mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:38:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288081 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #465 : četrtek, 29.09.2005 : 16:16:26 »

moj nikoli ne spi v uti razen , ko grmi ali slučajno da mu zapaše !
Logiran
Mufi
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #466 : četrtek, 29.09.2005 : 16:31:26 »

Ojla!
Naš pa kar rad spi v uti. Zanimivo je da je  poleti bil notri, pozimi pa je raje zunaj (uta je izolirana). Sicer pa več časa preživi zunaj nje, a gre tudi noter kadar mu zapaše. To je predvsem zjutraj in ob deževju in grmenju.

Lp
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #467 : četrtek, 29.09.2005 : 16:38:35 »

moj pa se poleti in ob toplih dnevih nikoli ne spravi noter....niti ob dežju, takrat je pa v garaži ali pa v veži(npr. danes) Wink . pozimi je veliko notri.....sedaj še ni...čez kakšen mesec pa že bo Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #468 : četrtek, 29.09.2005 : 17:02:55 »

sammy pa je skoraj cel čas Smiley poleti in pozimi ... Cheesy sem vesela, da mu je tako všeč Cheesy. sicer pa, če bi blo po mojem, bi bil v hiši ...  Undecided
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #469 : četrtek, 29.09.2005 : 18:52:10 »

Naš ima za enkrat polovico boxa obitega z deskami, polovico je zamreženega. Se še odločamo ali naj notri sploh damo hišo ali ne....Glede samojeda v stanovanju pa....vem da jih nekateri imate in vem da si jih nekateri želite imeti. Jaz sem si na začetku tudi želela imeti svojega ljubljenčka v stanovanju, pa ostali del družine pod nobenim pogojem ni bil za. Sedaj pa ko vidim kaj vse naša mala mrcina počne in koliko svinjarije prinese s seboj s sprehodov, koliko dlake gre z njega, si enostavno ne predstavljem kako bi ga bilo imeti v stanovanju....koliko čiščenja več bi bilo, koliko uničenih stvari...sedaj sem tudi jaz kar zadovoljna da je v pesjaku, in še bolj zadovoljna da se tam tudi on dobro počuti in da ga je že takoj sprejel za svoj dom! Itak se na našem dvorišču čez cel dan nekaj dogaja, vedno ga kdo ogovori, spusti ven, se z njim poigra....mislim da mu nič ne manjka.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #470 : četrtek, 29.09.2005 : 19:52:52 »

York, manjkaš mu ti, manjka mu družba. Psi so socialna bitja in rabijo družbo. Sedaj, ko je vreme še kolikor toliko ok, je vse skupaj še dobro, toda ko bodo nižje temperature, slabše vreme, sem prepričana, da se na vašem dvorišču ne bo cel čas kaj dogajalo. Sicer se mogoče bo, pa sčasoma tistim, ki gredo mimo, ne bo za to, da bi ga spustili in bili s psom 5 min. Poleg tega ogovarjanje čez ograjo pesjaka ne priporočam, ker si pes potem še bolj želi biti zunaj, pri tistemu, ki mu je namenil pozornost. In ko bo pozornosti manj, bo tudi več lajal, da bi opozoril nase. In tako naprej in tako dalje ...  Sad
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #471 : četrtek, 29.09.2005 : 20:34:20 »

jaz sem ga imel v stanovanju nekaj časa pa sem ga čez dan dajal v pesjak in je z veseljem ostal v pesjaku ,.... čeprav rad kdaj pa kdaj pride v mojo sobo  Cheesy Cheesy Grin Grin . Mislim , da je pes bolj zadovoljen zunaj kot znotraj , edino kar mu v pesjaku manjka je družba , ki je pa v stanovanju vedno !
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #472 : četrtek, 29.09.2005 : 20:49:52 »

edino kar mu v pesjaku manjka je družba , ki je pa v stanovanju vedno !

morda res edino, ampak zelo pomembno!
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #473 : petek, 30.09.2005 : 07:10:37 »

Mi pa smo noč preživeli v uti - vsaj del noči, zjutraj je bila zunaj, okoli polnoči pa je bila še v uti. Mož ji je dal notri eno podlago, pa hrano, igrače, kost in eno cunjo. Ko je ob nalivu ogotovila, da je notri le bolj prijetno, je ostala v uti. Mogoče pa se bo le navadila, upam.

Se pa strinjam z Yorkom, da pes res precej onesnaži stanovanje. Sicer jo preden gre notri temeljito zbrišemo in skrtačimo, v dnevno sobo pa še vedno ne sme. Vsaj na sedežno in na tepih ne, saj kot sem že omenila je vse novo in mi je res škoda vsega, pa tudi zaradi otrok, saj imajo pol te dlake po ustih ..., niso pa še tok veliki, da bi bili sami pozorni na to. Tako da se tudi nam fajn zdi, da pride gor, je z nami kakšno uro, pol pa tudi njej paše da gre nazaj ven - ali na sprehod ali v pesjak, čez nekaj časa pa spet za urco v stanovanje. Tako popestrimo dan njej in sebi, kajti kot je rekla Sammy, njej je čisto o.k. v pesjaku, nič ji ne manjka razen družbe, v eni urci pa se je tudi ona naveliča in gre vsa srečna lenarit na področje kjer je nihče ne moti.

5rca - to da greš z njim v uto, smo takoj, ko smo jo kupili in še parkrat poskusili, notri je šel sin, pa bi lahko ostal sam tam cel dan, ker njej ni bilo do tega. Takoj je šla za njim se malo poigrala, a to je bilo vse.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #474 : petek, 30.09.2005 : 14:09:11 »

ajči, super! se veselim s tabo!
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #475 : petek, 30.09.2005 : 21:24:58 »

Naš se pa ne boji ne dežja ne treskanja, ma žiuga hudiča se ne boji!!!  Cheesy Razen dežnika...ko ga je vidu prvič se ga je tko ustrašu da je tud lajat pozabu  Wink Je cel frajer in čist samostojen, obnaša se pa tko k da je u pubarteti. Je možno da je že? Kdaj samojedi pridejo v to obdobje? Kar naprej nek sitnari in dela vse po svoje....kakšen trenutek sm prou jezna na njega, sam me to hitro mine. Najbolj me moti ker še vedno grize roke. In to samo roke! Ki mu dajajo jest, pa češejo ga, teple ga niso še nikol! Pa njegovo lajanje! Upoštevam Lanabelin nasvet da nikol ne dobi nič kadar laja, šele ko utihne dobi kar bi rad. Sam nekako še ne učinkuje, ker dostrkat laja ko sploh ne vem zakaj! Je pa to dobro, da nikoli ne laja ponoči. Kar mi je u bistvu zelo zanimivo....če pride kdo podnevi iz hiše takoj začne lajat, ravno tako če kdo pride z avtom na dvorišče. Ponoči tega nikol ne naredi! Kot bi vedu da mora bit takrat pa res tiho, ker bi drugače vrgel pokonci celo vas  Wink Ma pojavni so ti naši pesjanarji res....
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #476 : sobota, 01.10.2005 : 11:25:20 »

moj se pa ful boji treskanja, grmenja....dežnike ma pa ful rd, čist zmeri mi jo odnese nekam pol jo pa iščm, ko jo pa najdem pa se hoče ruvat zanjo....ene 3 mi je že uniču, ampak sej ni problema, ne morm mu zamert.  Cheesy Grin :Ddobr je, ko je notr v hiši ob dežju, si ne upa lajat, ne vem zakaj, ko pa pride vem pa tud zalaja, češ, zdej sm pa spet ununi in bom čuvov... Angry.... Grin

ponoč pa tooook smrči...zanč, ko sta šla ati pa mima ravn spat je mami atiju rekla da nej neha smrčat, on je biv pa budn(ati namreč) pol pa sta se začela neki prerekat kdo smrči pa izpod okna slišta fuulll šmrčat, pol sta pa pogledala čez okno pa je biv ares spodi in je spal pa smrčav (hehehe)...... Smiley Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin
sam kdr pa hod okoli hiš kašn neznanc se pa vsi psi v vasi derejo, tulijo....takrat pa res ni šans da bi zaspal...no, upam da preženejo nepridiprave!
 Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #477 : sobota, 01.10.2005 : 19:37:58 »

Naša tudi rada grize roke, ampak nam je sedaj kinolog svetoval, da ji v tem primeru stisnemo gobček. ne premočno, ravno toliko, da bo vedela da tega ne sme početi, in zraven strogo reči ne.

Torej - danes smo bili v mali šoli. Bilo je super. Šli smo v šolo, ki je sicer oddaljena 40 min. vožnje, toda se splača. Zamudili smo samo dve uri, te pa nam je danes individualno pokazal, nadaljevali pa smo v skupini.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #478 : sobota, 01.10.2005 : 19:56:30 »

Naša tudi rada grize roke, ampak nam je sedaj kinolog svetoval, da ji v tem primeru stisnemo gobček. ne premočno, ravno toliko, da bo vedela da tega ne sme početi, in zraven strogo reči ne.

to priporočam tudi jaz (na forumu sem že večkrat)! deluje, preverjeno!
Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #479 : nedelja, 02.10.2005 : 10:14:14 »

Naj se vam pridružim pri tem čveku o samojedih.Namreč naša Tai je tudi samojed in čez dva dni bo že prazovala svoj 1. rojstni dan Wink.
Je igriva, polna energije seveda včasih samosvoja in mislim, da kar "paše" k nam. Grizenje rok, ipd je bilo opaziti le v prvih mesecih, kar pa sem nadomestil s kakšno igračo ali igro, in teh problemov nimava več! Tai sploh ne laja, tudi ko kdo pride k hiši,... igrivo zalaja le ob igranju, na snegu, v vodi, z otroci,...ali pa ko hoče, da jo kdo poboža - takrat dvakrat trikrat zalaja in se takoj vleže na hrbet, češ zdaj me pa lahko crkljaš  Grin
Ne hodiva na nikakršne razstave, hodiva pa veliko na sprehode in po hribih - tudi do 40 km sva že naredila, bila na gorah Planiki, Vodnikov dom, včeraj na Kredarici-na snegu Smiley,...
Včasih mi kdo reče, pa za psa to ni preveč,...ampak če bi videl veliko veselje Tai, ko vzamem samo nahrbtnik v roke, ali planinske čevlje oziroma karkoli kar je povezano z daljšim sprehodom, bi verjetno hitro spremenil mnenje!
Kot psička je pa že prvič imela "svoje zadeve" Wink pri točno 6 mesecih - kar zgodaj, in verjetno bo kmalu kaj spet Shocked
Vsem želim veliko veselja z domačimi prijatelji
Marko



Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines