mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 00:02:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 290299 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #60 : četrtek, 30.10.2003 : 20:52:38 »

vsi ljubitelji samojedov in agilityja ste vabljeni na ogled spletne strani www.sammy4ever.cjb.net , na strani

http://www.mojpes.net/modules/www/viewcat.php?cid=18&min=35&orderby=titleA&show=5    

pa glasujte za najino stran!

pa (s)mejte se!
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #61 : nedelja, 23.11.2003 : 20:57:48 »

Jaz razmišljam da bi si ''nabavila'' samojeda. Ne vem pa kakšno ime mu naj izberem.

Ali je v bližini Žalca tudi kakšno kinološko društvo, za te ''igrive urice'' (al kako se že napiše) Huh

Ko je samojed majhen, ali se mu mora vsak dan česati dlako?
Kako je s kopanjem? Ali se ga kopa 1x mesečno, večkrat mesečno, 1X TEDENSKO?

Ali  mi lahko poveste kakšnega lastnika z bolj medvedjo vrsto samojedov. Namreč moja mama si želi tega psa, prav tako oče( na srečo Smiley)Res bi prosila za odgovore!!!

Kaj sploh je agility?
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #62 : nedelja, 23.11.2003 : 22:11:15 »

Jaz sem ravno pred enim tednom kupila samojedko v Mežici na koroškem in je celi mali medvedek. Res je srček. Ogledaš pa si jo lahko tudi v galeriji poišči Ajka, tam je bila stara pet tednov. Jaz jo česem vsaki dan, pa tudi tačke ji umijem ko pridemo s sprehoda.
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #63 : nedelja, 23.11.2003 : 22:15:04 »

Bom pogledala. Meni so veliko bolj všeč ti medvedki, ne vem zakaj ampak tok so lušni a ne?
 Roll Eyes
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #64 : torek, 25.11.2003 : 15:51:19 »

Preden kupite psa dobro prestudirajte njegov karakter. Sicer pa je samojed zelo dobrosrcen kuza. Ima vse rad. Moja leti vsakemu kosmatincu pa naj ta se nevem kako grdo renci na njo (stara je 11 mesecev). Pozdravi vsakega ki gre mimo nje in zelo rada ima otroke. Je tudi prava mala trmica - gre vse ampak samo z dobro voljo. Kaj se pa tice cesanja: ko je bila Bela se majhna in je imela se bolj otrosko dlako (pred prvim goljenjem ima bolj puhasto) sem jo krtacla nekajkrat na dan - dlaka se ji je kar hitro umazala (ne zaj tako da bi jo mogla skopat), vendar ze po dobrem krtacenju je postala nazaj bela. Zdaj ko ima bolj zimasto, trso dlako pa jo krtacim ok. 2× na teden. Pocesam pa vsak dan. Kar se tice kopanja. Poleti je nisem skoraj nic kopala ker ni bilo potrebe. Spomladi je bila enih 3× skopana (ponavadi sem bila sama kriva da je prisla domu pravi pacek), poleti enkrat (na morju zaradi soli in saj ker se je vlegla v njih), pa pred enim tednom je bila zaj skopana, ker je bila ze potrebna (predvsem je bilo krivo norenje z drugimi psmi - seveda najraje v najvecji luzi, pa ovratnica malo pusca barvo). Po nasvetu drugih sem ugotovila da je jabolcni kis res super zadeva in da odpravi kaksne manjse tezavice z kozo (predvsem ce je to vzrok zaradi kopanja, umazanije, ...). Drugace pa ni potrebno pretiravat z kopanjem ceprav je to beli kuza.
Vodo ima moja pogojno rada - to pomeni da gre rada v vodo do ramen, plava pa ne rada.

Na sliki zraven lahko vidis mojo psicko  Cool - je bolj volkec.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #65 : sreda, 26.11.2003 : 09:30:33 »

Vse kar si napisala, je res, sicer pa sem tudi jaz napisala nekaj več o samojedih v rubriki "podrejenost", kar sem se naučila iz lastnih izkušenj. Naj samo še povem, da samojed ni pes za vsakogar, zato se je potrebno pred nakupom pogovoriti s kakšnim bolj izkušenim lastnikom tako glede nege kot vzgoje, ki ni tako preprosta. Prav v navedeni rubriki Sammy pripoveduje težave, ki so se pojavile z njenim samčkom. Zanimivo, da imam jaz nečistokrvno samojedko, ki sem jo dobila v zavetišču in ima prav tako bolj volkasto glavo, zato sem bila prepričana, da je mešana s kakšno drugo pasmo. Ko sem jo poleti ostrigla, je bila res kot volkulja. Pa tudi oči ima svetle, kar ni prav.
Logiran
jass
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #66 : sreda, 26.11.2003 : 09:51:30 »

 Wink POZDRAVČEK!
TUDI JAS SEM IMELA SAMOJEDA, AMPAK SEMO POL LETA, KER SMO GA POTEN DALI NEKEMU PARU. PA NE DA BI NAM NE BIL VŠEČ, DATI SMO GA MORALI ZARADI BOLEZNI MOJE MALE HČERKE.
NAJ PA TI POVEM, DA SAMOJEDI NARAVNOST UŽIVAJO NA SNEGU. TO JIM JE V NAJVEČJI UŽITEK, NAŠEMU JE BILO PRAV ZAGOTOVO.
SAMOJED JE DELAVEN PES IN NAM SO PRIPOROČALI, DA NABAVIMO OPRSNICO IN SANI ALI PA VOŽIČEK, KI GA POTEM PES VLEČE. TAKO SI OJAČA RAMENA. SAJ TAKO LAHKO SAM PES VLEČE CELO VAS.
UPAM, DA BO LETOS KAJ SNEGA IN DA BODO VAŠI SAMOJEDI UŽIVALI V ZIMI.  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #67 : petek, 28.11.2003 : 20:41:50 »

No, pa naj še jaz kaj napišem.
Najrazličnejša imena psov so na straneh:
http://www.doggynames.com/
www.dog-names.us/
http://www.123-dog-names-and-dog-pictures.com/

Mladičke imata psarni:

Marta Bandur
Blanja Polar
Tel. 02 688 2004, 041 214 949
marta.bandur@guest.arnes.si
http://turn.to/marta

Majda Pušnik
Tel.: 02 8235 429
Seznam kinoloških društev najdeš na strani: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=271
pa si sama poišči, katero je najbliže tvojemu kraju.

Najbolje je, da mu v prvih mesecih vsak dan češeš (in krtačiš) dlako, da se psiček na to navadi vsaj nekaj minut (recimo 2-5min). Ker če se ne, se lahko zgodi, da te bo pozneje, ko ga boš želela temeljito skrtačiti, začel gristi, ker mu to enostavno ne bo pasalo. Ne mislim na grizenje do krvi, lahko pa še kar boli! Zato je pomembno, da ko te bo enkrat rahlo »ugriznil«, mu glasno ter odločno reci »Fuj!«. Če bo naslednjič poskušal še enkrat, ponovi. Vse do takrat, ko se bo to početje nehalo. Ampak, če boš začela pri mladem psu, mislim, da tretjič več ne bo poskušal! Zelo pomembno je da si pri vzgoji dosledna ter da pes naredi vse, kar mu ukažeš (seveda tisto, kar ve, kaj pomeni, torej da se izogiba izpolnjevanju ukazov oz. da ne uboga). So namreč zelo trmasti. Toda če boš dosledna, boš vzgojila čudovitega psa z belim nasmehom, ki te bo osrečeval do konca dni! Vseeno pa ne priporočam samojeda ljudem, ki bodo imeli psa prvi, pa tudi ne tistim, ki so že imeli psa, pa ga niso šolali.
Kopaš ga po potrebi, ko je zelo zelo umazan. Ali boš imela psička v stanovanju ali zunaj? Zapomni si, da so samojedi po čofotanju v lužah zelo zelo blatni (zelo radi imajo vodo! Ko se posušijo-največ po eni uri-in se blato posuši, prah odpade, kar pa še ostane na dlako, pa enostavno skrtačiš ven in pes je »kot nov«!) in da je nujno iti vsak dan na vsaj enourni sprehod, tudi če dežuje, saj so to zelo energični psi, ki lahko svojo energijo tudi drugače porabijo (recimo uničevanje pohištva ali pasje hišice), če jim ne omogočiš dovolj gibanja ter igranja.
Če smo že pri »porabi energije«… Omenila si agility. To je kinološki šport-premagovanje najrazličnejših ovir v čim krajšem času. Zelo primeren je za te bele kosmatinčke in čeprav niso najhitrejši, vzbujajo na tekmah več pozornosti kot kakšen border collie zaradi svoje očarljivosti. Glavni vzrok zakaj je na tekmah videti tako malo samojedov, pa je po mojem ta, da večina lastnikov »agility-samojedov« še pred prvo tekmo obupa. Še enkrat: pomembno je, da vztrajaš!
Uf, zdaj sem se pa razpisala. Dejstva nisem olepševala, napisala sem jih pač takšna kot so. Upam, da sem ti pomagala!
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #68 : sobota, 29.11.2003 : 10:30:28 »

No pa še iz mojih izkušenj, vse je tako kot je napisala sammy, tudi pri samičkah, moja je sedaj stara dobra dva meseca.

Prihaja pa od gospe Majde Pušnik in naj povem, da gospa tudi nima več nobenega mladička za oddajo, zadnji je odšel prejšnjo nedeljo, so bili pa zelo lepi in igrivi.

Mislim pa da ima tudi psarna Blanja Polar vse mladičke oddane, ker so prijatelji z gospo Majdo in mi je povedala, če nimam prav naj me kdo popravi.

Gospa Majda je zelo dobra vzrediteljica saj jo za kakšen problem pokličem po telefonu in mi ga pomaga rešiti, tudi veliko napotkov nam je dala ko smo se odločili za psička. No kdor se bo odločil za samojeda naj kontaktira z njo in morda bo imela še kdaj mladičke.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #69 : sobota, 29.11.2003 : 10:32:09 »

Bosstjan a si se potem odločil za samojeda al ne? Ste ga morda že kupili?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #70 : nedelja, 30.11.2003 : 20:49:28 »

kati, poglej malo, kdaj je bosstjan napisal tisti message! in od takrat ni napisal več nič, tak da ful dvomim, da je kupil samojeda, poleg tega pa tud da sploh obiskuje še forum!
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #71 : ponedeljek, 01.12.2003 : 14:04:06 »

Jaaa sneg. Na to so pa nori. Zaj ko je zapadlo samo 2 cm snega se je moji ze zmesalo Smiley))) - z nosom je rila po snegu, se valala po njem, delala osmice, ... Smiley
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #72 : ponedeljek, 01.12.2003 : 18:20:34 »

A tako radi imajo sneg?  Huh Si nisem mislila da ga tako obožujejo.......
Logiran
bosstjan
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #73 : sreda, 03.12.2003 : 20:50:26 »

Bosstjan je po letu dni kupil psa.
Forum pa bere poredko, ker nima ful časa.
Tako da še to ponavcadi neregistriran
Vsem LP
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #74 : sreda, 03.12.2003 : 22:39:46 »

A potem si kupil samojeda al kaj? Pakolk je sedaj star?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines