mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 02:31:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288031 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #315 : sreda, 07.09.2005 : 19:22:28 »

Tu je naredila tale dobro faco Smiley
http://lanabela.moj-album.com/slike/997981/neC5kuM31bvY4B9n.jpg
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #316 : sreda, 07.09.2005 : 19:28:48 »

Sem iskala kako slikico, kjer bi našla katero ki bi bila vsaj malo podobna moji Beli. Tale je malenkost (ta trenutek v faco):
http://lanabela.moj-album.com/album/1029344/?os=1029356

Je pa zanimivo kak fejst se razlikujejo med seboj. Po obliki glave če npr. samo gledaš. Ene imajo bolj močne okrogle, druge bolj ozke (moja npr.), ene bolj nekako skupaj oči. Druge čisto ozke in široke. Zanimivo no.

So pa enkratne slikice. morem zaj jaz tut enkrat moj album malo posodobit.

Sva si prej z Belo podajale žogico. Pa če bi nekomu to rekla bi reko da se delam norca. Sej si s psom ne moreš podajat žogice. Ampak je res. Ona je ležala malo na hrbtu malo na boku in sva si potakali žogico po tleh. Malo sem jo jaz stiskala (cvili) pa ji jo potočla, pol jo je ona malo postiskala in jo z nosom sunla do mene. In če to ni bilo enih petnajst minut tako. mama naju je samo gledla in se smejala. No naj omenim da sva obe to počele v ležečem položaju  Cool
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #317 : sreda, 07.09.2005 : 19:30:24 »

ja, Lanabela še to: kdo je avtor fotografij? kaj pa od agility tekem? če si ti fotografirala na tekmah, kako si izbirala, koga (pa katerega psa) boš poslikala?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #318 : sreda, 07.09.2005 : 19:32:52 »

wooohoooo ....  Cheesy Grin tale pa se je kar odrinil od gume  Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #319 : sreda, 07.09.2005 : 19:33:13 »

ups ... nisem dala linka: http://lanabela.moj-album.com/album/1017753/?os=1017797
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #320 : sreda, 07.09.2005 : 19:36:00 »

http://lanabela.moj-album.com/album/998978/?os=1009133 kaj pa je z njeno nogo?  Huh (koder-style)
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #321 : sreda, 07.09.2005 : 19:44:13 »

Ja toto sem vidla že na prejšnjih slikah, ko je imela celo povito. Lepe pesike in sploh lepe slike.
Kaj tista slika, ko je tak drevored (sprehod 2) je iz Volčjega potoka?

Pa še nekaj tista prva slika (pred to ko je drevored), ko je koruza in v ozadju alpe. A je to v okolici kamnika (malo pred kamnikom)?
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #322 : sreda, 07.09.2005 : 21:43:24 »

Lanabela fantastične slikce! Men je pa ta ful posrečena http://lanabela.moj-album.com/album/1029344/?os=1029353 k je psička tko skrotovičena da se ti še sanja ne kakšen pes (če sploh pes   Cheesy) bi to biu  Grin
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #323 : sreda, 07.09.2005 : 21:54:58 »

Si ne morem kej da nebi še posebej pohvalila Daisy, ki mi ja najnajnajbolj všeč!!! Ima tak bolj medvedkast videz in je bolj odlakana od rugih. Taki samojedki so mi najbolj všeč. A ona je najmlajša v tvojem krdelu in z njo najbolj aktivno treniraš če se prav spomnim? Je ona iz tvoje vzreje? Še enkrat:prekrasna je!!!!!!!
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #324 : četrtek, 08.09.2005 : 07:36:32 »

Tele fotke so pa res super. Tudi mene spominjajo na Volčji potok, toda psi niso na povodcu. Ali se lahko tam sprehajaš brez povodca. Mi dobesedno obožujemo ta kraj in bi bili tam še večkrat, toda ker grem s psom raje na sprehod tako, da je spuščena in lahko nori in skače po mili volji, v Arboretum še nismo šli z njo (no, mal nas skrbi tudi to, da bi skakala na vsakega mimoidočega otroka in psička, to pa ni več sprostitev ne zanjo ne za nas)
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #325 : četrtek, 08.09.2005 : 11:38:22 »

Takšna pa je nova frizura moje Bele (zdaj ko se je zmisla).

http://www.moj-album.com/slike/421274/4WfWZ4sbKF4ulmBE.jpg
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #326 : četrtek, 08.09.2005 : 12:34:11 »

Koliko pa je Bela stara? Ali je sterilizirana in če je, kako je prenesla steriliziacijo. Če pa ni, pa razlogi zakaj se niste zanjo odločili. Kot je pisala Sammy je njen pes kastriran, samo verjetno so reakcije pri psih drugačne kot pri psičkah, mar ne?
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #327 : četrtek, 08.09.2005 : 13:09:20 »

Ajči: Bela je stara 2,5 leti. Decembra bo 3 leta. Je pravkar sterilizirana. Moje zmedeno sporočila lahko prebereš na tej strani http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,175.180.html. Zakaj smo jo dali: sem jo že mislila pred prvo gonitvijo, pa me je bilo strah posledic. No zaj pa sem jo dala zato, ker je imela po vsaki gonitvi navidezno brejost in to vedno močnejšo (res da semjo kar hitro odpravla vendar vseeno). Pri tazadnji navidezni brejosti je imela tudi rahlo rjavkast izcedek iz nožnice in to me je še dodatno spodbudilo k temu. Namreč legla tako ali tako ne bi imeli z njo (ni rodovniška). In najbolj sem se bala, da bi vnetje prepozno opazla. Tako se je zgodilo tudi psici enih naših znancev. Lepa nemška ovčarka, stara 5 let. Žal je tudi imela vedno navidezne brejosti, ki pa so jih hitro odpravili, vendar ni pomagalo. Psici se je namreč na strani pojavla neka bula. Bolelo je ni so pa šli vseeno k zdravniku, da vidi kaj je in da jo odstrani (zgolj estetsko, četudi ni nič narobe). No po temeljitem pregledu in slikanju so ugotovili, da je to bil že zadnji stadij. Imela je raka. Celo maternico bulasto in razširilo se je še naprej na ostale organe. In zanimivo, da se je psica čisto vredu počutla. Mogoče je bil malo bolj lena (tak so mislili) ampak še vedno polna energije in vedno za igro. Nobenega izcedka, samo bula. Je pa res, da ko pa se je pokazala bula se pa ji je stanje začelo rapidno poslabševat. Ni več imela toliko energije. žal so jo morali peljat na injekcijo.
Zdaj je tudi meni žal da je nisem dala takoj. Kar se pa tiče posledic pa ne morem govorit o njih. Je še prehitro. Namreč v petek bo komaj 5 tednov od operacije. Pričakujem pa, da bo inkontinentna. Upam, da bodo kapljice Propalin pomagale. Pač treba bo še tolko bolj pazit, da ne bo na mrzlem ležala.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #328 : četrtek, 08.09.2005 : 13:28:34 »

Iz tega sledi, da je najbolje, da jo damo sterilizirat še ta mesec oziroma najkasneje drugi. Včeraj je bila namreč stara 4 mesece, pri 6-ih pa kot sem brala bi se lahko že prvič gonila. Samo nas je tako kot tebe zelooo strah, da se bo spremenila karakterno. Sterilizirali smo mačko, ki je od takrat čisto druga. Za spremembo od drugih je naša ful shujšala in malo je, skozi se potepa, nič več ni crtljivka... No, upam da nam res ne bo žal, če se bomo odločili za ta korak, ker takšnega psa kot je Aja ne bomo več dobili. Saj veš kako je to, boljšega kot je Bela ni, boljšega kot je Sammy, York ni ....
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #329 : četrtek, 08.09.2005 : 13:39:51 »

Še eno vprašanje Bela, zakaj pa so kapljice Propalin? Joj, jaz vam samo z vprašanji težim. Še nekaj me skrbi. Veterinar mi je svetoval naj za odganjanje klopov in uši  kupim neko tekočino, ki je sicer dokaj nova na trgu ampak zelo učinkovita, ne vem kako se že imenuje ampak ni tista, ki sem jo že imela in jo imate verjetno tudi vi. Zdaj pa je Aja na tistem delu, kjer sem jo polila vsa flekasta,ima take temno sive lise, ki ne grejo stran, saj so mastne. Kaj naj naredim?
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines