mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 11:39:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 290508 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #915 : torek, 27.12.2005 : 16:29:09 »

Polomla sicer hvala bogu ne. Longeto sem dobla, če pa je miniskus kaj faso bom pa vidla pol čez teden dni na pregledu. Ma sem bla še pol optimist, da sem bom še jaz smučala. Češ kako uro bo bolelo pol pa bo že šlo. Hm, pa ni šlo  Undecided. No jaz upam, da mam samo malo vezi nategnjene in nič drugega. Za Novo leto bomo pa zgleda samo na one bolj romantične plesali, polke bomo pa skozi spustli  Tongue.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #916 : torek, 27.12.2005 : 16:34:47 »

Kakšna smola, pa ravno letos ko zgleda da bo super sezona.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #917 : torek, 27.12.2005 : 17:34:05 »

Sej, ... Pa še Bela me danes že cel dan ven vabi. Opica mala Smiley. Kolega Tačija je tak po snegu kotala, da več ni bil črn (je čisto črn) ampak kot snežak. Zdaj pa spita kot zaklana.  Wink
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #918 : petek, 30.12.2005 : 15:31:59 »

Zdravo!

Kopiram iz med.over.net-a. Prosim pomagajte najti samojedu dobre, nove lastnike.
Hvala.

Lp,
Nati


samojed išče dobre ljudi
Avtor: štručka   
 silvij@storklja.si
Datum:   30-12-05 13:49

Dragi ljubitelji psov!

Po dolgem premisleku mi je zelo hudo, ampak moram napisati tole sporočilo.
Doma imamo 5 let starega samojeda, zelo lepega, z rodovnikom in odličnimi starši. Imamo hišo in lep vrt, ampak njemu to ni dovolj, zato smo ga včasih spustili ali pa je šel kar sam. Zdaj pa nam grozijo lovci in zares si ne želim, da bi končal pod streli, raje ga damo dobrim ljudem.

Za tako živahnega psa nam je žal zmanjkalo časa in organizacije, odkar imamo 3 otroke, ki imajo zelo različne potrebe. Nikakor ne zmorem imeti enega otroka - dojenčka, pri sebi in poskrbeti za 3 letnika, poleg tega pa še za psa, ki je poln energije in vleče in bi rad hitro gibanje. Spustiti pa ga več ne upam. Tako imava zdaj z možem poleg treh otrok še skrb, ki je ne zmoreva. Najstarejši je star 8 let in tudi še ne more sam z njim na sprehod.

Damo ga po simbolični ceni, samo zaradi tega, da ga bo dobil res nekdo, ki si ga želi. Denar bomo potem podarili azilu.

Smo iz Maribora. Prosim oglasite se, če si želite živahnega psa, ki ima rad ljudi in gibanje.
 
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #919 : ponedeljek, 02.01.2006 : 20:00:45 »

Tole je pa res žalostno, za vse. Če ne gre, verjetno ne gre. Toda ker imamo tudi mi tri otroke (res ni manjši več dojenček saj ima 6 let) mislim, da se da vzeti čas tudi za psa. Sami smo bili navajeni vsaj uro sprehoda z dojenčkom na dan in če bi že takrat imeli Ajo, bi 100% hodila zraven, je pa vse skupaj zadeva organizacije časa, možnosti, delovnega časa v službi ...


Malo sem pozna toda po bontonu menda lahko do 5 dni zamujajo, zatorej:
Srečno, veliko zdravja in prijetnih trenutkov v družbi prijateljev in naših kosmatincev

Irena&vsi moji
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #920 : petek, 06.01.2006 : 01:02:09 »

Končno imam nekaj slikic od mojega kosmatinca!  Cheesy Nekaj še poletnih, jesenskih in nekaj čisto svežih zasneženih....če vas zanima kliknite na http://york.moj-album.com !
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #921 : petek, 06.01.2006 : 09:02:31 »

Zelo lepe slikice Yorka. A ne kako hitro rastejo. Naša je tudi že dosegla končno velikost, vsaj mislim da je tako.

Kako pa se razčešejo kepe, ki se naredijo zraven ušesk. Naša Aja ima na obeh straneh velike kepe, čeprav je redno česana (1-2x tedensko, zdaj pozimi pa samo 1x)
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #922 : petek, 06.01.2006 : 10:08:47 »

Nekateri jih kar odrežejo. Naš takih kep k sreči ni nikoli imel.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #923 : petek, 06.01.2006 : 13:23:38 »

Kakšne kepe to imate v mislih?
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #924 : petek, 06.01.2006 : 13:51:50 »

Verjetno mislite na sprijeto dlako pri ušesih in zgleda kot dredi  Wink Jaz jo samo razčešem in je za nekaj časa mir. Je pa res da se tam dlaka najhitreje sprime in drugje sploh še ni potrebno česanje, tam pa je...ampak Yorku se ne naredijo kepe tako da ni moteče.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #925 : petek, 06.01.2006 : 17:37:37 »

York, Cheesy kaka faca Wink ful dobro, čeprav tukaj ne spominja na samojeda ...

Uh, to pozo pa ful pogrešam ...

KLIK.

Glede vozlov za ušesi pa ... To se je Sammyju tud delalo v taki starosti kot je sedaj Aja, pa sem jih samo razčesala. Čeprav mu ni bilo najbolj prijetno .... Zato je treba lepo počasi in potrpežljivo. Nekajkrat so se še ponovili ("naredili"), potem pa je bilo na srečo konec s tem.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #926 : nedelja, 08.01.2006 : 17:41:46 »

Glede te svilnate dlake okrog ušes jaz nisem imela velikih problemov. Je pa res da sem večkrat na dan razčesala dlako. To je bilo mimo grede. Ko sem vidla, da se ji je dlaka malce sprijela sem ji na hitro skrtačla. Ponavadi sva vedno pred sprehodom skrtačili uhe, rit in rep Smiley
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #927 : nedelja, 15.01.2006 : 16:27:59 »

Kako smo kaj lastniki in ljubitelji samojedov? A smo čisto zaspali al še kaj migamo?
Moj medek se je začel že počasi misit. Razmišljamo, da bi si nabavli predilni stroj in si zaštrikali iz tiste fino mehke poddlake en pulover. No če bo dobra letina lahko tudi dva pulovra  Roll Eyes. Sicer pa še vedno zelo uživamo v snegu.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #928 : nedelja, 15.01.2006 : 18:28:07 »

Saj je brez veze, če nihče ne piše sem gor ...

Midva sva poskusila s skijoringom, sedaj je v načrtu nabava opreme (poskusila sva z izposojeno).
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #929 : ponedeljek, 16.01.2006 : 12:54:28 »

Forum je očitno na zimskem spanju, oziroma dremanju kot pri medvedkih, katerim so naši prijatelji tako podobni.
Po radiu sem slišala, da bi naši psi (predvsem pa tisti, ki bivajo na prostem) v zimskem času morali imeti vsaj en obrok na dan kuhan in bogat s škrobom, ki jim daje maščobo, katera jih v tem mrazu greje. Tako smo zadnjih 14 dni uvedli kuhano kosilo, zjutraj in zvečer pa ima brikete. Kako pa jih hranite vi, skozi enako ali imajo zimsko/letni jedilnik?

Sicer se ne dogaja nič posebnega, rastemo, kaj dosti novega nismo osvojili v tem mrazu, zelo pa uživa na sprehodih po snegu in na sankanju, ko otrokom vleče prazne sani v hrib.
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines