mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:30:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288057 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #345 : petek, 09.09.2005 : 11:02:46 »

Ajči to glede sprehodov v tako rani mladosti sem se pozanimala tudi jaz. Baje da ni dobro če pes hodi po stopnicah ali teče v hrib predvsem zaradi kolkov. Drugače pa mladič že sam nakaže kdaj ima vsega dovolj in se pač ustavi Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #346 : petek, 09.09.2005 : 11:11:06 »

ah, gonitve... meni se je večina res prvič nekje med 7 in 10 mesecem...ampak sestrica od Lane je bila pa pri 6 mesecih že lepo breja - ker noben ni mislil, da se lahko goni tako kmalu. Me je lastnica srečala na cesti in mi povedala, skoraj nisem mogla verjeti, pa je bilo res.

O dokončno prebranih knjigah pa .... moje so nekaj časa zlasti cenile knjige iz knjižnice, še posebno tiste o psih. Preden sem našla dovolj varno mesto za izposojene knjige, sem knjižnici lepo prenovila njihov knjižni fond. Brina pa sploh ne more zaspati, če prej ne prebere strani ali dveh. Najprej je uničila eno zelo staro in debelo izdajo Shakespearovih zbranih dal. Sedaj pa se že dolgo ukvarja kar s starimi telefonskimi imeniki. Vedno ima enega pod posteljo, vsak večer pred spanjem lepo počasi strga ven stran ali dve, potem pa je mir pred njo.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #347 : petek, 09.09.2005 : 11:52:42 »

Ob tem tvojem sporočilu sem se pa do solz nasemejala!!!  Grin
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #348 : petek, 09.09.2005 : 12:40:21 »

Saj pri hoji po stopnicah smo previdni in je ne pustimo, prav v hrib pa tud ni veliko hodila, čeprav ji je ravno to zelo, zelo všeč. Sploh skakanje po hribu v gozdu, med vejami, tam prav ponori in se samo bojim, da se ne bi kje poškodovala. Skozi ene veje prenaša, se lovi, skače - ja sploh je ni za prepoznat.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #349 : petek, 09.09.2005 : 14:14:37 »

ajči, koliko je stara tvoja psička? a bi lahko videli kakšne slikice?  Wink
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #350 : sobota, 10.09.2005 : 07:31:40 »

Jaz vem da je Aja stara 4 mesce, sam slikce bi pa tud jest ful rada vidla   Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #351 : ponedeljek, 12.09.2005 : 07:14:39 »

Aja je bila 7. stara štiri mesece. Slik imam tok, da me že vsi zafrkavajo, da jih imam več kot od otrok, samo jih ne znam gor dat. No, bom zdajle takoj probala prilepit eno, ko je bila stara dva meseca. Mi ne uspe, skozi mi javlja, da je prevelika, da mora biti samo 35KB, vse so pa čez 200.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #352 : ponedeljek, 12.09.2005 : 07:18:31 »

Poskusila sem dodati sliko pri profilu. testiram, če je uspelo
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #353 : ponedeljek, 12.09.2005 : 07:53:16 »

Pri nas se je pa ta vikend zgodila pomembna prelomnica: York je bil preseljen v pesjak!!! In selitev je, na veselje vse družine, odlično prenesel Grin!!! Ko je sam pesjaku je zelo priden. Sploh ni zajokal ali lajal. Nemiren rata edino ko gre kdo čez dvorišče in ga seveda ne odpre. To mu še ne gre v račun, zakaj smo mi zunaj, on mora biti pa zaprt  Sad. Pa se bo že navadil tudi na to!
Sicer pa sm bila v soboto prvič v mali šoli. Še sama brez Yorka. In moram reči da sem navdušena, ker vidim da imajo fantje tak pristop kot sem si ga želela! Danes greva prvič skupaj in upam da bo všeč tudi našemu vragcu  Wink.
No in še nekaj sem doživela danes. Odpravila sem se do svojega lenega veterinarja in zahtevala knjižico (predložiti jo moram v šoli) in na srečo je bil tam tudi šef klinike ki mu ni bilo prav jasno kaj bi zdaj rada in zakaj nimam knjižice če je bil pes že cepljen. Celo vprašal me je kje sem ga cepila  Cheesy. No in v tistem trenutku pride gospod leni veterinar in je ratou kar mal žiučen. Mislim da bosta imela še kakšen pogovor na to temo  Wink.
Sem pa srečala pri veterinarju znanko, ki je....o saj nisem mogla verjet....pripeljala psičko na inekcijo.  Cry Pol leta staro mešanko. Izgovor:"Zdaj je doma otrok (star še eno leto, tako mimogrede) in to je za znoret in to ne gre skupaj...."  Sad Čisto brez komentarja.

Ajči, tvoje slike pa ni videt veš  Wink Še kej poskusi, mogoče celo na moj-album.com.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #354 : ponedeljek, 12.09.2005 : 08:36:33 »

Ko jaz gledam forum, je moja slikica pod imenom. Sema se pa nekaj matrala tudi v moj album: http://ajci.moj-album.com

Super, da je York tako prenesel selitev v novi dom. Pa spi v uti. Naša še vedno ne. V soboto smo ji dali dol streho, tako kot sem brala nasvet nekoga v forumu, notri posladke, igrače - pa nič. Tisto je vse hitro pobrala in šla ven. (in zopet se je enkrat med vikendom v uti pokakala - s čim naj očistimo to. Jaz sem kar z praškom pa sirkovo krtačo, saj ima uta lesen pod)
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #355 : ponedeljek, 12.09.2005 : 09:01:18 »

York v pesjaku še nima ute. Polovico pesjaka je itak obitega z lesom (polovica je mreže) tako da je v zavetju. Bomo pa dali notri še uto, ampak je še v delu. Zaenkrat spi na svoji deki, tako kot je spal na terasi. Ali pa na tleh (na lesu) kjerkoli pač obleži  Wink.
Ajči, slikce so pa super!!! Aja je ful podobna našmu Yorku! Sam zdej mora bit že večja ne? Slikice so po moje stare kakšen mesec? Al se motim? Pa mimogrede: čudovit vrt imate!  Smiley
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #356 : ponedeljek, 12.09.2005 : 09:42:30 »

Prav si uganila, tele slike so že stare kakšen mesec, drugih nimam na tem računalniku. Sema pa jo ravno včeraj spet mal slikala pa bom slikice jutri gor dala, ko si bom vzela čas, da jih dol z aparata potegnem.

Naša Aja pa tud na deki noče spat. Ko smo jo kupili sem ji dala eno ful lepo dekco, s pralno prevleko (prej so jo imeli otroci kot dojenčki) pa je naša gospodična lepo spala poleg dekice, ko pa jo je tiščalo lulat, je to opravila na deki. Tudi v uto smo ji dali karton, pa deko, apak ona je vse to ven zvlekla, se z deko igrala in karton razcefrala na prafaktorje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #357 : ponedeljek, 12.09.2005 : 11:21:20 »

imaš še srečo, moje kakšne dekce še videti ne smejo, bi jo takoj strgale. Karton je pa itak krasna igrača za cefrat.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #358 : ponedeljek, 12.09.2005 : 14:05:37 »

ajči, fajn da si dala slikice gor Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #359 : ponedeljek, 12.09.2005 : 14:16:29 »

Ko jaz gledam forum, je moja slikica pod imenom. Sema se pa nekaj matrala tudi v moj album: http://ajci.moj-album.com

Super, da je York tako prenesel selitev v novi dom. Pa spi v uti. Naša še vedno ne. V soboto smo ji dali dol streho, tako kot sem brala nasvet nekoga v forumu, notri posladke, igrače - pa nič. Tisto je vse hitro pobrala in šla ven. (in zopet se je enkrat med vikendom v uti pokakala - s čim naj očistimo to. Jaz sem kar z praškom pa sirkovo krtačo, saj ima uta lesen pod)

če se podela v koči, daj na tla kakšen linolej ali topli pod. Tako boš lažje čistila.
Očitno si na WC želi malo zasebnosti Grin.
Da pes ne ponesnaži koče pomaga: vodiš ga pogosto vem, da opravlja zadevo zunaj. V del pesjaka natrosiš na debelo žaganje, po možnosti ga malo pomešaš oz odišaviš z njenim lulanjem(pobereš malo trave ali zemlje ,kjer je lulala  v polivinalasto vrečko-za eno pes dovolj in pomešaš s čistim žaganjem)- navadno gredo raje na mehko ,pa še čiščenje je lažje. V kočo serviraš hrano in vodo- dokler ne spi notr je itak ne rabi za drugo, v kočo daš deko za spanje ipd
Bi pa rekla na splošno ne se vznemirjat, če ne spi v koči. Če jo bo zeblo , bo že. Samo ne jo na silo spravljat notr in ne priznat ,da ti je dosto do tega,da bi bila notr.
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines