mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 10:09:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 289253 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1305 : četrtek, 20.07.2006 : 11:31:53 »

Ne ne, v hiši pa ne. Enkrat je bila muca not pa se je na en tepih zapodila in ga mal pokrampala Angry. je pa takoo drag, da tega pa ne dovolimo. Aja je lahko gor, je notri nenormalno pridna in vse uboga (tepih pa takrat zaščitim).
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1306 : sobota, 05.08.2006 : 18:40:01 »

Kako kaj lastniki samojedov? A ste vsi na dopustu? Kako pa kaj pesjanarji? A se radi kaj kopajo? Moja je letos postala strastna ribička. Kar nekaj krat je bila poleg na ribolovu in ni se mogla odlepit vstran od rib v mreži. Če je kdo kaj ulovil je takoj priletela poleg in je mogla prva videt ribo. Celo tak daleč je "zatrapana" v ribe, da se sploh ne zmeni za druge pse, ki so v bližini Wink. Radi pa tudi čofotamo po vodi, če pa preveč zajebavamo ribice, pa "gre" Bela plavat - vendar je nič kaj to ne zmoti.
Logiran
Jap
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #1307 : ponedeljek, 07.08.2006 : 11:59:23 »

Živjo!

Midva z Japom uživava 100/h. Prov vidm kako mu paše sedaj tale ohladitev.  Smiley
Drugače pa pridno raste in nabira kilograme. Jutri se greva cepit proti steklini, pa po čip in potni list greva, saj se v začetku septembra odpravljava prvič na morje. Grin Grin
Plava zaenkrat še ne, samo 'dere' se iz obale, medtem ko drugi uživamo. Hehe...
Dejte mi povedat s čim vašim samojedom čistite ušeska?!

Uživejte!

Tina
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1308 : ponedeljek, 07.08.2006 : 16:30:59 »

Ušesa ji očistim vsake toliko časa s kosom vate ali pa z wc-papirom - ta mehkim. Drugače pa ne kompliciram. Ni imela še kakšnih problemov z ušesi, razen enkrat lažje vnetje, ker jo je napihalo. Takrat sem šla po kapljice k vetu in ji je že ob prvem vnosu pomagalo.
Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1309 : torek, 15.08.2006 : 07:51:02 »

Pozdravljeni,

Naša Tai bi pa mogoče že bila pripravljena na prve mladičke  Smiley Zanima me, kaj je potrebno poleg "moškega samojeda"  Wink  postoriti za vzrejo pravih samojedov - ali je pred tem potrebno kakšno vzrejno spričevalo, ali kaj podobnega ,... ?? Hvala za vse koristne informacije .

marko

Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1310 : torek, 15.08.2006 : 21:10:42 »

jmarkoos: Uhh, a je tvoja psička rodovniška? Če je, potem potrebuje še vzrejno dovoljenje. Sicer pa malo na forum poglej.
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #1311 : torek, 15.08.2006 : 21:40:01 »

Mogoče bi blo fajn če si najprej preberete tale članek Wink
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=355
Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1312 : torek, 15.08.2006 : 21:57:19 »

Hvala za prve informacije! Je rodovniška.In kje se dobi vzrejno dovoljenje  za samojede? Že dolgo nisem bil na forumu, pa sem verjetno spregledal ?? Ni pa moj glavni namen trgovati z mladiči, samo škoda se mi zdi, ker ima dobre dokumente in prednike, da ne bi omogočil leglo v tej smeri . Kakšen nasvet? hvala lepa in lp
marko
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1313 : torek, 15.08.2006 : 22:44:50 »

O vzreji in vzrejnih pregledih je uporabnikom s paketi midi, maksi in mega na voljo rubrika vzreja psov, nekaj tem pa se najde tudi v rubriki Vzreja in rodovniki.
Kaj se skriva v za javnost zaprtih temah, najdes na zemljevidu.
Lahko pa vse informacije o vzrejnem pregledu za samojede in potrebni dokumentaciji dobis na KZS.
Logiran

ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1314 : torek, 22.08.2006 : 07:01:27 »

Naša pa se kljub sterilizaciji očitno goni. Začelo se je z počepanjem na vsake toliko časa, včeraj pa se je pojavila tudi kri. Prišel je tudi nepovabljeni snubec, ki pa ni bil najbolj zainteresiran in je kmalu odšel. Upam, da ne bo trajalo tako dolgo kot normalna gonitev. Ker ne more biti breja ker so ji jajčnike ven pobrali, me tako ne skrbi. Je pa ful cartasta in umirjena.
Bela, ali se je tvoja tudi še gonila oz. imela svoje stvari tudi po sterilizaciji? Veterinar je rekel da se to lahko še kakšna dva cikla po sterilizaciji zgodi. Minilo pa je ravno pol leta, tako da časovno gre to skozi.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1315 : torek, 22.08.2006 : 11:20:07 »

Tako fejst ni. Opažam pa razlike pri obnašanju. Pa še to ne bi vedela, če ne bi pogledla na datum. Torej ko je čas za gonitev, postane rahlo zasanjana, zmedena, nestrpna, ampak proti prej ni omembe vredno. Prej je bila pa res tečka tiste dni. Zdaj je malenkost bolj smotana kot je sicer Wink. O kakšnih izcedkih ali kaj takega pa nič. Jaz bi na tvojem mestu šla malo pogledat veterinarja, da se ne bi kaj cimlo slučajno. Glede na to, da so ji odstranli samo jajčnike in je maternica ostala (pri Beli enako). Jaz sem sicer bila za to, da bi se vse odstranlo (ni možnosti za vnetja maternice), vendar je pol večja verjetnost za inkontinenco, ker dobi mehur drugo lego in ker je bila maternica zdrava je niso odstranli. V glavnem je pa še vedno možnost,da se lahko kaj vname in če ni pravočasno ugotovljeno je sr.... Ker zanimivo pa je, da se pri piometri psice podobno obnašajo kot pri gonitvi, samcem pa tudi dišijo. Jaz bi raje šla na kaki pregled (ne da jo bo od zunaj samo pogledo - da prav pregleda notranjost) - če ne drugo, da bi lažje spala. Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1316 : petek, 25.08.2006 : 09:03:59 »

Če ima pa ...... veliko!! Saj to je znak mar ne? Zdaj krvi ni več videti, ima pa vse druge znake; zasanjana, lena, cartasta.... Sicer verjetno gonitev ni tako izrazita kot sicer, saj sta prišla le dva psička, ki pa sta jo osvajala le kakšen dan, sedaj pa ju ni več (trkam)
Logiran
Jap
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #1317 : petek, 25.08.2006 : 10:46:48 »

Živjo.

Midva z japom se imava noro dobro, jap je priden, poslušen, nagajiv, razposajen itd...
Imam pa en problem. Sedaj je stra  5 mesecov in se mi nenormalno rad zaganja v mimo vozeče avtomobile, malo manj pa v kolesarje.  Pri tem spušča reeees grozne zvoke, renči, čist se razburi itd. Ko avto odpelje naprej, se umiri in je spet stari Jap. Wink
Ste imeli vi s svojimi samojedi tudi takšne težave?! To se dogaja ko hodiva po cesti, ko pa na dvorišču pred hišo obračamo avtomobile pa je povsem miren.
Kako mu dopovedati, da mu avtomobili niso nevarni?

Lep dan, tina
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1318 : petek, 25.08.2006 : 13:16:20 »

Sammy je bil zelo podoben, s tem da se je bolj zaganjal v kolesarje in manj v avtomobile. Kolikor imam v spominu je minilo samo od sebe, s tem da je pri meni vselej (tudi pri drugih težava, ki so se pojavili) pomagal "tisti materinski" prijem čez gobec (držiš nekaj časa, če zacvili spustiš šele čez nekaj sekund, da ne poveže cviljenja z "izpustom"). In to je bila tudi edina 'fizična' kazen, ki se je pokazala kot učinkovita, še zdaj jo občasno (ko moram/besede ne zaležejo) uporabim.

Drugače pa je na spletni strani kar nekaj novih fotk.



Logiran
Jap
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #1319 : petek, 25.08.2006 : 15:29:05 »

No, bom probala to metodo! He he ...
Čeprov jst ga ko se približuje avto nekako probam zamotiti s pribolški, sam na foro pa pade kdaj pa kdaj. Ne pa skoz!
Upam, da ga čimhitrej mine.

Lp, tina
Logiran
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines