mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 06:58:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 289777 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #975 : petek, 17.02.2006 : 09:34:21 »

Vsekakor te bomo zelo pogrešali, no vsaj jaz  Cry, saj si mi dala veliko pametnih nasvetov. Imej se lepo s svojimi kosmatinci  Grin
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #976 : petek, 03.03.2006 : 21:22:21 »

Vidim, da tukaj niste prav nič zgovorni. 

Danes pa se je le zgodilo - sterilizacija. Operacijo je prestala brez zapletov in sedaj lepo spančka v našem toplem in varnem objemu. Upam, da se ne bodo pojavile bolečine in bo kmalu veselo letala naokoli.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #977 : nedelja, 05.03.2006 : 16:13:46 »

Naša Aja počasi okreva, je pa še vsa slabotna, noge jo težko držijo in še vedno zelo veliko spi. *****

papa
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #978 : nedelja, 05.03.2006 : 16:20:23 »

ajči. super, da okreva dobro tvoja psička. Še kak dan počakaj, pa boš videla kako bo spet noret hotla Smiley
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #979 : sreda, 08.03.2006 : 00:18:50 »

Ajči: verjamem kak je. Sem dala pri Beli skozi. Ko sem jo vidla kak jo je bolelo mi je šlo prav na jok. enako sedaj ko smo dali mačko sterilizirat. Vendar se pač tolažim da je to potrebno in vsekakor bolje in da bodo tudi bolečine minle. Včasih skoro "prehitro". Namreč toti naši "žilavci" kaj prehitro postanejo korajžni in aktivni, tako da jih moraš kar fejst bremzat. Bela je bila po enem tednu že skoraj kot nova. Ona je želela noret in divjat. Jaz pa sem bla trmasta. No ampak se je obrestovali. Ni prišlo do nobenih zapletov in rana se je lepo celila. res da se je sicer še potem ko so šivi že šli ven na koncu tam kjer ni bilo zašito (namesto drenaže, da se rana čisti) še kar nekaj časa slinilo (sigurno kakih 10 dni še potem) tako rahlo rjavo rdeče prozorno. Amapk se je tudi to porihtalo. Edino pazi potem glede apetita. Moja je namreč dobila gramozanski apetit po sterilizaciji, ki je trajo cca. 2-3 mesce. In sem se morala striktno držat da res nič več kot prej, ker ona bi pojedla takrat še enkra tolko, če ji bi dala (oz. če je ukradla fantovemu psu porcijo  Tongue). No zaj se je pa tudi apetit stabiliziral in je enak kot prej. Se pa je malce razširla v prsih, čeprav je zanimivo pridobila če eno kilo. To sem namreč opazla ko sem ji hotla namestit oprsnico, da bi vlekla sanke pa mi ni ratalo je gor spravit ker jo je totalno prerastla. A pri dveh letih ji je pa še bla prav (zdaj je tri leta stara). no kupili smo novo oprstnico in problem je rešen, Bela se pa hvala bogu več ne redi  Roll Eyes
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #980 : sreda, 08.03.2006 : 09:30:11 »

Kdaj pa se je pojavil tak apetit. Naša sploh noče jest, oziroma kot nam je rekla veterinarka, nas ima verjetno mal za norca. Je le tako, da ji mi dajemo hrano - iz roke, si moreš mislit. Zdaj ne vem ali se res norčuje ali nas malo izkorišča, ker ko ji damo iz roke pa vse poje in to se mi zdi da z apetitom. Briketi so se ji že pred kakšnim mesecem uprli, tako da ji jih zdaj namočimo in pol zmešamo z konzervo ker se jih drugače sploh ne dotakne. Če ji skuham juho, zelenjavo, meso, rezanca ali druge testenine, dobi takoj drisko, kljub temu, da ne uporabim začimb, da ni mastna juha....

Sicer pa že dobro okleva. Po nasvetu drugih smo ji dali mrežico in gazo čez rano, da si ne liže, ker se mi tista "trobenta" zdi prav grozna. Pojavil pa se je problem, ker si sedaj liže tačko, kjer je obrita zaradi infuzije in ima prav bogi tisti del. Danes sem ji dala gor hansaplst - upam, da ga bo pustila pri miru.

Opazila pa sem, da si zelo, zelo širi svoj prostor. Kot sem že pisala, Aja biva v pesjaku. V tem času je skozi v stanovanju, spi v dnevni ali v kuhinji, kjer smo mi oziroma kjer je kakšna stopinja manj. Danes ko sem bila v kopalnici, pa pridem ven in nje nikjer. Si moreš mislit kje je bila lisica - v spalnici se je crtlala s sinom. In ko sem jo poklicala, me je prav čudno pogledala, češ " ja in....." Očitno jo bo treba malo v roke vzet, ker ji je stanje paciatke začelo ugajati, se ti ne zdi?
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #981 : sreda, 08.03.2006 : 15:08:12 »

 Grin Grin Grin
No pri nas je tako. Ko se jaz pri fantu ima ona eno polovico postle za sebe in midva drugo. Če pa taaaaak leeeepo leži Wink. No pa ima boga revica vedno postlo svojo zraven. Vedno vse to tovorim ko ena mula. Po drugi strani pa se je tak fino poleg pocartat pri njenem kožuščku  Tongue. Tak da kar razumem tvojega sina Smiley.
Kar se pa tiče hrane pa vas res kar lepo nateg.... Kar lepo ji dajte v skledo pa fertik. Ko bo lačna bo jedla. Pa nič se ne sekirat če ne bo jedla tisti dan. Davaj ji samo brikete in ji jih pusti (ne rabiš ji stran dajat, če ne poje). Ko bo lačna bo vse z apetitom pojedla, pa četudi to šele po dveh ndeh. amreč kar hito jo bo premagala lakota.
Kar se pa tiče cartlanja... pa saj zato jih mamo. Samo se pa tudi striktno držat kolko ji mislite dovolit. Ne enkrat dovolit na postlo drugič pa ne. Čeprav te pes kar hito skuži in vidi pri kom sme in pri kom ne.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #982 : sreda, 08.03.2006 : 16:13:30 »

Ja, ja imaš prav glede cartanja, samo malo bomo mogli določit njeno območje. Res pa je, da smo v tem času ugotovili, da je kar dobro da je pes gor z nami, saj smo sicer v tem zimskem času premalo z njo Cheesy. Sicer v obdobju odpadanja dlake ne bo ravno zaželena v stanovanju, medtem, ko vidim da bo sedaj veliko več gor kot le 1 uro na dan tako kot prej.

Glede hrane imam res tak občutek kot si napisala, toda ona je IZREDNO trmasta, Lips Sealed ko se nekaj odloči (verjetno ji nevede to dovolim) in je že štrajkala več kot dva dni. Pa še tretji dan je jedla le zato, ker sem ji dala namočene brikete, pomešane z konzervo. Sedaj, ko je že tako šibka zaradi posega pa se bojim zanjo, ker po cel dan nič ne je. Danes me dama čaka ob polni posodi da pridem iz službe in bova jedli iz roke (po možnosti na postelji v spalnici in z božanjem vseh družinskih članov  Grin Grin Shocked)
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #983 : sreda, 08.03.2006 : 16:15:08 »

Bela01, glede neješčnosti - ta se ne odpravi tako, da psu pustiš hrano cel dan v skledi! Če ne poje recimo v 15 min, je nujno hrano umaknit in jo ponudit psu šele, ko je čas za naslednji obrok. Samo toliko.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #984 : sreda, 08.03.2006 : 19:21:41 »

Pa vztrajaj tudi po več dni, če ne bo jedla. Po 15 minutah, hrano stran. Po parih dnevih bo že lačna in bo jedla. Pa ne je razvajati iz roke pa namočeni briketi. Upoštevaj to, kar je napisala Sammy pa boš videla, da bo začela jesti, če bo lačna. Pa ne nasedat učkom, ko tako lepo gledajo...  Wink Te vrti okrog malega prstka...  Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #985 : četrtek, 09.03.2006 : 09:19:01 »

Verjetno imate prav. Včeraj spet ni hotla jest, je pa skozi okoli posodice hodila in se prav guncala - bi - ne bi - bi - ne bi.. Undecided Najprej sva mislila, da revico kaj boli in se ne more sklonit, čeprav bi rada jedla. Pol sem pa naredila majhen test. Najprej sem ji dala košček rulade v gobček, da j e ugotovila, da je to nekaj  Tongue, pol sem ji pa par koščkov po tleh porazdelila. In kaj se je zgodilo, naša "revica" je tla dobesedno pomila  Grin Grin Grin

A da bi jo že sedaj postavila na realna tla  Cry, ali naj počakam do odstranitve šivov.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #986 : četrtek, 09.03.2006 : 16:14:00 »

kar sedaj, boste prej rešili Wink Je pač izbirnča psička
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #987 : petek, 10.03.2006 : 11:34:19 »

ajči, psica ne ve, da jo sedaj vi cartate zaradi operacije. Ona misli, da tak mora bit in to pol skozi. ona ne ve, da si je zaj ona tak fejst boga in da jo je zaj treba razvajat. Vrjemi, da če ni kaj narobe z njo (kar očitno ni ker prav čaka da jo pridete hranit iz roke) bo pojedla vse ko bo lačna. no moja je tudi imela finte ko je bla mlajša da ni hotela pojest. jaz ji sicer hrane nisem dala stran. Res pa je, da ker sem ji hrano kuhala sem jo pač mogla vstran vrečt ker drugi dan več ni bla uporabna. no pa sem vztrajala in je začela jest. najprej po malem pol pa je pač vidla da je bolje če vse poje ker ne bo pomagalo. Sem pa tudi na začetku nasedla. Mi je pa pri Beli všeč to ker počasi je. Ona ne glede na okolico je počasi. Četudi sem pri fantu in je tam njegov pes in čredica mačk, ona je počasi. namreč njegov pes začne ob družbi hlastat. Bela pa samo zrenči v vsiljivce, ki mislijo da je v njeni skledi bolše kot v njihovi in lepo poje. Zanimivo pa je, da ko se naje jim pa pusti da z njene sklede jejo. Bitno je torej da je ona sita ostalo je ne briga Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #988 : petek, 10.03.2006 : 14:20:04 »

No Bela ,v tem sta si očitno z Ajo zelo podobni, saj tudi ona je počasi in umirjeno, posodo ji lahko vzamemo brez problemov saj ve, da imamo zato nek razlog in jo takoj dobi nazaj,....

Malo me že skrbi kako bo potem, ko se bo vrnila v pesjak, saj mi ne moremo biti skozi z njo doma.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #989 : sobota, 11.03.2006 : 21:40:08 »

bo pa tako kot pri nas, psa smo preselili v hišo, na srečo je bil gospodič odrasel in je vedal da se copat in omar ne grize. Smo pa zaklenili vsa vrata, ker jih zna odpirati, tako da, mogoče boste ugotovili, da tudi vam paše imeti psa v hiši. Glede lak, jih je polno ampak mine.
Logiran
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines