mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:39:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288026 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #300 : sreda, 07.09.2005 : 12:17:42 »

Sammy,
Hvala za opozorilo.
Sem mislila, ko grem z obema na sprehod in se igramo, ter je Calli čisto razigrana in skače, grizlja, potem ji dam igračko..nikoli pa če bi začela skakati iz ljubega miru..
Takrat jo skušam ignorirati ali pa jo umirim...če nič ne pomaga pa jo prevrnem na hrbet v podrejen položaj..

York,
Zgleda da maš tudi ti precej dominantnega in neobčutljivega kužka.
Kaj pa če bi ga poskušala umiriti..tako da počepneš poleg njega, ga daš na sedi in ga tesno objameš z obema rokama. Ponavadi se kuža, če ne takoj, pa čez nekaj časa umiri.
Obenem pa ga božaš in mu govoriš kaj pomirjujočega, da ga umiriš.

A bosta kaj v pasjo šolo šla? Se mi zdi da je v redu ravno za te bolj samosvoje in trmaste pasme?

Lp,
Nati
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #301 : sreda, 07.09.2005 : 12:38:28 »

York: igračo mu lahko daš, ampak šele potem, ko se za trenutek umiri. Lahko ga recimo naučis sedi, ko začne skakat, mu daj povelje, če se vsede se igraš. Kaj v tem smislu. Če si ga enkrat čofnila, ti ni treba imeti slabe vesti, saj si je zaslužil. Samo to naj  se zgodi čim manjkrat. In če se potem umiri, ga nujno pohvališ - kot da se ni zgodilo nič.
Mala šola je za samojede takorekoč nujna, je pa treba hudo premisliti o tečaju poslušnosti. Tam se pri neubogljivih psih zelo hitro zatečejo k prisili, kar pri samojedih nujno vodi v še večjo trmo.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #302 : sreda, 07.09.2005 : 12:52:42 »

Hvala. Kar dobri nasveti! Ja v malo šolo greva. Prvič je že v soboto, ampak takrat moram it sama, brez psa. Je pa sitno ker me potem en teden ne bo doma (končno zaslužen dopust  Grin) ker bova zamudila prvi teden male šole....Nalašč sem planirala dopust v jeseni da kuža nebi bil že na začetku preveč sam, oziroma v varstvu drugih, na šolo pa nisem mislila  Sad

Lanabela, že iz enih prejšnjih pogovorov pa sm te hotela še nekej uprašat. Pisala si da legla nočeš imeti tudi zato, ker je težko dobit primernega lastnika za samojeda? Kako veš da je nekdo primeren ali ne?
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #303 : sreda, 07.09.2005 : 13:10:23 »

Tudi naša je kar naenkrat začela skakati po otrocih, grist noge in podobno in smo jo zelo neuspešno krotili, dokler nismo po že kar nekaj strganih majicah otrok, vzeli zadevo bolj resno v roke in sem jo ob prvem takem obnašanju udarila po smrčku in strogo rekla fuj.  To smo ponovili še ene dvakrat/trikrat in sedaj zaleže samo FUJ.

Kaj pa "nohti" - a vi svojim psom strižete nohte? Kako pa to storite
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #304 : sreda, 07.09.2005 : 14:01:03 »

Verjetno misliš kremplje, ne?  Wink Naš si jih dobro obnuca kar sam. Razen slepih krempljev. Te bo treba pristriči, ampak tega se ne mislim lotiti sama, vsaj prvič ne. Sicer sem se pri veterinarju že zanimala če bi bilo možno te slepe kremplje odstraniti, pa je za to že prevelik, oziroma bi bila potrebna operacija z narkozo. To bi morali storiti že rejci (no, ja lastnikom mojega mladiča težko rečeš rejec) dva dni po kotitvi, ko bi te kremplje preprosto odščipnili. Sicer pa (tako veterinar) razen iz estetskega vidika za psa niso moteči.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #305 : sreda, 07.09.2005 : 14:05:34 »

Slepi krempelj ni čisto pravi izraz....so me podučili da je to peti ali sledni krempelj.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #306 : sreda, 07.09.2005 : 15:34:32 »

to pa res ni problem kremplje rezat! Smiley najbolje, če pes pri tem leži. daš mu klešče (ali škarje ali kako bi rekla) za povohat, da vidi, da to ni noben "bav bav". začneš ga božat po tisti nogi, kjer mu hočeš zrezat, kmalu samo pri točno določenem (paziš, da se ne vstane, lahko daš nogo prek njega), nakar ga končno ne odščipneš.

to je težko opisat, ampak ni pa težko naredit. pazit moraš samo, da mu ne odrežeš še korena, ker to zna ful bolet, pa krvi je tudi ...
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #307 : sreda, 07.09.2005 : 16:09:50 »

Saj to se bojim, da nebi odrezala preveč. Sam sej itak ni treba useh strič k jih sam obnuca s hojo. A Sammy ima slednji krempelj, ali so mu ga odščipnili?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #308 : sreda, 07.09.2005 : 16:14:00 »

York: 90% intuicija, 10% življenske razmere, pa če ga mladič ali psica ne mara ni nič.
Končno je gor moj album ( en del)http://lanabela.moj-album.com/
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #309 : sreda, 07.09.2005 : 16:46:04 »

http://lanabela.moj-album.com/album/1036280/?os=1036412

Suuuper slika Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #310 : sreda, 07.09.2005 : 19:08:46 »

Saj to se bojim, da nebi odrezala preveč. Sam sej itak ni treba useh strič k jih sam obnuca s hojo. A Sammy ima slednji krempelj, ali so mu ga odščipnili?

ima ga, ja  Roll Eyes
tisti noht je prozoren in se vidi na začetku (od tam, kjer raste ven) takšna bela stvar notri - tistega ne smeš odreazt.

Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #311 : sreda, 07.09.2005 : 19:09:17 »

Glede striženja krempljev: pri meni ni bil problem. Res je da ji strižem samo peti krempelj, ker si ostale dobro sama obrusi. No jaz sem te zadeve vedno začela delat ko je bila fejst utrujena. Ona je lepo na pol spala, dala sem ji povohat klešče, pa odščipnila. Če pa je bila malo nervozna sem pa jo z eno nogo "fiksirala", da je bila pri miru. No sej vaja dela mojstra. Meni tega ni nihče povedal pa je šlo. No pred tem sem imela mačka ins em njemu strigla kremplje.

Glede kaznovanja je pa tak. Če se le da mu preusmeri pozornost drugam. moja je imela en čas foro , da se je v gozdu ko ni bilo dosti ljudi zagnala za mimoidočim. In pol ko se je ta vstrašo je cela vesela odskakljala. Dobesedno se ji je dopadlo ko se je mimoidoči vstrašo. no pol sva to zadevo odpravle tako, da sem jaz imela oči bolj na pecljih. Ko sem vidla od daleč, da kdo prihaja sem jo poklicala k sebi (ko še ona ni vidla mimoidočega) in jo dala v sedi. nato je tako dolgo mogla sedet dokler mimoidoči ni šel mimo (dovolj daleč že vstran seveda). pol pa priboljšek in igra, da si ne bi premislila in vseeno letela za njim.
Hja tudi včasih jo je katero dobila po riti, ko mi je prekipelo. Zdaj jo včasih po repu mahnem (ne vem če je to glih pravi izraz), ko se dela avšo in gleda ptiče in uhe obrača ko jo kličem. Pol pa vidiš ti njeno faco "ah joj ti si tut tu".

Pred časom sem omenla da se moja misi (molse). no zaj se je že zmisla do kraja. Zgleda kot oskubljena kura. Dva cofa na riti, dva na glavi in malo po tacah. Pa ne vem al se mi res samo zdi al ne, namreč vedno ko se zmisi se mi zdi da je še večji norček. Da ima obdobje ko je dosti bolj razigrana. Namreč če se spomnim poleti in pozimi ko je tak košata, se mi zdi da je tudi bolj zadržana in resna. Se še spomnim pol leta nazaj kos em ugotovila da se je Bela precej zresnila in ni več taka opica Smiley.
No ampak zaj je res faca. Tista hecna frizura (ala fru-fru) in veseli iskriv pogled in jezik postrani moli ven iz gobca  Cheesy

York: kar se tiče uboganja. moja je prav lepo ubogala (no za svojo starost) do nekje 5-6 mesca. Žal tudi po moji začetniši naivnosti in neznanju je potem ko je prišla v puberteto znala lepo izkoristit in več ni taaako lepo ubogala   sram
Tako, da bit kar dosledna, ker puberteta še prihaja.

Zaj pa grem slikice pogledat Smiley no eno ono umazano sem že vidla - naj omenim da je bila danes zjutraj Bela precej podobna. Potem popodne pa je imela samo črne zokne (vse enako visoke)   Cool
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #312 : sreda, 07.09.2005 : 19:10:30 »

Sammy: tista stvar notri že živec oz. meso Smiley. V glavnem ne rezat
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #313 : sreda, 07.09.2005 : 19:14:09 »

Končno je gor moj album ( en del)http://lanabela.moj-album.com/

http://lanabela.moj-album.com/album/1036280/?os=1036528
Kaj pa ima tukaj na nogi?

Katera reka pa je tista, v kateri se kopajo?

Drugače pa moram priznati, da bi si enkrat z veseljem ogledala, kako "funkcionirajo" tvoje psice na vadbišču, pa tudi na navadnem sprehodu ...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #314 : sreda, 07.09.2005 : 19:15:28 »

Sammy: tista stvar notri že živec oz. meso Smiley. V glavnem ne rezat

Bela01, saj sem že nekaj postov nazaj napisala, da ne smeš odrezat korena nohta (saj to je ravno tisto, kar si napisala, samo jaz sem uporabila izraz "bela stvar" zato, da bi točno vedela, za kaj se gre).
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines