mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:23:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288071 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #585 : petek, 21.10.2005 : 15:47:22 »

a se je šlo kaj o lajanju? saj Sammy ko ga je strah, sploh ne laja (na sprehodih pa niti v normalnih okoliščinah ne laja). v bistvu dvomim, da kateri pes laja zaradi strahu.
glede pomirjeval, pa najbolje da kar Lanabela odgovori.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #586 : petek, 21.10.2005 : 20:27:08 »

puppy ares kot vidim si iz ljubljane in imaš tudi samojeda. Jaz sem tud iz Ljubljane in lako bi se kdaj dobili na sprehodu z najinimi kužki če si zato. LP K
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #587 : petek, 21.10.2005 : 22:36:51 »

Da se končno še jaz malo vtaknem v pogovor (spremljam vas sicer skozi, samo časa ni odpisat  Angry).
Ko ste že pri strahu: York je vse poletne nevihte (letos jih je bilo kar dosti in so bile hude!) preživel zunaj. Včasih sam včasih v družbi, vendar nikoli se ni obnašal nič drugače kot takrat ko zunaj sije sonce!  Grin Zadnjič pa smo imeli tudi v mali šoli vajo, oziroma bolj preizkus kateri psi so strahoplašni. Mi smo se igrali, inštruktor pa je nekajkrat ustrelil z otroško pištolco. In vsi psi so to uredu prestali, Yorka je sicer zanimalo od kje to prihaja in je gledal okrog, bal pa se ni.  Roll Eyes

Pa še nekaj ko je bilo nedolgo nazaj govora o sterilizaciji. Jaz sem se zadnjič zapletla v pogovor z eno "sošolko" ki ima krasnega psa. Mešanca. Samo nisem vedela s kakšnimi pasmami je bil mešan. In potem mi pove da je to potomec samojedke in nekega ovčarja  Cheesy Sem samo gledala. Pes je čisto črn, na prsih pa ima belo liso. Zelo je podoben karliskemu medvedarju (ne vem če sem to prav napisala  Wink) Res krasen pes, samo nebi si mislila da je njegova mati samojedka....pra babica mogoče, mama nikakor. No ampak to sploh ni to kar hočem povedati. Tega psa je skotila sterilizirana samojedka!  Shocked Baje da so jo dali sterilizirat takoj po gonitvi in ji niso vsega pobral ven ampak so samo prevezal jajcevode (tko sem jaz razumela), plod v maternici pa se je razvijal naprej! Si predstavljate presenečenje da maš sterilizirano psico kar naenkrat pa te preseneti z mladički!  Shocked  Cheesy Zanimivo.... Sicer pa je o sterilizaciji in kastraciji kar obširen članek napisan v reviji Delo in dom, 12.10.05, če koga še kaj zanima (no , sicer pa kakšne tople vode niso odkril...)

No, sicer pa imava midva ju3 izpit v mali šoli!  Cheesy Držte pesti! papa
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #588 : sobota, 22.10.2005 : 08:22:43 »

(mislim, da) se reče streloplahi psi in ne streloplašni Wink no, potem pa imaš zares srečo!

tista pasma pa je karelijski medvedar.

držim pesti, poročaj o rezultatih Smiley
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #589 : sobota, 22.10.2005 : 11:45:57 »

puppy ares kot vidim si iz ljubljane in imaš tudi samojeda. Jaz sem tud iz Ljubljane in lako bi se kdaj dobili na sprehodu z najinimi kužki če si zato. LP K

Kati, z veseljem bi se kdaj dobila s tabo in tvojim samojedkom na sprehodu. ali je psička ali pes? Smiley

york, kako je šlo? Smiley Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #590 : sobota, 22.10.2005 : 11:55:12 »

York: križanci od samojedov ponavadi zgledajo točno tako. Črni ali sivi z belino na prsih, včasih še na tacah (če je bil  prednik enobarven, če je bil lisast imajo več beline).
tak primer sterilizirane psice, ki je imela mladiče se je zgodil tudi pri Xeni.
Sammy: nekateri psi lajajo zaradi strahu. en črn mešanec, ki je bil nekaj časa pri meni zaprt v pesjak, je vsake toliko časa naredil pravo galamo, drl se je tako, da so ti ušesa pokala. Čez čas je utihnil, potem pa je redno, brez izjeme v nekaj minutah sledilo neurje. Za navadne poletne nevihte se ni drl. Pravi vremenar je bil.
Puppy ares: vsako zdravilo ima lahko stranske učinke, pomirila tudi. Razen kakšnega persena  mu ne smeš dati nič česar ti ne predpiše veterinar. Apaurin sodi med tista zdravila, za katera se piše recept v kopiji, torej ne gre za nek blažev žegen. Tudi je nemogoče takole po pošti reči, ali je ta strah res tako hud da se ga ne da ublažiti na kakšen drug način. Pri Lani se zadeva krasno obnese, ker rabi samo par tabletk na leto, nima popolnoma nobenega nezaželenega stranskega učinka, čeprav dobi kar krepek odmerek. Kako malo tabletk porabi pove že to, da v štirih letih ni porabila niti pol škatlice. Pri vseh ne deluje tako dobro, baje v redkih primerih lahko sproži točno nasproten učinek kot si želimo. Zato še enkrat: nič brez posveta z veterinarjem.
Pa še to: če se mladič ne boji pokanja, ne pomeni, da se nikoli ne bo bal. Lana je bila do svojega 6 leta povsem strelomirna. Potem se je nekaj zgodilo na praznovanju nečakovega rojstnega dneva, kaj ne vem, ker me ni bilo doma, povedal mi pa tudi ni nikoli čisto točno kaj naj bi bilo, so pa veliko pokali s pištolcami. Takrat se je strah prvič pojavil in sčasoma postal tako močan, da je bilo nevzdržno.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #591 : sobota, 22.10.2005 : 12:44:00 »

Imam psičko Ajko in mislim da bi se kar dobro razumela s tvojim psičkom saj ima zelo zelo rada družbo.
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #592 : nedelja, 23.10.2005 : 18:37:06 »

kati...sej sem ti poslala na zasebca. upam, da si dobila
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #593 : nedelja, 23.10.2005 : 18:55:52 »

živjo

S čim je pa tale psička mešanka? Defenitivno je s samojedom. Čistokrvna 100% ni.


http://www.moj-album.com/slike/205669/9E9xJDxGAzGC9am2.v.jpg
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #594 : nedelja, 23.10.2005 : 19:13:33 »

morda pa je samo zgubila zelo veliko dlake poleti. najverjetneje pa je nerodovniška samojedka.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #595 : ponedeljek, 24.10.2005 : 08:11:46 »

Ja, midva sva naredila malo šolo!  Grin In dobila diplomo! In bila še pohvaljena, da sva veliko naredila glede na to da so samojedi nasplošno precej trmasti in glede na to da je bil York najmlajši v skupini! Mislim da bova spomladi nadaljevala šolanje!  Smiley
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #596 : ponedeljek, 24.10.2005 : 09:42:29 »

Mi pa v soboto na žalost nismo pravočasno priti do male šole. Upam, da nismo preveč zamudili, sicer pa se učimo počesne hoje, ukaz sedi in vadimo odpoklic. To je v bistvu vse kar delamo. Kaj ste pa vi še delali poleg tega York. Imam občutek, da se je vseeno več dogajalo kot tukaj.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #597 : ponedeljek, 24.10.2005 : 09:44:37 »

Še to, zakaj dvomite, da je tisti pes samojed. Meni se zdi čisto podoben samojedu, ki je izgubil precej dlake. Sem pa zadnjič na Pohorju srečala gospo s samojedko,  je imela izredno dolgo in gosto dlako, povrhu vsega pa je bila še bolj okrogla. Toda za na pogled je bila prav lepa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #598 : ponedeljek, 24.10.2005 : 10:03:46 »

York: čestitam. Sedaj samo ne pozabi doma nadaljevati, kar si se naučila v mali šoli.
čara: meni se psička zdi čisti v redu samojedka, nekako tak tip kot moja Brina ali Beti. Lahko da ravno menja dlako, so pa tudi samojedke, ki nikoli nimajo dosti več dlake. Ne vidi se, kako sicer nosi ušesa, rep in kako se giblje, tako da o njeni kvaliteti samo iz te slike ni mogoče nič reči.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #599 : ponedeljek, 24.10.2005 : 10:14:34 »

Aja, meni se pa zdi da vi delate precej podobno kot mi  Smiley Mi smo šli polg tega še dvakrat po mestu, ravno tako pa smo vadili odpoklic, sedi (kasneje tudi prostor, ki smo ga imeli tudi na izpitu, vendar si lahko psa lahko sam dal v prostor-z rokami si mu odmaknil tačke in ga nagradil), šli smo čez nekaj ovir (tudi to je bilo potem na izpitu), učili pa smo se celo igranja!  Cheesy Verjetno bi se mi tle okol vsi smejal če bi rekla da smo se v šoli učili igrat, zato sem o tem raje tiho  Wink Je pa ful razlike med igranjem ki smo ga vsi pokazali na prvi uri in pa med igranjem ki smo ga pokazali na izpitu! Smo pa izpit seveda vsi opravili, nekateri boljše nekateri slabše. Sedaj imamo še eno srečanje v petek, potem pa do spomladi verjetno konec.
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines