mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 01:15:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 290119 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1170 : torek, 23.05.2006 : 19:31:01 »

A delajo te teste pri vseh veterinarjih?

po mojem, ja. več tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5161.0.html
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1171 : torek, 23.05.2006 : 20:21:19 »

Ja, naša tudi z nemškimi ovčarji, sem mislila, da sem to napisala. Tudi naša se z enim zelo dobro razume, toda kot sem rekla, predvidevam da zato, ker je tisti vzgojen......

Kakšne ovratnice imajo vaši samojedi??
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1172 : torek, 23.05.2006 : 21:04:45 »

Naš ima navadno haltija ali pa kovinsko ovratnico (pripeto tako, da ne pride do zatega). Ko je bil mlajši sva dostikrat šla na sprehod s kolesom ali rolerji. Takrat je imel oprsnik za vleko in haltija (če je bilo kaj mikavnega, je šel na halti). Imamo pa tudi ovratnico na zateg, ki je iz istega materiala kot nekateri povodci (ni usnjena). tako da malo kombiniramo. Jaz osebno ga največkrat peljam s haltijem, doma pa so bolj navdušeni nad kovinsko ovratnico, ker je tako bogi, ko ima haltija.  Roll Eyes
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1173 : torek, 23.05.2006 : 21:14:45 »

No jaz halti kombiniram še z oprsnico, tako , da je na oboje pripeta, včasih je pa samo na haltiju. Res veliko mimoidočih al sam tak čudno pogleda, kaj pa ima to gor, drugi kako je bogi (jo imajo itak vsi za psa), tretji pa da je tako huda, ko ima nagobčnik (ne poznajo haltija; Drugače jaz še nisem videla, da lahko psa prišpneš na nagobčnik). To železno uporabljam samo v šoli, pa se vseeno že pozna, da na enem mestu ful dlake zgubila, no tako ful krajšo ima. ..lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1174 : torek, 23.05.2006 : 21:17:38 »

Ja, pri meni je bilo isto. Večina se ga je ogibala, ker so pač mislili, da je nagobčnik. Se pa nisem prav sekirala za njih. Če so me vprašali kaj, sem povedala, drugače mi je bilo pa vseeno.

Naš je tudi kar fino izgubljal dlako, ko je imel na zateg. Je bil revež čisto črn okrog vratu od ovratnice. Če bi imela zdaj še enega samojeda, kovinske ovratnice sploh ne bi hodila in 100% ne bi hodila v šolo, kjer šolajo pse na ta način.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1175 : torek, 23.05.2006 : 21:26:41 »

5trca tud jaz pri naslednjem psu ali psički karkoli pač že bo, bom izbrala tako šolo, kjer je ne bodo uporabljali. Sem že ravno zaradi te zatezne menjala inštruktorje, ker pri inštruktorju jo res uporabljajo za silo, sedaj pri inštruktorici pa ne, samo vseeno nisem za to zatezno. Halti je super zadeva. Je tud meni čisto vseeno kaj si ljudje mislijo, če me vprašajo jim povem, če ne pa ne, naj si mislijo kar čjo, vem, da je zame to boljše, ker da te 38 kg-mska mrcina vleče tud ni kar tako, z haltijem pa vredu hodi...lp
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1176 : torek, 23.05.2006 : 22:25:49 »

A če ima halti pa nič ne vleče? Ali poleg haltija ne potrebuje še ene ovratnice? Mi smo si enkrat to ogledovali pa nismo vedeli kako to deluje.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1177 : torek, 23.05.2006 : 22:39:58 »

Moja ko ima halti ne vleče. Vem, da ne potrebujem še ene ovratnice, samo pri moji trenutno že samo to pomaga pa čeprav držim v bistvu tisti dela štrika, kateri je samo na oprsnico pripet in vseeno deluje. Haltija se je pa že tako navadila, da ga niti ne poizkuša več dol dat iz gobčka. Ga pa nima vedno, samo tu pa tam, da malce spet se lepše hoje navadi....lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1178 : sreda, 24.05.2006 : 06:57:41 »

Potrebuješ samo halti. Nekateri jih imajo še za ovratnice pripete. Jaz ga nisem imela nikoli. Pa res se lepo navadi, da hodi.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1179 : sreda, 24.05.2006 : 10:30:35 »

Hvala obema. Pol bom šla pa po halti. Najbrž je najboljše, da jo imamo sabo in ji ga tam probamo. Mi je pa pri vsem skupaj všeč, ker ji daš to gor samo za na sprehod, sicer je pa brez, če prav razumem. No ja, zdaj sem pa spet našla problem. Na sprehodu jo ponavadi spustimo, ko pa zagledamo, da se nam kdo približuje, jo pripnemo. Tole natikanje haltija pa je verjetno malce zamudno in ni samo "klilk"
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1180 : sreda, 24.05.2006 : 11:04:28 »

Zakaj bi pa halti dol dajala? Pusti mu ga gor tudi, ko je spuščena. Pa je isto samo klik.  Wink  Pa prej jo malo navajajte nanj. Ne je takoj na haltija pa na sprehod. Halti naj ima gor brez povodca, da se ga navadi. 
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1181 : sreda, 24.05.2006 : 14:22:08 »

Se vidi, da si zadeve ne predstavljam. Jaz sem mislila, da če ima halti, je avtomatsko pripeta na povodec. Torej je halti istočasno tudi nagobčnik in ovratnica, in ga ima lahko tudi recimo doma na vrtu ali v hiši, dokler se ne privadi?

Upam, da z navajanjem nanj ne bo problemov, saj je imela sedaj kar nekaj časa tisto "trobento" ker si je spraskala kožo pri ušesku, kjer je imela kepo, veterinar pa ji jo je v živo pobril in jo je pol srbelo.  Pa ni bilo nobenega problema, res pa smo jo maksimalno odrezali, samo tok je imela, da je bil ušesek pokrit.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1182 : sreda, 24.05.2006 : 15:09:56 »

ajči, naj ti uporabo haltija nekdo pokaže, ker če tega ne boš pravilno uporabljala, bo sama škoda ...

Sammy ima navadno najlonsko ovratnico, vendar je že dolgo nisva uporabljala (s tistim dolgim povodcem). Ko greva na običajne sprehode po travnikih, ga imam do tja (nekaj deset m) na flexiju (tisti platneni del dam skupaj in služi kot ovratnica). Za rolanje in skijoring ima vlečno oprsnico, za kolesarjenje navadno oprsnico (za sprehode), za sprehode po pločniku (zelo redko), veterinarja in ko se na izletih ustavimo pa ovratnico, ki je podobna tistim na razstavah (le da je nekoliko debelejša) in je na pol-zateg, vendar jo jaz nastavim tako, da se mu ravno prav prilega in ga nič ne zateguje.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1183 : sreda, 24.05.2006 : 15:20:31 »

Tukaj je na sliki je vidno, kako je halti nameščen.

http://www.companyofanimals.co.uk/halti.php

Drugače se pa strinjam, da naj ti najprej kdo pokaže, kako se uporablja.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1184 : četrtek, 25.05.2006 : 08:05:37 »

A misliš, da mi bodo v trgovini znali prikazati, kako ji ga namestim in kako ga uporabljam. Mislila sem it v trgovino Tukano v LJ ali pa na vet. Buba v Grosuplju?
Logiran
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines