zanimalo ali je poleg testa krvi pomemben urinski test?
Za moje pojme je pregled krvi dovolj, ampak vseeno vprašam Roll Eyes
Sem kar fobična, da kar sem naredila ni 100% Tongue

maja01, pa hvala za info Kiss
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #17 : ponedeljek, 19.12.2005 : 10:24:51 »

jaz bi tudi rekla, da ni potrebe. Ce te ze skrbi, cez nekaj casa prekontroliraj se urin - lahko samo s stiksom, je najhitreje in najceneje.
m.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 01.06.2006 : 09:54:59 »

Ah ja, sladkorna je doletela našo 18 let staro Rikico pikico Cry

Vseskozi smo mislili, da se psička poslavlja od nas, ker je bilo zjutraj celo stanovanje polulano, psička pa ni niti namignila, da bi šla ven. Čudno pa mi je bilo, da je še vedno normalno živahna, imela je apetit, pila je pa enormne količine vode. Pa saj veste kakšni so starejši ljudje, veterinar je možnost samo, ko pes skoraj da ne umira v naročju. Včeraj pa sem psičko ugrabila in diagnoza je padla. Baje, da sva prišli še ravno pravi čas. Ampak res ne štekam; pri 18. letih?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #19 : četrtek, 01.06.2006 : 12:24:03 »

andi, zdaj vsaj veste, da se ne poslavlja, ampak da se ji lahko pomaga, ne? Simptomi so bili pa samo tile, katere si zdaj napisala?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 01.06.2006 : 12:57:01 »

Ja čisto nič drugega ni bilo, samo lulanje na vsake 2 uri in res ogromno popite vode. Upam samo, da se bo babica s tem inzulinom znašla in nastavljanjem enot. No, v soboto imamo itak kontrolo, pa bo šla zraven. Drugače se je pa neverjetno lulanje celo malo umirilo; zjutraj sta bili samo 2 lužici.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #21 : petek, 15.08.2008 : 21:49:03 »

Imam vprašanje. Verjetno bedasto ampak vseeno. Če daš pregledat psu kri in en mesec nazaj ne kaže znakov sladkorne, je kri super. A se lahko v enem mesecu zadeva obrne drugače?
Logiran
Ithil
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 16.08.2008 : 18:30:14 »

Moonbeam: Odgovor je žal pritrdilen. V enem mesecu se lahko zgodi svašta.

Sicer sem strokovnjakinja za diabetes pri človeku, ker ga imam tudi sama.... ampak, ko prebiram te vaše poste ugotavljam, da pri psih bolezen poteka skoraj popolnoma enako. Zdej se grem pa zakopat v strokovne članke, da vidim v čem(če sploh) se razlikujeta.

Lastnikom pasjih cukrčkov pa sporočam, da sladkorna ni noben bav bav. Samo navdit se je treba, potem gre pa samo od sebe.
Kr pogumno! Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #23 : sobota, 16.08.2008 : 19:05:08 »

Hvala za odgovor.

Kaj pa če pristaneš na inekcijah? Verjetno ni prijetno, če moraš potem pikat vsak dan  Undecided
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #24 : nedelja, 17.08.2008 : 21:03:33 »

Ah... pa smo spet tam. Znašla sem se v tej temi in upam, da sumim napačno.
V teku naslednjega tedna grem delat test za sladkorno pri Rokiju. Kako bi bila jaz hvaležna, da je vsaj tale test nama namenjen in ni pozitiven  Undecided

Zanima me, kakšno je vaše mnenje glede sladkorne pri psih in diagnoze, da mu je potrebno vsak dan dajat inekcije. Ali bi želeli pomagati psu na takšen način ali bi se odločili kako drugače?    Undecided
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #25 : ponedeljek, 18.08.2008 : 08:49:08 »

Jaz bi svoji Kaji gotovo dajala injekcije vsak dan. Poznam namreč psičko, ki je imela sladkorno in je normalno živela še par let - seveda ob dieti in vsakodnevni injekciji. Držim pesti, da bo z Rokijem vse v redu.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #26 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:45:31 »

Hvala. Danes ob 15.gremo na pregled. Po neprespani noci, delam tko kot mesecnik in bom verjetno prej usla domov, pa cmok v grlu ze celo jutro... Upam na najboljse... Sad
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #27 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:49:19 »

Jaz bi mu jih seveda dajala.
m.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #28 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:57:40 »

Aja, sem pozabila povedati svoje mnenje. Tudi jaz bi se verjetno trudila s pikicami, dokler bi bilo humano. Seveda bi me mnogi, sorodstvo in se kdo, obsojali, kako mucim psa. Vcasi se pocutim kot izrodek, ker sem tako drugacna od njih. Se dobro da so vsaj tu taksni, ki razmisljajo podobno kot jaz.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #29 : ponedeljek, 18.08.2008 : 11:04:07 »

Kdo drug bi se lahko počutil kot Izrodek in ne ti, ki daš vso svojo energijo za to, da (tvoje) živali živijo kot je treba.  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines